Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.25 0 0 890

A jó minőségű felvételt bármi vissza tudja játszani. A gondok akkor kezdődnek, amikor a német lomiból drótjánál fogva kirángatott, tessék-lássék összekrehácsolt készüléket használtak, utána húsz évig egy nyirkos pincében tartották a kazettát, és abból kellene valami élvezhető dolgot összehozni. Ilyenkor könnyen valami őslény lehet a végkifejlet.

Előzmény: PetPana (889)
PetPana Creative Commons License 2016.02.24 0 0 889

Ami képet maczkohathy kolléga közhirré tétetett, pont ilyen Lp-s hifi-s "bigyulát" ábrázol :-) És tudja a mesecam-ot is ;-) Elég széles spektrumon lehet trackingelni őket anélkül, hogy leesnének a hifi hangsávról ;-) Jó minőségű felvételt feltételezve.

Előzmény: Törölt nick (886)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.20 0 0 888

Hát nem is arra van kitalálva, hogy MTV-s klippeket nézzél rajta. Prózai műsorokhoz megfelelő.
Meg aztán régen más volt a mérce... az Mk27-es magnók meg kristályhangszedős lemezjátszók korában nem számított feltünően szarnak az a mono hang sem. Csak azóta megnőttek az igényeink.

Előzmény: maczkohathy (887)
maczkohathy Creative Commons License 2016.02.19 0 0 887

Elsősorban régen is (~90) zenerögzítésre használtam a hifi videókat. Azzal ijesztgettem a vendégeket, hogy menet közben átkapcsoltam a normál állófejes sávra. A monó videomagnók hangja rettenetes. Jó darabig még tévém sem volt akkoriban.

Előzmény: Törölt nick (886)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.19 0 0 886

Attól függ, kit mi érdekel. A nyolcvanas években, de még a kilencvenes évek elején sem nagyon voltak hifi hangos kazetták. Még a gyári műsorosok között is gyakori volt a lineáris mono. 
Meg azért ezek a mono videók elég jól összerakott "lomok" voltak. Egy Fisher FVH-P1-est vagy bohócgombos JVC-t, ad abszurdum egy Panasonic NV-333-at nyugodtan meg lehet venni, 99%, hogy a harminc éves gumiáru cseréje után elindul, és kifogástalanul működik majd. Ugyanez nem mondható el mondjuk egy Sony SLV-777-ről, vagy a panasonic kerámiahibrides típusairól, vagy a JVC újabb gépeiről, a capstan motorról letörő fogasszíj tárcsával, meg a fejmotoron kipurcanó, súlyos fázishibát okozó csatolásával... az ezredforduló után készült smd csodákról már nem is beszélve.
További tapasztalás, hogy a régi, alapszolgáltatásos készülékek mindig tudják a MESECAM-ot, és a szélesebb fejük miatt kevésbé érzékenyek a sávraállításra, dropoutra, mint az LP-s, hifis bigyulák.

Előzmény: maczkohathy (884)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.19 0 0 885

Ez megtörténhet. De erre még évtizedeket kell várni, és ki tudja, lesz-e akkor nosztalgiahullám, illetve akar-e majd valaki az 5 megapixeles 3d TV-ken (mert addigra kb. ott tartunk majd) 240x576-os VHS-eket nézni, avagy ugyanúgy kb. senki sem lesz erre kíváncsi, mint manapság a MOKÉP-től kicsent, kopott, fekete-fehér, feliratos Csillagok Háborúja forgalmi kópiákra?
De ha van pincéd/padlásod, ott folpakkba tekerve elállnak ezek az idők végezetéig, oszt ez is olyan, mint a lottó: bármikor bejöhet.
Jómagam is adtam el tavaly egy alapszolgáltatásos, kétfejes, mono videót egy komának, nem is olcsón, valami 6-8e Ft-ért. De azért az ki volt pofozva, új ékszíjakkal meg minden, azóta is lelkesen másolgatja vele kazettára a youtube-ról a videókat az ürge. :-)

Előzmény: egy hazafi (882)
maczkohathy Creative Commons License 2016.02.18 0 0 884

A monó hangú ócskavasaké nem hiszem. Azokat én pl. már harminc éve is utáltam. Két hi-fi sztereó óriás pedig most is üzemben van nálam, egy harmadik meg a szekrényben.

 

Előzmény: egy hazafi (882)
orygabor Creative Commons License 2016.02.18 0 0 883

Sziasztok!

 

Azt szeretném kérdezni, hogy VHS lejátszót össze lehet-e kötni interaktív táblával egy RCA-VGA kábellel? Pontosabban: működik-e?

egy hazafi Creative Commons License 2016.02.18 0 0 882

Azért én reménykedem benne, hogy ahogy csökken a forgalomban lévő működőképes VHS képmagnók száma, úgy talán ezek is felértékelődnek valamelyest. Alkatrésznek esetleg?

Előzmény: maczkohathy (880)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.18 0 0 881

Hát igen, ez a kategória működőképesen is megvehető 2-3e Ft-okért, akkor minek is kínlódna a javításukkal bárki is? És még pénzt is adjon ezért az illető? 

Előzmény: maczkohathy (880)
maczkohathy Creative Commons License 2016.02.17 0 0 880

Az a baj ezekkel, pajtásom, hogy eleve nem különleges, nagy tudású ritka gépek ezek, hanem sajnos amolyan tucatholmi. Ebben az állapotukban meg nem más, mint elektronikai hulladék. Elektronikát árusító helyeken (pl. nagyonnemvagyoknormálisék) átveszik őket további gondozásra - újrahasznosítás. Félre ne érts, nem az árral van gond, amit megjelöltél, hanem majdnem kizárt, hogy bárki is megvegye őket...

Előzmény: morcos csodagyerek (878)
morcos csodagyerek Creative Commons License 2016.02.17 0 0 879

Plusz még egy kép:

Előzmény: morcos csodagyerek (878)
morcos csodagyerek Creative Commons License 2016.02.17 0 0 878

Úgy döntöttem, inkább nem kínlódom a videóimmal, inkább eladom őket.

Tehát van ez a 3 darab márkás VHS videóm:

- Aiwa GX1100: bekapcsol, viszi a kazettát, de nem ad képet (távirányítóját nem találom, de a meglévő LG videóm távja pl. kezeli, és biztos jó hozzá univerzális is);

- Philips VR151: bekapcsol, viszi a kazettát, de nem ad képet (távirányítóját tudom adni);

- Sony SLV-286EE: bekapcsol, de a kazettát valamiért nem lehet belegyömöszölni (távirányítóját tudom adni).

3x1000, azaz 3000 Ft-ért adnám a hármat együtt, de ha nem jó, mondjatok árat.

Megtekinthetők/átvehetők Bp.-Újpesten.

maczkohathy Creative Commons License 2016.02.15 0 0 877

Előzmény: Törölt nick (876)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.13 0 0 876

Annak bizony ezer oka lehet:
1. nincs meg a 12V-os motortáp
2. nem jó a kazetta-betevés érzékelő

3. nem érintkezik az üzemmód kapcsoló
4. lerohadtak az ékszíjak róla, és mivel valami nem mozdul, aminek kéne, letilt

5. kipurcant a mikrokontroller
...stb

Előzmény: morcos csodagyerek (875)
morcos csodagyerek Creative Commons License 2016.02.12 0 0 875

Ez engem is érdekel, mármint hogy mi okozhatja azt, ha egy videó nem veszi be a kazettát, mert nekem van egy Sony SLV-286EE videóm, ami teljesen újszerű csak éppen sokat állt kihasználatlanul, becsomagolva, és mikor elővettem használatra, nem lehet belenyomni a kazettát, mert valamibe akad. Gondolom valami mechanikai hiba lehet. A burkolatát is leszedtem, de nem találtam eddig az okát.

Előzmény: h-iref (866)
pingvink Creative Commons License 2016.02.07 0 0 874

Még nempróbáltam :D

Előzmény: PetPana (873)
PetPana Creative Commons License 2016.02.02 0 0 873

Próbálta valaki? :O

 

Előzmény: maczkohathy (872)
maczkohathy Creative Commons License 2016.02.02 0 0 872

... mint egy ókori mozaik.

Előzmény: maczkohathy (871)
maczkohathy Creative Commons License 2016.02.02 0 0 871

Kicsit szemcsés lesz...

Előzmény: Törölt nick (870)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.01 0 0 870

Peeersze... 4k tévén vhs-t... :-)

Előzmény: Ady 90-91 (868)
PetPana Creative Commons License 2016.01.30 0 0 869

Sztem valami kontakt gáz lesz. Valamelyik forrasztás elájult, ami ütögetésre, mechanikai behatásra egy darabig érintkezik. Sztem :O

Előzmény: h-iref (866)
Ady 90-91 Creative Commons License 2016.01.30 0 0 868

Remélem egyszer nosztalgiából,majd 2020 körül kidobnak nagy cégek VHS videókat.Régi filmeit újból nézhetik.Lehet az a cég szakitani fog vele.Talán?

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.28 0 0 867

Engem a VK440-esem bosszant ezzel néha. Leveszem a tetejét, elindul, összerakom, megy, aztán egyszerre csak megáll... 
Dobd a sutba, ilyen 2-3e Ft-ért vannak már sokkal jobb típusok is működőképes állapotban a vaterán mega  jófogáson, nem éri meg bosszankodni vele.

Előzmény: h-iref (866)
h-iref Creative Commons License 2016.01.27 0 0 866

Sziasztok!

 

Segítséget kérnék videomagnó ügyben.

Van egy régi de alig használt Samsung VK-350 – es 4 fejes videomagnóm, amivel a régi kazettákat szeretném DVD – re átmenteni. Sajnos a szerkezet eléggé hiányos funkciókkal bír, de a lejátszás minősége kiváló.

A hibája az, hogy a kazettát nem mindig veszi be. Először a szerkezet ütögetése segített a bajon, de egyszer csak erre sem reagál. Levettem a burkolatot, attól kezdve ismét üzemelt, akárhányszor próbálgattam rendben volt. Másnap megint sehol semmi, nem tudtam működésbe hozni, illetve használni a fenti hiba miatt. Újra le a burkolatot, s amikor lámpával nézegettem mechanikai hiba után kutatva, a lámpa fényére a kazetta tartó kis ki-be mozdulatokat végzett.

Most megint működik, csak kérdés hogy meddig.

Találkozott e valaki ilyennel, nem tudom, hogy tényleg mechanikai hiba csupán a rendellenesség, vagy lehet esetleg valamilyen fényre működő optocsatoló is a hiba okozója.

 

Üdv.: iref-h

PetPana Creative Commons License 2016.01.17 0 0 865

Aha! Na, Illen táppal én is találkoztam ;-) Takképpen, az egész tréfás (számomra) Az a kapcsolóüzemű micsoda? Népitánc vagy nemibetegség :O :D ?

Előzmény: maczkohathy (863)
maczkohathy Creative Commons License 2016.01.16 0 0 864

(T'om, kapcsolóüzemű...)

maczkohathy Creative Commons License 2016.01.16 0 0 863

Úgy értettem, amit láttam egyáltalán belőle, hogy nem egy egyszerű trafó > graetz > kondi > stabilizátor. Van benne alkatrész bőven. És "igazi" nagy hálózati trafónak nyoma sincs, csak kisebb iciri piciri trafócskák.

Előzmény: PetPana (862)
PetPana Creative Commons License 2016.01.16 0 0 862

Mitől trükkös a táp?

Előzmény: maczkohathy (861)
maczkohathy Creative Commons License 2016.01.15 0 0 861

Na, testvérem.

Ma az F75 hozta rám derült égből a frászt. Pár napja kikapcsoltam az egyik adag gépet, minek egye sztendbájban az áramot. Ma este visszakapcsoltam a hosszabbítót, szépen életre kelt minden masina, kivéve az F75-öt. Nulla. Semmi. Anyááááááád. Addig tökéletes volt. Elkezdtem szétszedni, kivettem a tápegységet, nézegetem, szagolgatom, semmi tragikusat nem szimatolok, nem látok, füstnyom sehol, a biztosítékok jók. KIfújtam kicsit a por ellen, és szépen visszaraktam mindent a helyére. Bedugtam és bekapcsolt. Én ezt nem értem... Megsértődött ez a vénasszony. Amúgy trükkös egy tápja van.

Előzmény: PetPana (853)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!