Keresés

Részletes keresés

cíprian Creative Commons License 2007.11.21 0 0 1934
Majd később, most Gergő73-at kell rendbe tenni, mert egyesek feltétel nélkül hisznek a butaságainak.
Előzmény: astronom (1932)
cíprian Creative Commons License 2007.11.21 0 0 1933

Kimaradt egy szó:

 

Mondom, hogy a 1259. sz hozzászólásomra butaság felhozni a nulla vaszagságú gömbhéjokat.

Előzmény: cíprian (1931)
astronom Creative Commons License 2007.11.21 0 0 1932
Én pedig emlékeztetnélek téged, hogy ez a vitatéma, sunyigyerek:

Most tegyünk a hidrogénatomunk köré még több hidrogénatomot, szimmetrikusan, gömbalakban. Mindegyik új hidrogénatom gravitáló ereje hozzáadódik a tér egy-egy pontjának gravitációjához. Az első hidrogénatomunk a középen van, ahol kijelöltük a nulla potenciálú helyet, ott a legnagyobb az összeg, a középponttól kifelé csökken. Tehát csökken a gravitációs potenciál. A gömb legszélén a legkisebb, mert a gömbön kívül nincsenek hidrogénatomok.

Pont úgy viselkedsz, mint a kutyám: Ha valami ismeretlen számára, nem tud mit kezdeni vele, hát megugatja. Persze ő csak egy kutya....
cíprian Creative Commons License 2007.11.21 0 0 1931

Mondom, hogy a 1259. sz hozzászólásomra felhozni a nulla vaszagságú gömbhéjokat. A csizmát teszed fel az asztalra. A Principiát beidézni könnyű, csakhogy a Principia nem Martin Rees eszmefuttatásáról szól. Tessék a 1259.-re a saját elképzelésedet szembeállítani.

 

A 1259. szerint olyan nagy a gravitáló erő egy Jupiternél nagyobb tömegű égitestben, hogy rendkívül kicsire zsugorodna.

 

Jellemző a primitív érvelésedre, hogy nem jutottál odáig, hogy miért nem zsugorodik mégis nagyon kicsire a Jupiter és a Nap.

Nem azért, mert nem igaz a 1259., hanem teljesen más az oka. Hülyeség ennek az okát a Principiában keresni.

Előzmény: Gergo73 (1928)
cíprian Creative Commons License 2007.11.21 0 0 1930

Még mindig nem tudtad cáfolni a 1259.-et, mert emlékeztetni szeretnélek arra, hogy ez a vitatéma.

 

Előhoztad 1259. cáfolására a nulla vastagságú gömböt. Szerintem ez nem illik a vitánk témájához. Neked kell bizonyítanod, hogy a 1259. miért nem helyes. Ha a nulla vastagságú gömböt használod fel rá, az már a te dolgod, de nem látok tőled semmi érdemleges levezetést 1259. cáfolására.

 

Arról nem is beszélve, hogy egyszerűen agyrém ennek cáfolására a nulla vastagságú gömböt felhozni.

 

Ne próbáld elhitetni a fórumtársakkal, hogy a nulla vastagságú gömbön vitatkozunk, és úgy beállítani engem, mintha Newtonnal nem értenék egyet. Azt látom a fórumbeli "munkásságodból", hogy személyeskedésben verhetetlen vagy. A fizikában már kevésbé vagy otthon, csak azt hiszed magadról. 

Tessék korrekt lenni, és a 1259.-re válaszolni mellébeszélés helyett.

Előzmény: Gergo73 (1925)
pint Creative Commons License 2007.11.21 0 0 1929
1. ez a te módszered, lásd kocka a gömbben, lásd gravitáció - nyomás - hidrogénbomlás terelési kísérlet, stb

2. ne hazudd már azt, hogy ez evidencia. egyrészt nem az, bár bizonyos körökben ismert tény. másrészt meg te máig nem érted.
Előzmény: cíprian (1926)
Gergo73 Creative Commons License 2007.11.21 0 0 1928
Talán eljutsz az 1918-as üzenethez is még ma este.
Előzmény: cíprian (1926)
pint Creative Commons License 2007.11.21 0 0 1927
mit jelent az, hogy a gömbhéjon belül, szerinted? hova megyünk még lefele az értetlenkedésben?
Előzmény: cíprian (1924)
cíprian Creative Commons License 2007.11.21 0 0 1926

Nem a nulla vastagságú gömb a vita témája. Ebben teljesen igaza van mmormotának és Gergo73-nak.

 

Sajnos nekik az a taktikájuk, ha nincs igazuk valamiben, akkor előveszik a csizmát az asztalra, és valami evidenciát sütnek el.

 

A vita témája a 1259 hsz.

Előzmény: szervetlen vegyész (1911)
Gergo73 Creative Commons License 2007.11.21 0 0 1925
Most azon vitatkozunk

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy egy 300 éves standard fizikai tételt nem értesz.
Előzmény: cíprian (1924)
cíprian Creative Commons License 2007.11.21 0 0 1924

tetszőleges vastagságú gömbhéjon belül nulla a gravitációs erő

 

 

Ez így nagyon pongyola kijelentés volt tőled, ha megengeded, pontosítom.

A gömbhéj vastagságán belül is változik a gravitációs erő a a gömb sugara mentén. Most azon vitatkozunk, hogy az üregben nulla a gravitációs erő, vagy ott is változik-e a sugár mentén.

Előzmény: pint (1909)
szervetlen vegyész Creative Commons License 2007.11.21 0 0 1923
A kémiában rengeteg a furcsaság.  Egyes furcsaságokat, anomáliákat direkt tanítják, hogy a diákok tudják hogy nem olyan egyszerű az élet. Ilyenek a króm anomália,  az ezüstszulfid stabilizása, hogy csak azokat említsem amit kapásra belevernek egy vegyészbe.
Előzmény: pint (1921)
szervetlen vegyész Creative Commons License 2007.11.21 0 0 1922

Minek magyarázzak atom és molekula pályákat akkor ha valaki szerint a H2 nem sugároz és nem nyel el?  Ezért a legegyszerűbb példát vettem elő, vagyis hogy minden molekulának van egy biztos elnyelése, a disszociációs energia nívóján.

Ami ráadásul eléggé éles és pontos,  nem szól bele az impulzus megmaradás mint a bombázott magreakciók esetén.

Előzmény: pint (1914)
pint Creative Commons License 2007.11.21 0 0 1921
nem úgy gondoltam, hogy az a furcsa, hogy stabil, hanem ellentmondónak találtam a többi információval, de közben rájöttem, hogy mégse.
Előzmény: szervetlen vegyész (1920)
szervetlen vegyész Creative Commons License 2007.11.21 0 0 1920

"H2+ hidrogénmolekulaion stabil formáció"

 

Simán.  ahogy a H3O+ is az. A H2-ből eltávolítani egy elektront egészen más mint a H atomból.

Előzmény: pint (1915)
pint Creative Commons License 2007.11.21 0 0 1919
"Az a bajod cíprián, hogy nagyon képzetlen vagy és nagyon képzett emberekkel vitatkozol."

ez egyáltalán nem baj. nem ez a baj. én például egész jól el tudnék beszélgetni mondjuk történészekkel vagy villamosmérnökökkel szakmájukba vágó kérdésben. a mondataim végén többnyire kérdőjel lenne, vagy ha nem, akkor gyakran szerepelne az "igaz?" kifejezés. a beszélgetés végén feltehetően mindenki okosabb lenne, én azért, mert sokat hallottam, ők meg azért, mert a magyarázás közben az ember maga is jobban megérti a dolgokat (még mindig nem érti? pedig most már én is értem!!). eközben némi plusz terhelés érné a wikipedia szerverét is.

ciprián baja az, hogy a saját tudását nem tudja felmérni. az énképe szerint ő egy alapos tudással bíró, intelligens ember. a valóság meg ... ismeretes.
Előzmény: Gergo73 (1918)
Gergo73 Creative Commons License 2007.11.21 0 0 1918

A Principiában pedig nincs vastagsága.

Kicsit tovább kell olvasni a Principiát és megtudod. Nézd meg ennek az oldalnak az alját (Proposition LXXIII). Ha nem jön be a link, hívd be újra. Lapozhatsz is előre-hátra. Idézek a linkelt oldal aljáról:

In the sphere ABCD, described about the centre S, let there be placed the corpuscule P; and about the same center S, with the interval SP, conceive described an interior sphere PEFQ. It is plain (by Prop. LXX) that the concentric spherical superficies, of which the difference AEBF is composed, have no effect at all upon the body P, their attractions being destroyed by contrary attractions.

Elég világos beszéd, nem? A "difference AEBF" a vastagsággal rendelkező gömbhéj, amiről beszélünk (két gömb különbsége). Az "It is plain" kijelentésnek pedig a precíz matematikai kifejtése a Fubini-tétel, aminek speciális esete az hogy egy gömbhéjon vett abszolút folytonos függvény integrálja egyenlő a gömbhéjjal azonos középpontú gömbfelületeken vett integráljainak integráljával. Ha a gömbfelületeken vett integrálok mind eltűnnek, akkor a gömbhéjon vett integrál is eltűnik (mert nulla integrálja nulla).

Az a bajod cíprián, hogy nagyon képzetlen vagy és nagyon képzett emberekkel vitatkozol.

 

Előzmény: cíprian (1907)
Gergo73 Creative Commons License 2007.11.21 0 0 1917
Magam részéről lezártam ezt a témát. Elmondtam, amit tudok, te meg elmondtad, amit hiszel. Na ciao.
Előzmény: cíprian (1907)
pint Creative Commons License 2007.11.21 0 0 1916
most meg arra jöttem rá, hogy nem baj, ha elbomlik. mivel az elektron-folyamatok sokkal gyorsabbak, mint a magok elmozdulásával járók. tehát simán lehet σ - σ* gerjesztést csinálni, és nagy valószínűséggel az elektron hamarabb fog visszaugrani a σ szintre, és kisugározni egy fotont, minthogy az atommagok el tudnának távolodni a kötés hiányában.

az ionizáció magasabb energiát igényel természetesen, az is egy vonal a spektrumban, mégpedig a σ - végtelen gerjesztésnek felel meg.
Előzmény: pint (1915)
pint Creative Commons License 2007.11.21 0 0 1915
aha, most jöttem rá, hogy részben tévedtem, mert a gerjesztett H2 instabil, elbomlik. ennek oka, hogy a σ* pálya nem kötő, hanem lazító pálya, tehát nincs mi összetartsa a molekulát. ettől még az elnyelési vonal megvan.

ami viszont furcsa nekem, hogy a H2+ hidrogénmolekulaion stabil formáció. ezek szerint az ionizációs energia kisebb, mint a gerjesztési? na mindegy, ehhez sem értek.
Előzmény: pint (1914)
pint Creative Commons License 2007.11.21 0 0 1914
gondolom tanultál olyat, hogy az atompályák molekulapályákká kombinálódnak. ez egy durva közelítés, de egész jól működik. a H2 esetében a két s pálya két σ pályává kombinálódik, mégpedig egy kisebb energiájú σ és egy nagyobb energiájú σ* pályává. a két elektron az alsón fog elhelyezkedni. pont olyan gerjesztési energiái vannak, mint bármilyen atomnak. pl egy elektront fel lehet pofozni a σ* pályára. (lásd még: LCAO-MO módszer)
Előzmény: szervetlen vegyész (1912)
pint Creative Commons License 2007.11.21 0 0 1913
"Azóta ráadásul azonosítanak az illetővel."

bizony :)
Előzmény: szervetlen vegyész (1911)
szervetlen vegyész Creative Commons License 2007.11.21 0 0 1912

Nem vagyok csillagász.  Buta, ostoba, korlátolt vegyész vagyok.  Annyit tudok hogy a H2 képes atomos hidrogénre bomlani és ennek van egy energia igénye.  Vagyis ha ilyen energiájú elektromágneses sugárzás éri akkor elbomlik. (Lásd fényképezés)

Vagyis kell lennie elnyelésének.  Alap kémia, tovább nincs értelme rajta vitázni.

Előzmény: Astrojan (1905)
szervetlen vegyész Creative Commons License 2007.11.21 0 0 1911

Nézd!  Én ELTE vegyész szakon végeztem és igen okos emberek voltak a professzoraim.   Megtanultam hogy idejében belássan ha tévedtem.  Az ember minnél előbb és minnél látványosabban vonul vissza ha tévedett, annál kevésbé lehet rajta csámcsogni.

A nulla vékonyságú gömbhéjról.  A fizikához és matematikához való csöpp hozzáértéssel belátható, hogy véges vastagságú gömbhéj végtelen számú, végtelenül vékonyhoz tartó gömbhéjjal egyenértékű.

A végtelen számú zérus eredő  (nem zérushoz tartó, hanem zérus) az továbbra is zérus.

Gergő azon izzad hogy világos dolgokat megértessen veled és ebben sikertelen. Ha gonosz lennék azt mondanám talán azért, mert gyógypedagógus diplomája nincs.  Én a magam részéről kiszállok a buliból, mert szerintem nincs igazad, de nem akarok csatlakozni a téged (lassan joggal) rugdosó falkához.  Ebben nekem is volt részem mert egyet mertem valakivel érteni, akit nem bírtak megcáfolni. Azóta ráadásul azonosítanak az illetővel.

Szóval szerintem vonuljál ki ebből.

Előzmény: cíprian (1907)
pint Creative Commons License 2007.11.21 0 0 1910
még egyszer, lassabban mondom:

a H2-nek ugyanúgy megvannak az elnyelési vonalai, mint minden más anyagnak is. nem kell feltételezni, meg kell mérni. a világegyetem bonyolult hely, ezért teljes arányt mondani nehéz. lehet, hogy nem 1%, hanem 3%, vagy 0.3%. de az nem lehet, hogy 40%.
Előzmény: Astrojan (1905)
pint Creative Commons License 2007.11.21 0 0 1909
tetszőleges vastagságú gömbhéjon belül nulla a gravitációs erő
Előzmény: cíprian (1907)
astronom Creative Commons License 2007.11.21 0 0 1908
én nem ezt vetettem fel, hanem teljesen más problémát: üreges testen belül hogyan viselkedik egy tömeg.

Sunyigyerek, te ezt vetetted fel:

Most tegyünk a hidrogénatomunk köré még több hidrogénatomot, szimmetrikusan, gömbalakban. Mindegyik új hidrogénatom gravitáló ereje hozzáadódik a tér egy-egy pontjának gravitációjához. Az első hidrogénatomunk a középen van, ahol kijelöltük a nulla potenciálú helyet, ott a legnagyobb az összeg, a középponttól kifelé csökken. Tehát csökken a gravitációs potenciál. A gömb legszélén a legkisebb, mert a gömbön kívül nincsenek hidrogénatomok.

Ez továbbra is tőrülmetszett baromság, cyprian. Akkor is az, ha el akarod sunnyogni, és helyette Gergőt próbálod megugatni. Megugatni tudod csak, mert értelmes reagálásra képtelen vagy.
Előzmény: cíprian (1907)
cíprian Creative Commons License 2007.11.21 0 0 1907
A Princiában Newton nulla falvastagságú gömbhéjon belül adta meg azt, hogy belül egy pontra nem hat erő. Ebből nem lehet eljutni az általam felvetett problémára, Gergo73 erőlködése meglehetősen izzadtságszagú. Egyébként a Newton-szabállyal nincs semmi problámám. Csakhogy ez a szabály csizma az asztalon, mert én nem ezt vetettem fel, hanem teljesen más problémát: üreges testen belül hogyan viselkedik egy tömeg. És az üreges testnek vastagsága van. A Principiában pedig nincs vastagsága. A nincs és a van között pedig a Nagy Bumm a különbség :-) Vagyis hülyeségnek tartom a nulla falvastagságú héjból kiindulni a problémánk megvitatásához. Ám ha Gergo73 az általánosságok eregetésén kívül konkrét megoldást is előhoz, arra kiváncsi lennék.
Előzmény: szervetlen vegyész (1900)
cíprian Creative Commons License 2007.11.21 0 0 1906

Attól függ a gravitáció melyik tulajdonságára gondolsz.

A g gyorsulás kétségtelenül nulla egy tömör test középpontjában.

 

Üreges testnél paradoxnak látszó tulajdonságok is előfordulnak.

Pl. ha egy vastagsággal rendelkező tömeg ürege tartalmazza a tömegközéppontot, akkor a tömegközéppont közelében a gyorsulás iránya negatív, vagyis a gyorsulás tömeg középpontjától kifelé mutat.

 

Tudom, hogy ezzel most még nem értesz egyet, de javaslom próbálj elszakadni a Principiától, mert Newton szabálya térfogat nélküli tömegre vonatkozik. Nem hiszem, hogy ebből kell kiindulni a fenti paradoxon vizsgálatánál.

Előzmény: Gergo73 (1901)
Astrojan Creative Commons License 2007.11.21 0 0 1905

Szerintem is a H2-nek biztosan van valamilyen elnyelési színképe, ami rá jellemző.

 

Rendben, mutass valami térképet amit ez alapján vettek fel.

 

1% alatti mennyiséget feltételeznek belőle, mert eddig nem látták a H2-t, és a szénmonoxidot vették fel helyette, mert az látszik. Ezek a molekuláris felhők, ahol már nagyobb rendszámú elemek is vannak (C, N, O stb), azok többé kevésbé látszanak is.

 

Előzmény: szervetlen vegyész (1904)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!