Keresés

Részletes keresés

perselus Creative Commons License 2008.02.26 0 0 157356
Én is hasonlót kerestem, és egy trekking (cross country?) gépet vettem 100e -ért Wenson splice-t. Nagyobb a kerékátmérője mint a MTB-é és keskenyebb is.  A www.bicikli.lap.hu -n v. a www.hegyikerekpar.lap.hu -n vannak online üzletek. A Nella a Kálmán Imre utcában korrekt csapatnak tünt.
Előzmény: Petes20 (157347)
Nemo Creative Commons License 2008.02.26 0 0 157355

Kedves emberek!

 

Tegnap este megjöttem a Bakonyból. A négynapos úthoz képest elég nehéz csomaggal úgy döntöttem, nem hajszolom a kilátópontokat, hanem főleg a pár méterről fényképezhető kisebb célpontokat ejtem útba. Ezek közül is fő helyre kerültek a barlangok, zsombolyok. Jártam a középső-hajagi objektumban is - sajnos a pár éve még ott lévő orosz leveleket, amikről valamelyik túratopikban olvastam, már nem találtam. (Csak a bal oldali bunkerbe tudtam bebújni.)

 

Útvonal:

1. Veszprém - Cholnoky-kilátó - Márkó - Herend - Dornyay Béla turistaút - Alsó-Hajag (alvás a hegytetőn).

2. Erdei oktatóház - Középső-Hajag - Pilótaemlékmű - Augusztintanya - Ráktanya - Iharos-tető oldala - Pénzesgyőr - Nagy-Som-hegy oldala - vadászházrom (alvás benne)

3. Ősbükkök - Kősátor - Néma-kút - mammutfenyő - Páliháláspuszta - Tündérmajor - Zirc - Olaszfalu - murvaút és új kilátó - Csengő-zsomboly - Bongó-zsomboly (nem lett meg) - Tés - Háromkürtő-barlang (alvás a nyelő mélyedésében).

4. Csőszpuszta - Csipkés-zsomboly és mások - Tábla-völgy - Burok-völgy (gyalog a Bükkös-árokig és vissza) - Királyszállás - Hétházpuszta - P: Alba Regia-bg - Csiklingvár - Védett geol. feltárás - Erdei szentély - Kisgyóni bányász-emlékhely - Balinka - Bodajk - Moha - Iszkaszentgyörgy - Székesfehérvár.

 

Nagyon szép idő volt, szinte végig rövidnadrágban és pólóban hajtottam ill. toltam. Beszámolót a napokban írok. Itt van pár kép ízelítőnek:

 

Az objektum

 

Vadászházrom

 

Csalikancsó

 

Töbörsor

 

Csiklingvár
kivi Creative Commons License 2008.02.26 0 0 157354
Jó, akkor máshogy fogalmazom meg a dolgot: én még ilyen adaptert nem láttam. Ez presze nem jelenti azt, hogy amit én még nem láttam az nincs is, de elég régóta foglalkozom már ezzel a dologgal, valszeg találkoztam volna vele.
Előzmény: zsero (157346)
Butch Cassidy Creative Commons License 2008.02.26 0 0 157353
Nem én voltam.
Előzmény: Elm (157351)
Elm Creative Commons License 2008.02.26 0 0 157352
Nem csak majdnem, tavalyelott - asszem a Boston Marathonon -, tenyleg meghalt egy futo a tulivasban. Es a durva az, hogy ez utan csinaltak egy tanulmanyt, amibol az derult ki, hogy a mezony masodik feleben sokkal tobben isszak tul magukat (bar nem halalra), mint alul. Tehat a tulzott marketing a megfelelo folyadekpontlasrol sokkal tobb emberben alakul at ugy, hogy "inkabb iszom itt is, az a biztos, ki ne szaradjak". Persze a folyadekpotlas nyilvan fontos, csak az emberek nem esszel csinaljak...
Előzmény: SzeZo (157339)
Elm Creative Commons License 2008.02.26 0 0 157351
Volt mar ilyen boncolas, ha jol remlik sneci csinalta (ha rosszul, akkor Butch, vagy valaki a futobolondok kozul), es neki jol mukodik, igaz uszodai hasznalatra nem annyira ajanlott. Keress vissza az fbnel vagy sneci sajat topikjaban par kulcsszoval.
Előzmény: kivi (157344)
nazabiker Creative Commons License 2008.02.25 0 0 157350
Most, hogy visszagondolok lehet, hogy kettő is megvolt az a bő egy év.
Előzmény: nazabiker (157349)
nazabiker Creative Commons License 2008.02.25 0 0 157349
Nekem egy bő év alatt szétment a pánt, asszem 3eFt volt a csere. Más bajom nem volt vele. Nekem kényelmesebbnem érződik mert nem olyan merev. A vízállósága ugyanolyan - legalábbis nekem még sosem ázott be. A patentok hajlamosak zöld felületi korróziót összeszedni, de ez megelőzhető ha néha kitörlöd zsebkend vagy törölköző csücskével, vagy útólag ha már zöld akkor smirglivel megkezeled kicsit.
Előzmény: kivi (157332)
nazabiker Creative Commons License 2008.02.25 0 0 157348
Üdv a "klubban":( Szerencse, hogy ennyivel megúsztad.
Előzmény: 73Kacsa (157334)
Petes20 Creative Commons License 2008.02.25 0 0 157347
Sziasztok!

A közel jövőben szeretnék egy komolyabb kerékpárt venni (sajnos az előzőt még 3 éve ellopták, azóta nem volt ), kérdezném hogy melyik a legjobb márka, hol érdemes nézegetnem, érdekelne valami jó weblap árakkal illetve valam jó biciklis bolt budapesten a belső kerületekben.
Kb 70-100 ezer Ft-ot szánnák rá, elsősorban hobbi célokra kellene, túrázáshoz, legyen alkalmas asztaltos és földutas terepre is. Mindenképpen valami, könnyű, tartós darab kellene.
Ennyibő remélem ki lehet találni mi kell nekem, előre is köszi a segítséget :)

zsero Creative Commons License 2008.02.25 0 0 157346
Igen, erre gondoltam (a lánccal kapcsolatban).

Ilyen adapternek lennie kell, egy gyűrű és egy lyuk az egész, nem értem miért ne létezne. Egyébként a féket az enyémről is le lehet vágni, mert azt a részét akarom lecserélni, csak ez a vágás dolog nem túl szimpatikus. De lehet, hogy az lesz belőle.
Előzmény: kivi (157329)
pROF Creative Commons License 2008.02.25 0 0 157345
Há minek mész a bringaúton? Vannak arra jó széles közutak, nekem beváltak :)
Előzmény: KissCADMan (157338)
kivi Creative Commons License 2008.02.25 0 0 157344
Mindeképp felboncolom, de azért szeretnék szert tenni egy utódra, még mielőtt belevágok. :-)

Bár nem tudom mennyire merült még le, néha mintha félremérne, olyan helyeken, ahol nincs semmilyen zavaró körülmény. Most már 4 éves, és kb. 1500 óra van benne.
Előzmény: J.K.F. (157333)
dhpage Creative Commons License 2008.02.25 0 0 157343
Előzmény: dhpage (157342)
dhpage Creative Commons License 2008.02.25 0 0 157342
ööö, szerintem nem a vízivás mossa az ásványi anyagokat, hanem az izzadás és a terhelés. inkább úgy igaz, hogy nem pótolta megfelelően.

tehát ha én leülök és az asztal mellett megiszok 6 l vizet, akkor sem esek össze, mert átfolyik. ellenben egy szép nyári napon tekerve a pusztában tűző napsütésben csak tiszta vizet iszogatva komoly görcsök és problémák lehetnek.
Előzmény: SzeZo (157339)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2008.02.25 0 0 157341
Durva, igen, ezt elvben hallottam. Dehidratálás esetén infúzióval megmenthetik az életedet, de túlhidratálás esetén a rohammentőben is meghalsz.
Előzmény: SzeZo (157339)
dhpage Creative Commons License 2008.02.25 0 0 157340
affene :(((( jobbulást!

papírt ott helyben írtatok? rendőr lett hívva? nehogy aztán másnap már "máshogy" emlékezzenek :(
Előzmény: 73Kacsa (157334)
SzeZo Creative Commons License 2008.02.25 0 0 157339
Ma megtanultam a bunny hopp-ot - elméletben:-). Az Extreme Sports-on mutatták be, hogy hogyan is kell ezt csinálni. Pofonegyszerűnek tűnik - amíg más gyakorolja.

A Spektrumon meg azt mondták, hogy egy marathoni futó majdnem meghalt, mert viszonylag rövid idő alatt 6 l vizet ivott (sajnos a háttérzaj miatt nem hallottam, hogy mennyi idő alatt) és kimosta az ásványi anyagokat a szervezetéből.
KissCADMan Creative Commons License 2008.02.25 0 0 157338

Bakker ez dúrva. Jobbulást.

 

Engem ma 3 autós engedett át maga előtt, 10 nem.  Elég rossz arány. Ja úgy hogy nekem volt elsőbbségem. Ez egy zugló-hüvösvölgy statisztika.

 

Mondjuk a bringásokra sokkal jobban haragszom. Rengeteg parittya világításnélküli emberke jön a Fogarasi - Róna kereszteződés után a fák közt  a sötétben lopakodva.

Na itt rendszeresen vannak afférjaim.  

Előzmény: 73Kacsa (157334)
Pinyo Creative Commons License 2008.02.25 0 0 157337

Hát ilyen nincs, de mégis... Jobbulást. :-(

 

Egyébként autóval, és bringával is az a meglátásom a fejlámpáról, hogy nem jó. Látni látszódik, de nagyon magasan van. Sokkal később esik le a tantusz, hogy erre most figyelni kell, mert egyszerűen nem abban a magasságban van, amire általában közlekedés közben rááll az agyam.

Előzmény: 73Kacsa (157334)
SzeZo Creative Commons License 2008.02.25 0 0 157336
Részvétem! És igen, száműzzük - a hülyéket az utakról!
Előzmény: 73Kacsa (157334)
perselus Creative Commons License 2008.02.25 0 0 157335

Jobbulást!

Lehet, hogy morbid, de ha engem is elütnek, akkor így üssenek el. Elismerve, hogy ő volt a hibás és vállalva a javítást (a sírás nem fontos). Bár várjuk ki a végét. Rendőrt hívtatok?

Előzmény: 73Kacsa (157334)
73Kacsa Creative Commons License 2008.02.25 0 0 157334

Kedves sporttársak.

 

Javaslatom, hogy száműzzük az autókat az utakról...

 

Cirka 1-1.5 órája 2 év után ismét elütöttek.

 

Nem tudom kinek mit mond az a, hogy Hozé féle lámpa.

 

Akinek semmit: 10Watt-os ledes fejlámpa, brutál fényerővel. Legutóbbi TeliHoldasra elvittem, páran látták.

 

Történet? 3. kerület Búza utca-Huszti utca körforgalom. Búza utcából érkezvén, körforgalomban senki, se balról se jobbról. Szabályosan behajtok, s tervem szerint Kéve utcába kihajtok [ezen az útvonalon tekerek cirka 1.5 éve. Jobbról Huszti utcából érkezik egy daewo tico. ránézek a fejlámpámmal, megvilágítva mindent, sofőr lassít, majd behajt a körforalomba, s a Lidl-s lehajtó magasságában elcsap.

Az utolsó pillanatban félrekapta a kormányt. A kocsi bal eleje megcsapta a bringa jobb hátulját. Tulajdonképpen kiütötte alólam a bringát. Jobb oldalamon csúsztam 2-3 métert. Elsápadtam , mert 2 éve bringaútonn ütöttek el [az durva volt, mert akkor 4 borda törött csigolyához közel bringaút-autóút keresztezte egymást].

 

Felkelve anyáztam rendesen.

 

Jobb lab, comb felett forgó horzsolás, bal boka belülről megütve, bringa hátsó kerék nyolcas, hátsódeore váltó elgörbülve, s itthon vettem észre, hogy a merida Matts váz jobb támvilla benyomva.

 

50-es Nő megijedve, sír.

 

Férj mondja, hogy a felesége volt a szabálytalan, nem is érti mit csinált.

 

 

Bringajavítást vállalják.

 

 

 

J.K.F. Creative Commons License 2008.02.25 0 0 157333
Esetleg még a tapétavágó-késes elemcsere is bejátszhat, valakinek úgyis el kell egyszer kezdenie (ha már NAGYON merülőben van, csak akkor). Ha másért nem, hogy a többek tanulhassanak a kárán, hogy mit és hogyan kellett VOLNA megvágni... :o)

(Állítólag elöl kell megvágni ahol a Polar logo van, nem hátul mint korábban hittem).
Előzmény: kivi (157332)
kivi Creative Commons License 2008.02.25 0 0 157332
Polar-osok, van aki T061 jeladóról állt át Wearlinkre?

Van valami olyan hátránya, ami miatt megérné valahonnan felhajtanom egy T061-et? Lassan kezd kimerülni benne az elem. Pl. kényelmetlenebb a Wearlink? Nem vízálló annyira?
-Henger- Creative Commons License 2008.02.25 0 0 157331

Ha csapos a fékpofa (nincs a szárán menet), akkor tudom ajánlani a Shimano M65/T pofát. Ez nagyon jó, és több felnin is meggyőzően teljesített. Ezzel közel olyan jó fékhatást lehet elérni, mint a mostani fékekkel. Elég komoly, technikás lejtőn is kontrollálható maradt a bicikli.

Ennél csak rosszabb, vagy drágább megoldásról tudok.

 

A felszereltség gyárinak tűnik, a hajtómű is DX, ha a típuskódja M650. Ez a hajtókar belső oldalán van. Akkoriban még nem volt divat a szettek gazdasági okok miatti vegyítése.

Előzmény: zsero (157321)
kivi Creative Commons License 2008.02.25 0 0 157330
műhelyének mélyén lapul.

Mármint nem adapter, hanem egy szétbombázott váltófékkar egyik fele, amit fel lehetne használni.
Előzmény: kivi (157329)
kivi Creative Commons License 2008.02.25 0 0 157329
A 7 és 8 sebességes láncok egyformák. Ha erre kérdeztél rá. Ha nem erre, akkor nem tudom mire.

Váltókar adapter nincs, talán valamelyik bolt műhelyének mélyén lapul. Néhány típusnál megoldható úgy, hogy a fékkart le lehet vágni a bilincsről, és a váltókar fent marad. Sajnos egy fékváltókaros-cantifékes bringát nem gazdaságos dolog V-fékessé átépíteni.
Előzmény: zsero (157327)
zsero Creative Commons License 2008.02.25 0 0 157328
Lehet kapni olyan adaptert, hogy egy fékváltókarból maradt váltó-részt rá lehessen kötni a kormányra úgy, mint ha váltókar volna?
zsero Creative Commons License 2008.02.25 0 0 157327
De láncból csak egyfajta van, nem?
Előzmény: kivi (157325)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!