Keresés

Részletes keresés

gurabli Creative Commons License 2013.07.10 0 0 5892

Hát, a Diginek nem érdeke, de a BL-jogok miatt már megpendítették a lefedettséget, nem tudjuk, hogy mi áll a szerződésekben.

A SportTV is elérhető, pedig nem érdeke a UPC-nek.

Előzmény: Bendeguz 2.0. (5891)
Bendeguz 2.0. Creative Commons License 2013.07.10 0 0 5891

"Szerintem hamarosan elérhető lesz upc-nél és T-nél is a DigiSport,"

 

Szerintem meg ez szinte kizárt. 

Előzmény: gurabli (5888)
Bendeguz 2.0. Creative Commons License 2013.07.10 0 0 5890

Nem. 

Előzmény: gurabli (5889)
gurabli Creative Commons License 2013.07.10 0 0 5889

Ja, az hatalmas szívás. Nem tudsz parabolát felszerelni?

Előzmény: Bendeguz 2.0. (5886)
gurabli Creative Commons License 2013.07.10 0 0 5888

No, most olvastam én is, épp linkelni akartam. Így ez is eldőlt. Szerintem hamarosan elérhető lesz upc-nél és T-nél is a DigiSport, nem lepődnék meg, ha ez is a szerződés feltétele lenne. Ez is hamarosan kiderül.

Azért jó tudni, hogy marad HD-ben. Remélem az SK is valóban fejleszt HD-re és akkor mehet a SerieA is nézhető minőségben.

 

Előzmény: DanGer88 (5884)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.10 0 0 5887

Ezaz!

 

Egy olyan hír aminek mindenki örül, marad a HD!

Előzmény: DanGer88 (5884)
Bendeguz 2.0. Creative Commons License 2013.07.10 0 0 5886

Akkor marad a stream. 

Előzmény: DanGer88 (5884)
atizona1 Creative Commons License 2013.07.10 0 0 5885

már csak a HD miatt is jó igy...

Előzmény: DanGer88 (5884)
DanGer88 Creative Commons License 2013.07.10 0 0 5884

Büszkén jelentjük be, hogy újabb 3 évig a DIGI Sport közvetíti az angol labdarúgó-bajnokság összecsapásait!

A Barclays Premier League jogtulajdonosával kötött megállapodás értelmében Magyarországon továbbra is kizárólag a DIGI Sport két csatornájának műsorán lesznek láthatóak a világ legnépszerűbb – és legtöbb sztárjátékost felvonultató – labdarúgó-bajnokságának mérkőzései.
Ahogy az elmúlt három szezonban már megszokhatták, a 2013/2014-es, 2014/2015-ös és 2015/2016-os idény során a DIGI Sport 1 és a DIGI Sport 2 csatornákon fordulónként akár hat mérkőzést kísérhetnek majd figyelemmel élőben a tévénézők, természetesen HD minőségben.
Az elmúlt évekhez hasonlóan a műsorpalettát továbbra is érdekes és mindenre kiterjedő összefoglalók, háttéranyagok, helyszíni közvetítések és a PL kulisszatitkait bemutató Premier League Világa magazin teszik még színesebbé, azaz a DIGI Sporton a PL szerelmesei ezután sem fognak lemaradni semmiről.

Az idei szezon 2013. augusztus 17-én, szombaton kezdődik majd.

A DIGI Sport teljes stábja nevében várunk mindenkit a képernyők elé!

 

 

Most tényleg nem mellé beszéltek, akkor ez a kérdéskör lezárva.

 

 

 

Bendeguz 2.0. Creative Commons License 2013.07.10 0 0 5883

Nem lenne rossz, hogy tényleg "csak" erről lenne szó.

Előzmény: DanGer88 (5882)
DanGer88 Creative Commons License 2013.07.10 0 0 5882

Csak lecserélik a wimbledoni borítóképet mondjuk a hétvégi Vodafone Kupára :)

Előzmény: Bendeguz 2.0. (5881)
Bendeguz 2.0. Creative Commons License 2013.07.10 0 0 5881

Ezek szerint minden maradhat a régiben

 

 

Egy óra múlva cseréljük a borítóképünket... Csak szólunk.

i perseguitati Creative Commons License 2013.07.10 0 0 5880

A 25 millió, a 3 éves csomag régiós ára volt. Ma az éves ár Magyarországra, valahol 1.5 -2 millió euró között lehet.

Előzmény: Törölt nick (5878)
i perseguitati Creative Commons License 2013.07.10 0 0 5879

Erről az Üvegtigris 3 egyik jelenete jut eszembe, amikor Csoki a benzinkut shopjában szexújságot akar venni, de nem tudja kifizetni, az eladó pedig rendületlenül szajkózza hogy vagy kifizeti az 500 forintot érte, vagy tegye vissza,  végül Csoki sem bírja, kiabálva közli : "DE NEM ÉRTED HOGY NINCS 500 FORINTOM BAZDMEG! " :)

 

Szóval lehet ragaszkodni az árhoz, lehet ebből presztízskérdést csinálni, de akkor a nyakukon ragad a portékájuk... Kicsi piac vagyunk, nem is gazdag, de a belőlünk kisajtolható 1-2 millió euró is számít, szóval kötve hiszem hogy a PL értékesítési részlegén úgy állnának ehhez ahogy Te leírtad.  Azon is lehet vitatkozni hogy ma értékesebb e a PL mint 3 éve, de az  ettől függetlenül is egyértelmű hogy ma a médiapiacon legtöbb sportjogért nem lehet annyit kérni mint 3 éve, ráadásul a 3 évvel ezelőtti régiós csomagár a DIGI akkori erőteljes expanziójána köszönhetően eleve felturbózott ár volt. Ez egy alku, az egyeszséghez, vagy az egyik, vagy mindkét fél akár jelentős kompromisszumára is szükség lehet.

Előzmény: nicko (5877)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.09 0 0 5878

És mennyi az annyi? Mert korábban a cseh-szlovák-magyar-román régióra adták el 25 millió euróért a Diginek. Most országonként kelt el a jog, csak még nálunk nem. Ha az angolok a 3 évvel ezelőtti 40 milliós piacra 25 milló euróért adták el a jogot, akkor most a 10 millós Magyarországra kb. ennek a negyedét 6-7 milló eurót kérik minimum. 

 

3 éve Szabó Gábor, az Eurosport magyar főszerkesztője, hogy ők 2010-ben 15 millió eurót ajánlottak a 4 országra érvényes PL-jogért, csak a Digi 25-öt, ezért az utóbbi nyert. 

 

Kíváncsi leszek, hogy állnak a potenciális vevőjelöltek. 

 

 

Előzmény: nicko (5877)
nicko Creative Commons License 2013.07.09 0 0 5877

"Az angol jogtulajdonos egyelőre olyan magas árat kér a közvetítési csomagért, amelyet szinte biztosan egyik magyar televíziós társaság sem fog kifizetni, így simán előfordulhat hogy a bajnoki rajtra nem lesz itthon közvetítő, sőt akár hónapokig, extrém esetben a teljes szezonon át is eltarthat ez a "kifárasztás". Kérdés mikor és mennyit engednek majd az angolok, és arra mikor és melyik hazai közvetítő fog lecsapni."

 

Angolok megmondták mennyi az annyi...nem lesz egy akkora hatalmas országban mint Mo. PL? Magsról leszarják engedni nem fognak az árból. Eszed nem eszed az ár.

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.09 0 0 5876

A PL-jog sok országban politikai kérdés is. Nálunk nem annyira. A Sport Tv-nek sikerült annyira hypolnia a kétszereplős spanyol ligát, Barcával, Reallal, CR-rel, Messivel, hogy túlzás nélkül népszerűbb a spanyol liga, mint az angol. Közrejátszik ebben, hogy a Sport Tv 100 emberből legalább 2-3-szor annyi emberhez eljut, mint a Digisport. 

 

Ahhoz, hogy újra méltó presztízse legyen a PL-nek, és komoly harc legyen a jogért,  pótolni kellene azt a 3-4 év kiesést, amióta a nézők többsége nem látja. 

 

Nem tudom mire számít az angol jogtulajdonos. Eladta egy korlátozott lefedettségű csatornának és most csodálkozik, hogy a nézők többsége, mivel elszoktak a PL-től, nem dörömből a sporttelevízióknál, hogy szerezzétek már meg a jogot. Nálunk az alacsony jövedelmek miatt nincs lehetőség egy pay-per-view sport tv működtetésére, úgyhogy egy PL-szintű sportjog elvileg csak akkor rentábilis, ha a lehető legtöbb nézőhöz eljut.

 

 

i perseguitati Creative Commons License 2013.07.09 0 0 5875

Fontos az időpont, mert akkor sem  kávézaccból jósoltam, és mint később kiderült, nem valósult meg,  így ha nagyon leegyszerűsítjük tévedés volt. De az nem vélemény, vagy jóslás volt, hanem információ, és szerintem akkor sem azt írtam hogy lesz 3. csatorna, hanem azt hogy  tervben van (volt),  történtek rá előkészületek.  Egyik sem volt tévedés. :)

 

Ettől függetlenül sokszor sokmindenben tévedek, de nem biztos hogy ez a legjobb példa rá :)

Előzmény: pityoka70 (5869)
i perseguitati Creative Commons License 2013.07.09 0 0 5874

ad1: van amikor a nem működés is gazdasásgosabb mint a működés

ad2: a sportban is látunk arra példákat hogy bizony előfordul hogy nem(csak) azért igazolnak le valakit mert az új klubjának hasznos lehet, hanem akár azért is mert akkor nem a vetélytársat erősíti....

Előzmény: Bendeguz 2.0. (5872)
i perseguitati Creative Commons License 2013.07.09 0 0 5873

Ezek mind mind jó példák, de sajnos a világ változik és nem mindig a jó irányba.  A korábbi példák mind mind a többé kevésbé még konjunktúra környezetben születtek meg, ma már más a világ,  a magyar médiapiacon a többség (nemcsak a Digisport)élet halál harcot folytat. Tisztelet a kivételnek, de jelentős részük egy kecskét megizélne ha azzal csak 10 forinttal tudja gyengíteni a konkurencia pozícióit.

Amellett hogy számomra pont mindegy hogy hol lesz a PL, tényleg szeretnék hinni abban amíit írsz hogy majd 2 sportcsatorna összefog a magyar nézők érdekében (is), csak esélyét nem látom. De legyen így :)

Előzmény: Bendeguz 2.0. (5870)
Bendeguz 2.0. Creative Commons License 2013.07.09 0 0 5872

"Az IKo kihúzta a szarból a Sportklubot, de nem feltételek nélkül, eredményeket kell produkálni , és nemcsak nézettségebn hanem gazdaságos működésben is."

 

Ez rendben is lenne, azonban szvsz az nem gazdaságos működés, hogy ha valakinek a kezében rengeteg közvetítési jog összpontosul és ebből jó esetben is csak a felét tudja közvetíteni. 

Előzmény: i perseguitati (5864)
i perseguitati Creative Commons License 2013.07.09 0 0 5871

Tegyük hozzá hogy ott ( ahogy például Olaszországban is) több  közvetítési csomagot kínál a PL a hazai piacra (műholdas, földi digitális, stb..) de a magyarországi jogok esetében egy csomagra kéne társulnia a vetélytársaknak.

Előzmény: F1mre (5866)
Bendeguz 2.0. Creative Commons License 2013.07.09 0 0 5870

Még egy példa: A 2009/2010-es szezonban a DIGI Sport és az EuroSport2 közösen közvetítték a PL-t. 

Előzmény: Bendeguz 2.0. (5867)
pityoka70 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 5869

Akkor másképp írom: biztos voltál benne.. a releváns része végülis nem feltétlen az időpont :)

néha még a profi is tévedhet

Előzmény: i perseguitati (5861)
Bendeguz 2.0. Creative Commons License 2013.07.09 0 0 5868

"Ha jól tudom már csak a DoQ és a The Fishing And Hunting tartozik közvetlenül az IKO Mediához (a többit már megvette az RTL Group), náluk elég viccesen nézne ki a PL közvetítés. :))"

 

Én nem is a PL-re gondolok , hanem pl. egy-egy olasz vagy francia meccsre vagy egy spanyol/magyar kosármeccsre gondolok. (És én elsősorban a DOQ-ra gondolok)

Előzmény: i perseguitati (5864)
Bendeguz 2.0. Creative Commons License 2013.07.09 0 0 5867

Emlékszel még arra amikor 2010-ben úgy tűnt, hogy az akkori MTV-nek el kell adnia a foci Vb közvetítési jogainak egyrészt? Mert , ha igen, akkor tudod, hogy az egyik pályázónak milyen volt az összetétele.......

Előzmény: i perseguitati (5865)
F1mre Creative Commons License 2013.07.09 0 0 5866

Jah, Angliában is ketten közvetítenek.

Előzmény: i perseguitati (5865)
i perseguitati Creative Commons License 2013.07.09 0 0 5865

"Közös pályázat ilyen esetben nem játszik? "

 

Dehogynem játszhatna, de a mai magyar médiapiacon, ahol a versenyársak többsége egy kanál vízben megfojtaná a másikat, erre vajmi kevés esély van.

Előzmény: Bendeguz 2.0. (5863)
i perseguitati Creative Commons License 2013.07.09 0 0 5864

 "A Serie A és a PL közvetítés ügyileg elég jól megfér egymás mellett,"

 

 Anno a DIGI-nek se sikerült mindig egy csatornán a legfelelőbben megoldani ezt. 

 

Nagyon nehéz ezt úgy megoldani hogy mindenki jól járjon, sőt lehetetlen, mindössze arra céloztam hogy amennyiben egy csatornán két top ligát akarnak sugározni arra az angol -olasz párosítás a legoptimálisabb, mivel a PL nincs hétvégén este, és a Serie A  sem bolygatja a szombat kora délutáni sávot.

 

 

"Sajnos tavaly is rengeteg közvetítés háttérbe szorult a Sport Klub-on az olasz és a francia foci érkezése miatt , akkor képzelem, hogy ha a PL is a SK-n kötne ki, akkor mi lenne. "

 

Ezzel sem mondok újdonságot, de a mai világban, hs csak nincs a bőröd alatt is pénz, költséghatékonyan kell kihasználni minden percet és lehetőséget egy csatornán, és amíg egy másikat nem tudunk legalább 60-70%-kos optimális kihasználtsággal futtatni, addig több mint luxus  egy újabbat indítani. Az IKo kihúzta a szarból a Sportklubot, de nem feltételek nélkül, eredményeket kell produkálni , és  nemcsak nézettségebn hanem gazdaságos működésben is.

 

"Ebben a telített piacon valóban nincs értelme , de annak  mindenképpen lenne realítása, hogy valamelyik másik IKO-s csatornát átpoziciónálnak azzal , hogy sportközvetítések jelennek meg rajta. (Bár nem tudom, hogy a jogtulajdonosok mennyire lennék rugalmasak) "

 

Ha jól tudom már csak a DoQ és a The Fishing And Hunting  tartozik közvetlenül az IKO Mediához (a többit már megvette az RTL Group), náluk elég viccesen nézne ki a PL közvetítés.  :))

De sajnos ma az egyéb "testvér csatornák" (Cool, Prizma, RTL 2 ) akárcsak részbeni  "sportos átpozícionálására" sincs esély, amikor kilóra veszik  az ennél szinte mindig jóval nagyobb nézettséget hozó bulvár szemetet és szappanopera áradatot.

Előzmény: Bendeguz 2.0. (5862)
Bendeguz 2.0. Creative Commons License 2013.07.09 0 0 5863

"Az angol jogtulajdonos egyelőre olyan magas árat kér a közvetítési csomagért, amelyet szinte biztosan egyik magyar televíziós társaság sem fog kifizetni, így simán előfordulhat hogy a bajnoki rajtra nem lesz itthon közvetítő, sőt akár hónapokig, extrém esetben a teljes szezonon át is eltarthat ez a "kifárasztás". Kérdés mikor és mennyit engednek majd az angolok, és arra mikor és melyik hazai közvetítő fog lecsapni."

 

Közös pályázat ilyen esetben nem játszik? 

Előzmény: i perseguitati (5858)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!