Keresés

Részletes keresés

Betyaar Creative Commons License 2007.12.18 0 0 239
ez is ő. Vérbeli őrkutya volt.
Betyaar Creative Commons License 2007.12.18 0 0 238
Sziasztok! 3 éve elpusztult kaukázusim képe.
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.18 0 0 237
Mennyibe fáj egy kiskutya?
Előzmény: Törölt nick (235)
bubu72 Creative Commons License 2007.12.18 0 0 236
Engem érdekelne egy kis szuka.Remélem 22,-én személyesen találkozunk.
Előzmény: Törölt nick (235)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.18 0 0 235
Kiskutyáim!:5 hetesek.
Előzmény: Törölt nick (233)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.18 0 0 234
Sziasztok!
Apricot színű törpék.A szaporulatot lefotoA fotókat megnézheted a www.kisállatgyőr.hu -n a képeknél az előző rendezvényekben a 2007.07.22
Előzmény: Maxocska (232)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.13 0 0 233

Mit etetek vele?

Hát ami egy ház körűl van maradékot meg néha veszek neki csirkedarabokat.

Nem is akarok neki úri kosztot venni mert nem kiállításra kell a kutya.

Megba....a az ég ha ezeknek a kutyáknak főzni kell hogy megerősödjenek:))))

50 évvel ezelőtt örültek ha savót kaptak:)

No.

Hát én a marját mérem vagyis a lapockája magasságát.

Nem ki csi ez a mackó mert van ereje meg tömege csak nem 80cm mint ahogy néhány "tenyésztő" mondja a kutyájáról(persze ha én mérném akkor mingyárt kissebbek lennének azok is:)))

Nnna szal.

Annak idején Jugóban volt egy haverom annak volt egy82 cm Sarplaninaca,na az akkora volt de valóban .Hatalmas feje volt meg magas volt de nem volt igazán teste hozzá.

Majd csinálok egy fotót amin áll az enyém(mármint akutya:))

 

Előzmény: Törölt nick (230)
Maxocska Creative Commons License 2007.12.12 0 0 232

Milyen színűek, méretűek?

Oroszországban vannak nagyon jó kutyák.

Én most svédországból szeretnék behozni egyet. Csak még nem tudom hogy maradok-e a törpénél, vagy inkább toyt. Mindekettő ellen és mellett is szólnak érvek:-D

Előzmény: Törölt nick (231)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.12 0 0 231
Tényleg helyes!
Van egy barátomnak két szukája meg egy kanja.Oroszországból hozta őket.Van fotóm is majd megbírkózok a kicsinyítéssel és felteszem.
Előzmény: Maxocska (227)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.12 0 0 230
Helló!
Küzdök a fotókkal,de azthiszem túl nagyok.Nem tudom hogy kell tömöríteni.Csinálok újakat.Addig is itt egy másik kedvencem!
Az én kanom sem nagy.Kb 77-78cm nem tudom pontosan hol mérik és hogyan hiteles a mérés.Egyébiránt szarok rá.A lényeg,hogy "megy mint a puskagolyó"!A szukám ugyanolyan magas és a 7hónapos kölykük sem marad majd el tőlük úgylátom.Talán 1-2 centi fórjuk van (még).
Mit etetsz vele?
(Bocs ha nem írok sűrün és egy ből,de a tanyán nincs net és Győrbe járok be gépezni.)
Előzmény: Törölt nick (225)
Maxocska Creative Commons License 2007.12.11 0 0 229
Köszi:-D
Előzmény: Törölt nick (228)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.11 0 0 228
Szép az a kis uszi:))))
Előzmény: Maxocska (227)
Maxocska Creative Commons License 2007.12.11 0 0 227
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.10 0 0 226

Szép?

Aszondod?:)

Nem csúnya állású,de nem lessz egy magas kutya mert most olyan 70cm a marja.

De remélem testesedik még valamelyest!

Hát amúgy meg egy szélhámos szemtelen kis kölyök.

Előzmény: Törölt nick (223)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.10 0 0 225

Szép a kandúrod:)

Úgyhogy nem lenne baj ha hasonlítana!

Persze dobjad a képeket!

Legalább mi nem vitázunk:)

Előzmény: Törölt nick (224)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.10 0 0 224
Hasonlít a kutyád a kanomra nemgondolod?!
Előzmény: Törölt nick (221)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.10 0 0 223
Mi az a hanadekás?
Szép ez a mackó.A füleit eladtad?(vicc)
Ő a képeken 5 hónapos.Most már 7 Karácsonyra leválasztom a kistestvéreit.Majd csinálok fotót,ha érdekel.
Előzmény: Törölt nick (221)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.10 0 0 222
Szia!
Örülök,hogy valaki van itt még.Remélem nem döglik be ez a topic!
Előzmény: Törölt nick (221)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.07 0 0 221

Nnnna úgy látom lecsillapodtak a tenyésztők kedélyei:)

Ne is vitázzumk!

Jöjjenek a kutyák!

Mackó  8 hónapos lett:)

Két kép és egy "hanadekás":))))

Maxocska Creative Commons License 2007.11.19 0 0 220

Pont erről beszéltem.

De mindegy. Az hogy valaki törzskönyveztet, még nem biztos, hogy jók a kutyái. A kiállítások szépségkiállítások. Az ő kutyái szépek, de CSAK szépek.

De van olyan tenyésztő akinek a kutyái nem csak szépek, jók is!

Ja. nem a legfelfuttatottabb kennelben:-D

 

Péter!

 

Igen. A nevelés nagyon fontos. De egy olyan kutya, akinek az ösztönei azt diktálják, hogy az embereket szeretni kell, játszani velük, simogattatni magát, az sose lesz jó házörző. Aki örjöng már kölyöknek, az meg idióta kezelhetetlen vadállat lesz. Jó ösztön kell, meg nevelés. Vagy inkább nem elrontás:-D

Igen. Tényleg nem jó egy kölyökkutya mellett az átjáróház. Meg ha kövel dobálják...

Bár nekem a legelső kutyám egy németjuhászt dobált kővel a szomszéd köcsög ki kölke. Ennek az lett a vége, hogy a kutya gyűlölt minden gyereket, de támadott. Sajna akkor is amikor nem kellett volna. Na őt nem sétáltattam póráz nélkül:-D Mert ha meglátott volna egy gyereket, ott öli meg. És még csak nem is ő volt a hibás...

Előzmény: Törölt nick (218)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.19 0 0 219

Azt hogy egy kau jó házőrző lessz-e nem garantálhatja csak az,hogy a szülei azok.Ha erős területvédő ösztönöket örökölt,kell,hogy bizonyos kortól semmilyen pozitív megerősítést ne kapjon idegenektől.Az is fontos,hogy mit lát a vele együtt tartott felnőtt kutyák viselkedéséből.A dominánsabb kutyát utánozza a rangsorban alatta lévő.Így tanulja a túlélést.A falkában tartott kauk sokkal bátrabban harcolnak.Hiába vesz valaki jó házőrző szülőktől kölyköt,ha egy autószerelő műhelyben nől fel ahol naponta ötvenen sétálnak ki-be és mindíg más alkalmazott eteti,összevissza símogatják az emberek nem fog vigyázni a műhelyre.Majd megsimizi a betörő.Ad neki néhány falatot és már viszi is a szerszámoskészletet.

Húszhetes kortól a nevelés bonyolódik,ha igazán bátor jó házörzőt akar a gazdi.Elég egy "gonosz"kis szomszéd kölyök aki kővel dobálja,vagy csúzlival lövi a kutyát kerítésen át.Egy életre úgy megtörtheti a kutyát,hogy sosem fog bátran támadni,ha meg akarják dobni.Lehet,hogy a gazdi sem  tudja miért futott el amikor lehajolt a leejtett kulcscsomóért. De az sem jó,ha semmi hasonló inger nem éri,mert akkor minden új terheléstől tartani fog.

Előzmény: Maxocska (217)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.19 0 0 218

Hát pedig ő egy nemtudoménmilyen koszorús mestertenyésztő!!!

A meoe keretében.

Vagy nem??

Előzmény: Maxocska (217)
Maxocska Creative Commons License 2007.11.19 0 0 217

A házörzésnek a hírét se ismerte. NO COMMENT.... (a kerítésen keresztül simogattam. A kölykeit az orra előtt nézegfettem. Ilyen érdekes dolgok:-D)

Szóval tőlem írhat könyvet a tenyésztő a fajtáról, ha ilyen kutyák kerülnek ki tőle...

Mondjuk az én szukám nem lett ilyen. Bíztam az apjának a génjeiben, meg azt az egy kutyát választottam ki a óz alomból a feedzésért, akiről már akkor látszott, hogy kemény kutya lett. DE amúgy mind jó házörző lett végül. Ezért fog a srác ismét az én kanommal fedeztetni.

 

De ok. Zárjuk le a témát....

Előzmény: Törölt nick (213)
Dorcí Creative Commons License 2007.11.19 0 0 216
Szerintem se mindenki úgyis azt csinál amit akar, a lényeg a KUTYA!:))))
Előzmény: Törölt nick (215)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.19 0 0 215

Ez már elmérgesedik úgy látom.

Maradjunk annyiban hogy mindenki látott már beteg állatot amit az ember tett azzá..

Szerintem ne is veszekedjünk tovább ezeken.

Dorcí Creative Commons License 2007.11.19 0 0 214
Nekem fontos a jó kutya de a fő lényeg, hogy a megfelelő kutya a megfelelő gazdához kerüljön!:)))
Előzmény: Törölt nick (209)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.19 0 0 213

Mert?

Milyen viselkedése volt?

 

Előzmény: Maxocska (211)
Dorcí Creative Commons License 2007.11.19 0 0 212

Sziasztok!

Sajnos az általad és általam említett prblémákat pont a szaporítók hozzák elő mert már oly sokszor említettem egy garast se adnának ki a szűrésre lehet, hogy esetleg te nem látod a kutyán mert ennek különböző fokozatai vannak vagy lehet, hogy csak hordozó! De az anyaország nem véletlenül találta ki hogy a sztenderdben nekik milyen kutya kell ezt felülírni mert én szerintem jobban tudom mint az az x ember aki ezzel a fajtával foglalkozott több 10 éves tapasztalat alapján, hát szerintem az a magabiztosság. Hofi szerintem túl sokat nemértett a tenyésztéshez csak mindent kifigurázott amihez ő sem értett!

Szóval pont nem a minősségi tenyésztőknél fordul elő az örökletes betegségek nagy része hanem a szaporítóknál!Félreértés nem essék tökéletes kutya nincs!

Na mindegy én így gondolom te meg úgy! Minden fajtából a szaporítók rengeteg kutyát juttatnak a menhelyekre csak a kaukázusi örökbeadhatósága azért vajmi kevés úgyhogy max elaltatják!

Előzmény: Törölt nick (210)
Maxocska Creative Commons License 2007.11.19 0 0 211

Az én szukámnak az anyja pont abból a kennelből avló, amelyik azé az emberé, aki az általad említett könyv írója. Hááát hagy némi kívánnivalót maga után a kutya. Pont viselkedésben, karakterben.....

Szerencsére a lánya az apja természetét örökölte....

 

Szerintem viszont...

 

Ha már egy fajon belül, ami a kutya fajták is vallak, mint pl a kaukázusi juhász, akkor fontos a küllem. Mert ha így állunk a dologhoz, egy kalap alá kéne venni végső soron a kaut az uszkárt a palotapincsit meg a vizslát.... Háááát. Nem is tudom:-D

 

És egy kau és egy középázsiai se ugyanaz. És nem is kéne erre törekedni...

Igenis a fajtára jellemző küllemi jegyek pont ugyanolyan fontosak!

Előzmény: Törölt nick (209)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.19 0 0 210

Kedves Dorci!

A kutyáim a 6 hektáros tanyát naggyából tizszer körbefutják.Nem hiszem,hogy bármilyen izületi torzulással,vagy a legkissebb "szögellési"problémával problémával ezt megtennék 12-13 éves korukig.

A véleményemet a "kiállítási munkakutya tenyésztőkről"Hofi géza szavai fejezik ki igazán: Olyanok mint aki tanítja,hogy hogyan kell cipőt csinálni,mert megcsinálni nem tudja.A suszter meg csinálja de nem pofázik róla,mert a szájában van a faszeg.

Nem kéne olyan magabiztosnak lenni és mindenféle diszpláziáról,entrópiáról,ektrópiáról meg különféle öröklődő betegségről beszélni,mert ezeket a problémákat nem a hozzám hasonló "kutyaszaporító juhászok,pásztorok,gulyások,kanászok hozták létre,hanem a "minőségi kutyatenyésztők a szögmérésükkel meg a sok baromsággal amiről meg vannak győződve,hogy helyes.A sok hülye azt hiszi,hogy ha tudja hogy kell kinézni egy űrszondának,akkor már tud is csinálni egyet.Darvin hüjére röhögné magát,ha látná őket.  

Előzmény: Dorcí (207)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!