Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.10.24 0 0 55
Először is sürgősen el kellenne vinni a gyereket fogorvoshoz, mire vártál eddig???? :( Valószínűleg adni fog egy szájsebészeti beutalót.
Előzmény: ciza (54)
ciza Creative Commons License 2006.10.22 0 0 54
Kisfiam 3 és fél éves, leesett beütötte a száját, bevérzett az inye, és a foga kezd illetve már jócskán beszürkült, mitt tegyek, meg lehet még menteni vagy ki fog hullani?
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.05 0 0 53
bár sajnos gyökérkezelt fog is bármikor bedagadhat, ugyanis a gyökérkezelt fog folyamatosan pusztul...
Előzmény: Törölt nick (52)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.05 0 0 52
ha feldagadt, akkor már a gyökér is beteg, gyökérkezelésre számíthatsz, húzni nem hiszem hogy feltétlen szükséges lenne.
Előzmény: csiki7 (46)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.05 0 0 51
Teljesen természetes amit leírtál, nincs miért aggódnod.
Előzmény: wonder22 (48)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2006.10.03 0 0 50
Szia! Hogy vagy? Mi lett a fogaddal?
Előzmény: csiki7 (46)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2006.10.03 0 0 49

Szia! Nem tudok neked mit mondani, nekem még nem húzták ki b.fogamat, semmi tapasztalatom mincs az ügyben. Ellenben ajánlom a 44-es hozzászólásomat, aztán a többit. "Odaát" többen forgolódnak, a "dokink" is benéz szinte minden nap.

Addig is jobbulást kívánok neked! :-)

Előzmény: wonder22 (48)
wonder22 Creative Commons License 2006.10.03 0 0 48
Ma átestem életem első foghúzásán,egyik bölcsesség fogamat huzták ki.Nagyon jó volt a doki,nem is fájt,egészen mig el nem múlt az érzéstelenítés hatása.azóta 1 picit pánikban vagyok...nem tudom meddig vérzik 1 ilyen seb,mert nekem még mindig vérezget...igy aludni sem tudok ma éjszaka.Meg egyáltalán mi lesz evvel a sebbel???Mert a csont kilóg és ez elég ilyesztő.Mikor múlik el a vérzés???És mikor van az a pont h érdemes visszanéznem a dokihoz???Aki tud segiteni az lécci irjon,mert sajnos én egyáltalán nem értek a témához....
szaguldo kacaj Creative Commons License 2006.09.30 0 0 47
Ha gyorsan elmész, akkor még van remény. Tudod: minél hamarabb, annál jobb. Hajrá!
Előzmény: csiki7 (46)
csiki7 Creative Commons License 2006.09.30 0 0 46
Helo!

Tegnapelőtt elkezdett fájni a lukasfogam (jobb alsó hátúlról a 4.) és tegnapéjjel márcsak fájdalomcsillapítóval tudtam elaludni. Mareggel is ugyanúgy fájt mint amikor elaludtam, de még be is dagadt az arcom.
A kérdésem pedig: kikell húzni? Mert, eddig életemben egy fogamat húzták ki tavaj tavasszal és a fogorvoscsaj beletörte és utánna darabonként véste ,húzta ki, szóval nem szivesen megyek el hozzá megint.
rugo- Creative Commons License 2006.09.26 0 0 45

Köszi!

Mint látod megtettem és máris sok hasznos ismerettel lettem okosabb.

Köszönöm a javaslatot.

 

rugo

Előzmény: szaguldo kacaj (44)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2006.09.21 0 0 44

Szia!

Ajánlom, hogy abban a fórumban is tedd fel kérdésedet, amire a 29-es hosszászólásomban "elrejtett" link mutat. Itt már olyan régen járt a doki.

Előzmény: rugo- (43)
rugo- Creative Commons License 2006.09.20 0 0 43

Kedves Sándor,

 

döntés előtt állok, a terv/javaslat

 

4+2 fog húzása

maradékról fogkő eltávolítás

6+3 titan implant (6 felül, 3 alul) 

majd (3-4hónap után) 12+12 korona.

 

Két probléma van a dologgal

1. hatalmas (számomra) a költség (1.5 millió Ft)

2. rettenetesen félek a húzástól és a műtéttől(implant beültetés)

 

kérdéseim:

a fent vázolt akció ellenértéke reális? Ez valóban 1.5 milla vagy csak le akarnak nyúlni?

 

a nagyszámú (4+2) húzás és az implantációs műtét milyen fajdalommal jár? Mennyire hatásos az érzéstelenítés? (Na persze a doki azt mondta hogy "érzéstelenítésben csináljuk, az akció teljesen fájdalommentes...") de ez számomra kissé estimese gyerekeknek... Mi az elvárható valóság?

 

kösz

rugo

 

ucuka Creative Commons License 2006.07.19 0 0 42
A fogpotlással kapcsolatban lenne kérdésem.Porcelánt szeretnék rakatni.Írjon nekem,aki tud olyan fogorvost,aki 10 000 Ft./db árba csinálja. A válaszokat előre is köszönöm.
facsega Creative Commons License 2006.07.18 0 0 41
Sziasztok,
Rövidem a problémám a következő: felső jobb 1-es metszőfog, kb. 20 éve gyökérkezelve, egy kisebb hossz irányú ütéstől a gyökércsúcs begyulladt, kb. másfél hónap után mentem fogorvoshoz, addigra egy sipolyos ciszta alakult ki. Az orvos felnyitotta a gyökércsatornát és 1 hónapja, hetente öblítéses fertőtlenítést csinál. Az első hetekben sajnos nem tudtam teljesen (szívogatással) tisztán tartani a csatornát, így folyamatosan érzékeny maradt a csúcs. A doki gyökércsúcs amputációt javasolt, aminek időpontja most csütörtökre van kitűzve. Két hete kértem egy ilyen csavaros tűt, amivel óvatosan, csak a gyökér alsó részén, étkezés után kitisztitom a csatornát. Eleinte ez sem volt elég hatásos (gyulladt maradt a csúcs környéke), majd rájöttem, hogy egy kis fogkrémmel egész jól fertőtleníteni is tudom a gyökércsatornát, annyira, hogy pár napja gyakorlatilag teljesen panaszmentessé vált, sőt úgy tűnik erőteljesen beindult a csúcs fölötti üregben a csonképződés is, mert kívülről nyomogatva se fáj egyáltalán (előtte nagyon érzékeny volt).

Szóval a kérdésem az, hogy mindenképpen szükséges-e a beígért műtét, vagy esetleg megúszható, ha eleget várunk (nyitva tartva a gyökércsatornát, folymatosan fertőtlenítve) és teljesen becsontosodik a gyökércsúcs feletti kis üreg ?
szaguldo kacaj Creative Commons License 2006.07.16 0 0 40

Ha szemfog utáni, akkor 4-es. (1.4-es) Így már érthető a doki rácsodálkozása - a lentebbi link alapján.

Az jó jel, ha a gyökérkezelt fogadat "csak" kitapintással tudod azonosítani. Jó, hogy nem emlékeztet rá fájdalom, kellemetlenség. Sokan panaszkodnak az így járt fogaikra.

 

(A b.fogakat a "rejtvény" miatt kérdeztem)

Előzmény: Snakeins (39)
Snakeins Creative Commons License 2006.07.16 0 0 39
Felső volt, jobb, és a szemfog után közvetlenül - most végigtapogattam őket:

87654321123_4_5678 : így valahogy. Esetleg az 5-ös.

Már nincs, szerencsére, már tömött volt, és a gyökérkezelni kellett.

A bölcsességfogaimmal sokat szenvedtem, a bal alsót 25 éves koromban vették ki, kersztbenőtt bele az állkapcsomban, lehetetlen volt kihúzni, majd' egy óráig tartott kivésni a szájsebészeten, majdnem beleőrültem.
A jobb alsót idén februárban kelett kivenni, szintén keresztben volt, és szétdörzsölte a mellete lévő fog gyökerét, így azt is ki kellett húzni, sajnos.
A felsők még megvannak.

Amúgy még 4 fogamat húzták, és nagyon nehezen jöttek ki, valamiért nagyon erősen benőttek.
Előzmény: szaguldo kacaj (38)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2006.07.16 0 0 38

Hát, igen. Kizárásos alapon kisörlő lehetett vagy alsó nagyörlő. Tényleg: alsó vagy felső volt? Bölcsességfogad van? Ez egy tökjó logikai játék. Kitaláljuk, melyik fogról van szó vagy legalábbis leszűkítjük a kört. :-))

Amúgy nincs vele gond? Csak ez a gyökeres meglepődés volt?

Előzmény: Snakeins (37)
Snakeins Creative Commons License 2006.07.16 0 0 37
Nagyon jó cikk, köszönöm a gyors választ!


Hogy őszinte legyek, nem emlékszem, melyik fog volt, de nyilván nem nagyörlő, ha így megtréfálta a dokit. Nem is metsző, vagy szemfog, mert azok teljesen rendben, azaz kisörlő, alighanem.
Előzmény: szaguldo kacaj (36)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2006.07.16 0 0 36

Szia!

http://www.archeo.mta.hu/antropologia/metodus.html

Itt találsz ábrát a fogakról és gyökereikről.

Mégis, melyik fogad volt? Gondolom egy olyan, amelyiknek általában nem három gyökere van. Máskülönben elég érdekes, hogy meglepődött a doki.

Előzmény: Snakeins (35)
Snakeins Creative Commons License 2006.07.16 0 0 35
Üdvözlök mindenkit!

Nemrégen gyökérkezelésem volt, nem udom pontosan melyik, és az orvos meglepődött, hogy a fognak 3 gyökere van.
Egy ismerősöm szerint viszont ez természetes, viszont most azt hallottam, hogy a hármas gyökér igen ritka.

Most hogy is van ez? :-)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2006.07.11 0 0 34

Szia!

 

Hogy vagy? Sikerült a gyógyulás útjára lépni?

Előzmény: hkrisz1 (30)
landmine Creative Commons License 2006.07.11 0 0 33

Üdv!

Lenne egy kérdésem: még nem húztak ki ezidáig fogamat, így nem tudom, normális-e, ha a tegnapi foghúzást követően, még ma is szivárog egy kis vér...??

A válaszokat előre is köszi!

ubul11 Creative Commons License 2006.07.09 0 0 32

Szia!

 

Nem volt türelmem végigolvasni a topicot, de annyit kiderítettem, hogy itt valaki válaszolgat hülye emberek hülye kérdéseire. Nos, én is ebbe a csoportba tartozom.

 

Nekem valszeg foginysorvadásom van, mert kihullott az összes fogam (ami még volt, nem sok). Ez eddig rendben is van, nem volt vészes a dolog. De megállítható ez a sorvadás? Van rá gyógyszer, vagy valami kezelés? Mi történik, ha tovább "sorvadok"?

Kérlek, azt ne válaszold, hogy menjek el fogorvoshoz, mert azt nem fogom megtenni, igen egyszerű okból. Arcidegzsábám van, ami két okból lobban be azonnal: ha hideg éri vagy ha nagyra tátom a számat. És a fogorvosok mindíg ez utóbbit kérik. Akkor már inkább legyek fogatlan, de ezt nem teszem meg.

 

Kérlek, ha tudsz a felsorolt infókkal valamit kezdeni, válaszolj nekem! Köszönöm.

 

 

Chess Creative Commons License 2006.07.03 0 0 31
Én a páciens jelöltek közé tartozom. Kb.3,5 éve gyökérkezelték a bal felső 2-es fogam és úgy tűnt minden rendben. Sajnos ezelőtt 2 hónappal bejelzett és begyulladt alaposan. A nyitott gyökércsatornát tisztogatja, öblögeti a doki, de amikor már majdnem jó újra érzékeny lesz. A belső reszelgetés+hyperol úgy tűnik nem elegendő. A neten olvason ilyenkor a csúcson kijuthat némi nem odavaló anyag a gyökércsúcsra ? Kérdésem, hogy esetleg érdemesebb próbálkozni hatékonyabbnak ígért új eljárásokkal. Gondolok itt a lézeres fertőtlenítésre, CaOH-ra, illetve valami rezes belső kezelésre (Depotphorese). Mennyire jók és elterjedtek ezek a módszerek ? - A másik javasolt topikban is megkérdeztem, de talán itt is van valakinek tapasztalata ezekről. Köszönöm az infot, ha van.
hkrisz1 Creative Commons License 2006.07.03 0 0 30

Köszi :-)

 

 

Holnap megyek is dokihoz.. Kicsit megkínoztatom magam..

szaguldo kacaj Creative Commons License 2006.07.03 0 0 29

Szia!

Hát, nem tapasztalatból, de azt tudom mondani neked, hogy vissza kellene menned a dokihoz. A gyökérkezelést valószínű, még egy kicsit folytatni kell. A vérző íny gyulladásra utal, azt is szépen tudja kezelni. Kezdetnek egy kis fogkőleszedés.

Ha gondolod, látogass el ide, ide gyakrabban jár doki, kérdezz tőle is.

Fel a fejjel!

Előzmény: hkrisz1 (28)
hkrisz1 Creative Commons License 2006.07.03 0 0 28

Üdv!

 

Több problémám is lenne. Kezdem az elején.

 

Hátul van egy fogam ami lyukas volt és a későbbiekben széttört! Erre a fogra későbbiekben egy koronát szeretnék húzatni. Voltam dokinál aki először kifúrta kitisztította majd kiszedte az gyökeret, utána kaptam bele gyógyszert.

Nem is volt vele semmi gond, nem fájt. De utána gyökértömést következett ami nagyon fájdalmas volt. Azóta eltelt pár nap és egyre jobban fáj ez a fogam.

De csak nyomásra, hidegre melegre nem érzékeny! Mi ilyenkor a teendő?? normális dolog ez a  fájdalom??

 

2. probléma.

A fogínyem minden fogmosáskor vérzik!! Kipróbáltam már az összes fogkrémet de egyik sem használt. :(

Erre lehet valami gyógyszert vagy valami ecstelőt kapni?

 

 

Köszönettel

 

Krisz

 

 

szaguldo kacaj Creative Commons License 2006.06.26 0 0 27
mert a madárnak nincs foga :-)
Előzmény: malia (24)
paramami Creative Commons License 2006.06.22 0 0 26

Szia!


 

egy kis segítséget szeretnék kérni.
hétfőn kihúzták a bal alsó hatosomat.
majd 40 percig küszködött vele a doktornő és volt ott vésés meg emelés meg minden borzalom.
a problémám az, hogy még ma reggel is nagyon fáj.
naponta 3 cataflamot szedek be, mert nem bírom elviselni.
normális dolog ez ?
és még azt is szeretném kérdezni, hogy kisugározhat annyira a fájdalom, hogy már úgy érzem nem is az fáj hanem fölül valamelyik ?
meddig normális, hogy fájjon ?
köszönöm a választ előre is!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!