Keresés

Részletes keresés

Creative Commons License 2015.12.08 0 0 178109

Ne adjon mindent az államnak, de azokat a kaszinókat, amiket azért kapott, hogy a DVSC-t finanszírozza, adja vissza, ha nem arra használja. És leszarom, hogy mit vettek el tőle, nem ő az egyetlen játékgépes aki megszívta a gépek betiltását, a többi sem kapott jóvátételt!

Előzmény: MZ/Y (178105)
cassano71 Creative Commons License 2015.12.08 0 0 178108

Ha meg is jelennek semmitmondó, sablon válaszok várhatóak. Az biztos hogy zuhanunk bele a középszerbe folyamatosan. Nem nagyon bízom benne hogy jelen vezetéssel, szakmai stábbal itt lehet még változás, egyszerűen azért nem mert az már eddig megtörtént volna akkor.

Valahogy nehéz elképzelni hogy Szima most hirtelen a fejéhez kap, úristen, mit művelek én itt lassan három éve már, aztán rendbe teszi a dolgokat.

Előzmény: Té (178102)
picipaci Creative Commons License 2015.12.08 0 0 178107
válogatott.blog.hu Creative Commons License 2015.12.08 0 0 178106

Időkapszula: NB I. 1980/81 15. forduló

1980. november 12. , november második szerdája. Újpest, városközpont, 1980 november    [...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

MZ/Y Creative Commons License 2015.12.08 0 0 178105

Nem azt jelenti, de arról, hogy én mit gondolok és hogy Te hogy érted, nem fogok vitatkozni.

 

Azért részemről végszónak:

Nem arról szólt, amit írsz, hanem egyrészt arra reagáltam, ahogy hozzáállsz (adjon mindent az államnak és takarodjon, a komcsik sem mondhatták szebben a "kulákoknak"), másrészt arra a hipotetikus feltételezésre vonatkozik, hogy valakik szeretnék megszerezni a Lokit és a kaszinót - amit egyébként nem állítok, sőt, nálam nem is a legvalószínűbb verzió.

 

Biztos nem ígértek semmit se Endinek, se Szimának, azért hegesztik folyamatosan a törvényeket, szabályokat, hogy több pénz maradhasson náluk. Csakhát Debrecen és Nyír1 nem Budapest, nem egyforma a lehetőség.

 

Erre a részére visszatérhetünk, ha meglesznek a kaszinók eredményei. Gondolom, ez naptári évre megy, úgyhogy valamikor jövő év elején kiderül egy része az igazságnak.

Előzmény: Té (178101)
Ebcsont42 Creative Commons License 2015.12.08 0 0 178104

Le vannak szarvasbőrrel takarva a drukkerek..:(

Előzmény: Mapé (178098)
Ebcsont42 Creative Commons License 2015.12.08 0 0 178103

Azt azért talán leszögezhetjük, hogy jelen helyzetben az se mindegy, hogy egy hazai meccs nullszaldós vagy masszív veszteséget termel. Persze, ha a fenttartási költségek nem a bérlőt terhelik, akkor tényleg lényegtelen, hogy hányan mennek ki a meccsre.

Előzmény: cassano71 (178090)
Creative Commons License 2015.12.08 0 0 178102

Jó ötlet, kínos lesz nemet mondaniuk.

Megjelenniük meg még kínosabb.....

Előzmény: Mapé (178098)
Creative Commons License 2015.12.08 0 0 178101

Ezek szerint a

"Gondolom, ha tőled nyúlná le az állam a bizniszedet, szó nélkül eloldalognál, eszedbe sem jutna, hogy megments belőle valamit."

mondat nem azt jelenti, hogy Szima a DVSC finanszírozása helyett a játékgépek betiltásával őt ért veszteség csökkentésére használja a kaszinókat.

Az viszont nagyon valószínű, hogy a város becsszóra garantált neki bevételt a kaszinókból, de a szemét disznók nem úriemberek, nem tartják a szavukat.

 

Értem.

Előzmény: MZ/Y (178099)
DZsen Creative Commons License 2015.12.08 0 0 178100

Csodálkoznék, ha elmennének. :-(

Jó lenne elcsodálkozni...

Előzmény: Mapé (178098)
MZ/Y Creative Commons License 2015.12.08 0 0 178099

Az állításod első felét sosem mondtam (nem vagyok én hülye), de a második részét sem. (Ha nagyon erőltetjük, az egyik feltételezett verziómhoz hasonlít.)

 

Egyszerűen megkérdeztem, ha téged amortizálna az állam, próbálnál-e tenni valamit.

Előzmény: Té (178091)
Mapé Creative Commons License 2015.12.08 0 0 178098
cassano71 Creative Commons License 2015.12.08 0 0 178097

Ezzel teljesen egyetértek, siralomházra emlékeztető a hangulat jelenleg minden hazai meccsen.

Előzmény: PX50 (178094)
cassano71 Creative Commons License 2015.12.08 0 0 178096

Ez tény, erre írtam, hogy azért vannak fokozatok és ez a szereplés szakmailag akkor sem indokolt ha nem volt értelmes igazolásunk jó ideje és ha Szima nem akar/tud költeni többet a csapatra. Egyébként tényleg látványosan nem foglalkozik a csapattal, voltaképpen olyan lett mint a láthatatlan ember, nem jelenik meg nyilvánosan, nem nyilatkozik senkinek, semmiről, sehol stb. Régebben pl. U19-en is kint volt sokszor, együtt nézte Herczeggel a meccset. Most? Nem is emlékszem komolyan mikor láttam utoljára Pallagon.

Nem túl jó nézni ezt a lassú, de biztos süllyedést.

Előzmény: Té (178092)
PX50 Creative Commons License 2015.12.08 0 0 178095

1000 vagy 10000 helyesen.

Előzmény: PX50 (178094)
PX50 Creative Commons License 2015.12.08 0 0 178094

Igen, penzugyileg tenyleg nem jelent sokat, hogy 10000 nezo van kint vagy 8-10000. De ugy gondolom, hogy ettol lesz futballmeccs egy futballmeccs.

 

Kozhely, de ez a jatek megis csak a nezokert van. Ezt ma erzi a sajat boren valaki?

Előzmény: cassano71 (178090)
hallaignác Creative Commons License 2015.12.08 0 0 178093

Ja, mert amihez Ő nyúl, az arannyá változik. A ződek példája nem jó, mert őket mindig is az állam tartotta el (egy rövid időszakot kivéve.) és az ilyen vezetékek kiépítéséhez szükséges a több évtizedes tapasztalat. A többi állami csöcs pedig könnyen átirányítható. Lásd csak az energiacégek változó prioritásait. Szóval egy vagyontalanra nem bíznám a jövőt. 

Előzmény: cassano71 (178089)
Creative Commons License 2015.12.08 0 0 178092

Na, de akkor ott kellene lennünk a harmadik helyen, sőt ha a Vidi szétverését is figyelembe vesszük, akkor a másodikon. Nem vagyunk ott...

Ami ennél is árulkodóbb az az egésznek a telibe sz*rása, végig vergődtük az egész idényt, Szima annyit sem mondott, hogy fapapucs, kupameccs egy órától, bajnoki fél négytől munkanapon, a pofánkat égetjük egy kétszázezres számla miatt, stb.....

Előzmény: cassano71 (178090)
Creative Commons License 2015.12.08 0 0 178091

Pont te mondtad ki a 178075-ben.....

Előzmény: MZ/Y (178085)
cassano71 Creative Commons License 2015.12.08 0 0 178090

A jegybevételek semmit nem jelentenek Magyarországon egy klub költségvetésében gyakorlatilag, legalábbis jelenleg, tehát az hogy 2500 helyett 5000-en ülnének a lelátón szinte semmit nem jelentene pl. mikor igazolni kell komoly játékosokat a nyáron.

Talán úgy pontos hogy Szima nem akar és nem is tud többet beletenni. Vagyis annyit nem tud, hogy versenyezzünk a Fradival, Vidivel és mivel ezt látja így nem is akar többet beletenni. Én legalábbis folyamatosan ezt látom, ő üzletember, nem fog többet beletenni mint amit ki is tud venni, ennyi az egész én azt gondolom. Anno a bajnoki címek, BL, EL csoportkör során sem tett ő bele többet mint amit ki tudott venni, sőt, csak akkor ugye bevétel oldalon is komoly összegek sorakoztak.

Előzmény: Ebcsont42 (178088)
cassano71 Creative Commons License 2015.12.08 0 0 178089

Ezen a lehetséges új tulajdonoson tovább gondolkozva, lentebb írta Beaver, hogy talán Mr Twenty Percent áll a dolgok mögött és meg akarja szerezni a klubot. Komolyan mondom, lehet nem szép amit mondok, de nekünk szurkolóknak még ez lenne a legjobb. Az ukrán meg egyéb befektetőkben én nem hiszek, ő viszont fekszik úgy fent mint akár Garancsi akár Kubatov. El bírom képzelni, hogy rajta keresztül pénz állna a házhoz. Persze lehet naív vagyok, nem tudom.

Előzmény: cassano71 (178087)
Ebcsont42 Creative Commons License 2015.12.08 0 0 178088

"Nyilván lehetne a dolgokon még így is javítani, de szakmailag csak, pénzügyileg jelen helyzetben Szima nem tud."

 

Gondolom, akkor egy látványosabb közönség csalogató játékkal nem emelkednének a jegybevételek, mert már most is tömve vannak a lelátók. Szima inkább nem akar javítani, mint hogy nem tudna. Szimának tökéletesen megfelel az áldozat szerepe.

Előzmény: cassano71 (178087)
cassano71 Creative Commons License 2015.12.08 0 0 178087

Szerintem le lehet egyszerűsíteni azért az egészet. A Loki Szima számára egy vállalkozás, üzletember aki szeretne a pénzénél maradni, ez rendben is van. Anno nagyon ment a szekér, bajnoki címek, BL csoportkör, El csoportkör, játékoseladások Dzsudzsáktól kezdve Halmosin át Kerekesig, Bogdanovicsig. Volt egy csomó bevétel, nyilván sokat ki tudott venni Szima, vissza keveset forgatott.

Mostanra sikerült leamortizálni a klubot szakmailag, pénzügyileg, ez egy dolog, de az is erősen benne van a jelenlegi helyzetben, hogy nem nagyon tudunk versenyezni egy Fradival, Vidivel. Egyszerűen Garancsi vagy Kubatov százszor jobban fekszik a jelenlegi hatalomnál mint Szima és ezt utóbbi azt hiszem felmérte, megértette hogy megváltozott a környezet, hogy itt mi bajnoki címért most nem lehetünk versenyben. És ott van a válása ami akárhogy is, de áttételesen szintén negatív hatással van a klubra. Szóval jelenleg a képlet az, ő annyit tesz bele amennyivel el lehet vegetálni az NBI-ben, vagyis szinte semmit mert szerintem a TAO + tv közvetítési díjak + amit a város ad elég a jelenlegi szinthez, akkor is ha 1000-en vannak kint a stadionban. A kaszinókkal nem tudom mi van, de mindegy is, nem fogja Szima igazolásokra költeni a kaszinókból befolyó nyereséget ez egyértelmű, akármennyi is legyen az.

A megoldás mi lehet? Passz. Egy új tulajdonos persze, de erre sok esély nincs. Felmerült itt sokszor, hogy volt érdeklődő már, én azért nem hiszek benne túlzottan. Vagyis inkább azt mondanám, nem hiszek benne hogy olyan érdeklődő volt akivel aztán a klub nem a jelenlegi lejtmenetet folytatná hanem visszakerülne oda ahol pár éve volt. Szóval menjen Szima, na ok, de ki jön utána? Mert ez a lényeg.

Nyilván lehetne a dolgokon még így is javítani, de szakmailag csak, pénzügyileg jelen helyzetben Szima nem tud. Szakmai téren tudna, mert lehetne próbálkozni új stábbal a kispadon.

 

 

Előzmény: Té (178084)
Reális-II Creative Commons License 2015.12.08 0 0 178086

Nincs . De nem is az én vagy a mi feladatunk megtalálni a megfelelő partnert . Egy biztos ,változtatás szükséges .Egy közepes szintű , nem rég még kiemelkedő csapatnak aki még nincs csődben, sokkal könnyebb találni befektetőket  mint egy széthullott , esetleg kiesett csődközelinek . Ha nem történik semmi , sajnos a másodikként említett kategóriába fogunk tartozni hamarosan.

Egyébként tőlem maradhatna, mint tulajdonos Szima Úr is . Csak hozzanak egy befektetőt .Mondjuk a jelenlegi tőke és tulajdonosi kör maradna .Beszállna egy új tulaj  +51% -al , ezzel nőne a cég tőkéje .Az új tag adná az elnököt , a jelenlegiek maradnának a csendes társak . Komolyabb döntéseknél pedig csak 2/3 esetén lehetne hozni . És most felébredtem ...... ):

Előzmény: losik (178025)
MZ/Y Creative Commons License 2015.12.08 0 0 178085

Mondjad, de egyes szám első személyben.

Előzmény: Té (178084)
Creative Commons License 2015.12.08 0 0 178084

Akkor mondjuk ki, hogy a kaszinóknak semmi közük a DVSC finanszírozásához, azok csak Szima vagyonmentési akciójának részei.

Előzmény: MZ/Y (178075)
kokris4 Creative Commons License 2015.12.07 0 0 178083

Egy konferencián volt előadni, de csak keverjétek. Nagy barátságban találkozott mindenkivel akivel kellett. 

Előzmény: skiss (178082)
skiss Creative Commons License 2015.12.07 0 0 178082

Szerintem a bulvárhírek helyett inkább arról kéne beszélni, hogy látták Szentes a Fórumban.

cassano71 Creative Commons License 2015.12.07 0 0 178081

Én ebben a külföldi érdeklődésben nem nagyon hiszek. Legalábbis komoly érdeklődésben, olyan persze előfordulhat, hogy mindenféle szélhámos olasz és egyéb vevők feltűnnek a színen mint ahogy megesett ez más kluboknál itthon, hogy különböző módokon pénzt sajtoljanak ki belőle. Sorolhatanám most a honvédos Pinitől kezdve a szép emlékű skót McCabe-ig.

Most őszintén, minek jönne ide egy ukrán, angol, katari vagy akármilyen milliárdos és tenne pénzt pont a Lokiba? Puszta futballszeretetből? Akkor az ukrán egy ukrán csapatba fog pénzt tenni inkább, egy olasz egy olaszba, a katari az meg egy PL csapatba.

De hogy valahol felébred egy tehetős ember a világban és azt mondja, van egy csapat Debrecenben és nekem az kell, hát ez nonszensz. Olyat mondhat hogy nekem kell a Chelsea vagy a Manchester City, mondott is anno, de a Loki nem a Chelsea.

Előzmény: Salixdeb (178045)
skiss Creative Commons License 2015.12.07 0 0 178080

"az asszony néhány hónapja majdnem csődbe vitte a Loki" szó sem igaz ebből - micsoda kombinálások... :-), ilyenre kár pazarolni a fórumot.

Előzmény: losik (178077)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!