Keresés

Részletes keresés

praclee Creative Commons License 2001.01.03 0 0 7850
ááhhhhh.... gondlotam hogy vki megteszi én is megtetem volna!Gondoltam rá csak nem volt gép a közelemben!Tényleg!nem kapsz érte vmi díjjat?:-)

Azt bírtam volna hogyha nem úgy sikerül és pontosan elötte egy mp.-vel megy be a hozzászólás!Hogy tudtad így időzíteni?

Előzmény: Bassman_ (7802)
praclee Creative Commons License 2001.01.03 0 0 7849
Én Moszkvát ajánlom!:-))))))
és ha már ott vagy kapard már le nekem az új himnuszt és akkor beszélhetünk!!:-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Előzmény: cukorbogar (7779)
DLala Creative Commons License 2001.01.03 0 0 7848
jaj neee, itt a praclíí!
Mán megint nem értek egy nyikkot se!
Mi van?

a csupa ? DLala

Előzmény: praclee (7840)
praclee Creative Commons License 2001.01.03 0 0 7847
Orltran
Én már írtam levelet az orltra@orltran.com-ra,de még nem válastoltál!!!

OFF
megint azt írja ki hogy duplázok!!:(((

Előzmény: Törölt nick (7776)
praclee Creative Commons License 2001.01.03 0 0 7846
Orltran
Én már írtam levelet az orltra@orltran.com-ra,de még nem válastoltál!!!
Előzmény: Törölt nick (7776)
praclee Creative Commons License 2001.01.03 0 0 7845
Mert nem is bika hanem birka!!!
Nosza orltran te még ilyeneket is nézel??:-)))Vagy felveszed videóra:-DD
Előzmény: brioska (7774)
praclee Creative Commons License 2001.01.03 0 0 7844
:-((((
Ezt nem hiszem,bár meg kell hagyni sokáig tarott míg rájöttetek!:-)))
Mire akarsz célozni a 7687-el?

OFF
dupláz itt a gép össze vissza!!

Előzmény: Csen (7770)
praclee Creative Commons License 2001.01.03 0 0 7843
:-((((
Ezt nem hiszem,bár meg kell hagyni sokáig tarott míg rájöttetek!:-)))
Mire akarsz célozni a 7687-el?
Előzmény: Csen (7770)
praclee Creative Commons License 2001.01.03 0 0 7842
Neked most van egy könyvem:Melyiket válasszam?
Minden benne van:hol találhatók klkubbok miket kell nézni és minden stílus benne van.Uyeshiba évszáma is!Ha érdekel még egy variáció!:-))
Terrmészetesena ninjutsu is.Asszem a ju-jitsu elődje a tai-jitsu-val együtt.De vannak olyanok is ami nagyon megfogott de még soha életemben nem hallottam róluk és nincsenek is vagy csak én nem tudok róluk.
Feltennék egy kérdést amit már feltettem csak nem láttam rá választ:Ki hallott már a sumo-dyak-ról?

Szombaton dzseki csen film.Még nem láttam és ez ritka!.-)
Csak azt nem értem hogy, hogy-hogy 2.rész?Mikor adták az 1.?

OFF
Látta valaki az Amadinda koncertet hétfön 20:05-től?Érdemes volt nézni,bár nem tudom hogy kit érdekel!

Előzmény: Gyurex (7764)
praclee Creative Commons License 2001.01.03 0 0 7841
hűűűűűűű bocsi!!!!!!Értem már az egészet csak hát őt is úgy híjják és én meg aszittem hogy rámérted!!:-DDDDDD
Előzmény: Törölt nick (7762)
praclee Creative Commons License 2001.01.03 0 0 7840
DLaLa,Orlran
Igaz de nem hiszem hogy amikor már nyom. pontokat kell alkalmazni akkor te az órádat nézegeted!Egyébként meg nagyon okos bácsik voltak ottan!:-)

Igen ez is igaz hogy mindenhez kellet érteni.Micsoda biologiai háttárrel kellet rendelkeznie?

Orltran
Ne becézz!:-(>)
Most ezt hogy értsem???Cikizel?Én nem vagyok anyátok közt néző!Vagy mérges vagy?:(Na meg mi az hogy én nagy kung-fu-s?Bár szivesen lennék!:-)
Voltál Hajduszoboszlón a kung-fu gálán?Vagy min?

Előzmény: Csen (7760)
DLala Creative Commons License 2001.01.03 0 0 7839
cukorbogar,

Keleti pu?

Előzmény: cukorbogar (7833)
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.01.03 0 0 7838
cukorbogar

"a Frangepán/Béke van tőlem fényévekre. Jellemző! :)
Leginkább a belső kerületek/területek lennének jók, I.,II.,V.,VI.,VII.,XII. és XIII. központibb részei."

A Frangepán/Béke sarok a XIII. ker. központjához nagyon közel van. A Béke tértől, a Polgármesteri Hivataltól 1 megálló villamossal, a Domustól 2 megálló. A Lehel térről kb. 10 perc villamossal, az Árpád hídi metrómegállótól max. 15 perc gyalog. (Én is gyalog járok az edzésekre az Árpád híd pesti hídfőjétől, annyira közel van.)

Egyébként Yang stílusú Tai Chi Chuan is van a Hong Kong Házban, és újabban északi Imádkozó Sáska kungfu is.

Előzmény: cukorbogar (7833)
madjoe Creative Commons License 2001.01.03 0 0 7837
;) Bujjek, meg minden, ami ilyenkor kell a jo hangulathoz!

Vingcsun-aikido: en szoktam mondani a kezdoknek, amikor nagyon ugy csinaljak, hogy, jo, jo, semmi baj ezzel, amit csinalnak, csak azt mar vingcsunnak hivjak. A mozdulatok kozott haladobb szintek fele sok a hasonlosag, de ez joreszt azert van, mert a vingcsunosnak is ket laba, ket keze, es egy feje van, es raadasul hasonlov tamado ellen akar eletbenmaradni, mint mi, VISZONT a tartalom nagyon nagyon kulonbozik, es ezt latni kell, kulonben valamelyik agat meggyalazzuk. Hatekonysag: :).
Legyetek Jok!

bout Creative Commons License 2001.01.03 0 0 7836
Akinek az irimi szócska mond valamit az már tudja is, hogy nem véletlen, hogy az "ai"-kandzsi (harmónia) és úgy általában az aikido alapszimbólumai a háromszög, a kör és a négyzet. És láss csodát! Csak nem a kör-ből lett az egyenes a kalligráfián? :-)

bout

Előzmény: leha (7835)
leha Creative Commons License 2001.01.03 0 0 7835
Csen: ... hmmm ... (morfondírozik, hogy is kezdjen hozzá) ...
sok okos embertől hallottam, hogy minden aikidos a maga aikidoját műveli. nincs két egyforma technika ... innentől én gondoltam tovább, tehát lehet, hogy marhaság ... ezek szerint adott esetben (a támadótól, esetleges fegyverétől, kipihentségemtől, jókedvemtől függően) az is előfordulhat, hogy olyan technikát alkalmazok, amiért a dojoban seggberúgnának, mondván, hogy ezt elszúrtam ... de lehet, hogy ott és akkor, ez volt a gyorsabb/biztonságosabb/kényelmesebb ... tehát akár a körök is kiegyenesedhetnek ...

ui.: körök, úgy tudom, nálunk kezdőknél vannak ... akik jól csinálják, azok spirálokban gondolkodnak : )

Csen Creative Commons License 2001.01.03 0 0 7834
Orltran
Valahogy éreztem, hogy nem fogom eltalálni.

ControlDenied
Amit az Aikido - ving-csun kapcsolatáról írtál az tetszik. Egy kiegészítést azért tennék hozzá, bár én soha nem aikidoztam csak egy-két ismerősöm által kerültem kapcsolatba vele, de én pl. könnyen el tudom azt képzelni, hogy az aikido-nak is vannak olyan szintjei, ahol egyrészt a mozdulatok-kőrök egészen röviddé és kicsikké vállnak, másrészt a támadó további - esetleg általad még nem ismert - egészen apró hibáit kihasználó technikákat is tanítanak. Konkrétumot "lécci" ne kérj! :-)

Bassman_
A Sumo-t miért nem tartod harcművészetnek?!
Sok más harcművészetet (még itt a fórumon is) illettek már - maga a "képviselője" is - a sport szóval (ami nekem ugyan nem tetszett, de ez már más kérdés). A tradíciókból nem tudhatom mennyiz őriztek meg, de a hatékonysága, hááát….küzdöttél más sumo-sal :-)

cukorbogar Creative Commons License 2001.01.03 0 0 7833
Először is szeretném megköszönni mindannyiótok segítségét meg a válaszokat. Azt hiszem, tényleg csak jobban összezavarodtam a sok lehetőségtől, de valahogy majd csak kibogozom.
Fődhözragatt: Budapest az oké, csak a Frangepán/Béke van tőlem fényévekre. Jellemző! :)
Leginkább a belső kerületek/területek lennének jók, I.,II.,V.,VI.,VII.,XII. és XIII. központibb részei.
Egyébként meg boldog új évet mindenkinek!
Előzmény: Fődhözragatt (7822)
leha Creative Commons License 2001.01.03 0 0 7832
Cukorbogár! ugyan XI-ik ker-t nem említetted, de azért szerintem a Gellért tér még elég közel van : )
(én Zuglóból járok oda : ))

Szóval: Bartók Béla út 17. (ez a műegyetem egyik kollégiuma) (7-es/7a - buszokkal a Gellért téren, 18/19/48/47 - villamosokkal a Gellért téren, vagy a Bertalan Lajos utcánál kell leszálni. a koli a két megálló közt kb félúton van)

ja! és hogy mi van itt? aikido! pénteken 18-tól lesz az idei első edzésünk. ezek után hétfő - szerda - péntek 18-20-ig

szívesen látunk!

cukorbogar Creative Commons License 2001.01.03 0 0 7831
Először is szeretném megköszönni mindannyiótok segítségét meg a válaszokat. Azt hiszem, tényleg csak jobban összezavarodtam a sok lehetőségtől, de valahogy majd csak kibogozom.
Fődhözragatt: Budapest az oké, csak a Frangepán/Béke van tőlem fényévekre. Jellemző! :)
Leginkább a belső kerületek/területek lennének jók, I.,II.,V.,VI.,VII.,XII. és XIII. központibb részei.
Egyébként meg boldog új évet!
Előzmény: Fődhözragatt (7822)
bout Creative Commons License 2001.01.03 0 0 7830
És ha már ilyen figyelmetlenül olvastál, beidézem az első írásos utalásról szóló részt is:

A szumó első írásos említését a Kodzsikiben (Régi Dolgok Krónikája), egy 712-ből származó könyvben találhatjuk, amely a japán írás legrégibb fennmaradt emléke. A Kodzsiki leír egy legendát arról, hogy a japán szigetek birtoklását hogyan döntötte el egy szumómérkőzés. A könyv szerint 2500 évvel ezelőtt Takemikazucsi és Takeminakata istenek Izumo partjainál a Japán-tenger mellett, a mai Simane-tartományban viaskodtak, míg végül az utóbbi veszített. Így a szigetek ellenőrzését átengedték a Takemikazucsi által vezetett japán népnek, aki állítólag megalapította a császári családot, amelyből a mai uralkodó vezeti le az eredetét.

Persze, ők istenek voltak, de az első halandók által elkövetett szumó-mérkőzés sem pénzért, vagy díjért ment:
A szumó a kezdetekkor az erőszak felé mozdult el, nem korlátozták a fogásokat, gyakran valódi küzdelemmé vált a végére. A 720-ból való Nihon Soki (Japán Krónika) feljegyezte az első, halandók közötti mérkőzést, i.e. 23-ból. Suinin császár (i.e. 29 - i.sz. 70) állítólag mégkért egy Izumo-beli fazekast, Nomi no Szukunét, hogy mérkőzzön meg Taima no Kehajával, a mai Nara tartományból származó hetvenkedő verekedővel. Egy jó darabig küzdöttek, mígnem végül Szukune néhány elsöprő erejű ütést mért Kehaja hasára és gyomorszájára. Kehaja halálos sérülést szenvedett, Szukune, a győztes pedig örökre halhatatlanná vált, mint "a szumó atyja".

bout

Előzmény: bout (7829)
bout Creative Commons License 2001.01.03 0 0 7829
Idézek a A szumó története oldalról:

Az első kamakurai sógunátus (1185-1392) megalapítása után a szumó mindinkább a harcosok által gyakorolt harcművészetté vált. Minamoto no Joritomo (1148-99), a korszak leghíresebb sógunja nagy szumórajongó volt, aki a Curuoka Hacsimangú templomnál (ma kedvelt kirándulóhely Kamakurában) egyéb hadgyakorlati formák mellett a szumót is figyelemmel kísérte.

bout

Előzmény: Cibet (7827)
Bassman_ Creative Commons License 2001.01.03 0 0 7828

Orltran

97-3 :)))

Előzmény: Törölt nick (7823)
Cibet Creative Commons License 2001.01.02 0 0 7827
Megneztem a sumo oldalt, de nem igazan gyozott meg a sumo harcmuvesz voltarol. Foleg, hogy a honlap keszitoje is kovetkezetesen sportkent hivatkozik ra. Mar a kezdetek kezdeten is dijakert birkoztak. Ugy tunik inkabb, hogy a harcosok szorakozaskent, sportkent gyakoroltak.
Előzmény: bout (7821)
hiryu Creative Commons License 2001.01.02 0 0 7826
Ha már a japán változatot lőtték:
Aranyként ragyogó új évet!
Miamanóóó Creative Commons License 2001.01.02 0 0 7825
Igen, én is voltam már pár versenyen Tatabányán. A két budapesti iskolán kívül még 4-5 vsn Tatán, Tatabányán és környékén. Általában ők szervezik azokat a versenyeket, néhányat évente.
A stlusról? Hát, nekem tetszik. Na jó, szóval ez külső stílus, ami a test izomzatának, csontozatának megerősítését tartja fontosnak, nálunk nem az erő, hanem a sebesség, a gyorsaság számít. Emellett persze van elmélet is, a kung-fu kialakulásáról, a chan buddhizmusról ill. sok egyébről, vannak meditációs edzések, bár ez főként az edzőtáborra jellemző. Igazából így pár sorban nehéz erről írni, mert biztos van, ami fontos, és kihagytam. Ezért egy nagyon-nagyon díóhéjban van.
Előzmény: Pitzu (7817)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.02 0 0 7824
Lattatok a pasit, akit megkeseltek? hat ezaz, tokmind1, mit tanulunk, ugyis megkeselnek, ha akarnak. Mondjuk epp a kesesnek nekironthatott volna, akkor talan meguszhatta volna komolyabb serules nelkul, de szerintem senki sem tette volna ezt, merthat az meg kockazatosabb is.
Szoval egy szo mint szaz, ilyenek ezek a kemenygyerekek, meg 3-an is gyavak.
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.02 0 0 7823
Bassman, bizti irtad mar valahol, de leirnad megegyszer, hogy amilyen vingcsunt te tanulsz, ott milyen alapallast hasznaltok? (100-0, 50-50, 75-25, 0-0:))))...)
koszi
Orltran
Előzmény: Bassman_ (7816)
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.01.02 0 0 7822
cukorbogar
Ízelítőül képek a Trad. Wing Chun-ról itt, többek között egy hölgy is bemutat néhány mozdulatot. Szerintem ezek a fotók elég jól érzékeltetik a TWC jellegét, hangulatát így nulladik ismerkedés gyanánt. A honlapon megadott tandíjaktól nem kell megrémülni, itthon a töredékébe kerül (Bp.-en 3000 Ft/hó tandíj + 2400 Ft/év egyesületi tagdíj, más városokban, ahol olcsóbb a terem bérleti díja, még kevesebb a tandíj).
Előzmény: cukorbogar (7784)
bout Creative Commons License 2001.01.02 0 0 7821
Egy egész szép, kerek hozzászólásom lett egy áramszünet áldozata. Csak a szünetmentes szállt el, a többi áram maradt. :-)
Lehet, hogy jobb is ez így.

Ami fontos és érdemes az ismétlésre:
A sumo budo. A sumo alapjai megtalálhatóak a judo-ban és az aikido-ban is.
Egy egész pofás sumo-s honlap Bandey Szumó Oldala.

Na sziasztok,
bout

Előzmény: Cibet (7815)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!