Keresés

Részletes keresés

igus Creative Commons License 2006.08.30 0 0 409

 

Ez a bizonyos Venecie card az ACTV közlekedési társaság járataira szolgál, szóval a vaporettókra, buszokra mindre. Megismerhető, hogy melyek azok a járatok, amelyek az ACTV társaság szervezésében viszik az utasokat, mert fel van írva a hajók oldalára is, a buszokra is.

 

De viszont az Alilaguna egy másik közlekedési társaság, amelyik például vizibuszt közlekedtet a San Marco repülőtértől Velencéig. Szóval amikor landol a repülő, akkor kénytelen az ember 1 x igénybe venni az Alilaguna vizibuszait, de emiatt az egyszeri érkezési és egyszeri elutazási igénybevétel miatt nem érdemes bérletet váltani rá, vagy kombinált bérlettel drágítani az utazási költségeket.

Hanem a reptér melletti vizibusz (vagy vizitaxi) állomáson a kalauztól meg kell venni 11 euróért az egyszeri utazásra az Alilaguna által adott jegyet, majd pedig benn Velencében megvásárolni az ACTV Venice Card nevű bérletét - annyi napra, amennyit tartózkodik valaki.

Az elutazás végén pedig ismételten szükség lesz 1 db Alilaguna jegyre, hogy a vizibusz kivigyen a reptérre.

 

Előzmény: Törölt nick (408)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.30 0 0 408

Igen ezt jó lenne helyretenni...

Ezeken felül még létezik az Alilaguna-val kombinalt kártya is. Ez milyen járatokat jelent?

 

Melyik utazási irodánál vetted meg itthon? Mennyi volt az átfutási idő? Bár a 17 rugó nem éppen a legjobb váltás az 54jurora.

Előzmény: tölgy (407)
tölgy Creative Commons License 2006.08.29 0 0 407
sziasztok!

jó lenne helyére tenni a Venice kart-ot

2 szín szerinti van /kék és narancssárga:-)/

kék csak közlekedéshez és wc-hez
naracssárga ezeken túl muzeumokhoz.

és mindkettőnél van korhatár-választóvonal az árban : 29 év felett jóval drágább.

/akin nyilvánvalóan látszik h. felette lehet , annak egyből a drágábbat adják,aki fiatalabb az kérésre tuti +kapja az olcsóbbat.
tisztasor./

de a kérdésem -mert az is van az októberi utamhoz gyűjtöm az infokat- nos

ha van V.kártyám akkor is kell fizetni-csak kevesebbet?? - a használatakor??
/múzeumi belépés?? vaporettora fellépés? Wc ajtón áthaladás?/

minden múzeumhoz érvényes? Murano-n, Burano-n is?
/tehát nem csak pl féláron, vagy x% kedvezményesen, hanem ingyenességet ad a kártya??/

nekem az ut.irodában rendelve; 3 napos naracssárga lesz, kép nem kellett, előzetesen ez 54 Eu-ra volt kiírva, de Ftosítás után 17 ezer körülit perkáltunk.

Előzmény: mandli (397)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.29 0 0 406
Adatokat sem kérdeztek? A neten név, születési dátum, stb...kell megadni
Előzmény: igus (401)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.29 0 0 405
Ez mi akar lenni??:)
Előzmény: igus (402)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.29 0 0 404
Kösz! Szóval az 5 napos ~35euro.
Előzmény: igus (401)
leftyruggero Creative Commons License 2006.08.29 0 0 403

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni! Idén olyan szerencsés helyzetben vagyok hogy egy hónapon belül kétszer is meglátogatom a "campioni del mondo" országot. Augusztus elején töltöttünk egy hetet a párommal Toszkánában mindenféle szervezés nélkül. Most következik Velence annyi különbséggel hogy egy gyermekkel összesen hárman mennénk autóval. Segítséget kérnék szállásügyben illetve különböző tanácsokat kérnék. Köszi

igus Creative Commons License 2006.08.28 0 0 402
Előzmény: igus (401)
igus Creative Commons License 2006.08.28 0 0 401

Nem volt életkori határ.

Én már elég vén vagyok ahhoz, hogy ha lett volna életkori korlátja, akkor éreztették volna velem, de nem úgy volt, hanem csak mondtam, hogy egy olyan venecia card-ot kérek, benyújtottam a pénzt, kiadták a szelvényt, meg a tasakot, meg a térképet.

 

Fényképről szó sem volt.

Hanem Párizsban van szükség a heti utazási bérlethez egy fotóra is.

Előzmény: Törölt nick (400)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.28 0 0 400

Tehát elég Velencében megvenni. És ha jól emléxem volt egy életkor határ (asszem 29) ami felett jóval drágább. Mennyire nézik ezt az ellenőrök?

Fénykép ezek szerint nem kell hozzá?

Előzmény: igus (399)
igus Creative Commons License 2006.08.28 0 0 399

A velencei utazási kártyát elméletileg lehetne venni a repülőtéren is, de én nem voltam eléggé körültekintő, hanem landolás után máris kimentem a partra, beszálltam egy vaporettoba, amivel elvitettem magam a St.Marco-ra. Ott aztán a rakparton, a ki-beszálló állomáson áll egy olyan bódé, ahol vásárolni lehet ezt a bizonyos utazási bérletet 5 naposat vagy 7 naposat, vagy 3 naposat.

Kapsz hozzá egy átlátszó műanyag tasakot, amit nyakba lehet akasztani, meg egy részletes várostérképet is.

Hogyha ez lóg a nyakadba, és beszálltál bármelyik irányba menő vaporettóra, akkor a jegykezelő ügyet sem vet rád.

 

De szó sincs róla, hogy az 5 napra szóló venecia card 1 euro volna, hanem olyan 35 euró árra emlékszem (májusi adat) - még ezzel az összeggel is messze megéri megvenni, mert jócskán kihasználja az ember, ugyanis érvényes minden hajóra, szóval el lehet menni vele Muranoba, Buranoba, Lidora, stb.

Előzmény: mandli (397)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.28 0 0 398
Ehhez a kérdéshez én is csatlakozom. Én viszont végigolvastam a fórumot, de volt olyan vélemény is hogy előre a neten kell rendelni, volt olyan, hogy elég a helyszínen megvenni. Szóval nem teljesen világos...Help plz.
Előzmény: mandli (397)
mandli Creative Commons License 2006.08.13 0 0 397

Sziasztok!

 

Valszeg már korábban sokan leírták, de nincs kedvem visszaolvasni. Ha valaki

adna infót a "CARTAVENEZIA"-ról. Hogyan lehet hozzájutni, mi kell hozzá. Olyasmit olvastam, hogy ez egy fényképes igazolvány, amit például a Piazetta la Roman tudnánk csináltatni. Fényképet kell vinni? Mennyi időbe telik.

Mi öt napra mennénk Velencébe, és ha jól tudom a Vaporetto horror áron van: 5 Euro egy menet, Cartaveneziával viszont csak 1 Euro, tehát megérné csináltatni ezt

a kis csodakártyát.

 

Hálás köszönet.

Latya (K.L.) Creative Commons License 2006.08.13 0 0 396

mano !

A honlap működik, csak lemeradt a www.  amikor valaki beírta.

http://www.galeonviaggi.it/

Előzmény: mano--- (395)
mano--- Creative Commons License 2006.08.10 0 0 395

Szerbusztok! Én is egy velencei utazást tervezek és örömmel fedeztem fel, hogy itt sok hasznos és értékes hozzászólás van. Próbáltam az általad megadott weboldalt megnézni, de sajnos nem lehet, mindíg azt írja, hogy nem található.... Megismételnéd mégegyszer? Esetleg telefonszámot is tudsz?

 

Persze a legjobb lenne, ha Izabella visszatérne és ő megmondaná hogy a legegyszerűbb őt elérni. :)

 

Minden segítséget előre is köszönök!

Előzmény: aborp (382)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.10 0 0 394

Feleségemmel kiruccannánk pár napra Velencébe kocsival. Van ott még esély szállásra augusztus közepén?

Esetleg tudna valaki tiszta, 3csillagos szállodát ajánlani Velence környékén? Nem kell semmi extra, csak tiszta legyen. Nem bent a városban, hanem valami egészen közeli településen terveznék megszállni...

tefi Creative Commons License 2006.08.09 0 0 393
kb. 10,80 € de itt megtudod nézni:
[linkhttp://www.autostrade.it]
Előzmény: viti2 (392)
viti2 Creative Commons License 2006.08.09 0 0 392
sziasztok nem tudjátok, hogy kb mennyi az autópályadíj Tarvisiotól Veneziaig ( Marghera)?
fiola Creative Commons License 2006.08.07 0 0 391

Dejó, köszi!

 

Megnéztem a site-on a Venice card-ot. Próbálta valaki a Rolling Venice Card bargaint? Jól értem, hogy 29 éves korig 72 óra 15+4 euro?

Előzmény: Latya (K.L.) (390)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2006.08.07 0 0 390
Előzmény: fiola (389)
fiola Creative Commons License 2006.08.07 0 0 389

Köszi,

 

Közben választottunk: az Arsenal mellé megyünk. Jobb szeretjük a félreeső, hűvös, ködös helyeket :))

 

Nem tudod véletlenül, hogy melyik reptéren szállnak le/fel a Skyeurope gépek?

 

Továbbá: Olaszországban úgy ünneplik a Mindenszenteket, ahogy nálunk? Mennek a temetőkbe gyergyát gyújtani?

 

Előzmény: Bluehotel (388)
Bluehotel Creative Commons License 2006.08.07 0 0 388

Ciao Fiola,

Választanod neked kell:-)..., de szerintem az Accademia Múzeum kicsit központibb részen van mint az Arsenal.

Ha jól tudom, minden nyitva van nov. 1-jén és az már eléggé utószezonnak számit, nincs olyan tömeg mint tavasszal, nyáron vagy a Karneváli idöszakban.

Előzmény: fiola (387)
fiola Creative Commons License 2006.08.03 0 0 387

Ciao Bluehotel,

Két apartmant is ajánlanak nekünk október végére, kb. azonos áron.

Az egyik az Accademia és a Guggenheim múzeumtól pár méterre, a másik az Arsenal bejáratával szemben. Melyiket válasszam?

Az is érdekelne, hogy november 1. Mindenszentek napján (szerda) mi tart nyitva Velencében? Várható ilyenkor különösebb túrista özön?

 

Előzmény: Bluehotel (386)
Bluehotel Creative Commons License 2006.08.03 0 0 386

Szia Ketti, én nem Izabella vagyok, de hátha segitek...

Az én párom Veneziában él és mi onnan szoktunk átjárni a Lidora strandolni. Szerintem egyáltalán nem macerás naponta átmenni, kb. 10-15 perces út, attól függ

hol akartok kiszállni. A vaporetto olyan mint egy helyijáratos busz, semmi probléma vele azonkivül, hogy egy kicsit drága....

Előzmény: ketti (384)
ocaso Creative Commons License 2006.08.01 0 0 385
Sziasztok!

Mi is a jövő héten (08.07) indulunk az olasz tengerpartra, Velencébe kirándulunk majd. az a kédésem, hogy ha nincs foglalt szállásunk, csak sátorozni akarunk (esetleg bungalow), mennyi esélyünk van helyet szerezni a főszezonba? Csak 3-4 napra megyünk, egy kis sátorral (két személy), s úgy láttam, úton útfélen kempingek vannak. Aki járt már ott, milyen tapasztalatai vannak a főszezonról kempingben?
Köszi a segítséget!
ketti Creative Commons License 2006.07.26 0 0 384

Kedves Izabella!

 

Jártam már Velencében, főként nyáron, nem is egyszer, és már az első alkalommal beleszerettem a hangulatba. Aztán később egy karneváli látogatás alkalmával lelkesedésem alábbhagyott, iszonyú tömeg volt, meg sem tudtunk mozdulni az utcákon, amerre vitt a tömeg, arra kellett közlekednünk.

Remélem, nyár végén valamennyivel kevesebb a turista. Vagy tévednék?

 

Augusztus végén készülünk Velencébe autóval, a Lidon foglaltunk szállást. Véleményed szerint mennyire "jó" ötlet a Lidon lakni? Igazából jó lenne a városban lakni, tudom, hogy hangulatosabb, meg minden... de nem akartuk közgarázsban hagyni az autót drága pénzekért, utána bőröndökkel bolyongani a csatornák között, hogy rátaláljunk a szálldoára, inkább átkompoznánk vele, a Lidon lévő szálloda kertjében pedig ingyen parkolhatunk.

Mennyire lehet macerás és lehangoló az autós átkompozás Tronchettóról ill. a Velencére való áthajókázás naponta? Persze a cél Velence megtekintése, nem tengerparti nyaralásra mennénk, úgyhogy minden nap Velence lenne az úticél.

 

 

Előzmény: VéghIzabella (337)
s1.6i Creative Commons License 2006.07.19 0 0 383

Azért, ha lehet ne szombaton menjetek, mert 10-11 körül már elég hosszú (1-2 km) sorok lehetnek az autópálya lehajtókon (piac után kb. akkorra értek oda). Egyébként érdemes Tarvisio környékén egy rövid sétát-túrát megejteni a környező hegyekben.

 

Gardalandról: mi két éve voltunk(június végén,  július elején). Hétvégén nem érdemes menni, mert az egész nap sorbanállással fog telni.(egy-egy jobb helyen akár 2 óra is lehet). Mi hétköznap voltunk, több helyen 1-1,5 órát álltunk sorba. (de a 20-25 perc általános volt) Délután 3-4 körül kezdett ritkulni a tömeg, este 8 körül már csak lézengtek mindenütt. Akkor már ki sem kellett szállni a körhintákból meg egyebekből (volt olyan játék amin a gyerekek 4-6-8! menetet mentek kiszállás nélkül.) Éjfélig van nyitva. Mi kb 1/2 3 ra értünk vissza a szállásra Bibionéba. Nehéz nap lesz. 

 

 

 

Előzmény: zsolah2 (362)
aborp Creative Commons License 2006.07.14 0 0 382

Sziasztok!

 

Mi tegnap érkeztünk haza Velencéből.

A szállásunkat Végh Izabellánál foglaltuk le, Ő régóta kint él és utazási irodája van.

A központban laktunk egy csendes kis panzióban. Minden rendben volt nagyon jól éreztük magunkat.

Ajánlom őt mindenkinek, a 340-es hozzászólásnál megtaláljátok, illetve itt a weboldalcíme: http://galeonviaggi.it.

Jó utat!

 

utálom.a.barátait Creative Commons License 2006.07.12 0 0 381
Nagyon-nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget!!!!
tefi Creative Commons License 2006.07.12 0 0 380
Mi a múlt héten jártunk ott. Jesolo-ból autóval mentünk Punta Sabbioni-ig -ott vettünk fejenként 12 €-ért egy 24 órás Tourist Ticket jegyet, ezzel annyiszor ülsz hajóra,vaporettóra ahányszor akarsz. Muranóba indulnak hajók a Szent Márk térről- ha a Dózse palotának háttal állsz és a tenger felé nézel,akkor kicsit balra van az indulási hely -amúgy ki vannak jól táblázva az indulási helyek. Azonban ha innen mész marha sokat megy a hajó,mert megkerüli a fél Velencét -odafelé mi is erre mentünk. Ha megnézed a korábban belinkelt térképet a Szent Márk tértől jobbra fent van a kórház Ospedale Civile felirattal és piros kereszttel - ez fölött van a Fondamenta Nuove utca -innen a 2-ik megálló Murano és nincs 10 perc az út. Gyalog a Szent Márk tértől 15 perc lehet az út és útba esik a SS Giovanni e Paolo Bazilika - ide temettek több mint 20 Dózsét -nagyon szép, bár 2,5 € a belépő. Muranoban a kikötőtől nem mesze van 1 deSPAR -ha olcsóbb frissítőre vágysz. Ha megvetted a napijegyet,akkor Muranóból tovább mehetsz Burano-ba és Torcelloba,azok is megérnek 1 sétát. Torcelloba a bazilikába 3 € a belépő és 17.30-kor engednek be utoljára !!
Előzmény: utálom.a.barátait (374)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!