Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.04 -4 2 21145

Bármilyen hihetetlen, de  a semmiből amit befizettél, csak semmit tudnak leosztani...Nem kell ezen csodálkozni. Most csodát ne várjunk már, hogy valaki fialt egész életében és egy normális munkahelye nem volt, annak majd 100 ezreket fognak adni...

Előzmény: tass56 (21144)
tass56 Creative Commons License 2017.10.04 -1 2 21144

Lököd itt a süket  dumádat,4 infartusig dolgoztál és csak egy hetet voltál táppénzen,akkor biztos nem fizikai munkát végeztél. De szerintem nem kiváncsi rá itt senki, hogy mennyi a járadékod,mert nem rokkant nyugdíjat kapsz. Hogy a kutya sem szólt hozzád, szerintem te nem jó helyen jártál felülvizsgálaton

???

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.04 0 6 21143

A" széthízott tehén", hogy szavaiddal éljek, lehet, hogy szteroidot szedett, súlyos betegségére! Egyes gyógyszerek is okozhatták, nem csak a torkosság!

Honnan veszed, hogy sosem dolgoztak? Az arcukra volt írva? Vagy a hasadra ütöttél, hogy mondj valami "kedveset"? Ha magad bélyegzed meg Sorstársainkat negatív, igaztalan vádakkal, mit várjunk el a többi embertől? 

Előzmény: Törölt nick (21142)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.04 -4 0 21142

Távol álljon már tőlem, hogy valamivel is egyetértsek, de mikor én vizsgálaton voltam széthízott tehenek és alkeszek voltak aki sosem dogoztak....Én elhiszem, hogy fáj mindenük. Azért azt nem árt szem előtt tartani ki mit lökött a kasszába....Nekem ez a rokkant nyugdíj 147 ezer, sajnos, mert sokkal többet löktem be. Általában nézik ezek, hogy mi bajod? Bipoláris zavar. Nesze itt van 2 ezer forint 2 hétig.

Érdekes, hogy hozzám a kutya nem szólt...

Előzmény: Törölt nick (21141)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.04 0 1 21141

Ezt a szöveget, honnan kotortad elő? Saját szerzemény, vagy ollóztad?
Provokálni akarsz, vagy hencegni, illetve provokálni és hencegni -elég ügyetlenül. Az infarktus kétféle? Becsületes és nem becsületes?
Egyetértesz a sztereotípiával, hogy a "leszázalékoltak" csalók! Nem dolgoztak, de tartják a markukat? Betegségeket színlelnek? Hol élsz, ember, tán az UFO-k küldtek? Ez a vélemény olyan, mintha a földönkívüliek írták volna. A mai valósághoz köze nincs! 

bandolesa Creative Commons License 2017.10.04 -1 0 21140

Akkor már ez is elkerült a Nyugdíjfolyósító Intézettől. Sokan az OEP-nél keresik ezt a nyomtatványt,mások meg a Nyugdíjfolyósítónál.

Előzmény: Anikó 58 (21129)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.04 -4 1 21139

A semmi befizetésből, nyilván semmit tudnak visszaadni, bárki epehólyagot kapott, vagy bipoláris zavarban szenved....

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.04 -4 1 21138

Nyílván az ottani ügyvivő arra van bebalzsamozva, hogy itt fáj, ott fáj, munkaviszony volt egy hét 1938-ban ha jól emlékszem....De sztereotípia, MEG BIPOLÁRIS ZAVAR VAN....munkaviszony az nincs

Én becsületesen kaptam 4 infarktust. A 4.-ig dolgoztam, de ez annyira megküldött, hogy nagyon. Hozzám a bizottság nem szólt egy rossz szót sem. 32 év alatt 1 szer voltam 1 hét táppénzen. Nem sok, de valahogy eltengődök abból a 147 ezerből, hisz már nyugdíjas lennék ennyi lehúzott év után, ha a kormány el nem törli a korkedvezményt, de így is van 6 év megszerzett....

A bizottságtól nem kell rettegni. A nyugdíj meg a befizetések alapján alakul...

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.04 -4 1 21137

A kormányablakban kínkeservesen talán egy személyit el lehet indítani, hogy megcsinálják. Komolyabb dolgokkal az adott hívatalba kell menni....Nincs képbe szerencsétlen, és annyira lusta is, hogy meg nem erőltetné magát...

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.04 -4 2 21136

Nekem a háziorvos javasolta, hogy ne akkor kapkodjunk mikor letelik a táppénz, és mindent kitöltött egy formanyomtatványon a javaslataival együtt. Itt helyben a kormányablakos nő azt mondta, mit akarok míg van munkahelyem? Nos azt akartam, hogy mi lessz, ha nem lessz. Ezért bevittem a megyei hívatalba, ahol behívtak és leszázalékoltak 66%-ra, de azt mondták, hogy a kormány szabott egy 147 ezer forintos felső határt, ezért a táppénzzel lehet jobban járok, míg tart. Az 152 ezer, ezért táppénzen vagyok még. Meg az a 2 milla végkielégítés is jól jönne.

Előzmény: Anikó 58 (21135)
Anikó 58 Creative Commons License 2017.10.04 0 2 21135

Teljesen egyetértek veled,mikor én voltam felülvizsgálaton akkor is volt ott egy pár ilyen.Én is ledolgoztam 38 évet a kereskedelemben, volt egy szivinfarktusom meg egy térdprotézis beültetésem, ami nem hozta meg a kivánt eredményt.

Nekem az Öcsém hozott nyomtatványt és nem a kormányablakhoz vitte vissza hanem Én adtam postára egyből a rehabilitációs bizottsághoz cimezve ami rajta volt a nyomtatványon.1 hónap mulva hivtak felülvizsgálatra.

Azért irtam, hogy a kormányablaknál csak a nyomtatványt kell kérni. A háziorvosi beutalót sem értem, mert az enyém a nyomtatvány rá eső részét töltötte ki.Milyen betegségek vannak, milyen szövödménnyel, stb.

De gondolom az eljárás minden városban egyforma?

Előzmény: Törölt nick (21134)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.04 -4 2 21134

De mikor kitöltve küldenéd be és azt mondja: "magának van munkahelye és nem veszem el" ? Magyarán nem is hajlandó elküldeni....Velem így történt. Ezért írtam a javaslatot.

Aki dög beteg annak a bizottság előtt sem kell bekakálni. Látják ezek, hogy valaki 17 éves kora óta szétgürizte magát és szét van pukkanva tényleg, vagy odamegy egy olyan akinek imitt amott volt munkahelye az is csak ritkán, és ilyen olyan mentális nyavajára hivatkozik.

Előzmény: Anikó 58 (21133)
Anikó 58 Creative Commons License 2017.10.04 0 2 21133

A kormányablaktól csak a nyomtatványt kell kérni. Nem az ott ülő akárki fogja eldönteni mennyi az öek, kaphat e rehabilitációt, hanem az orvosi bizottság.De oda csak akkor hivják ha benyújtja a kérelmet.

Előzmény: Törölt nick (21132)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.04 -3 2 21132

Sziasztok! Én annyit javasolnék, hogy a kormányablakhoz lehetőleg ne menjen senki, mert nekem az unott hölgy azt mondta, hogy míg van munkahelyem nem veszi el a háziorvosi beutalót a komplex vizsgálatra mivel táppénzen vagyok és van munkahelyem. Bevittem a megyei illetékes hívatalba ahol minden további nélkül elvették. Be is hívtak pár hét múlva, és kaptam egy 66%-os C2 kategóriát, nem rehabilitálhatóként, jelenleg táppénzen, mivel még van munkaviszonyom(táppénz). A határozatra "elutasítva" volt írva. Az elmondásuk szerint a  folyósítás nyilvánvalóan akkor él, ha munkahelyem már nem lessz, és visszamegyek a papírokkal, ha a . táppénz letelt, végkielégítés stb. Ill. eldonthetem, hogy kitöltöm e a táppénzt vagy választom a rokkantságit, de ahhoz a munkahelyemet meg kell szüntetni. Kb összegben egy kutya, talán a járadék több lenne némileg. Mondjuk nekem van 32 év folyamatos munkaviszonyom és 6 év megszerzett korengedmény.

Hasonló esetben a területileg illetékes hívatalba legyetek kedvesek befáradni, mert a kormányablakban tapasztalataim szerint egy alulképzett, unott, balfék van, akinek szinte tökmindegy éhendöglik e valaki...

Anikó 58 Creative Commons License 2017.10.03 0 2 21131

Nem beutaló kell a háziorvostól hanem van a nyomtatványok között olyan ürlap amitt neki kell kitölteni.Az is rajta van hova kell benyújtani. Lehet levélben is. Énis igy küldtem el és kb 1 hónap mulva hivtak is felülvizsgálatra.Azt nem irtad meg van e valamilyen rendszeres jövedelme az ismerösödnek, mert ha van az ellátást el fogják utasitani.Én is kaptam az aktiv koruak ellátását ,el is lettem első fokon utasitva.Úgyhogy arról gyorsan le kellett mondanom, hogy a rokkantságit megkapjam. Semmilyen jogi segitséget nem fogtok kapni, úgyhogy ha bármi kérdés van most tegyétek fel.

Előzmény: ildó66 (21130)
ildó66 Creative Commons License 2017.10.03 0 0 21130

Nagyon köszönöm a válaszodat, én is ezt (Kormányablak) javasoltam. A háziorvos Beutalója már megvan, a többi nyomtatványt szükséges kitöltenie.

Előzmény: Anikó 58 (21129)
Anikó 58 Creative Commons License 2017.10.03 0 0 21129

Kormányablaknál kell kérni, megváltozott munkaképességüek ellátása iránti kérelem nyomtatványt.Megvan adva , mit kell a betegnek kitölteni és mit a háziorvosnak.A beadványhoz csatolni kell az összes orvosi zárójelentést és minden eddigi igazolást a munkahelyekről.

Előzmény: ildó66 (21128)
ildó66 Creative Commons License 2017.10.03 0 0 21128

Kedves Csoporttagok!Nagyon régen vagyok benne a csoportban, és még régebben vagyok leszázalékolva, már "csak" felülvizsgálatra jártam.

Most viszont megkért az egyik ismerősöm,hogy segítsek már Neki elindítani az eljárást. Mivel régen foglalkoztam ezzel nem tudom pontosan milyen nyomtatványokat kell kitölteni., Átnéztem, megnéztem oldalakat, ezért van fogalmam erről, de aki nemrég kezdeményezte az eljárást biztos a segítségemre tud lenni ebben,hogy tovább segíthessek! :)

Köszönöm a válaszokat!

tiga19. Creative Commons License 2017.10.02 0 0 21127

Köszönöm szépen!

Előzmény: Törölt nick (21125)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.02 0 0 21126

Szívesen segítettem, ahogy volt időm. 

Előzmény: Törölt nick (21123)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.02 0 0 21125

tiga19.

"Az igényelbíráló szerv döntésével nem ért egyet", mert nem megalapozott, nem helytálló. Kifejtve, indokolva, alátámasztva, hogy miért nem az. Majd hozzászólnak Sorstársak, akik már túl vannak a fellebbezésen.

 

 

Állapotrosszabbodásnál attól függy, hány százalékkal kap esetleg többet a legutóbb megállapítotthoz képest (magas százalékos emelésnél lenne kategória váltás) - gondolom.

B1 kategória: akinek az egészségi állapota 51–60% között van,rehabilitálható
C1 kategória: akinek az egészségi állapota 31–50% között van tartós foglalkozási rehabilitációt igényel

Előzmény: tiga19. (21120)
tiga19. Creative Commons License 2017.10.02 0 0 21124

Kedves évalyime!

Köszönöm a segítségedet. Voltak a barátnőmnek új leletei, sőt új betegségei is lettek az elmúlt másfél évben, persze, hogy ezek mennyire súlyosak azt én nem tudom megítélni. Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmünket a biztosítási időre.

Előzmény: évalyme (21122)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.02 0 0 21123

Szia! Nagyon szépen köszönöm fáradtságodat, nagy munka volt. 

Előzmény: Törölt nick (21119)
évalyme Creative Commons License 2017.10.02 0 0 21122

Kedves tiga 19.

 

Csak a friss leleteket veszik figyelembe, régieket vagy 1 évnél régebbi leleteket nem ! Ha az első fokon nem voltak esetleg ujabb leletek akkor két hét mulva sem lesz. Én igy jártam, voltak ugyan uj leleteim, de ct, mri különböző szakorvosi leletek nem , minden létező, a betegséggel kapcsolatos uj leletet be kell szerezni,csak akkor érdemes menni.  Uj felülvizsgálatot kérelmeztem. Sok uj lelettel sikerült is, nem kis utánajárás de megéri !Uj felülvizsgálat kérelmezésekor viszont meg kell lenni a biztosítási időnek erre figyelj !

Előzmény: tiga19. (21120)
bandolesa Creative Commons License 2017.10.01 -1 0 21121

Oké, köszönöm.

Előzmény: Törölt nick (21117)
tiga19. Creative Commons License 2017.09.30 0 0 21120

Köszönöm a figyelmeztetést és az újabb infót! Eldöntötte, hogy fellebbez. Már a piszkozatot megírtuk most a fellebbezéshez. Lenne még két kérdésem. az egyik a fellebbezéssel kapcsolatban: Leírtuk, hogy milyen betegségeket vett figyelembe a bizottság, felsoroltuk az évek óta fennálló egészségi problémáit, és külön felsoroltuk az utolsó felülvizsgálat óta keletkezett betegségeit, és kérjük a II. fokú bizottság felülvizsgálatát, mert nem értünk egyet az I. fokú bizottság határozatával, mivel több betegséget nem vettek figyelembe a % megállapításánál. Esetleg van-e még valami amire lehetne hivatkozni? A másik kérdésem pedig az lenne, hogy most az állapotrosszabbodás azt jelenti, hogy neki magasabb kategóriába is kéne kerülni? Vagy elég ha csak több %-ot kap mint a 3 évvel ezelőtti felülvizsgálaton és továbbra is marad a B1 kategóriában? Most lejjebb vették a %-át, mert 3 éve 43 volt, most pedig csak 41-et kapott.

Ha esetleg ezzel kapcsolatban tudsz segíteni, előre is köszönöm. Ha bárki más is tudna a kérdésemre válaszolni, nagyon örülnék neki. Minden segítség nagyon jól jön most.

Előzmény: Törölt nick (21118)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.30 0 0 21119

A módosítás két területen hoz lényeges változást a jelenleg hatályoshoz képest:

 

https://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=a1100191.tv&timeshift=20180101

 

1.Rehabilitációs ellátottak (B1, C1), ha 2018-ban ismét beadják kérelmüket - változatlan állapot mellett is -  megkaphatják újból a rehabilitációs ellátásukat  a rehabilitációs hatóság komplex minősítésében foglalt körülményekre tekintettel (a 7. § (6) bekezdése szerint) Ez újdonság!

 

Ha a komplex minősítés során a rehabilitálhatóság szociális és foglalkozási szempontú vizsgálatakor a rehabilitációs bizottság arra a következtetésre jut, hogy a rehabilitációs szolgáltatások továbbra is szükségesek az érintettek tartós munkaerő-piaci integrációjához, akkor a kérelmezők bárminemű egészségügyi állapotváltozás nélkül is jogosultságot szerezhetnek az ellátásra."

7. § (6)24 A rehabilitációs ellátás - a rehabilitációs hatóság komplex minősítésében foglalt körülményekre tekintettel - a jogosultsági feltételek fennállása esetén ismételten megállapítható.

 

 

2.Kivételes rokkantsági ellátás

A kivételes rokkantsági ellátás bevezetésével kapcsolatos átmeneti szabály a kérelem benyújtására biztosít lehetőséget azok számára is, akiknek 2018. január 1-jét megelőzően utasították el a megváltozott munkaképességű személyek ellátása iránti kérelmét.

Kivételes rokkantsági ellátásban részesülhetnének a jövőben azok a súlyosan egészségkárosodott személyek, akik hosszú ideje tartó betegségük miatt, vagy más méltányolható okból nem tudták megszerezni az ellátáshoz szükséges előzetes biztosítási időt, de rendelkeznek az előírt biztosítási idő legalább felével. 

                                                                                                       4/A.40 A kivételes rokkantsági ellátás

13/A. §41 (1) Különös méltánylást érdemlő körülmények fennállása esetén - a központi költségvetésről szóló törvényben meghatározott keretek között - kivételes rokkantsági ellátás állapítható meg annak a megváltozott munkaképességű személynek,
a) akinek a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján az egészségi állapota 50 százalékos vagy kisebb mértékű,
b) akinek a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján a rehabilitációja nem javasolt, vagy rehabilitálható, de a kivételes rokkantsági ellátás iránti kérelem benyújtásának időpontjában az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig hátralevő időtartam az 5 évet nem haladja meg,
c) akinek a megváltozott munkaképességű személyek ellátása iránti kérelmét a 2. § (1) bekezdés a) pontjában meghatározott biztosítási idő hiánya miatt elutasító döntés véglegessé vált és e döntésben foglaltak szerint rendelkezik a szükséges biztosítási idő legalább felével,
d) aki keresőtevékenységet nem végez és
e) aki rendszeres pénzellátásban nem részesül.
(2) A kivételes rokkantsági ellátás megállapítása során előnyben kell részesíteni azt a megváltozott munkaképességű személyt, aki a 2. § (1) bekezdés a) pontjában meghatározott biztosítási idő legalább 90 százalékával rendelkezik.

(3) A kivételes rokkantsági ellátás iránti kérelem az (1) bekezdés c) pontja szerinti döntés véglegessé válásától számított 6 hónapon belül nyújtható be. Ha a kivételes rokkantsági ellátás iránti kérelmet kizárólag arra tekintettel utasították el, hogy a keretösszeg kimerítésre került, a kérelem az elutasító döntés véglegessé válását követő naptári évben ismételten benyújtható.

(4) A kivételes rokkantsági ellátás a jogosultsági feltételek bekövetkezésének napjától, de legkorábban a kérelem benyújtásának napjától állapítható meg.

(5) A kivételes rokkantsági ellátás havi összege

a) a 3. § (2) bekezdés b) pont bb) alpontja és az 5. § (2) bekezdés b) pontja szerinti esetben a 12. § (2) bekezdés b) pontjában,

b) a 3. § (2) bekezdés b) pont bc) alpontja szerinti esetben a 12. § (2) bekezdés c) pontjában,

c) a 3. § (2) bekezdés b) pont bd) alpontja szerinti esetben a 12. § (2) bekezdés d) pontjában meghatározott összeg 65 százaléka.

(6) A kivételes rokkantsági ellátást a 13. § (2) bekezdésében foglaltakon túl, a megszüntetési ok megállapítását követő hónap első napjától abban az esetben is meg kell szüntetni, ha az ellátásban részesülő komplex minősítése során a rehabilitációs hatóság megállapítja, hogy az (1) bekezdés a) vagy b) pontjában meghatározott feltétel már nem áll fenn.

(7) Az (1) bekezdés szerinti méltányossági jogkörben kiadott döntés ellen fellebbezésnek nincs helye, a döntés ellen indított közigazgatási perben kizárólag semmisségre lehet hivatkozni.

(8) A kivételes rokkantsági ellátásra - ha e § eltérően nem rendelkezik - a rokkantsági ellátásra vonatkozó rendelkezéseket kell alkalmazni.

Előzmény: Törölt nick (21114)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.30 0 0 21118

tiga19.
Fellebbezés esetén  nehogy kifussatok a fellebbezésre rendelkezésre álló időből!

 

https://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=a1100191.tv
5. A megváltozott munkaképességű személyek ellátásaival kapcsolatos eljárási szabályok
14. § (1)38 A megváltozott munkaképességű személyek ellátásait a rehabilitációs hatóságnál az erre rendszeresített nyomtatványon vagy elektronikus űrlapon lehet kérelmezni. Az ellátásra való jogosultságot megállapító, vagy az egészségi állapotra tekintettel hozott elutasító döntés jogerőre emelkedését követő 12 hónapon belül előterjesztett újabb kérelmet csak akkor kell elbírálni, ha a rendelkezésre álló egészségügyi dokumentáció alapján megállapítható, hogy a kérelmező egészségi állapotában a korábbi döntésben még figyelembe nem vett tartós változás következett be.

Előzmény: tiga19. (21112)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.30 0 1 21117

Szervusz! Az eseti vagy egyszeri segélyt (pontosan ez a neve, nem tudom, valami hasonló, a lényegen nem változtat, érti az ügyintéző) bizonyos kategória kaphat - emlékeim szerint. Pl. a "B2"-esek NEM. Javaslom, érdekklődj a Nyugdilyfolyósitó Igazgatóságnál, akár telefonon, az ügyfélszolgálat munkatársa segít ebben. Elérhetőség: 06-1/ 270-8999, ILLETVE 06-80/ 204-884-es ingyenesen hívható számon tudsz információt kérni.

Előzmény: bandolesa (21116)
bandolesa Creative Commons License 2017.09.29 -1 0 21116

Eseti segélyt a Nyugdíjfolyósító adja? Ezt kik kérhetik,melyik csoportba tartozók?

Előzmény: Törölt nick (21115)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!