Keresés

Részletes keresés

Dorian Gray Creative Commons License 2000.03.20 0 0 29
Milyen szakon???, hanyad éven???
Előzmény: TomAce (27)
TomAce Creative Commons License 2000.03.20 0 0 28
akkor hajra:o))
Melyik szak?
Előzmény: Dorian Gray (26)
TomAce Creative Commons License 2000.03.20 0 0 27
Jol mondod!:o)))

De en is szeretek ide jarni.

Előzmény: Dorian Gray (24)
Dorian Gray Creative Commons License 2000.03.20 0 0 26
Nemrég küzdöttem át magam életem első félévén.
Előzmény: TomAce (23)
macarpi Creative Commons License 2000.03.20 0 0 25
Jaj, de hülye vagyok!!! Télleg, a Leopárdok!
"Aki máma Leopárd, holnap téged leo...!!"
Többekkel találkoztam szakesteken, pl. Jennifer!

A BBK a Bástyakedvelők Baráti Köre. A TSZ rövid életű volt; inkább csak a 88-ban kezdett erdész és fás évfolyamokból verbuválódott. A Klub 88 szintén, még végzés után találkozgattunk néhány évig.

Hagyomány átvétel?!... Nehéz ügy. Minden évfolyam azt mondogatta, hogy az utána következőket egyre kevésbé érdeklik a hagyományok. Én is így éreztem; bár észérvekkel megmagyarázhatónak is láttam ezt a hanyatlást. Akkor is azt mondtam, ne követeljük meg a hagyományőrzést attól, akit nem érdekel; viszont vegyünk be mindenkit, aki ez iránt vonzódik és komolyan veszi.
Mindenesetre a Sopronba (posztgradra) járó barátom volt szakesten, ő azt mondja, nem halt ki még az igazi szellem. Vannak jó fejek a balekságban, karra, szakra való tekintet nélkül.

Még egy tsasági tagság: Unicum Club

mac

Előzmény: MickeyKnox (21)
Dorian Gray Creative Commons License 2000.03.20 0 0 24
"Én Dorian Gray, sárgáscsőrű , poros hasú, minden ész és értelem nélküli véglény, amely minden tekintetben az ISTENI FÉNYBEN TÜNDÖKLŐ DICSŐ FIRMÁK KARÁNAK támogatására szorul, balek szeretnék lenni"
Nagyon örülök ennek a topiknak. Van egy Sopronról szóló is , de csak olvastam , nem tetszik.Csupa panasz az egész.És büszke vagyok arra,hogy itt tanulok.
Előzmény: MickeyKnox (22)
TomAce Creative Commons License 2000.03.20 0 0 23
Jo szerencset!

Szoval akkor mar nem vagy pogany, es meg firma sem vagy:)
Balek avatas,balek bal, 10 parancsolat:o)

Hanyadeves vagy?

Előzmény: Dorian Gray (19)
MickeyKnox Creative Commons License 2000.03.20 0 0 22
akkor balek, ismertesse a balek definiciojat :))
OFF
valamelyik topicban olvastam, hogy fiusittottak, innen a "nagy felismeres"
ON

A csilletolasbol sajnos kimaradtam :(( De tenyleg, mi is a soproni es a miskolci csille neve?

Előzmény: Dorian Gray (19)
MickeyKnox Creative Commons License 2000.03.20 0 0 21
macarpi: az SZ.L. = Sztálinvárosi Leopárdok, kb, hasonló jellegű asztaltársasag, mint nalatok az FS.
A BBK-rol remlik valami, de restellem, nem emlexem mi :( A tobbinel szabad a gazda..

Akkor mondjuk egy prvokalobb kerdes :
Mi a velemenyed az ujonnan letrejott szakok hagyomany-atvetelerol? (Az en szakom se tul regi (29 eves), de nalunk Ujvarosban van a gazdaszoknak es a managereknek is valeta-bizottsaguk

TA: te meg merulj bele jobban a temaba, ha mar ilyen helyre jarsz! :))

macarpi Creative Commons License 2000.03.20 0 0 20
Huh, egyik legnagyobb élményem és emlékem a Csilletolás volt (bár csak a soproni végén vettem részt), majd az azt követő Csillekeresztelő Szakestély, melynek hivatalos itala a csapolt Alpesi volt! Mmmm... :)))
Dorian Gray Creative Commons License 2000.03.20 0 0 19
JÓ SZERENCSÉT!!!!!!!!
Ilyen közismert lenne a Tasztalon , hogy itt tanulok?
Bár még csak bALEK vagyok kérdezzetek nyugodtan.
A Tempust én is olvastam.Jelenleg egy Szilvási Lajos könyvet olvasok.
Az egyetemen az Új Barázda MGTSZ -nek vagyok immár tagja.
(Nem hiszem , hogy ismeritek,új)
Mikor voltatok az Akadémián???
macarpi Creative Commons License 2000.03.20 0 0 18
Talált, süllyed! :-))))
Nagy szégyen, de az SZ.L.-t nem tudom...
Ja, TSZ tag is voltam, meg Klub '88-as.
BBK, kitalálod?

A topiccímű könyv legjobb tudomásom szerint ismertető jellegű, igaz?

Előzmény: MickeyKnox (15)
TomAce Creative Commons License 2000.03.20 0 0 17
Szia MK:)

Kerdezz nyugodtan:o))

Mindenesetre Jo szerencset koszon mindenki az egyetemen, es nem csak az erdeszek,hanem a kozgazosok is, es a tanarok is.

Előzmény: MickeyKnox (-)
macarpi Creative Commons License 2000.03.20 0 0 16
Nekem a "Szép kis város Selmecbánya..."

Élményekről nehéz mesélni. Élmény volt az egész, nehéz belőle valamit kiszakajtani... Főleg úgy, ha az, akinek meséled, nem volt ott, v. nem ismeri azokat, akikről beszélsz.

Előzmény: MickeyKnox (14)
MickeyKnox Creative Commons License 2000.03.20 0 0 15
Csak nem a Fröccsöntô Sasok? :))) Visszakérdezek (bár nem voltam tagja) : SZ.L?
Konyv volt azt hiszem a topic cimevel megegyezo, filmben meg (csak hallottam rola) A Krampampuli
Előzmény: macarpi (13)
MickeyKnox Creative Commons License 2000.03.20 0 0 14
ha mulatni akarok, akkor a Szegeny kantor... egyebkent pedig talan az Utjan e vilagnak.
Előzmény: macarpi (11)
macarpi Creative Commons License 2000.03.20 0 0 13
Nyugdíjas FS tag vagyok. Tudod-e, mi az? ;-))

Lovik Károlynak van még a Leányvári boszorkány c. könyve; a filmváltozat vagy egy éve ment a tv-ben.
Szilvásinak a Bujkál a hold, meg annak a második része (hirtelen nem jut eszembe a címe) szintén az EFE-ről szól részben; ha eltekintünk az ideológiai felhangoktól. Tudsz még valamit?

mac

Előzmény: MickeyKnox (12)
MickeyKnox Creative Commons License 2000.03.20 0 0 12
Glück: szivesen hallgatnek sztorikat (en is irok majd), vagy azt, hogy mire emlekeztek szivesen.
Amirol irsz erdekelne, akar itt, akar mail-ben

macarpi: a Tempus-t nagyon jo konyvnek tartom, kar, hogy nincs olyan sok ebben a temaban. Voltal valamelyik asztaltarsasag tagja Sopronban?
ja, es remelem jo sokaig megmarad meg a topic :))

macarpi Creative Commons License 2000.03.20 0 0 11
off
másik gépre kerültem, ami úgy látszik lenyeli a kettős hosszú ékezeteket. bocs
on

Nekem is van szép bőrkötéses, sörszegecses Nótáskönyvem. Legnagyobb bánatom, hogy mostanság kevés hasznát veszem. MickeyKnox, melyik a kedvenc nótád?

mac

Előzmény: MickeyKnox (10)
MickeyKnox Creative Commons License 2000.03.20 0 0 10
Bocs, de eppen Mo.-ra telefonaltam. A Tempus nekem megvan otthon kinyomtatva, a nyaon meg elhozattam a kisful-fele Daloskonyvet, es tanitgattam par notat az itteni cserkeszeknek

Irok meg mindjart, csak megnezek valamit

Ja, es koszi a reagalasokat! Nagyon orulok neki!

macarpi Creative Commons License 2000.03.20 0 0 9
A link sikerült, de hogy hova lett 4 o betum...?
:-)))
Előzmény: macarpi (8)
macarpi Creative Commons License 2000.03.20 0 0 8
Na, ez tetszik! Kíváncsi vagyok, meddig él meg.
Jómagam '94-ben végeztem Sopronban, és azóta is piszokul hiányzik. Bár mostanában úgy hallom, a "Soproni Egyetem"-mé válás miatt nagy a hígulás; a hagyományok terén is.
Két jó hír a selmeci hagyományok iránt érdeklodoknek, azt szeretoknek:
- Valamikor a nyáron Tapolcán (_nem_ Miskolctapolcán!) lesz egy Bányász- kohász- erdésztalálkozó. A pontos idopontnak majd utánanézek.
- Az EFE honlapján olvasható ill. letöltheto Ruzsinszky László: Tempus c. írása. Ebben nagyon sok minden olvasható a hagyományokról; egy kisregény keretében. TEMPUS
Remélem, sikerült a link!

üdv: mac

Glück Creative Commons License 2000.03.20 0 0 7
Majd elfeledtem! A nyáron egy hónapot töltöttem Calgaryban és tágabb környékén, személyesen is tudtunk volna eszmét cserélni a hagyományokról. Szisztematikusan kerestem Bc-be és AB-ben a bányász emlékhelyeket, nagyon kellemesen csalódtam, sok szép kis muzeumot találtam. a hazai szaklapban irni is akartam ezekről, de ez eddig elmaradt. Bővebben erről, ha érdekel, esetleg e-mailon.Glück auf!
Előzmény: MickeyKnox (5)
Glück Creative Commons License 2000.03.20 0 0 6
Egyszer komolyan összeszólalkoztam a volt főnökömmel, mert Ő csak a "Sopron,sopron sáros Sopron..." refrént volt hajlandó énekelni, én meg csak a "Miskolc,Miskolc sáros Miskolc..."-ot. Igaz ez már jónéhány kortyolatnyi veres borok után következett be. Én már több mint 30 éve elhagytam a Dudujka környékét, de szakestélyeken persze szeretek résztvenni, és ezekből még ma is sokat tartanak. Sőt ha jól tudom nemrég volt a valéta szalag avatás. Épp a napokban került elő az én aranyszegélyű, fekete karszalagom is. Miről társalognál bővebben?
MickeyKnox Creative Commons License 2000.03.20 0 0 5
chicho: akkor valami kozod kell hogy legyen a dologhoz.. Eleggge szerteagazo dolog a regi banyasz- hagyomanyokbol mostnanara (notak, egyenruhak /aufhauer es gruben/) stb.

Ha van kedved, kicsit bovebben is irhatsz

jeegynullas Creative Commons License 2000.03.20 0 0 4
Nem, megis inkabb szerencsefel. ;-)

:-j10

Előzmény: jeegynullas (3)
jeegynullas Creative Commons License 2000.03.20 0 0 3
A franc, lebuktam ...

Dorian Gray

Előzmény: MickeyKnox (1)
chicho Creative Commons License 2000.03.20 0 0 2
Mi is ugyanilyeneket énekelgettünk földmérő főiskolásként Székesfehérvárott.
MickeyKnox Creative Commons License 2000.03.20 0 0 1
OFF

Miota vagy te barmelyikuk is? :)))

ON

jeegynullas Creative Commons License 2000.03.20 0 0 0
Megbocsjatjuk, de azert lenullazzuk. :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!