Keresés

Részletes keresés

losik Creative Commons License 2015.12.02 0 0 177774

Megjegyzés: Szima Gábor délelőtt még egy 300 ezer forintos lejárt tartozásról beszélt, ez szerepelt a cikkünk címében, a DVSC elnöke azonban délután 220 ezer forintra pontosította az összeget.

Salixdeb Creative Commons License 2015.12.02 0 0 177773

Meccs is van ma! :-)

RADOSEVIC BOZIDAR
LÁZÁR PÁL
BALOGH NORBERT SÁNDOR
MÉSZÁROS NORBERT
BRKOVIC DUSAN
BÓDI ÁDÁM
TISZA TIBOR
SZAKÁLY PÉTER
SZÉCSI MÁRK
KORHUT MIHÁLY
JOVANOVIC ALEKSANDAR

Beaverfieldmarketplace Creative Commons License 2015.12.02 0 0 177772

Akkor összegezzünk :)
- Mennyi pénz volt tegnap a DLA számláján ?
- Mennyi pénz volt ma ?
- Mennyi a havi áramszámla, és mennyi az eon mint szolgáltató díja ?
- Kinek a feladata befizetni az áramszámlát ?
- Ki fizeti az áramot - Szima - város - egyetem - közösen, kettő igen egy nem ?
- A város úgy adott pénzt gyorsan, hogy visszakéri, kamatos hitelre, vagy pr-ból ?
- Kérte valaki ezt a pénzt a várostól ?
- Milyen pénzből lett kifizetve végül ez a mostani áramszámla ?
- A Tao és a faszom tudja milyen támogatásokból fizetik az egész pallagi pereputty bérét, ami legális egyáltalán ?
- Egy játékos eladásából a három tulaj ( Sz. G., Egyetem, Város ) hány %-ban osztozik ?
- Ha az Egyetem is megkapja a részét, Szima kisebbségi tulajdonos lesz az Akadémiában ?
- Kik a beszállítók, mit szállítanak be ?

Előzmény: Salixdeb (177767)
Creative Commons License 2015.12.02 0 0 177771

Tudom, Szima maga ismerte be, persze csak közvetve, hogy nem volt a számlán 300 E.Ft. Egyébként meg a hazudozás határát erősen súrolva arról beszélt, hogy az önkormi támogatás és az MLSZ lóvé megérkezése után mennyi van.

Azért azt is megkérdezhette volna az újságíró, hogy az elmaradt bérek - és járulékaik - kifizetése után mennyi marad ebből a 36 millából? És mikor jön a legközelebbi villanyszámla?

Előzmény: losik (177768)
Frizuravarjú Creative Commons License 2015.12.02 0 0 177770

Szerintem a "szomorú" jelző kicsit leegyszerűsítése annak, ami mind a nagycsapat, mind a DLA környékén történik.

Előzmény: losik (177768)
hallaignác Creative Commons License 2015.12.02 0 0 177769

Értem én hogy EON, meg Titász, + atökömtudja", de ne legyünk már "magenta" szerű ingyen reklám.

losik Creative Commons License 2015.12.02 0 0 177768

Te is tudod a választ. Késett(?) az Mlsz pénz, ők meg vártak. Legközelebb nem fognak. Viszont tényleg szomorú, ha ennyire csak az MLSZ által utalt pénzektől függ az akadémia.

(Csak az akadémia?)

Előzmény: Té (177765)
Salixdeb Creative Commons License 2015.12.02 0 0 177767

Októberben a szeptemberi számla befizetése esedékes! Azt kifizették és ki kellett minden más lejárt számlát is fizetni ez a szabály! Tehát nem 300 ezret kellett most fizetni!

Előzmény: losik (177764)
losik Creative Commons License 2015.12.02 0 0 177766

Amúgy az eon ilyen. Egyszer eltűnt egy csekkem, hó eleji dátumos. Még a hó végén jött a felszólítós csekk, valamiért vártam vele, aztán már jött is következő hó közepén a tértivevényes levél, konkrét 2-3 hét múlva esedékes kikapcsolási időponttal. Rájöttem, ezek nem viccelnek. :)

Előzmény: Frizuravarjú (177760)
Creative Commons License 2015.12.02 0 0 177765

Nem is azt mondta Szima, hogy tegnap volt 36 milla a számlán, hanem, hogy ma. Ügyes...

Mondjuk én az újságíró helyében csak rákérdeztem volna, hogy és tegnap mennyi volt?

Előzmény: Salixdeb (177754)
losik Creative Commons License 2015.12.02 0 0 177764

Egyházi Nikoletta, a cég szóvivője ugyanakkor elmondta, hogy az októberi esedékességű számlát nem rendezte az akadémia.

Előzmény: Frizuravarjú (177760)
losik Creative Commons License 2015.12.02 0 0 177763

Mint a 4 hónap?

Előzmény: Salixdeb (177761)
Frizuravarjú Creative Commons License 2015.12.02 0 0 177762

Nem novemberben, decemberben, de mindegy, akkor sem.

Előzmény: Frizuravarjú (177760)
Salixdeb Creative Commons License 2015.12.02 0 0 177761

A játékosok a dolgozók október óta 1 ft-t sem kaptak! Az nb 3 as csapat szeptember óta!

A beszállítókat nem tudom pontosan de több cégnek tartoznak ez is biztos!

Előzmény: losik (177759)
Frizuravarjú Creative Commons License 2015.12.02 0 0 177760

Biztos, hogy nem októberi számla miatt kapcsoltak ki novemberben. Gondolom októberben kapta meg a DLA a kikapcsolási értesítőt a befizetendő számlával, de ez kb nyilván nyárvégi tartozás lehetett.

Előzmény: losik (177759)
losik Creative Commons License 2015.12.02 0 0 177759

Alakul ez. Az eon-os mondta, hogy az októberi számla nem lett befizetve. Meg akkor gondolom a novemberi sem. Ez KETTŐ!

És hogy hallottad kinek tartoznak október óta? a játékosoknak, vagy "csak" az akadémia alkalmazottainak, ahogy Szima is elismerte.

Előzmény: Salixdeb (177757)
Frizuravarjú Creative Commons License 2015.12.02 0 0 177758

Tulajdonképpen nem értem mire akarsz kilyukadni, mi mellett érvelsz?

 

1.) Semmi nem igaz a lenti pletykákból, mivel az események nem történhettek meg a kisebbségi tulajdonosok tudta nélkül.

Az E-on számla ugye megtörtént, itt nincs is mit vitatni, és tuti megtörténhetett titokban is, nem járogatnak be közüzemi számlákat nézegetni a városházáról vagy az egyetemről a DLA-hoz, ha Mancika az adminisztráciról szólt Herczegnek, ő pedig közölte, hogy el lesz intézve, onnantól a kikapcsolás pillanatáig nem is nagyon tudhatta senki, hogy ebből baj lesz. Balogh eladása - ha igaz - már kicsit komplikáltabb, de simán elképzelhető titokban. A kiutazás, orvosi vizsgálat, "hónapokig huzavona" mint megbeszéltük, simán mehetett titokban, konkrétan az aláírás már keményebb dió, de elképzelhető, eladásnál van egy összeghatár, ami alatt nem kell a kisebbségi tulajdonosok jóváhagyása, az alatt maradtak Baloghnál, a nagyobb pénz meg a menedzseri jutalék útján került elő a PSV-től, Szima meg megegyezett Balogh ügynökével valamilyen úton-módon (akinek egyébként Coulibaly is az ügyfele). De ez csak egy teória, elképzelhető még számos más trükk, ha egyáltalán igaz az eladás.

 

2.) Ez sima hatalmi harc, ebben az ilyen húzások benne vannak, fölösleges emiatt Szimát kritizálni, a másik oldal sem jobb.

Lehet, hogy hatalmi harc, de le van építve a csapat, a közönség, az utánpótlás-akadémia egyáltalán nem úgy működik, ahogy kellene, most már tény, hogy tartozások is vannak, meddig fogod azt mondani, hogy belefér? Mert itt rajtad kívül már kb senki sem mondja, hogy csinálja tovább Szima. Harcolni úgy is lehetne, hogy közben van egy jó csapatunk, edzőnk, a szurkolók ki vannak szolgálva és a DLA szakmai, és nem haveri alapon szerveződik. 

Előzmény: losik (177751)
Salixdeb Creative Commons License 2015.12.02 0 0 177757

Nem tudom pontosan 3 vagy 4 havi!

Előzmény: losik (177755)
losik Creative Commons License 2015.12.02 0 0 177756

Az akadémia egyébként nem az E.ON-tól veszi az áramot, de a rendszerhasználati díjat az E.ON felé kell fizetniük.

 

Tehát a rendszerhasználatért minimum 300 ezer forintot kell fizetni? Ügyes ez az eon. :)

losik Creative Commons License 2015.12.02 0 0 177755

És NÉGYHÓNAPOS tartozás volt?

Előzmény: Salixdeb (177754)
Salixdeb Creative Commons License 2015.12.02 0 0 177754

Azt hogy 300 ezer volt a tartozás Szima állította. Én ettől nagyobb összegről tudok!

Ha van pénzük mi szükség a város 5 milliós gyorssegélyére?

Szima hazudott mert a város pénzéből lett kifizetve és nem 300 ezer hanem majdnem jóval több, ez olyan biztos mint az hogy kikapcsolták!

Az lehet hogy azóta megjött a várt utalás ezt nem tudom de délelőtt egy fillérjük sem volt még ez tuti!

Előzmény: losik (177751)
magszos Creative Commons License 2015.12.02 0 0 177753

Elmondtad amit akartál. Csak ezért regisztráltál.(?) Mindez hihetőbb lenne, ha az érdemi mondanivalód után nem ragoznád. Úgy be indultál, mint aki a jövőhéten topikot akar nyitni.

Előzmény: Salixdeb (177752)
Salixdeb Creative Commons License 2015.12.02 0 0 177752

Nem értem,hogy ekkora égés után miért kell tovább hazudozni?

Nem tudták,hogy a villanyszámlát be kell fizetni?

Mert ugye ahogy Szima állítja volt egy csomó pénz a számlán! De kérdezem én akkor miért nem fizették ki időben??

Gondolom eddig is fizettek be villanyszámlát. Tették ezt azért mert volt pénz a számlán.

Most nem volt így nem fizettek. Szánalmas ez a hazudozás.

De tegyük fel hétfőn is volt pénz, akkor amikor délelőtt kikapcsolták miért nem utalták el azonnal a tartozást? Ki akadályozta meg ebben őket? Mert ugye akkor már hétfőn este lett volna áram mert ma elutalták és már vissza is van kapcsolva!

Nem értem miért kell hazudozni???

Az meg milyen gerinctelen dolog Herczegtől hogy 2 napja nem lehet elérni?

Hogy kinek az embere Herczeg? Elég megnézni ki mellett ül minden meccsen! A polgármester mellett még soha nem ült!

Vicc ez az egész!

losik Creative Commons License 2015.12.02 0 0 177751

Visszakanyarodhatunk. Ha a Balogh, Coulibaly stb dologról beszélünk, akkor ezt már én is feltettem alább. Hogy lehet ezt megtenni az igazgatótanács nélkül. Jogilag! Ha meg lehet csinálni, akkor miért vannak? Persze azokat a dolgokat is fenntartással kell kezelni.

Hiszen kiderült, hogy a "több mint négyhónapos tartozás", egy októberi számla be nem fizetése. Az másfél hónap. Az Eon nem cicózik sokat. A tények ismeretében (?), valószínűleg ők sem hitték el, hogy ilyen gyorsan kikapcsolják. Várták a z mlsz pénzt, az késett(?) és nem tudták befizetni.

Persze kérdések vannak:

1) Az ajánlott levelet ki vette át, és miért nem vette komolyan?
2) Hogyhogy nincs a számlán ennyi pénz végszükség esetén? Ennyire ki van számolva a tao-s pénz?

3) Szólt-e valakinek a dologról Herczeg Bandi?

A cikkekből az is kiderült, hogy ugyanezek miatt valóban nem kaptak pénzt az akadémiadolgozói egy ideje. Ez vajon ugyanaz az állítás-e, amit az olvtárs írt, hogy a játékosok és a beszállítók október óta nem kaptak pénzt? Jó kérdés. Remélem ő értett félre valamit.

A Balogh dolog kiderül előbb utóbb, bár ez az Nso-s cikk érdekes. Az ilyeneket általában "megrendelik". De ha már el van adva, akkor minek. Mindenesetre örülnék, ha igaz lenne, persze a pénz kerüljön oda ahova kell. És remélem befut és később még többet kapunk érte nevelési költségként.

 

 

Előzmény: Té (177750)
Creative Commons License 2015.12.02 0 0 177750

Akkor tegyük fel a találós kérdést, ha a DLA ügyvezető igazgatója Herceg András konstatálja, hogy nem tudják kifizetni a villanyszámlát. Mit tesz?

a) Hallgat, mint szar a fűben, majd csak lesz valahogy.

b) Felhívja a polgármestert.

c) Felhívja Szimát (Szilágyit).

 

Melyik a legvalószínűbb?

 

De kanyarodjunk már vissza egy pillanatra a 177726-ben feltett kérdéseimhez, nagyon kíváncsi lennék a válaszodra.

Előzmény: losik (177738)
Creative Commons License 2015.12.02 0 0 177749

Egyszerű a válasz, mert azt a Szimát, akinek sokat köszönhet a város és a klub, senki nem akarta kirakni. Lobbiztak érte, hogy legyen neki kaszinója.

Azóta sok minden történt, de még mindig nem akarják Szimát kirakni, ha hajlandó normálisan működtetni a klubot. De úgy tűnik nem hajlandó....

Előzmény: OnlyLoki (177742)
picipaci Creative Commons License 2015.12.02 0 0 177748

Banyek, cseréld már fel a polaritást...

Előzmény: losik (177738)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.02 0 0 177747

Nyerünk.

Előzmény: hallaignác (177746)
hallaignác Creative Commons License 2015.12.02 0 0 177746

Folytasd légyszives, mert én nem tudom.

Előzmény: Törölt nick (177744)
Beaverfieldmarketplace Creative Commons License 2015.12.02 0 0 177745

Én is így gondolom.
Amúgy Szimának szurkolok :)
És ha visszagondolunk a Máté ügyre, Rudolf ügyre, a Léta - Szeged dologra, most erre az áram égésre, Kondásra, - akkor is.

Előzmény: OnlyLoki (177742)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!