Keresés

Részletes keresés

cyberT Creative Commons License 2000.12.16 0 0 7718
Hali, koszi Vesper. Aztan a vegen meg eltunok megis :)
Előzmény: Vesper (7715)
TLM Creative Commons License 2000.12.15 0 0 7717
Vesper :

Valoszinuleg tobben gyakorolnak japan stilusokat, koszonheto ez annak is, hogy ok tortek be eloszor magyarorszagra. Viszont a kung-fu feltorekvoben van, ahogy latom egyre tobb embert vonz. A mi iskolankba az elmult 1-2 evben sokan jottek. Ha szetnezek a varosban (legalabbis amerre jarok) fokent kung-fu plakatokat latok igen nagy mennyisegben. Ha jol tudom nektek is tobb iskolatok van. Altolanosan vett kung fu forumot meg nem lattam de orulnek egynek, fokent magyarnak ahol konstruktiv diskurzus folyik.

Üdv : TLM

Előzmény: Vesper (7712)
Vesper Creative Commons License 2000.12.15 0 0 7716
GBotond: Mar leirta valaki, hogy mitorten Tix mesterrel itt a forumon hatrebb valahol. Meghalt rakban. :( Az utodja, aki atvette az iskolat Sifu Varadi Gyorgy. Most vizsgazott le nyaron tengerentuli mesteri fokozatra /asszem jol irtam/ Hong Kong-ban Lee Kam Wing nagymesternel. Eppen a novemberi Harcmuveszek ujsagban van 1 cikk roluk.
Előzmény: GBotond (7713)
Vesper Creative Commons License 2000.12.15 0 0 7715
cyberT: itt a link a forumhoz: www.extra.hu/wingchunworld
De aztan nem eltunni :))

Ha mar a linkeknel tartunk megkerdeznem. Masnak megy a www.budo.hu/harcmuveszek link? Hirdetik az ujsagban, de nekem nem talalja a szervert.

Előzmény: cyberT (7714)
cyberT Creative Commons License 2000.12.14 0 0 7714
Hali, mar regen irtam ide, de ez nem jelenti azt, hogy nem is olvasom el. Most a kerdesem a kovetkezo lenne: hol van a wing tsun-os forum? :)
Esetleg a "wing tsun vagy wing chun"? koszi
Előzmény: Vesper (7712)
GBotond Creative Commons License 2000.12.14 0 0 7713
Szia Vesper!

Ha oda jársz, akkor felhomályosíthatnál bennünket az ügyben, hogy tulajdonképpen mi is történt Tix Richárd mesterrel. Csak félszavakat hallottam eddig róla. BTW, tudja valaki, hogy mi van Tölgyesivel (Csabával?)?

GBotond

Előzmény: Vesper (7712)
Vesper Creative Commons License 2000.12.14 0 0 7712
Szerintetek Magyarorszagon melyik a nepszerubb harcmuveszet? A japan vagy a kinai /vagy esetleg mas, bar nem hiszem.../? Kerdezem ezt azert, mert az itteni hozzaszolasokat olvasgatva elegge egysikuan a japan harcmuveszetekrol van szo nagyreszt. Ja es a WT, viszont ok mar a sajat forumukon beszelgetnek /azert is csokkent a forgalma ennek :))) /. Nem mintha ezek a forumok nem lennenek szinten rendkivul erdekesek. Az indexes Kung Fu meg egyenesen halott. En pl. 7star praying mantis kungfut tanulok a nehai Tix sifu iskolajaban. Nem tudtok esetleg magyar forumot, ahol a kungfurol, azok agazatirol folyik eszmecsere? Jartam kulfoldi forumokon, de ott kb. ilyen szintu volt a diskurzus: ha fizetsz 5$-t akkor adok infot errol, beszelhetunk arrol, mas esetben egymas stilusat ocsaroltak.

Na ennyi...

Vesper

hiryu Creative Commons License 2000.12.14 0 0 7711
Mér, csak te lehetsz rejtői?
ld Néma revolverek városa
Előzmény: praclee (7709)
praclee Creative Commons License 2000.12.14 0 0 7710
nem tudja vki hogy a harcműv. rejtvény megfejtését hova lehet beküldeni emailon?
praclee Creative Commons License 2000.12.14 0 0 7709
Tegnap Bandi-T vel álmodtam!:)
Mi történik velem?:))
Azt álmondtam hogy itt van a szakiban és tubázik!:-DDD

"Brios kisasszony!
Kegyed mikor jön le edzesre.....
Ket sör, es kussolok mindenröl.

Ui. Magus van."
Ó hiryu:((
:)

madjoe Creative Commons License 2000.12.14 0 0 7708
;( Sajna meg jogos esetekben is kenytelenek magyarazkodni, mert tulkepp addig, amig valakit le nem lott a "gyanusitott" addig johet a da'da' a fegyverhasznalat miatt. A legszomorubb sztori: menekulo emberrablo (ezt a tipust nagyon nem szeretem), rendor utana, majd megbotlik, elejti a fegyvert, mire az veletlenul elsul. :( ...
Előzmény: hiryu (7703)
Sumo Creative Commons License 2000.12.14 0 0 7707
tapasztalatom attetelesen van, a parom augusztus vegen egy rossz lepcsosoron valo kozlekedeskor reszleges szalagszakadast szedett ossze a labfejeben, es meg most sincs meggyogyulva teljesen. normal esetben mostmar nem faj neki, de nyomasra meg mindig erzekeny, es bizonyos mozdulatok is nyafogasra kesztetik:)

(nagyon OFF: ha a traumatologiai intezet baleseti orvosa nem akkora bunko, hogy mamutot lehetne vele utni, akkor mar tul lenne rajta szerintem. tortent ugyanis, hogy az eset utan kozvetlenul felkerestuk, "vizsgalat" (idezojel azert, mert csak egyszer rapillantott) kozben a kerdes: >>ugye nem szeretne gipszet?<< erre a parom, hat perszehogy nem, tanitono nem rohangaszhat az iskolaban, ha gipsze van. viszont masnapra mar annyira fajt neki, hogy visszament, gipszeljek be megis. erre az a hulye tusko azt mondja: >>hat tegnap meg begipszeltem volna, ma mar nem, miert nem akkor kerte?<<

kar, hogy ilyenkor mindig lenyugtat a parom, szivesen bementem volna a nyakara boritani az asztalt... )

Előzmény: Csen (7706)
Csen Creative Commons License 2000.12.14 0 0 7706
brioska
OFF
Természetesen feltéve, ha praclee belegyezik, azért mégiscsak ő álmodta
ON

Sumo
Volt már ilyen tapasztalatod, vagy szakértő vagy a témában? (mert egy eleve rossz izület esetén - szerintem 30-40 év fölött az emberek 90%-nak már igen rosszul bejáródtak a nagy és sokat használt izületei pl.:csípő - szerintem is erről van szó, de ha szenvedő alany egy viszonylag jól képzett harcművész, vagy más okból jó karban van akkor szerintem más a helyzet) Nem akarok átmenni nagyon E.Ü. topicba, csak ha már szóba került...

Rorimack Creative Commons License 2000.12.13 0 0 7705
Haliho!

Vallizuletnel ha jol tudom az a baj, hogyha miutan kiugrott, nem teszik minel hamarabb vissza a helyere. Ekkor ugyanis jol megdagad, s utana meg az orvosoknak is nehez dolguk van.

De erdemes lenni a TF edzoin tanulokat ;)))

R.

Előzmény: Csen (7698)
brioska Creative Commons License 2000.12.13 0 0 7704
en is megkapom?
Előzmény: Csen (7700)
hiryu Creative Commons License 2000.12.13 0 0 7703
Feltunt nektek , hogy ha egy rendor fegyvert rant, egybol megbotlik, oszt nem a labba megy a golyo...

Ui >es mi a helyzet a felenk laposkuszo tamadoval?

Előzmény: boros1 (7702)
boros1 Creative Commons License 2000.12.13 0 0 7702
Erdekes, a seregben ugyanezt tanitottak - szabalyzat szerint a behatolo/tamado also vegtagjaira celzunk, gyakorlatilag meg fejbelojuk, mert kulonben siman rank varrja, hogy figyelmeztetes nelkul lottem, meg o nem is jart arra, stb...

Borisz

Sumo Creative Commons License 2000.12.13 0 0 7701
azert ezeknek a kiugrasztott izuleteknek joval tobb a gyogyulasi ideje, mint egy het. esetenkent tobb honap is lehet. es utana mar joval konnyebben fog kijarkalni. de az teny, hogy humanusabb esetleg, mint letepni a fejet:))
Előzmény: Csen (7698)
Csen Creative Commons License 2000.12.13 0 0 7700
praclee & brioska

Gondoltam írok rá egy megoldást, de lehet, hogy nagyon intím lenne és OFF, úgyhogy csak a praacle kéri és term. magánban.

Bocs a duplázásért, fogalmam sincs hogy történt.

Előzmény: praclee (7665)
Törölt nick Creative Commons License 2000.12.13 0 0 7699
Igen, ezaz. Aki csak ugy nekimegy valakinek az utcan, annak nem lesznek azzal problemai, hogy jol osszeverje az illetot. Ha pedig a megtamadott elkezd filozni, es ugy probal harcolni, hogy meg a tamadojara is vigyazzon, akkor fenyevekkel jobbnak kell lennie, hogy elve keruljon ki a bunyobol, mert az ellenfel nem fog gatlas hegyekkel harcolni. Jo, persze ez nem vonatkozik az ilyen kisebb osszezordulesekre:)

Olvastam egyszer valahol, valami amerikai iromanyban (ahol tudjuk, azert mas a jogrendszer, mint mifelenk), hogy ha mar egyszer ralossz valakire, lehet jobban jarsz, ha lelovod, ugy legalabb nem fog tudni vedekezni... Na, nem mondom, hogy ez a kovetendo pelda, de a Shingitai altal emlitett hazudozast kikuszoboli:))
Egyebkent nalunk nem eskudtek vannak, amennyire en tudom.
Egyebkent pedig lehet harcmuveszkedes helyett inkabb futni kellene sportszeruen, aztan felkapni a nyulcipot, ha baj van. Abbol nem lehet gond (csak ha elkapnak):)))

Előzmény: Shingitai (7694)
Csen Creative Commons License 2000.12.13 0 0 7698
Egy kiugrasztott vállizület az szerintetek mennyire maradandó sérülés? Szerintem az egészen más, amikor egy egyébként is rossz izületet egy már sokadszor már ismételt hirtelen mozdulattol kiugrik - azt tényleg nehéz már helyrehozni -, mint ha egy egyébként jó izülettel történik hasonló egy technika következtében - az bár borzasztóan fájhat, esetleg csak szakérő segítségével kerül a helyére, de azt én úgy képzelem, hogy nem nagy gáz, tehát hamar rendbe jöhet. Akár egy hét alatt, míg egy csonttörés, hmmmmm....
Csen Creative Commons License 2000.12.13 0 0 7697
Egy kiugrasztott vállizület az szerintetek mennyire maradandó sérülés? Szerintem az egészen más, amikor egy egyébként is rossz izületet egy már sokadszor már ismételt hirtelen mozdulattol kiugrik - azt tényleg nehéz már helyrehozni -, mint ha egy egyébként jó izülettel történik hasonló egy technika következtében - az bár borzasztóan fájhat, esetleg csak szakérő segítségével kerül a helyére, de azt én úgy képzelem, hogy nem nagy gáz, tehát hamar rendbe jöhet. Akár egy hét alatt, míg egy csonttörés, hmmmmm....
brioska Creative Commons License 2000.12.13 0 0 7696
Megnyugodhatsz, nem en hagytam a cetlit :-))) En himnemu vagyok, es rovid hajam van.
Kerdezz meg egy alomfejtot, lehet, hogy ertekelne a dolgot :)

Előzmény: praclee (7665)
brioska Creative Commons License 2000.12.13 0 0 7695
Karateban sem egyfele okoltartas van...
Előzmény: Kreta (7689)
Shingitai Creative Commons License 2000.12.13 0 0 7694
Évekkel ezelött kezembe akadt egy amerikai kempos Dr. John LaTourette könyve, sok féle dolgot mondott az utcai önvédelemről (gyakorló rendőr volt fiatal korában ), néhány dolog megragadt bennem.
Legfontosabb üzenet az volt, hogy ne hezitálj, a bünözőknek nincsenek kétségei, neked se legyenek, az életed múlhat rajta.Kedvenc mondása erre az volt: " inkább álljak 12 idegen elött , minthogy 6 barátom vállán feküdjek.".
Elöször az önvédelem, aztán a jogi védelem, ne feledd a családodnak, barátaidnak szükségük van rád.
Az ellenfeled a tárgyaláson folyamatosan hazudozni fog, készülj fel erre., Te is tudod manipulálni az esküdteket. Pl: "nyúlt a zsebe felé, nagyon megijedtem, hogy pisztolyt ránt, azért ütöttem le, nagyon sajnálom, de folyamatosan fenyegetett. "
Pitzu Creative Commons License 2000.12.13 0 0 7693
A hugom ugyanazt tanulta testnevelés-ből, amit én sotokánon és kempón. Vagyis, hogy a mutató és középső ujjat oldalról lezárja a hüvelyk. Bár a boxkesztyűben meg pont nem így tartod...
Előzmény: Kreta (7689)
Rorimack Creative Commons License 2000.12.13 0 0 7692
HAliho!

Egyesek szerint egy aikido technika vege lehet a fejre egy "kabito ereju utes".

Es utana mondhatod azt, hogy ijedtedben csak befejezted a mozdulatot ;))))))

R.

Előzmény: leha (7691)
leha Creative Commons License 2000.12.13 0 0 7691
én, mint aikidos nem állok neki egy kemény, szívós csontot ropogtatni. nem vagyok én Czája! inkább a könnyebben rongálható ízületek ...
csakhát mennyire jogos védelem az, ha éppen uralom a helyzetet, de tudom, hogy nem meredhat ez mindig így, ezért preventíve tönkrevágom a vállát (könyökét, egyebét)
GBotond Creative Commons License 2000.12.13 0 0 7690
Értem, akkor maradandó. Én ilyet nem tanultam, tehát a következményeit sem ismerem... Akkor inkább ropogtassad a csontjait.
Előzmény: leha (7685)
Kreta Creative Commons License 2000.12.13 0 0 7689
MIlyen a helyes ökölartás? Sikenen mutató középső ujjnál lévő bütyök, v a kung-fu-s hátsó 3on?:)))
Előzmény: Pitzu (7654)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!