Keresés

Részletes keresés

dandruff Creative Commons License 2004.09.27 0 0 327
a fenébe, wordből másoltam, jó hülyén méretezte be magát. Mit is kell mondani? ... a zindex monnyon le...
Előzmény: dandruff (326)
dandruff Creative Commons License 2004.09.27 0 0 326
Csiga-Biga 60/100

 

Az alábbi beszámoló nem saját élményeken, hanem felhasznált irodalmon nyuxik (testvértopik: nomena6307, jeannot6302, obor6290, mike6284, tibz6282, kanga6280)

 

Noha mindenki kicsit máskor ért a rajthelyre, a közös indulás szerencsére nem a lovasberényi metódust idézte, azaz együtt vágott neki boldog-boldogtalan (bár ilyen nem akadt) a túrának. Csak nomena választotta a rövidebb távot, bízva abban, hogy off-topikos boly-társak némelyike esetleg a neki szimpatikus irányba kanyarodik le a két táv elágazásánál.

Rajt után jeannot technikai problémáját egy lendületes felzárkózással orvosolta, míg a többiek kezdék elkapni a mindenkinek oly kedves utazósebességet. Tibz sporttárst otthon időre várta a családi kerekasztal, így ő köszönte szépen, de valamelyik EP után nagytányéron pörgetésre váltott, majd beért a célba.

 

A leírásokból nekem kitűnt, hogy elsősorban mike99 vitte a tempót, amit az is bizonyít, hogy nem keveredett bele a hátsó alakzatban generálódó tömegjelenetbe, amelyben a rossz útviszonyok játszották a főszerepet.

Kukonya megcsúszása nyomán jeannot, más választása nem lévén, átkerekezett rajta, mire mindketten alulról vélték látni a távolodó bolyt. Nagy szerencsére apróbb karcolásokon kívül nem érte a belekeveredőket komolyabb trauma, így innentől mindenki egy irányból közeledett vészesen a cél felé.

Obor igazi gavallérként bevárta egy arra kerekező hölgy tempóját, aki jelentőset javítva tavalyi rekordján „el sem fáradt (nagyon)”.

 

A topik női tagja, kanga233 szerint ő maga „lyó hüje volt”, mert az elején elfogyasztott sportszeletet csak egy fél kiflivel öblögette le. Mindezek ellenére becsületes 29km/h állt a km-órája kijelzőjén, amikor a rozsdás kempingasztalnál elkezdték kielemezni a történteket.

 

Obor mindazonáltal kritikát intézett a többiek felé (amit később jeannot majd-én-elviszem-a-balhét alapon magára vett), miszerint az elől haladók elfeledték előre bemutatni a hátsóknak az úthibák okozta kellemetlenségek előrejelzését. (ezt ő nem ennyire bonyodalmasan fogalmazta meg)

Bapu szintúgy említés tárgyát képezte, így jó eséllyel ő is a boly környékén fogta a szelet, bár beszámolót sajnos nem olvastam tőle. Így saját kútfőből annyira emléxem, hogy az alábbi kérdést intézte kangának címezve: „Szólj angyalom, ha túl gyors” –vélhetően a sebességre és nem másra célozva.

 

A jó hangulatú eseményt sem a kátyúk, sem az időjárás, de még a „10pontos házi csalamádé” sem tudta kellőképpen elrontani, sőt, egyáltalán nem!
trek1 Creative Commons License 2004.09.27 0 0 325
Grupettosok: vigyázat! túl sokat beszéltek egész másról, mint ami miatt létrejöttetek. Volt már ilyen dolog az interneteten (Bikemag), az is a sok beszédbe holt bele. Ki tekerne holnap egy Budai-hg. kört? (XIV ker. - Buda , Bkeszi út - Bkeszi - Perbál - Tinnye - Piliscsaba - Pilisvörösvár - Óbuda) Esőnap van.
Előzmény: zfazek (324)
zfazek Creative Commons License 2004.09.27 0 0 324

Nem vettem észre :)

Én meg IE Kedvenceket nem használok :)

 

Kipróbáltad azt a proxy-t? Mert szerintem az a szgépeden lévő cookie-ból azonosít téged, semmi köze ahhoz, hogy a géped és az index szervere között még átmegy egy proxy szerveren a dolog.

Mi kollinával ugyan azon a gépen (Linux OS) ha én is indítok egy firefox-ot és kollina is indít a saját nevében egy firefox-ot, akkor mind a ketten tudunk a saját nick-ünkkel hozzá szólni, nem keverednek össze a dolgok.

 

Szóval nem az IP cím számít, csak ezt akartam kihozni az egészből.

Előzmény: kukonya (322)
mike99.hu Creative Commons License 2004.09.27 0 0 323

Térképet rajzoltam, nem grafikai terveket. Előbbihez nem kell művészi érzék, csak, ahogy a Chasing Amy-ben mondják, 'másoltam' :)

 

De legalább tudod kezelni a programot... Nekem eddig még két értelmes vonalat se sikerült húznom a CorelDraw és társaival.

Lehet nagyon hozzászoktam az autocadhez ami azért teljesen más alapokon nyugszik...

Előzmény: Butch Cassidy (321)
kukonya Creative Commons License 2004.09.27 0 0 322

Biztosan eszrevetted, hogy masrol beszelunk: en az ekszploder favorites-rol, te pedig nem. (bar furcsaltam is, hogy tul egyszeru a dolog) Az index kedvenceit nem hasznalom, mert itt proxy van es ha belepne'k, akkor a fel ceg hozzaszolasait kukonya irna', percenkent kb 500-at.

Előzmény: zfazek (320)
Butch Cassidy Creative Commons License 2004.09.27 0 0 321
Térképet rajzoltam, nem grafikai terveket. Előbbihez nem kell művészi érzék, csak, ahogy a Chasing Amy-ben mondják, 'másoltam' :)
Előzmény: mike99.hu (318)
zfazek Creative Commons License 2004.09.27 0 0 320

En mar nem. A kedvenceid a te szgeden vannak,

 

Nem az én gépemen van, csak a Kedvencekben lévő topikokat lehet egyénenként átnevezni, azért az ottani neveket központilag nem bántják. De attól ez még az Index szerverén van eltárolva. Ha nem így lenne, akkor ha másik számítógépről jelentkeznél be, mást látnál.

Előzmény: kukonya (314)
Butch Cassidy Creative Commons License 2004.09.27 0 0 319
Flash-t ne tőlem akarj tanulni, ahhoz nem értek. De amúgy is csak nagyon módjával szabad alkalmazni, max a bannerben.

Tábla vs. css majd magánban.
Előzmény: kollina (304)
mike99.hu Creative Commons License 2004.09.27 0 0 318

Konkrétan milyen grafikai szoftverre gondoltál? Nekem van itthon Freehand illetve CorelDraw. Utóbbival dolgoztam is 3 évig,...

 

És még nincs egy komoly profi által megrajzolt meztervünk... ???

 

LOL :-))

Előzmény: Butch Cassidy (303)
pROF Creative Commons License 2004.09.27 0 0 317
Így kapásból konkrétan erre a kettőre gondoltam (én a Corel-t használtam egy rövid ideig vagy egy évtizeddel ezelőtt), de ezeknél biztos vannak egyszerűbbek is, kifejezetten amatőr célokra.
Előzmény: Butch Cassidy (303)
R0fike Creative Commons License 2004.09.27 0 0 316
Kollina! A rendelési lap külön nem elérhető. Keresd meg GF-et, és kérd el tőle a lapot, vagy esetleg azon az oldalon átírja inSay a gruppetto részére a megfelelő dolgokat, és begyűjti az adatokat.

Minek ugyanazt a munkát mégegyszer elvégezni? A honorálást meg el lehet intézni.
Előzmény: kollina (286)
obor Creative Commons License 2004.09.27 0 0 315
42195m-t nem akartok tekerni,esetleg futni?MaratonfutĂ s lesz vasarnap.Most ott fogunk teljesiteni:) --- (ez az üzenet wap-ról jött. http://plitkorn.com/gwg)
kukonya Creative Commons License 2004.09.27 0 0 314

En mar nem. A kedvenceid a te szgeden vannak, azert latod a regi nevet. Vedd fel ujra a kedvencekhez a gruppetot, es akkor mar szep lesz.

ma's: En is - termeszetesen - gruppettot irtam a K100 nevezesi lapra. Jo volt ez a kozos tekeres. Ha hetvegen jo ido lesz, akkor bringazhatnank egyutt megint egy 60K korulit. (esetleg kanganak azt monjduk, hogy 100K lesz :-)

Előzmény: mike99.hu (310)
dandruff Creative Commons License 2004.09.27 0 0 313
Arra gondoltam, délután megírom, ti meg belejavitatok.
Előzmény: mike99.hu (311)
nomena Creative Commons License 2004.09.27 0 0 312

Törölni kell a kedvencek közül, aztán újra hozzáadni, akkor az új nevén jelenik meg. De talán át is lehet nevezni a Kedvencek rendezése linken.

Előzmény: zfazek (299)
mike99.hu Creative Commons License 2004.09.27 0 0 311

Olyan is írhatja, aki nem volt ott? Mert én a beszámolókból összedobnám, .

 

:-))

 

Azért ne lehessen kapásból levágni, hogy a szerző nem volt ott....

 

Előzmény: dandruff (307)
mike99.hu Creative Commons License 2004.09.27 0 0 310

Én továbbra is gruppet-topic néven látom a kedvencek között. Ti nem?

 

Szintén.

Előzmény: zfazek (299)
mike99.hu Creative Commons License 2004.09.27 0 0 309

Azt tudom, hogy te mire gondolsz, de azt nem, hogy az Elastic konkrétan milyen formában kéri... :) Nincs erről valami leírásuk?

 

Az elasticon kívül nincs is más lehetőség a mezgyártásra?

 

Van néhány dolgom tőlük, és hát hogy finoman mondjam van még hova fejlődniük minőség terén.

Előzmény: pROF (296)
Kanga M. Creative Commons License 2004.09.27 0 0 308
tedd azt.
Előzmény: dandruff (307)
dandruff Creative Commons License 2004.09.27 0 0 307
Olyan is írhatja, aki nem volt ott? Mert én a beszámolókból összedobnám, .
Előzmény: Kanga M. (306)
Kanga M. Creative Commons License 2004.09.27 0 0 306

az olyan unalmas ha mindig egy ember írja.

Előzmény: kollina (300)
Kanga M. Creative Commons License 2004.09.27 0 0 305

Irtam BB-seknek spinn ügyben én tavaly oda jártam, de egyelőre nincs válasz.

ha  az nem jön össze kitalálunk mást.

 

Előzmény: pROF (295)
kollina Creative Commons License 2004.09.27 0 0 304
OK. Akkor majd kérdezek. A táblás megoldást én is szívesen lecserélném, de egyenlőre ez a legegyszerűbb. Viszont jöhet az oktatás. Egyébként mi ez a div/css2? Meg lehet nézni valahol, hogy ez mennyiben másabb, mint a táblázat?
A flash-t (remélem jól írtam) is szívesen megtanulnám, ill. alkalmaznám. Bár ez sok embert idegesíteni szokott, de ha nem visszük túlzásba, talán nem zavaró.
Előzmény: Butch Cassidy (302)
Butch Cassidy Creative Commons License 2004.09.27 0 0 303
Konkrétan milyen grafikai szoftverre gondoltál? Nekem van itthon Freehand illetve CorelDraw. Utóbbival dolgoztam is 3 évig, aztán jól elfelejtettem, de ez is biztos olyan, mint a biciklizás, hamar előjönnek az emlékek :))
Előzmény: pROF (296)
Butch Cassidy Creative Commons License 2004.09.27 0 0 302
Tényleg lehet.

De készülj fel, hogy rá foglak beszélni a div/css2 technikára a mostani táblás helyett. Ebben az a szép, hogy én is most tanulom, úgyhogy állandó felfedezés nekem is :)
Előzmény: kollina (263)
kollina Creative Commons License 2004.09.27 0 0 301
Miért a leghátsóban? Spinningen legalább vezethetnénk mi. :)
Előzmény: zfazek (298)
kollina Creative Commons License 2004.09.27 0 0 300
Te, mint szakmabeli, mit szólnál egy beszámolóhoz? Persze, ha nincs kedved, meg időd, akkor remélem lesz még jelentkező.
Előzmény: Kanga M. (297)
zfazek Creative Commons License 2004.09.27 0 0 299
Én továbbra is gruppet-topic néven látom a kedvencek között. Ti nem?
zfazek Creative Commons License 2004.09.27 0 0 298
És a leghátsó sorban gyakoroljuk a bolyozást
Előzmény: kollina (293)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!