Keresés

Részletes keresés

MickeyKnox Creative Commons License 2000.03.20 0 0 14
ha mulatni akarok, akkor a Szegeny kantor... egyebkent pedig talan az Utjan e vilagnak.
Előzmény: macarpi (11)
macarpi Creative Commons License 2000.03.20 0 0 13
Nyugdíjas FS tag vagyok. Tudod-e, mi az? ;-))

Lovik Károlynak van még a Leányvári boszorkány c. könyve; a filmváltozat vagy egy éve ment a tv-ben.
Szilvásinak a Bujkál a hold, meg annak a második része (hirtelen nem jut eszembe a címe) szintén az EFE-ről szól részben; ha eltekintünk az ideológiai felhangoktól. Tudsz még valamit?

mac

Előzmény: MickeyKnox (12)
MickeyKnox Creative Commons License 2000.03.20 0 0 12
Glück: szivesen hallgatnek sztorikat (en is irok majd), vagy azt, hogy mire emlekeztek szivesen.
Amirol irsz erdekelne, akar itt, akar mail-ben

macarpi: a Tempus-t nagyon jo konyvnek tartom, kar, hogy nincs olyan sok ebben a temaban. Voltal valamelyik asztaltarsasag tagja Sopronban?
ja, es remelem jo sokaig megmarad meg a topic :))

macarpi Creative Commons License 2000.03.20 0 0 11
off
másik gépre kerültem, ami úgy látszik lenyeli a kettős hosszú ékezeteket. bocs
on

Nekem is van szép bőrkötéses, sörszegecses Nótáskönyvem. Legnagyobb bánatom, hogy mostanság kevés hasznát veszem. MickeyKnox, melyik a kedvenc nótád?

mac

Előzmény: MickeyKnox (10)
MickeyKnox Creative Commons License 2000.03.20 0 0 10
Bocs, de eppen Mo.-ra telefonaltam. A Tempus nekem megvan otthon kinyomtatva, a nyaon meg elhozattam a kisful-fele Daloskonyvet, es tanitgattam par notat az itteni cserkeszeknek

Irok meg mindjart, csak megnezek valamit

Ja, es koszi a reagalasokat! Nagyon orulok neki!

macarpi Creative Commons License 2000.03.20 0 0 9
A link sikerült, de hogy hova lett 4 o betum...?
:-)))
Előzmény: macarpi (8)
macarpi Creative Commons License 2000.03.20 0 0 8
Na, ez tetszik! Kíváncsi vagyok, meddig él meg.
Jómagam '94-ben végeztem Sopronban, és azóta is piszokul hiányzik. Bár mostanában úgy hallom, a "Soproni Egyetem"-mé válás miatt nagy a hígulás; a hagyományok terén is.
Két jó hír a selmeci hagyományok iránt érdeklodoknek, azt szeretoknek:
- Valamikor a nyáron Tapolcán (_nem_ Miskolctapolcán!) lesz egy Bányász- kohász- erdésztalálkozó. A pontos idopontnak majd utánanézek.
- Az EFE honlapján olvasható ill. letöltheto Ruzsinszky László: Tempus c. írása. Ebben nagyon sok minden olvasható a hagyományokról; egy kisregény keretében. TEMPUS
Remélem, sikerült a link!

üdv: mac

Glück Creative Commons License 2000.03.20 0 0 7
Majd elfeledtem! A nyáron egy hónapot töltöttem Calgaryban és tágabb környékén, személyesen is tudtunk volna eszmét cserélni a hagyományokról. Szisztematikusan kerestem Bc-be és AB-ben a bányász emlékhelyeket, nagyon kellemesen csalódtam, sok szép kis muzeumot találtam. a hazai szaklapban irni is akartam ezekről, de ez eddig elmaradt. Bővebben erről, ha érdekel, esetleg e-mailon.Glück auf!
Előzmény: MickeyKnox (5)
Glück Creative Commons License 2000.03.20 0 0 6
Egyszer komolyan összeszólalkoztam a volt főnökömmel, mert Ő csak a "Sopron,sopron sáros Sopron..." refrént volt hajlandó énekelni, én meg csak a "Miskolc,Miskolc sáros Miskolc..."-ot. Igaz ez már jónéhány kortyolatnyi veres borok után következett be. Én már több mint 30 éve elhagytam a Dudujka környékét, de szakestélyeken persze szeretek résztvenni, és ezekből még ma is sokat tartanak. Sőt ha jól tudom nemrég volt a valéta szalag avatás. Épp a napokban került elő az én aranyszegélyű, fekete karszalagom is. Miről társalognál bővebben?
Előzmény: MickeyKnox (-)
MickeyKnox Creative Commons License 2000.03.20 0 0 5
chicho: akkor valami kozod kell hogy legyen a dologhoz.. Eleggge szerteagazo dolog a regi banyasz- hagyomanyokbol mostnanara (notak, egyenruhak /aufhauer es gruben/) stb.

Ha van kedved, kicsit bovebben is irhatsz

jeegynullas Creative Commons License 2000.03.20 0 0 4
Nem, megis inkabb szerencsefel. ;-)

:-j10

Előzmény: jeegynullas (3)
jeegynullas Creative Commons License 2000.03.20 0 0 3
A franc, lebuktam ...

Dorian Gray

Előzmény: MickeyKnox (1)
chicho Creative Commons License 2000.03.20 0 0 2
Mi is ugyanilyeneket énekelgettünk földmérő főiskolásként Székesfehérvárott.
MickeyKnox Creative Commons License 2000.03.20 0 0 1
OFF

Miota vagy te barmelyikuk is? :)))

ON

jeegynullas Creative Commons License 2000.03.20 0 0 0
Megbocsjatjuk, de azert lenullazzuk. :-)
Előzmény: MickeyKnox (-)
MickeyKnox Creative Commons License 2000.03.20 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

A T.asztalon olvasgatas kozben figyeltem fel arra, hogy - egy-ket nicknev ill. hozzaszolas - utal arra, hogy nehanyatoknak van valami koze a selmeci hagyomanyokhoz. Mivel en jelenleg tavol vagyok Mo.-tol, szeretnek beszelgetni ezekrol a tobb mint 250 eves hagyomanyokrol, szemelyes elmenyeitekrol, arrol, hogy nektek ez mit jelentett a foiskolan, egyetem. Jomagam a volt ME-DFK muszaki-tanar szakjan ismerkedtem meg a balek, firma, verschiess, Klopacska, stb. szavakkal, es a mogottuk levo tartalommal. Szoval, ha van kedvetek, beszelgessunk

Remelem Dorian Gray es szerencsfel megbocsatanak, hogy kiemelem oket, de az o hozzaszolasaik olvasasa utan jutott eszembe ennek a topicnak az otlete

Akit esetleg "kivulallokent" erdekel a dolog, annak ajanlom a Soproni Egyetem honlapjat (http://www.efe.hu)

"Szep ido volt, jo ido volt
Kar, hogy elmult, jaj de kar (...)"

T.K. alias: Soma
(itt a neten MickeyKnox)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!