Keresés

Részletes keresés

doncike Creative Commons License 2023.02.09 -1 0 1643

Ezt ki írta, hol látod?

Pörgét én is követem, látom hogy írt a tegnapi szurkolói ankétról is, de ott nem volt erről szó...

Előzmény: sergiototta (1642)
sergiototta Creative Commons License 2023.02.09 0 0 1642

Most olvastam Pörge oldalán:

 

"A pletykák szerint gyepcsere és a világítás kiépítése miatt csak februárban játsszunk otthon, utána költözni kell a hazai meccsekre is - felmerültek egész barátian hangzó helyszínek is, mint például a BVSC-pálya, de sokkal rosszabb forgatókönyvet is hallottam, meglátjuk, mi lesz."

 

Hallott esetleg valaki valamit erről? A gyep állapota valóban botrányos, én meglennék világitás nélkül is, de nb2-ben kötelező és elvileg az a cél.

sergiototta Creative Commons License 2023.02.08 0 0 1641

https://www.tve1887.hu/post/szeretn%C3%A9nk-egy-olyan-stabil-nb-ii-es-csapatot-kialak%C3%ADtani-ahol-saj%C3%A1tnevel%C3%A9s%C5%B1-j%C3%A1t%C3%A9kosok-j%C3%A1tszanak

 

A célok, elképzelések szimpatikusak, meglátjuk majd mit sikerül kihozni.

Annak kifejezetten örülök, hogy reálisan látja az idei szezont és, hogy a tavasszal már a következő szezonra készülünk.

Jött ma egy védő is.

doncike Creative Commons License 2023.01.24 0 0 1640
doncike Creative Commons License 2023.01.18 0 0 1639

Ez volt az a bizonyos komment:

 

Nézzük meg ezt az 5 évet számokban. 2017/18-ban a 30 fős keretet Tóth András vezette az 5. helyre. Utána következett Buzsáki Ákos az előző szezonhoz képest 32(!!!) új névvel és fél év után egy negyedik helyezés. Jött Gál István és egy 10 meccses veretlenségi sorozat, év végén egy újabb ötödik hely. Következett Kemenes Szabolcs és a félbeszakadt idény, 13 újabb játékossal. Itt ugye a lefújáskor a 2. helyen volt a csapat. Ugye mennyire bosszantó volt, hogy abban az évben 1x sem tudtuk megverni a Komáromot (2 döntetlen) és hogy az 5 döntetlen eredmény miatt ebben az évben sem sikerült a feljutás? Aztán jött a dicsőséges és örömteli 2020/2021-es szezon 16 újabb szereplővel és Kemenes Szabolccsal a kispadon. Irány az NB2! Ahogy végig olvastam 18 újabb labdarúgóval és hát egy edzőcserével a bajnokság hajrájában. Talán már túl későn. Az NB2-ben a hazai pályán megszerezhető 57 pontból 19-et sikerült begyűjteni. Aztán belekezdtünk az idei évbe. Természetesen 16 új névvel. Most itt tartunk. 5 év alatt 6 edző és 125 játékos. De ez is csak egy gondolat egy „nem igazi szurkolótól”

 

 

A kommentet nem tudom közvetlenül linkelni, de ezen poszt alatt megtalálod:

https://www.facebook.com/tve1887.hu/posts/pfbid0jmuJvnsCvaXSccK78pA8Kg3HjRHLEm4gkVXhYHb7ibnZBWG2RyEQt9h1JBeEzVGHl

Előzmény: sergiototta (1637)
doncike Creative Commons License 2023.01.17 0 0 1638

Egy FB-kommentben olvastam még valamikor kb novemberben.

Talán amikor bejelentették az ügyvezető távozását.

A kommentelő levezette, na nem név szerint, hanem szezononként az érkezők számát.

Majd megkeresem és belinkelem, szerintem a klub hivatalos FB-oldalán volt.

Előzmény: sergiototta (1637)
sergiototta Creative Commons License 2023.01.17 0 0 1637

A Kerületben megfordult a játékos számot, hol szoktad nézni? Transfermarkton van erre lehetőség, vagy valami mlsz-s oldalon?

Előzmény: doncike (1636)
doncike Creative Commons License 2023.01.16 0 0 1636

Az új érkezőkkel talán már 130 játékos felett vagyunk öt és fél év alatt.

Védők talán azért nem kellenek, mert a látványos, támadó futball híve a szakvezetés: 7:5-re, meg 6:4-re tervezünk a jövőben meccseket nyerni.

De ez csak tipp: sem az új ügyvezető, sem az új sportigazgató nem tartotta szükségesnek, hogy bármilyen formában tájékoztassa terveiről, céljairól, elképzeléseiről a szurkolókat és a helyi szimpatizánsokat.

Csak remélni tudom, hogy legalább a játékosoknak elmondták, hogy mit várnak tőlük.

Előzmény: sergiototta (1635)
sergiototta Creative Commons License 2023.01.14 0 0 1635

Az atjarohaz projekten tovabbra is rajta van a vezetes, jott egy ujabb tamado...

A mai egymas kozti meccsen beirtak Rabatint az egyik csapatba, lehet visszajon? Vagy csak egy nevrokonrol van?

Előzmény: doncike (1634)
doncike Creative Commons License 2023.01.05 0 0 1634

Én még egy lépéssel korábban vagyok elakadva: megvan az új vezetés, de nem hallottunk semmit a célokról és hogy mi a terv az elérésükre?

Továbbra is az egyből visszajutás a cél? Vagy majd jövőre, de idén azért legyünk dobogósok? Inkább építkezni kezdünk és 2-3 év múlva lesz cél a feljutás? Inkább az a cél, hogy saját nevelésű fiataloknak legyünk ugródeszka és ehhez stabil NB3-as középcsapat akarunk lenni?

Ehhez képest lehetne értékelni az érkezőket. Mert ha pl. továbbra is az azonnali feljutást hajszoljuk, akkor mi erre a terv? NB2-ből hozunk játékosokat (nyilván olyan pénzért), hogy majd velük?

Vagy mit akarunk? A Kerület legyen a legnagyobb játékos átjáróház, ahol minden szezonban 8-10 érkező/távozó van?

Előzmény: sergiototta (1633)
sergiototta Creative Commons License 2023.01.04 0 0 1633

Vedok tekinteteben szerintem most mar darabra se vagyunk meg. A leiras szerint az ujak kozt sincs vedo.

Előzmény: doncike (1632)
doncike Creative Commons License 2023.01.04 0 0 1632

Az új év változások garmadáját hozta a Kerületnél: az új ügyvetető Domonkos Bálint, a sportigazgató Sajó Dániel.

 

Abbahagyja a "profi" futballt a korábbi cséká, Szalai Vilmos. További 5 játékost (köztük a nyáron nagy reményekkel visszahozott Kokenszkyt) elküldött a szakvezetés.

 

Aczél marad, de vannak változások a stábjában, illetve több érkező játékost is bejelentettek már. 4 up-játékos az első kerettel kezdi a felkészülést.

 

Részletek:

https://www.tve1887.hu/post/rajtol-a-felk%C3%A9sz%C3%BCl%C3%A9s-j%C3%B6v%C3%BCnk-a-legfrissebb-h%C3%ADrekkel-helyzetjelent%C3%A9s-a-klubh%C3%A1zb%C3%B3l

doncike Creative Commons License 2022.12.04 0 0 1631

13 pontra vagyunk az első helytől és 8-ra a dobogótól.

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mikor lesz végre új szakmai és klubvezetés, kik lesznek és mihez kezdenek a helyzettel.

Előzmény: sergiototta (1630)
sergiototta Creative Commons License 2022.12.01 0 0 1630

Szégyenletes lett ez az őszi szezon. Gyakorlatilag semmi nincs a helyén.

Győrben nem voltam ,de a Csorna ellen kint voltam, szenvedés volt. Az első 20 perc jó volt ,de utána értékelhetetlen.

Itt van a Kerület, lehet a legnagyobb költségvetéssel az egész nb3ban, rengeteg pénzt kereső játékosokkal ,erre ifi csapatok, munka mellett focizgató alakulatok ellen sikerül meccseket bukni és még a dobogóra se odaérni. Nem lenne baj ezzel az eredménnyel, ha mondjuk olyan keretünk lenne, mint a Győré, de ez így gáz. 

Előzmény: doncike (1629)
doncike Creative Commons License 2022.11.30 0 0 1629

Ma pedig 2-1-es vereség Győrben

17-18 éves, 2004-2005-ös születésű játékosokkal felálló ellenféltől...

doncike Creative Commons License 2022.11.28 0 0 1628

Nagy nehezen, szenvedve, a helyszínen jártak szerint a végén már a lefújást nagyon várva sikerült a kiesőjelölt Csornát megverni.

Nem tesz jót a csapatnak a bizonytalanság sem.

sergiototta Creative Commons License 2022.11.22 0 0 1627

Elhunyt Meszoly Kalman, mondhatni, hogy O volt a Kerulet utanpotlasabol valaha kikerult legjobb jatekos. Barcsak most is hozza hasonlo sokszoros valogatott, nemzetkozileg versenykepes sracokat nevelnenek Obudan.

doncike Creative Commons License 2022.11.21 0 0 1626

Már a tavalyi szezon is elúszott, már oda is hiányzott a koncepció.

November vége van és még nincs utódja Szabónak, közben a pályákat december 4-én bezárják két hónapra (csak az uszoda marad nyitva); feltételezem, hogy a felnőtt csapat sem fog edzeni, nem lesznek együtt.

Ebben így sokkal inkább benne van egy teljes szétesés tavaszra, mint az hogy, ha a feljutást el is kell engedni, de azért dobogós helyet üldöz a csapat.

sergiototta Creative Commons License 2022.11.19 0 0 1625

Igen, kell egy koncepció, hogy mit is akar a klub és tavasszal már így kell kifutni. Lehetőleg tavasszal azok játszanak, akik jövőre is itt lesznek.

Feljutás nyilvánvalóan nem lesz. Ez nem biztos, hogy baj, nincs gond az nb3-mal, csak ne beszéljünk hülyeségeket.

 

Olvasom, hogy néhányan bíróznak, hát Ők hozzám képest nagyon más meccset néztek. A tizit azt gondolom, hogy a vendégszektorból nem lehetett korrekten megítélni, pont a pálya másik felén volt. Én legalábbis biztosan nem vállalkozom rá. Amúgy nem is a bíró, hanem a partjelző jelezte, hogy büntető lesz. Ezen kívül semmi komoly ítélet nem volt, talán a sárgákon lehet vitatkozni, de biztosan nem a spurin múlt a dolog.

A 70. percre megint elfogyott a csapat erőnlétben, az elvileg rutinos védőink eszméletlen hibákat vétettek (Fejes már az első percben gólpasszt adott az ellenfélnek, csak Kemenes bravúrral védett),  előre játékban komoly helyzetet egyszer sikerült kialakítani a második percben. A gól egy szöglet utáni fejes volt, ezen kívül egy szabadrúgást kellett védenie a budaörsi kapusnak. Persze Kemenesnek se volt dolga.

 

Aczél nyilatkozni nagyon tud, de erőnlétet nem ad a csapatnak, nincs játékunk, nem nyúl bele a meccsbe. Feltüzelni se tudja őket, nem látni, hogy megszakadnának a pályán. Felőlem Ő is cserélhető.

 

amióta a vezérkarról kiderült, hogy ment/megy Fehérvárra teljesen eredménytelen a csapat. Lehet bizonytalanság van a fejekben, vagy olyan infóik vannak a háttérről, ami nem ideális. Aztán persze lehet semmi ilyen nincs, egyszerűen jelenleg csak ennyi van bennük/ennyit tud kihozni belőlük Aczél.

Előzmény: ingersheim (1624)
ingersheim Creative Commons License 2022.11.19 0 0 1624

Ez az idény konkrétan elúszott, kell egy koncepció jövőre, hogy mit is szeretne a klubvezetés. Nb3-as bohóckodás, illetve feljebb menni.

doncike Creative Commons License 2022.11.14 0 0 1623

Óbudai vagy környékbeli srácok, akik itt járnak (vagy legalábbis tavalyig itt jártak) suliba. Középiskola utolsó évében nem fogsz elmenni vidékre (az egyikükről konkrétan tudom, hogy mehetett volna) NB3-ba.

A legtöbb, ami lehet belőlük, egy NB3-as játékos, de ha már itt vannak Óbudán, érdemes lenne velük is próbálkozni.

A lényeg, hogy a felnőtt futballba való átmenet nem egyszerű, sok türelem kell hozzá (nem mindenki Haaland). Ezt itt nem kapták meg a gyors eredménykényszer miatt, máshol meg nyilván a saját nevelések kapták ezeket a helyeket a keretben, nem ők.

 

Mindegy, nem az ő személyük a lényeg, hanem csak az, hogy lehetne a saját up-ra jobban építeni, mert annál jobb mint ami abból látszik, hogy a sikerek hajszolása közepette hány saját nevelés tudott megragadni a felnőtt csapatban.

Előzmény: sergiototta (1622)
sergiototta Creative Commons License 2022.11.14 0 0 1622

Én ilyen mélységig nem ismerem az up játékosokat, csak azt látom, hogy a felnőttben játszók közt ugyan vannak fiatalok, nem is rossz arányban, de egyikük se saját nevelés.

És a példáidban szereplő játékosok is egy osztállyal lejjebb vannak, máshova se kellettek nb3-ba. És ez még mindig csak az nb3.

Előzmény: doncike (1621)
doncike Creative Commons License 2022.11.13 0 0 1621

Szerintem jó az up. Csak a nagyratörő tervek mellett nem volt türelem beépíteni őket a felnőtt fociba.

Én is bőven el vagyok NB3-as Kerülettel, ami a csapat gerincét tekintve saját nevelésű és/vagy óbudai kötődésű játékosokból áll. Ha aztán lesz olyan srác, aki kinövi ezt a szintet és egy-két szezon után tovább (feljebb) áll, én leszek a legboldogabb.

De hogy 5 év alatt 120 játékos forduljon itt meg, akiknek mindegy, hogy melyik klubban játszanak és a jó fizu mellett még motivációs problémáik is vannak, arra kevésbé vagyok kíváncsi.

 

Szerintem egy új vezetés egy új projektre még azokat a játékosokat is vissza tudja hozni, akik az utóbbi egy-két évben öregedtek ki az up-ből, volt is meccsük a felnőttben (NB3), de aztán inkább elküldték őket. Gazdik, Paár, Tavasi például most a blasz1-éllovas Unionéban van, tehát fizikailag is itt vannak.

 

Nyilván kell egy stabil váz, nem lehet egyik napról (szezonról) a másikra átállni a saját nevelésűekre, a kiöregedett NB1-eseket, meg a "nehéz eset" csodacsatárokat el kell felejteni.

Előzmény: sergiototta (1619)
sergiototta Creative Commons License 2022.11.13 0 0 1619

Nekem nincs feltétlen bajom az nb3-mal, lehet ez a Kerület szintje. Persze fasza volt az nb2, meg jó lenne, ha újra lenne, de az se tragédia, ha nem jön össze.

Az jobban zavar, hogy nem látom, hogy lenne komoly, valós versenyképes utánpótlás a klubnál. Egyelőre az nb3-ra se képes játékost adni az up, és egy olyan klubnál, ami szereti hangoztatni az utánpótlását ez gáz.

Illetve az nb3-ra nem kellenek feltétlen profi focisták se. Ennyi biztosan nem.

A feljutásnak reszeltek, jó lenne, ha pl a védelembe elkezdenénk beépíteni egy fiatalt. Fájdalmasan lassúak vagyunk hátul, és nem is fiatalok vannak ott.

Előzmény: ingersheim (1617)
ingersheim Creative Commons License 2022.11.13 0 0 1617

Sajnos ez az idény bukta. Az is érdekes, hogy a vezetőségből is távoztak rendesen, ami persze nem biztos, hogy baj. Itt kb nulla koncepció van. Felkészülés a tartós nb3-ra.

 

Előzmény: doncike (1616)
doncike Creative Commons License 2022.11.13 0 0 1616

Azt gondolom, az NB2-őt most már elfelejthetjük. Két meccsel a fele előtt 10 pont a hátrány és teljesen inkonzisztens a teljesítmény; random alsóházi csapatoktól itthon kikapunk… már a dobogó is bravúr lenne.

doncike Creative Commons License 2022.11.05 0 0 1615

Valami vezetői rutinja nyilván lett, de összességében olyan sikeresnek azért nem nevezném.

Persze mondhatjuk, hogy tanulópénzvolt, de (ezt egy kommentben olvastam ma) az öt éve alatt kb. 120 játékos fordult meg itt. Az up-ből meg senki maradt meg.

 

Én egyébként elvagyok egy NB3-as Kerülettel is, és inkább legyen óbudai kötődésű magja a csapatnak, építsenek be az up-ből saját nevelésű játékosokat.

Aki kinövi az NB3-mat, azt persze engedjük, legyünk ugródeszka (mint Balázs vagy Borvető számára), de ne legyen ez az átjáróház.

Előzmény: sergiototta (1614)
sergiototta Creative Commons License 2022.11.02 0 0 1614

Érdekes, itt még a főnöke volt. Szabó a maga 5 év munkájával viszi a rutint a kezdő Juhász mellé?

 

Meglátjuk, milyen lesz az utódja.

Előzmény: doncike (1613)
doncike Creative Commons License 2022.11.02 0 0 1613

Hivatalos: Szabó Bence megy Juhász után Fehérvárra.

A helyettese lesz...

 

https://www.tve1887.hu/post/b%C3%BAcs%C3%BAzik-%C3%BCgyvezet%C5%91nk-szab%C3%B3-bence

sergiototta Creative Commons License 2022.10.30 0 0 1612

Eddig "csak" a rangadókat buktuk, most már a kötelező se megy.

7 pont mínusz, ez elvileg ledolgozható, de én nem érzem a csapaton ezt. Ma küzdésben és csapatszellemben is jobb volt a Füred, a gyengébb képességeiket lelkesedéssel, hajtással pótolták.

Ilyen háttérrel, ennyi pénzből ez az ötödik hely szégyen.

Olvasom/hallom, hogy sokan bíróznak, egyáltalán nem rajta múlt. Persze biztosan hibázott, de ezer százalék, hogy kevesebbet és kisebbet, mint mondjuk a védőink.

 

Kemenes zsinórban a második meccsén fog büntetőt, ez azért szép teljesítmény. Elek Bence újra betalált, ezek a jó dolgok. Az előre játékunk sokszor ma is szép volt, de nem tudtunk egyenletes nyomást gyakorolni rájuk. Az a baj, hogy hiába jó az előre játékunk, ha hátul bármikor/bármiből képesek vagyunk gólt kapni.És az előre játék jósága is relatív, mert komolyabb csapatok ellen már nem mennek a támadások.

És a fegyelmezetlenségek, pl az első tizinél sikerült egy teljesen felesleges szabálytalanságot bemutatni, be is verték. A második tizi is adható volt, bár ez már véleményesebb, de itt is komoly hiba volt, hogy egyáltalán kialakult a büntetőt érő szituáció. Ezt mondjuk Kemenes megfogta.

 

 

Előzmény: doncike (1611)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!