Keresés

Részletes keresés

cei Creative Commons License 2019.02.02 0 0 335

minél több annál jobb :)

Előzmény: Alapi42 (334)
Alapi42 Creative Commons License 2019.01.31 0 0 334

 valami ilyent írt  :

 

 "Szuterinból leszigeteltem alulról a beton aljzatot,"

 

 Kérdés milyen vastag ?  5  vagy 10 cm, nem mindegy !!

Előzmény: cei (332)
Alapi42 Creative Commons License 2019.01.31 0 0 333

Az a 40 -60 eft + adó az energetikus munkadíja.

 

 Hogy mennyi lesz ?

 

 12000 kWóra, az klímás és vegysen villannyal 200 - 220 eft /fűtési szezon. Aztán amit termelsz a napelemekkel az csak lefelé viszi a költségeidet !

 Ha nagyon szerencsés vagy valahol 100 és  140  eft között megáll.

Előzmény: penny01000 (331)
cei Creative Commons License 2019.01.31 0 0 332

Villany alá szigetelj! Mert akkor csak felfelé fog fűteni, és nem fogod fűteni a szuterint....

Előzmény: penny01000 (329)
penny01000 Creative Commons License 2019.01.24 0 0 331

Annyira van besaccolva...csak félek hogy nehogy meglepődjek...

Előzmény: Törölt nick (330)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.24 0 0 330

Azt tanácsolom, hogy fordulj energetikushoz (v épétész mérnök), aki a felujítás miatt helyszini szemle után, valahol 40 - 60 ezer forint + FA között tud majd saccolni vlamit.

Előzmény: penny01000 (329)
penny01000 Creative Commons License 2019.01.24 0 0 329

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni!

 

Most vettem egy szuterinos családi házat. Szuterinból leszigeteltem alulról a beton aljzatot, a ház kívülről kapott 10cm eps szigetelést, új nyilászárókkal. 9kw napelem rendszer lesz telepítve.A terv: szuterin fölötti első szint kb 80m2 amerikai konyhás nappali amiből durván 50m2 elektromos padlófűtés járólap alatt(többi részen, vaqy konyha bútor, vagy lépcső helyezkedik el), egy szoba 20m2 klímás fűtés (itt nincs padlófűtés) fürdő, wc nincs fűtés. Tetőtér kb 40m2 parkettás szobák klímás fűtés. nagyságrendileg mennyire kell félnem a fűtés számlától ha átlag 23 fokot akarok? A nappaliban lesz telepítve még pluszban klímás fűtés is!

 

Várom mielőbbi válaszaitokat!

Don Engineer Creative Commons License 2019.01.02 0 0 328

Lett valami a fűtőszőnyeggel, leraktad végül?

Előzmény: Mentol frász (319)
szerencses73 Creative Commons License 2018.05.25 0 0 327

Sziasztok!

Vettünk egy kisméretű nyaralóapartmant (35 éves építés,gyenge minimális szigeteléssel) mivel csak temperáló fűtést kapunk a háztól 6°c ,ezért klímás fűtés lesz kialakítva.

A fürdőbe ez nyilván semmit nem ér,és mivel állítólag rendkívül vékony a födém,így nem tudok szigetelni,és betont rátenni is a padlófűtésnek .-(

Kérdésem: feltörne-e a járólap,ha csak 2cm xps vagy hasonló jó teherbírású szigetelést tennék a fűtőszőnyeg alá, beton réteg nélkül,csak a flexi ragasztóval vastagon rögzítve?

Illetve,ha feltörne szerintetek,akkor érdemes-e minden szigetelés nélkül letenni?

Nekünk állandóan menne,minimális hőfokra állítva a komfort miatt,és mellé kiegészítésnek,elektromos törölközőszárító radiátor....

Előre is köszi:-)

Törölt nick Creative Commons License 2018.04.17 0 0 326

Kis fürdőbe szőnyeg mellé lehet plafonra is tenni infrapanelt. Nekem egy 500W-os van fent, egyszerre megy a szőnyeggel.

Neked biztos nagy változást hozna!

Előzmény: meemem (325)
meemem Creative Commons License 2018.04.17 0 0 325

Szia!

 

Kiindulásnak veheted a 315-318. hozzászólásainkat M3 HellRot-tal, kiegészítés: a hálózatbővítés valóban csak 3*16 vagy 3*20 A volt, de értelem szerűen ezt is ki kell számolni, hogy mennyi kell.

Az, hogy neked elég lesz-e, illetve mennyi lesz a költség nagyban függ a házad minden irányú szigetelésétől (gondolom ház, ha napelemben is gondolkodsz). Nagyságrendileg azzal tudsz számolni, hogy ha jó a hőszigetelésed, akkor mondjuk 30-35 W / m3, ha gyenge vagy nincs is, akkor akár 80 W / m3 is lehet. Ha mondjuk nem elég 20-22 fok, hanem 24 fokban érzed magad jól, akkor szintén lehet magasabb. És ez igazából csak az, hogy mekkora teljesítményű szőnyeggel tudod felfűteni, utána jön az, hogy átlagosan mennyit vagy a házban, hány helyiség van fűtve, hány fokra, stb.

A kisebbik fürdőben meleget biztosan nem fogsz tudni csinálni: 4 nm-es fürdőnk van, ahova a kád meg mosógép miatt csak 1,5 nm-es 200 W/nm szőnyeget tudtam berakni. Ez arra jó, hogy hajnalban bekapcsol, mire felkelünk és megyünk zuhanyozni kellemes meleg a padló és nem fázunk a fürdőben, de a levegőt nem igazán tudja rendesen átmelegíteni. Ha valami csoda folytán be tudsz rakni 2,5 nm 200W/m2-es szőnyeget, akkor jó lehet.

 

Üdv,

Előzmény: gybeci (324)
gybeci Creative Commons License 2018.04.11 0 0 324

Üdv!

Felújítok, a nappali-konyhába (22m2), a két fürdőbe (6 és 4 m2) tennék a meglévő régi kőburkolatra fűtőszőnyeget. A kisebbik fürdőt kivéve a másik két helyiségben marad a régi radiátorból is, bár kevesebb, mint eredetileg volt. 

Kérdésem, hogy ez a változat elegendő lesz-e a téli hónapokra? Nagyságrendileg milyen fűtésköltséggel számolhatok? A fűtőszőnyeg plusz kivitelezés mekkora költség (nyilván van jelentős különbség a kivitelezők között)? Ha napelemmel kiegészítem, az mekkora pluszköltséget jelent?

Előre is köszönöm a már tapasztalattal rendelkezők válaszát.

Mentol frász Creative Commons License 2018.03.19 0 0 323

Köszi!

Előzmény: Hooti (322)
Hooti Creative Commons License 2018.03.16 0 0 322

Én ma teszteltem egy 3nm 150W/nm fűtésteljesítménnyel bíró szőnyeget közvetlen padlólap alá téve.

Tanács, mivel nekem elfogyott a helyem a szőnyeg és a beton (8cm, alatta 3cm EPS), így nem lett szigetelés a 8cm beton és a szőnyeg közé. Most már tennék, legalább valami hőtükörfóliát vagy tudomisén. 40-50 perc mire langyosodik a padló, addig ellopja a beton a meleget.

150w/nm felett meg nem akartam venni, nehogy szétrepessze a hirtelen felfűtés a lapot, hirtelen hőmérsékletváltozás sem jó.

Mondjuk 10mm a lap, ami alá lett téve, szőnyeg-lap között is kb 7-8mm ragasztó... átmelegíti, de idő na.

Előzmény: Mentol frász (321)
Mentol frász Creative Commons License 2018.03.13 0 0 321

Épp az a problémám, hogy vízes fűtést nem tudok lerakni, mert akkor bontani kéne (plusz minden ajtót meg egyebeket magasabbra pozícionálni). Ráadásul a kérdéses helyen csak kb. 15cm beton van (nincs szigetelve).

Előzmény: Törölt nick (320)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.12 0 0 320

Ha raksz mellé egy jó padlóhőmérős, programozható termosztátot, akkor maximálisan kontrollod lesz afelett hogy mennyit költesz majd. Szerintem a komfort mindenképpen megéri, minimális bontással és beruházással.

Ha nincs alatta szigetelésed, az valamennyire rontja mind a hőérzetet(felfűtési idő) mind a hőntartást, der ezeket tudod kompenzálni a napi rutinotokhoz igazított programozással...

Előzmény: Mentol frász (319)
Mentol frász Creative Commons License 2018.03.12 0 0 319

Hello,
Azt szeretném kérdezni, hogy kiegészítő fűtésként nem nyúlnék mellé nagyon egy ilyen fűtőkábellel?
Családi házban a hidegburkolatos helyiségekben folyton fázik a lábam. Amúgy van radiátor minden szobában, és nem a fűtéssel van problémám, csak a padló hidegségével.
Most kitaláltam, hogy felszedném a csempét, leterítenék ilyen fűtőkábelt, és visszaraknám a (más) csempét. A lakásban van 3 fázis, de nem vezérelt/éjszakai áram egyik sem. És egyébként sem menne egész nap, csak amikor ott járkálok.
Szerintetek?

Törölt nick Creative Commons License 2018.01.24 0 0 318

Hasonló történet akkor mint az én házam, csak én még 2011-ben rendeltem és perfectheat volt az eladó. Nekem úgy tűnik azóta emelkedtek az árak ;/

Ha szàzezer körül fizettél hálózatbővítést, akkpr valòszínűbb hogy 3x16A van. 3x32A valahol 250 000Ft magassága lenne.

Köszi a részleteket!

Előzmény: meemem (317)
meemem Creative Commons License 2018.01.24 0 0 317

Szia!

 

Prowarm Underfloor Heating Kit-eket rendeltem ebayről, sajnos azóta ott ezt a márkát nem látom, a saját honlapjukon meg jelentősen drágább: http://www.theunderfloorheatingstore.com/

Nekem úgy jött ki, hogy 1,5 + 5 + 8 m2 200W-os hidegburkolat alá, 9 + 13 + 18 m2 140W-os melegburkolat alá, ami kb 400 ezer ft volt 2014-ben Angliából ebayen keresztül.

Amperszámot jó hogy kérded, mert az 1x20 volt eredetileg, amit 3x32-re bővítettem ennek is volt kb 100 ezer ft-os költsége. És már nem emlékszem, hogy mennyi idő volt az elműnél az ügyintézés, de 2 héttel korábban be tudtunk költözni, minthogy a bővítés megtörtént volna (persze decemberben), úgyhogy reggelente le kellett kapcsolnunk a fűtést a kávéfőzés, hajszárítás, ingvasalás idejére, hogy ne boruljon sötétbe a lakás. :D De ezeket ki lehet előre számolni és azóta soha nem volt ilyen probléma.

Előzmény: Törölt nick (316)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.24 0 0 316

Szia, ez jól hangzik!

 

Megírnád pontosan milyen fűtőszönyeget és mennyiért vettél? Én rendszeresen nézem az árakat, és azért húzós ha teljes felületre kell.

Amperszám nem volt gond? Mannyi van most?

 

Köszi az eddigi infókat!

Előzmény: meemem (315)
meemem Creative Commons License 2018.01.24 0 0 315

Szia!

 

Nekünk elég hasonló szitunk volt pár éve: rég nem lakott 71 nm-es földszinti téglalakás (alul pince, egyik oldal lépcsőház, másik oldal másik ház, elöl utcafront, hátul udvari), zero hőszigetelés, szar ablakok, nagyrészt parketta, alatta salak. A parketta és alatta a szétrohadt pallók és a salak is kikerült, helyette 2*2 cm eps, hőtükör fólia, eszrich lett lerakva. Erre jött előszoba-konyha-fürdőbe 200w/m2 elektromos fűtőszőnyeg, csemperagasztó, padlólap; nappaliba és szobákba párazáró, lépéshanggátló, 140/m2 elektromos fűtőszőnyeg, lamináltpadló. Az ablakok újra lettek cserélve, de sajnos külső hőszigetelés továbbra sincs. Mivel se radiátorok, se kazán, se kéménybélelés nem volt, így a bekerülési költség jelentősen kevesebb volt. Azóta a 4. fűtésszezonban vagyunk és tökéletesen meg vagyunk vele elégedve: sose fázunk, be van programozva, hogy mikor melyik részét használjuk leginkább a lakásnak ott legyen meleg, nincsenek csövek és radiátorok, szóval komfortban számomra verhetetlen. Az éves átlag áramfogyasztás kb 25e/hó (bár nyáron se megy 10 alá amikor nem fűtünk). Valószínűleg gázzal olcsóbb lenne, de egy pillanatra sem bántuk meg, hogy így döntöttünk.

 

Üdv,

Előzmény: homag (310)
BinciMarcos Creative Commons License 2018.01.07 0 0 314

Tisztelt Solarheating , szeretném fel venni önnel a kapcsolatot ha még lehetséges.  Sajnos nem publikus az e-mail címe.  Esetleg ha írna nekem. bodmast@gmail.com

Elektromos futesben és esetleg napelemben gondolkodom. 

Koszonom előre is. 

Előzmény: Solarheating (242)
zöldeskékek Creative Commons License 2017.12.29 0 0 313

 Hát igen a maxi  hőtárolós is csak 55 kg  és  2,45 kW. Annyi hőt képes tartani, mint a régi elekthermax  negyede.

 

 

 Sok hűhó semmiért !!

 

 Az elekthermax  6 kW,  350 kg  és nagyjából elég egy szoba kifűtésére.

 

Előzmény: homag (312)
homag Creative Commons License 2017.12.29 0 0 312

Szia!

 

Ezt találtuk: http://www.solarheating.hu/radiator-Thermotec.html

 

Kicsit félrevezető a napelemes dolog. Elvileg elég 230V/50 Hz.

Előzmény: zöldeskékek (311)
zöldeskékek Creative Commons License 2017.12.28 0 0 311

  Szia !

 

Erről a német samott téglás radiátorról valami közelebbit tudnál esetleg  írni  ?

 Ha igen,   köszönet előre is  !

 

  z..

Előzmény: homag (310)
homag Creative Commons License 2017.12.25 0 0 310

Sziasztok!

Sziasztok!

 

 

A probléma eléggé összetett. 

 

Alapinformációk:

 

egy régen nem lakott, öreg lakás felújításáról lenne szó. A padló egy része parkettázott (klasszikus parketta), más része sima aljzatbeton+linóleum. A nyílászárók teljesen le lesznek cserélve, ezen kívül a falak várhatóan nem lesznek külön hőszigetelve. A belmagasság mindenütt 3.2 m és 78 m^2 a lakás összterülete. Éjszakai áram is rendelkezésünkre áll. Az egész lakást kizárólag elektromosan szeretnénk fűteni.

 

Kérdések:

 

- Ugyanakkora teljesítményű norvég fűtőpanelt vagy német samott téglás radiátort lenne-e érdemesebb egy adott helyiségben üzemeltetni? Milyen szempontok szerint lehet ezt jól eldönteni? Van valakinek érdemi tapasztalata bármelyikkel is?

 

-Parkettára megoldható-e fűtőszőnyeget teríteni?

Téli nap Creative Commons License 2017.12.25 0 0 309

 Vásárolsz egy  2 kW-os  olajradiátort és azt használod kiegészítő fűtésnek.

 Kb. 10 - 12 eft ból megoldhatod.

Előzmény: pirim (308)
pirim Creative Commons License 2017.12.20 0 0 308

sziasztok, én is segítséget szeretnék kérni. Laikus vagyok, nem értek hozzá, csak meleget szeretnék :)

 

BElvárosi, 100 év körüli ház legfelső emeletén lakom, egy 45 nm-es lakásban. Körben szomszédok, a külvilágtól összesen egy kb 4 méteres 50 centis főfal választ el, amin egy hőszigetelt, műanyag ablak, és egy nagy, kétszárnyas, új, faajtó van. Egy darab konvektor van a lakásban, az is a szobában, a lakás felén nincs semmilyen fűtés. csak a konvektor megy gázzal, éves fűtésszámlám kb 40 000. Belmagasság a lakás nagyrészén 360, a fürdőben, konyhában 285, valami álmennyezetet épített az előző tulaj, részleteket nem tudok. 

 

A szobában most, h kint -2 fok van, de besüt a nap, 20-22 fokra is felmelegszik a levegő, úgy, hogy  a konvektor gyújtólángon van, ha nem süt, akkor 18-19. 

 

Egyedül a konyhában, ami egyben az előszoba is szeretnék melegebbet, ott így, fűtés nélkül 19 fok van, max 22-t szeretnék. 10 nm helységről van szó, ebből 1,5 a konyhapult, alatta gondolom nem kell fűteni. Jelenleg járólap van letéve , erre szeretnék szalagparkettát. Jó lenne egy körben a fűtést is megoldani, itt merült fel a fűtőfólia.

 

A kérdés, lehet-e a meglévő burkolat felszedése nélkül pl fűtőfóliát lerakni, vagy ezt én találtam ki ? Ha igen, megéri-e az adott körülmények között, fenntartása gondolom nem lenne drága, ha évi max 3 hónapot használnám, és kb 3-4 fokkal szeretnék melegebbet. Milyen más megoldásban érdemes gondolkodni, ha ez nem jó? 

Alaprajzot megpróbálok csatolni, válaszokat előre is köszi. 

 

 

májk76 Creative Commons License 2017.12.12 0 0 307

M3 HellRot. Ismét köszi a segítséged és véleményed. 

Törölt nick Creative Commons License 2017.12.11 0 0 306

Fürdőszobába falra a szőnyeg csak egy lehetséges plusz, de nagyon hatásás. Lehet csak a külső falra, vagy pl. lehet csak a zuhanykabinnal vagy káddal határos falfelületekre, szerintem olyan váll magasságig éri meg. Persze, ha kicsi a fürdő lehet körbe is... De, a fűtőszőnyeg viszonylag drága négyzetméterre szóval rajtad áll.

 

Ha ilyen kicsi lakás, akkor leht hogy egy nyiltlángos kandalló sok bele. Hacsak nem fullra szigeteletlen. Tüzelőanyag, hamuzás és légcsatornákkal a kiépítés sem kétfillér lesz. Ha tervezel napelemet, akkor csak szobadísz lesz idővel...

Előzmény: májk76 (305)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!