Keresés

Részletes keresés

advocatusdiaboli Creative Commons License 2019.06.26 -1 0 351296

Tudod mit, kössünk egyezséget - tüstént visszaszívom, amit elismered, hogy tegnap alaptalanul vádaskodtál az ügyben, hogy korábban én kardoskodtam a tárolás ellen... ;-)))

Előzmény: padisah (351295)
padisah Creative Commons License 2019.06.26 0 2 351295

Na akkor most rajtam a sor hogy besértődjek: 

Tudjuk, szerinted úgyis minden megoldhatatlan, ami nem nuki.

És nem orosz.

 

lécci hozzál egyetlen idézetet tőlem amiből a fenti két sor derül ki. Főleg az utolsó mondat. Vagy szívd vissza.

Előzmény: advocatusdiaboli (351287)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2019.06.26 -1 0 351294

A nátrium-kén akkukkal ötven éve kísérleteznek, de az összes valóban használható megoldás magas hőmérsékletű és problémás. AZ ÖSSZES.

 

Hidd el théta, nem mindenki hülye (rajtad kívül) ezen a világon - és azt is, hogy elméletben remek és progresszív megoldások nagyon sokszor a gyakorlatban nem alkalmazhatók. Nálad azért bocsi, de többet tudok a technika-történetről, és Dunát lehet rekeszteni a remeknél remekebb, elméletileg tényleg teljesen kikezdhetetlen konstrukciókkal - amelyek valami "apróság" okán végül a gyakorlatban teljesen használhatatlannak bizonyultak.

Előzmény: zöldkomcsi: (351292)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2019.06.26 -1 0 351293

Én még csak azt sem mondom, hogy hidrogénben kell tárolni. Csak felvetettem, mint egy lehetőséget.

Előzmény: zöldkomcsi: (351291)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.06.26 0 0 351292

(...ja... arra kíváncsi leszek, amit itt improvizáltam, a kettébontott nátrium kén. mert hiába erőlködök, tömegesen rendelkezésre álló olcsó anyagokkal nem, nem megy csak kizárólag így)

Előzmény: advocatusdiaboli (351289)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.06.26 0 0 351291

Nem érted mit beszélek????? hogyne lenne felskálázható, akár holnap reggel kezdődhet a tárolás. 

Ez más most, nem tudok jobb példát mint ahol valójában nem mondod másként te se csak érdekes amikor egyéb ismereteid szembe találkoznak ideológia prekoncepcióddal. Szóval mint amikor valaki mutatta a hülye császárnak, hogy itt folyik a víz, ott forog  kerék majd így emelgeti a kalapácsot. (-:

 

Nyugodj bele, hogy bármennyi elektromos áram tárolására van műszaki megoldás, alkalmazható. Na jóóóóóó...... nem 0 költséggel, valakinek csinálni kell és annak reggeli ebéd vacsora, ruha cipő stb.... t kell biztosítani. 

Előzmény: advocatusdiaboli (351286)
szilvatövis Creative Commons License 2019.06.26 0 0 351290

..a zöldek kitartóan gyilkolják/obstruálják/démonizálják a nukit amilyen eszközzel csak tudják, és ebből nem lesz semmilyen nuki reneszánsz...

A nukisok is kitartóan gyilkolják/obstruálják/démonizálják a megújulókat amilyen eszközzel csak tudják, a különbség az, hogy a sötétződek tudnak megújulókat építeni, a nukisok nem tudnak atomerőművet építeni.

 

...hanem valamilyen tárolható kémiai energiahordozót hozzon létre, az jó kérdés, hogy fogod erre bercit, tövist, kobabot és a többi nagyokost rávenni?

 

Sajnos a villamosenergia rendszerek működésének minimális ismerete nélkül ezeket a kérdéseket nem lehet tárgyalni.

Aki ott tart, hogy éjszaka nem süt a nap, mi lesz velünk, vagy évszakos tárolásért kiált, miközben pár napos megújulós blekautokra hivatkozik azzal nem lehet érdemi kérdéseket tárgyalni.

 

Azt mondod építsünk atomerőművet, 20 ezer darabot és a peakuránra csak legyintesz, hogy majd meg lesz oldva... nem tudod hogyan, nem tudod mennyiért, nem tudod mikor, de hivatkozol egyetlen kísérleti breederre, ami soha egyetlen gramm plutoniumot sem termelt, mert égetésre használják, nem tudod mennyi a doubling time-ja, nem tudod hány ilyen kell építeni egyetlen könnyűvizes kiszolgálásához, semmit nem tudsz a megvalósítási lehetőségekről sem financiális, sem időbeni, sem biztonsági vonatkozásában, egyeteln kérdésre sem tudsz számszerű választ adni, csak sötétződezni tudsz. Azt nagyon és közben elképzelni sem tudod, hogy a hidrogént tárolni is lehet, vagy konvertálni metánná, metanollá esetleg.

Előzmény: padisah (351282)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2019.06.26 -1 0 351289

Fenéket, egyszerűen baromi drága és életveszélyes dolgokról beszélsz állandóan - amelyek ugyanakkor nem (vagy nem említésre méltóan) jobbak, mint ismert, elterjedt, sokkal olcsóbb és sokkal kevésbé életveszélyes megoldások...

Te azt sem érted, miért nem gőzautókkal járunk, miért nem jó a lehetőleg extrém nagy nyomású gőzgép ma is mindenkinek (hiszen te szerelmes vagy bele) - hát azért nem, mert háromszor annyiba kerül, mint egy belsőégésű, fele olyan hatékony, és tízszer olyan veszélyes... Ezen túlmenően valóban van 1-2 olyan marginális előnye is - amelyek viszont még megközelítőleg sem tudják a hátrányait ellensúlyozni...

Előzmény: zöldkomcsi: (351288)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.06.26 -1 0 351288

Sajnos a kísérleti (félüzemi méretű) hidrogén tárolós erőműveknek (a tárolással együtt) már üzemelniük kéne.

 

10 000 tonna higany van német sóbányában, ha venne hozzá egy kis jódot 2GWh-t tudna tárolni egy semmi berendezésben, amit egy vizespohárban tudhatsz demonstrálni egy íróasztalon, bonyolultabban 100 szorosát.  Azért írogatom ezt mert ez bár nem általános megoldás de még ez se kell. Akkor?

De nem összeesküvés ez, más, a rabszolga alapú társadalom ami képtelen az innovációra. A teló az nem az, az csak gagyiság ami volt mindég, az ókorban is, csak egyszerűbb, de az mindegy ebből a szempontból.

Előzmény: Pomber Béla (351257)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2019.06.26 -1 0 351287

Jó, hagyjuk.... A többi topicból megszokhattuk, hogy veled nem lehet vitázni, képtelenség. Ha te mondasz valamit, az úgy van és kész, ha nem úgy van, akkor is úgy van, rendben, hagyjuk...

 

Nem, nem számolnak semmilyen rendszerben 10% diffundációs hidrogén-veszteséggel, és már sok olyan (hétköznapi) anyag-műanyagféle van, ami a hidrogén számára alig áthatolható. Igen, azért valamennyi mindig fog szökni - és? Igen, gyúlékony is - ahogy a benzin is, és?

Tudjuk, szerinted úgyis minden megoldhatatlan, ami nem nuki. És nem orosz.

Előzmény: padisah (351285)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2019.06.26 -1 0 351286

Nem, még csak el sem utasítom. Nincs jelentősége, iparilag nem felskálázható, és nem energiahordozó, csak tároló - de mindegy is.

 

Valójában több/sok megoldást is elképzelhetőnek tartok, egyik sem kiforrott, viszont bármit is találunk ki, annak RENDSZERNEK kell lennie, nem maszatolásnak, részletmegoldásoknak. A XVI.-XVII. század órakészítőire emlékeztet a történet, amikor már eléggé megbízható, tartós, és nagyon szép, látványos óraműveket tudtak készíteni - csak éppen pontosat nem. Az nem ment, és ötlet sem volt rá, hogy lehetne - de foglalkoztak mindennel, amivel csak tudtak, cifrázták a végtelenségig - de pontos így sem lett...

 

Aztán jött Galilei az ingájával, Huygens a hajszálrugóval, majd később Harrison - és megoldották...

Előzmény: zöldkomcsi: (351284)
padisah Creative Commons License 2019.06.26 0 1 351285

a fukushimai reaktor blokkjai úgy robbantak fel, hogy a sérült reaktortartályban, a túlmelegedett fűtőelemek (amiket addigra már csak a remanens hő, a rudakban rekedt radioaktív anyagok bomlása fűtött) reakcióba léptek a reaktor primer hűtőkörében lévő vízzel, amiből hidrogén keletkezett

 

ez a hidrogén pedig kijutott a reaktortartályból, mindenfelé az erőműben elszivárgott, át is ment valami alagúton egyik épületből a másikba, ahol nem is történt a reaktorral semmi a földrengés miatt

 

a végén meg valami beindította és berobbant

 

ez a probléma a hidrogénnel, hogy nem nagyon tudsz rá szerelvényeket tömíteni, de még a falán is át tud menni

ahol ilyesmit csinálnak ott gondolom a felszínre tesznek mindent hogy szellőzzön, és be van kalkulálva 10% veszteség

 

a hidrogén nem alkalmas energiatárolónak, vagy energiahordozónak, mert kicsi a sűrűsége, az energiasűrűsége is, és majdnem tárolhatatlan - megszökik

metánt, ammóniát stb kell belőle szintezitálni hogy tárolható legyen, de akkor megint bekerült egy gép a láncba, esik a hatásfok, megy fel az ár

 

nem teljesen tudom követni hogy mivel vitatkozol, de atomerőművek elég régóta vannak, az nem egy új találmány, és a co2 kibocsájtás lenyomásához csak építeni kellene a már meglévő technológiát ehhez nem kell új dolgokat kifejleszteni - és pont ez nem történik meg

 

önmagában a hagyományos nuki műszakilag képes lenne teljesen kiváltani a fosszilist, ha bevállaljuk az alacsonyabb kapfaktort és a 2x drágább áramot, ha ezt nem vállaljuk be, akkor is jöhet a BEV flotta, amit a nukik éjszakai extra kapacitásával lehet tölteni

 

tehát megvan műszaki a tér a nuki részarány drámai emelésére, és ezzel párhuzamosan a fosszilis kivezetésére, kezdve a legpiszkosabb szénnel, lignittel

a politikai nincs meg, az nagyon nincs

 

introvertált, fehér köpenyes, 50-es tudósok meg mérnökök  állnak szemben a fiatal jóképű/csinos nagydumás, rámenős, extrovertált bölcsész/politikusokkal: nincs esélyük

Előzmény: advocatusdiaboli (351283)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.06.26 0 0 351284

(-: mondom, a nátriumot egy bádoghordóban is lehet tárolni az energia tartalma is vagy 10 szer annyi mint ha hidrogén lenne (nem súlyra, térfogatra)

Nem fogadod el, de mindegy, másról szól ez az egész, én se értem. Nincsenek műszaki problémák.

Előzmény: advocatusdiaboli (351283)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2019.06.26 -1 1 351283

"soha sehol nem hallottam arról, hogy bárhol a világban nagyobb mennyiségben hidrogént tárolnának"

Nézz utána, az USA-ban több tároló is van ilyen célra - és van országosnak mondható kiterjedtségű csőhálózat is mögötte.

Egyébként teljesen törvényszerű, hogy itt és most ez még nem elterjedt, pont azért, amit te is írsz - nincs még mögötte igény.

A H2 egyébként a legkevésbé "felgyűlős" gázfajta, borzasztó könnyű a szellőzését megoldani, lévén a létező legkönnyebb gáz, mindig azonnal felfelé megy, és olyan membránon-szigetelésen, ami a levegő számára légtömörnek tekinthető (így a hőszigetelést sem rontja el) akadálytalanul és rögtön átmegy.

A hidrogénrobbanás egyáltalán nem egy olyan gyakori és veszélyes történet, hidrogénüzemű autóval mélygarázsba is biztonságosan be lehet állni - a garázs felfelé kiszellőzése könnyen megoldható, ellentétben például a levegőnél nehezebb, így "tócsákba összegyűlő" PB-vel, nem véletlenül nem engedik azokat ilyen helyre behajtani.

De tudod mit - ha majd az lesz a feladat, hogy ki kell fejteni, mit miért nem lehet megoldani, akkor már most tudom, kit kell megkeresni... ;-)))

Érdekes módon a nukival, szaporító-reaktorokkal kapcsolatos, ennél semmivel sem kevésbé húzós, problémás alap-problémákkal valahogy nincs kedved foglalkozni, azok szerinted nyilván magától értetődő módon könnyedén megoldhatók lesznek, nota bene már meg is oldottnak tekinted őket (pedig akadhat köztük olyan, ami végül is ténylegesen ellehetetleníti az egészet)...

A kutya nem vitatja, hogy a pillanatnyi helyzet az, hogy a fosszilis alapú technológiai civilizációnk nem fosszilis alapúra leváltásához szükséges technológiák nincsenek még készen. Egyik sem. Ez sem, az sem, amaz sem. Nem tekinthető teljesen megoldottnak a hidrogén termelése, tárolása, felhasználása sem, ahogy a megújuló energiaforrások termelte áram ipari tárolása sem, de a hosszú távon fenntartható nukleáris, akár fissziós, akár fúziós energiatermelés sem. Egyik sem. Ha megoldottak, készek, és versenyképesek lennének - már át is tértünk volna rájuk...

De nem volt megoldott 80-100-150 éve azon technológiák egyike sem még, amelyeket meg ma minden áldott nap használunk. Megoldottuk őket, mert akartuk, mert hittünk a célokban, és mert képesek voltunk rájuk. Mert nem azoknak a véleményével foglalkoztunk akkor sem, akik bármiről, de tényleg szó szerint bármiről ki tudták fejteni, hogy az miért nem lehetséges, miért megoldhatatlan...

Előzmény: padisah (351282)
padisah Creative Commons License 2019.06.26 0 0 351282

na akkor most közelítünk picit a valósághoz:

ez a "hidrogénes matrac" már egy olyan eszköz, aminek a kimenete nem a tárolhatatlan villamos áram, hanem a majdnem tárolhatatlan hidrogén

 

ez valóban óriási előrelépés, most iróniát félretéve is, és itt már nem kell a tárolhatatlan elektromos áramból egy drága és korlátos élettartamú eszközzel majdnem tárolhatatlan hidrogént előállítani, hanem egyből ezt kapjuk

 

soha sehol nem hallottam arról, hogy bárhol a világban nagyobb mennyiségben hidrogént tárolnának

ennek főleg az az oka, hogy a hidrogént földgázból állítják elő parciális oxidálással, és a földgázt már ismert módon könnyen lehet tárolni

 

én ugye nem vagyok gázszerelő, de valószínűleg rémálmaim lennének ha háztartási tüzelőberendezésekben kéne hidrogént tömíteni, és ha nem sikerül felgyül a lakóhelységben a H2, ami nagyon kis koncentrációban is be tud robbanni

 

tehát ok, az az irány, hogy a megújuló legalább ne elektromos áramot, hanem valamilyen tárolható kémiai energiahordozót hozzon létre, az jó

kérdés, hogy fogod erre bercit, tövist, kobabot és a többi nagyokost rávenni? amikor mindegyik szentül hisz a virtuális erőműben, a tárolható anyag előállítása meg drámaian alacsonyabb hatásfok mellett fog megvalósulni, tehát nem lehet verni az asztalt hogy mennyit emelkedett a szélkerekek teljesítménye meg a napelem hatásfoka (ami ugye a tárolhatatlanság miatt irreleváns)

 

azzal kapcsolatban hogy jajjj dráma, elfogy az urán mit tegyünk!!!, hát ezt a problémát én szeretném megélni, egyelőre ott tartunk hogy a zöldek kitartóan gyilkolják/obstruálják/démonizálják a nukit amilyen eszközzel csak tudják, és ebből nem lesz semmilyen nuki reneszánsz

 

előtte kriminalizálni kéne az antinukleáris propagandát, pont ugyanúgy kezelni mint a holokauszt tagadását - csak ez sokkal fontosabb, mert több embert érint és nem a múlt hanem a jövő

 

biztos vagyok benne, hogy ha egyszer elindulna a nuki reneszánsz, és tényleg kezd fogytán lenni az urán, ami megjelenik annak az árában is, akkor majd meglesz a motiváció a szaporítás megoldására, de még inkább a már meglévő kiégett fűtőelem állomány újrafeldolgozására, ez nagyon távoli zene

Előzmény: advocatusdiaboli (351249)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2019.06.26 -1 0 351281

Ha a Leafodat történetesen a Mátrai erőműről töltötted volna fel, akkor gyakorlatilag ugyanannyi CO2 emissziót produkáltál volna, mint a Priussal (de talán még többet is), viszont garantáltan több mérget-szennyeződést eregettél volna a levegőbe, mint akár a benzines, akár a hibrid kocsival.

Viszont tény, hogy nem ott a városban, hanem valahol máshol, mások orra alá. Alkalmasint egyébként tényleg jóval kisebb ember-tömeget zavarva vele - de a bolygó egészének nem tettél volna vele jót.

Ha a Tiszalöki-vízerőműről töltötted volna fel, akkor mindenképpen jobb lett volna a Leaf, ha Paksról - hát, tudja a fene, azt majd eldönti az utókor...

 

Viszont ha egy megújulóval előállított hidrogéncellás vagy akár dugattyús-turbinás autóval mentél volna, akkor pont ugyanúgy klíma-emisszió-semlegesen utaztál volna, eregettél volna ugyan némi vízgőzt, vagy éppen csorgattál volna kondenzvizet a kocsi alá, de ez nem zavart volna senkit.

 

Nem kell átmenni demagógba - a problémákat ugyanis elismerjük (én elismerem), látjuk, értjük. Viszont én nem vagyok meggyőződve arról, hogy amit te azonnali és tuti megoldásnak gondolsz rájuk - az tényleg megoldás. Te annak hiszed - én nem. Tisztában vagyok azzal, hogy a mostani helyzet is tarthatatlan - ez nem vitás. De az sem megoldás, ha cseberből vederbe rakjuk át magunkat.

 

Hogy melyikünknek volt igaza - ezt is az utókor fogja csak tisztán látni...

Előzmény: szilvatövis (351276)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2019.06.26 -1 0 351280

Kétségtelenül lehet radikálisan csökkenteni ezzel a fosszilis függést - ezt ki vitatta?

 

De megszüntetni? Azt nem lehet. Egyébként vitatom azt is, hogy olyan mértékig lehetne csökkenteni, amiről te beszélsz - megvan ennek az alsó korlátja (és a többlet-költsége is).

 

Az így megmaradó emisszió viszont még mindig bizonyulhat soknak - és a fosszilis-függés is megmarad, miközben a fosszilis végül el fog fogyni. Most tényleg az a kérdés innentől, hogy mi is a végcél? Kitolni időben az elkerülhetetlen véget - vagy tényleg elkerülni?

Előzmény: _Berci (351277)
padisah Creative Commons License 2019.06.26 0 0 351279

örülök hogy sikerült ezt az egy esetet 322.-edszer elsütni, szerintem még el fogunk jutni ezerig is, ugye?

Előzmény: Törölt nick (351240)
padisah Creative Commons License 2019.06.26 0 0 351278
_Berci Creative Commons License 2019.06.26 -7 0 351277

 

No, de itt ugyebár az lenne a cél, hogy ezek a gyors reagálású, de koszos/fosszilis üzemű erőművek eltűnjenek.... Nem??

 

Szerintem nem vagy te ennyire naiv. :-((

Ha egy orszagban a primerenergia fele arra megy, hogy elöallitsa a szükseges villamosenergiat (amely kb. a felhasznalt primerenergia hatoda) ... akkor

Ha elöallitjuk a villamosenergia pl. 80%-t megujulokbol (a maradek 20%-t tovabbra is fosszilisekböl), akkor mi törtent?

Hat az törtenik, hogy a villamosenergia 20%-nak (fosszilis) elöallitasahoz a primerenergia ~10%-ra volt szükseg. Ha korabban 50% kellett a villamosenergiahoz fosszilisekböl, akkor annak ötödehez (az a maradek fosszilis delej 20%-a) a primerenergia ~10%-a szükseges.

Vagyis, korabban a fele (az 50%) kellett, most meg csak 10%. Ugye akkor a fosszilis primerenergia 40%-t nem kell mar felhasznalni (ami elegetest jelent).

Igy lehet körbejarni az epületek füteset (passzivhaz, höpumpa ...), a mobilizaciot (EV, autonomia ...), vagy az ipari folyamatok fosszilis hanyadat (illetve azt, hogy hogyan lehet radikalisan csökkenteni a fosszilis igenyt) IS!

Előzmény: advocatusdiaboli (351272)
szilvatövis Creative Commons License 2019.06.26 -1 0 351276

Ma, kora reggel át kellett verekednem magam a városon. Közel 20 km, 10 l/100 km étlagfogyasztással, 20 km/h átlagsebességgel a fedélzeti kijelző szerint. Nem száguldoztam, nem várakoztam dugóban, csak haladtam komótosan a nagy forgalomban. Száz km utazás a pesti csúcsban kb. 23 kgCO2. Minden nap száz-és százezer autó kipufogója ontja rakás mérgesgáz kíséretében.

Priussal megúsztam volna ugyanezt az utat 6 l/100km körüli fogyasztással, Kb. 14 kgCO2/100km

Az ismerősöm Leafjével, amit a napelemeiről tölt ugyanez az út kb. 0 kgCO2/100km + 0 mérgesgáz.

 

Persze mindez, nem a valóság. Csak az én elvakult, sötétződ vallási fanatikus fantáziámban létezik, azért hiszem ezt, mert nem tudok szembenézni a valósággal. Azzal a valósággal, hogy ha az indiai Chhattisgarh államban termelt 820 gCO2/kWh árammal hajtott EV az alaszkai -30 °C-os hidegben a német autópályán 160 km/h-s sebességgel száguldva igen is jobban szennyez Budapest belvárosában, mint egy Fiat Panda 45 km/h-s sebességgel suhanva a tesztpályán, ezért az EV messze a LEGROSSZABB.... csak mi sötétződek ezt soha nem is próbáljuk egyszer sem józanul, tisztességesen, ÉRTELMESEN végiggondoln!

Na őszinteségi rohamom volt, biztosan agyamra ment a hőség...

advocatusdiaboli Creative Commons License 2019.06.26 -1 3 351275

Te nem érted: ÍGY NEM KÜSZÖBÖLJÜK KI A FOSSZILIS FÜGGÉST.

 

Ez a lényeg.

 

A csodálatos német energiewende jelenleg ott tart, hogy a kontinens egyik legnagyobb emissziójú energiarendszere a német, lényegesen rosszabb a kontinentális átlagnál. Miközben a felhasznált megújulók aránya meg a legmagasabbak között van.

Nem üt szöget a fejedbe a dolog?

 

Ebbe az irányba mozogva NEM LEHET MEGOLDANI a problémákat. Enyhíteni valamit lehet rajtuk - DE MEGOLDANI NEM. A németek a mostani majdnem felére redukálhatnák az emissziójukat azzal, ha visszakapcsolnának-felújítanának minden félretett atomerőművet, és a lignitről-barnaszénről átállnának (orosz...) földgázra - miközben a megújulók további erőltetése ugyanebben a rendszerben már messze nem kecsegtet ennyi potenciális előrelépéssel.

Előzmény: Törölt nick (351274)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.26 0 0 351274
Leirtad a kulcsszot kiszamithatoan: vagyis ez a nem primer tartalek dolga, hanem menetrendtartasi feladat. Olyan, mint amikor telen este felkapcsoljak a lampat... tervezheto esemeny semmi ok a panikra.
Előzmény: advocatusdiaboli (351271)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.26 -4 1 351273

Igaz, figyelmetlen voltam.

Előzmény: Törölt nick (351270)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2019.06.26 -1 2 351272

No, de itt ugyebár az lenne a cél, hogy ezek a gyors reagálású, de koszos/fosszilis üzemű erőművek eltűnjenek.... Nem??

 

Mi nem érthető ezen??

 

Persze, a megújulókkal lehet spórolni a fosszilisen, alleluja. De mint írtam volt - ebben a felállásban a kiegészítő szerepből sosem fognak tudni kitörni, és az egész rendszer alapvető fosszilis-függése is megmarad. Az emissziós problémákkal és a fosszilisek végül úgyis bekövetkező elfogyásával egyetemben - ergo ez nem egy túlságosan hosszú ideig fenntartható állapot.

 

De magyarázzátok meg tőlem újra és újra, hogy miért nem lehet ezen változtatni, vagy azt, hogy miért nem szükséges...

Előzmény: Törölt nick (351269)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2019.06.26 -1 2 351271

Hát, a Nap az éppenséggel tök kiszámíthatóan elmegy MINDEN ÉJSZAKÁRA, valamint a téli időszakban nagyon kevéskét termel akkor is, amikor éppen van.

 

És igen, tudod bizony van minden évben több olyan nap is, amikor az egész kontinensen éppen éjszaka van, és erősen szélcsendes az idő - avagy éppen egy nagy ciklon okán többé-kevésbé mindenütt viharos, és ezért a szélkelepek elsöprő többségét vitorlába kell állítani...

 

Tanulmányozd picit Berci rendszeresen berakott chartjait - azt fogod belőlük látni, hogy bizony vannak időszakok, amikor a német energiarendszerben a szél/nap termelése (nyilván a víz és a biomasszás erőművek folyamatos üzeműek ilyenkor is) szinte zéró közelébe esik le.

 

Teljesen nulla valószínűleg kontinentális léptékben sosem lenne a termelésük, de 10-20% közelébe viszont nagyon is sokszor leeshetnek - és ennyi már praktikusan nullának tekinthető.

 

Ráadásul ezt meglepően gyorsan tudják produkálni, a szél rángatja is rendesen a rendszert - a nap kevésbé, viszont a nap ugyebár jól kiszámíthatóan időszakos-évszakos...

 

De tőlem gúnyolódhatsz is tovább, azzal biztosan előbbre jutunk...

Előzmény: Törölt nick (351267)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.26 0 0 351270

Ja csak ezt nem a meleg primertartalek dolga lekezelni, hanem az egesz eleg jol elorejelezheto es telefonalnak Jurgennek, hogy holnapra be kellene roffenteni a kanalas exkavatort, mert kell a barnaszen az eromube.

Előzmény: Törölt nick (351268)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.26 0 0 351269

https://www.energy-charts.de/power_de.htm

 

Egy nemetorszag meretu energiarendszerben a lignittuzelesu eromuvek teljesitmenyvaltozasi tempoja eleg ahhoz, a napszel valtozasanak kiegyenlitesebe belejatszon. Persze lehetne helyette az egesz primer tartalek.

Előzmény: Törölt nick (351267)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.26 -4 0 351268

Nem kell ahhoz egyszerre, varázsütésre megszűnnie a megújuló termelésnek.

Akkor is nulla lesz, ha fokozatosan áll le.

Előzmény: Törölt nick (351267)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.26 0 0 351267

Ja, az ugy szokott lenni, hogy egesz Europaban egyszerre varazsutesre abbamarad a szel/elmegy a nap es ezert aztan 100%-ban ott kell keszenletben allni, hogy hatha ez lesz. Meg Paks kiesesere sem porog 2 GW csak ugy, pedig ilyen akar elo is fordulhatna (500 MW evente tobbszor is kiesik ilyen-olyan muszaki hiba miatt).

Előzmény: Pomber Béla (351263)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!