Keresés

Részletes keresés

deus Creative Commons License 2003.07.21 0 0 22
Részletes info a COMMLOCK-ról:

http://www.space1999.net/users/catacombs/main/cguide/umcomlock.html

és a kézifegyverről
(az oldalon az E. pont alatt):

http://www.space1999.net/users/catacombs/main/cguide/uc12h.html

Előzmény: MrJones (20)
deus Creative Commons License 2003.07.21 0 0 21
:))
Négy különféle sugarat tudott kilőni, a bénító hatású jött asszem a legfelső csőtorkolatból.

A comlock alsó csövét irányították az ajtókra, amikor távirányítóként használták nyitásra-zárásra, a tetején lévő képernyőbe meg kommunikációkor bámultak.
De szerintem ütőfegyverként is megállta a helyét, ha minden kötél és lézerpányva szakadt...
:)))

Előzmény: MrJones (19)
MrJones Creative Commons License 2003.07.21 0 0 20
"A Sasok küllemileg, szerkezetileg még ma is simán elmennének egy scifiben, csak feketére kéne őket fújni és telepakolni zöld lézerekkel :))"
Meg kellene valami jó kis ventillátorhang a hajtóműveknek. Bőgő-süvítő hang nélkül nem hajtómű a hajtómű. Ja, hogy az űrben nem terjed a hang? Kit ééérdekel???? :)
Előzmény: deus (18)
MrJones Creative Commons License 2003.07.21 0 0 19
Az az alsó valami ritka egy fura popszegecselő, annyi szent. :)
Előzmény: deus (15)
deus Creative Commons License 2003.07.21 0 0 18
Hát meg alapvetően az Alfa kezdeteiről is lehet olvasni...
Mert ahogy a sorozat nyitó animációja alatt elhangzó szöveg mondja (ami mélyen bevésődött a memóriámba):

"Nagyméretű nukleáris robbanás következtében
a Hold elszakadt Föld körüli pályájáról
és kilódult a világűrbe..."

Az Alfa eredetileg egy nukleáris szeméttelep volt a Holdon, amit 1999-ben állítottak üzembe. Az elszakadás 1999 szpetember 13-n történt, ha jól emlékszem.

A koncepció tök értelmes amúgy, a Holdra bátran lehet bármit telepíteni, nem okoz környezetszennyezést, mert nincs környezet :)
De hogy 1999-re többszáz fős, kiterjed bázist építettek a Holdra, az túlzás :)

Érdekes betonozás és alapozás meg alagútfúrás lehetett egyrészt a holdsziklákban, másrészt a vákuumban, 1/6 gravitáción, 300 fokos hőingadozás és brutális UV sugárzás közepette...
:))

De a kor sorozataihoz képest hihetetlenül kimunkálták az egészet, precíz mérnöki munka, alaprajzok, eszközök stb. A Sasok küllemileg, szerkezetileg még ma is simán elmennének egy scifiben, csak feketére kéne őket fújni és telepakolni zöld lézerekkel :))

Előzmény: Astra DTI (13)
deus Creative Commons License 2003.07.20 0 0 17
Ez az epizód az 1. évben volt, "Force of Life" volt a címe.

Akit az idegen fény megfertőz, Anton Zoref technikus (Ian McShane).
Innentől kezdve ingerlékeny lesz és úgy érzi, folyton fázik. Mindenhonnan elszívja az energiát, amerre jár, akikkel összetűzésbe kerül, megfagynak. Végül egy reaktorban keres meleget, és az fel is robban vele együtt, de az Alfa megmenekül a totális energiaelszívástól.

Az itt lejjebb már ajánlott, kiváló Catacombs webhelyen remek, részletes epizód kalauz található, sok fotóval, elemzéssel, részletekkel:

http://www.space1999.net/~catacombs/main/epguide/ty.html

Előzmény: MrJones (12)
deus Creative Commons License 2003.07.20 0 0 16
Azért ez a comlock mobiltelefonnak ma már kissé nagy lenne...
:)))

(Sőt: asszem, ha visszamennénk az időben addig, amikor ez a sorozat vadiúj volt, és megmutatnánk az akkori srácoknak bármelyik mai mobiltelefont, összeesnének az ámulattól, hogy miféle futurisztikus izéket használnunk mi a jövőben... :) )

Előzmény: deus (15)
deus Creative Commons License 2003.07.20 0 0 15
Yess, Space:1999!

König kapitány: Martin Landau (magyar hangja Láng József)
Helena Russel doktornő: Brbara Bain

A népek többféle cuccot is hordtak az övükön.
Melyikre gondolsz, a COMLOCK-ra:


vagy a Stun Gun-ra:


?

:)

Előzmény: rozsoma1 (2)
Ati-pati Creative Commons License 2003.07.18 0 0 14
Nekem ez volt a kedvenc részem, elszívta az energiát, amerre ment kialudtak a lámpák a folyosón, de elötte és utánna égtek (ezt már akkor is furcsállottam, pedig igen fiatal voltam), emlékszem nagyon megmozgatta a fantáziámat.

Ati-pati

Előzmény: MrJones (12)
Astra DTI Creative Commons License 2003.07.18 0 0 13
feltételezem azért az itthon napvilágot látott "Elszakadás" című könyvet is olvastátok :))
(csak mert nem láttam a hozzászólások közt)

abban az első pár történetet vetették paírra E.C. Tubb ha igaz, konflitkusba kerültek egy mesterséges inteligenciával, majd egy megtévesztő bolygóval találkoztak amin elsőre tökéletes életfeltételek voltak csak éppen a vágyak vetítődtek ki, azt hiszem legalábbis, hu régen olvastam már,

Előzmény: moonshadow (-)
MrJones Creative Commons License 2003.07.17 0 0 12
Én emlékszem egy részre, amiben az egyik figura látott valami furcsa fényt, aztán akihez csak hozzáért, az megfagyott.
Előzmény: moonshadow (-)
chariot Creative Commons License 2003.03.05 0 0 11
Na ja, ezzel nem lehet választásokat nyerni ! Meg csak viszi a pénzt. Bár, ha a politikusok is űrutazhatnának, meglásd rögtön lenne rá fedezet :).
Előzmény: moonshadow (10)
moonshadow Creative Commons License 2003.03.04 0 0 10
Azért egy kicsit optimisták voltak az ember űrtevékenységével kapcsolatban.
space 1999. Hol vagyunk még attól hogy holdbázisunk legyen....
Előzmény: rozsoma1 (9)
rozsoma1 Creative Commons License 2003.03.04 0 0 9
http://www.space1999.net/catacombs/comics/w2comic.html
rozsoma1 Creative Commons License 2003.03.04 0 0 8
http://www.space1999.uk.com/
yogibear Creative Commons License 2003.03.03 0 0 7
Az Orion-topicban, tőlem. :O))
"Prokopp Dóra nyilatkozta a mai Blikk-ben, miszerint: "januártól ismét
műsoron lesz az Alfa Holdbázis, az Orion űrhajó története, a Tavasz 17
pillanata, és feltűnik Gojko Mitic is."
2002. nov. 20.
Ha minden igaz.

Előzmény: wired (5)
moonshadow Creative Commons License 2003.03.03 0 0 6
Szegény filmmúzeum így is alig tud ellentállni a Pirxerek rohamainak :)
Előzmény: chariot (4)
wired Creative Commons License 2003.03.03 0 0 5
asszem olvastam valahol, hogy az is lesz a Filmmúzeumon, meg majd a Stirlitz is :)
Előzmény: chariot (4)
chariot Creative Commons License 2003.03.03 0 0 4
Na ja, igazán nyaggathatnánk a filmmúzeumot, hogy az Orion után tán ezt is ismételhetné!
Ebben legalább nincsenek jóféle keletnémet internálóbolygók meg politikai tisztek mint az orionban :).
moonshadow Creative Commons License 2003.03.03 0 0 3
Erre az eszközre sajna nem emlékszem. :(
Előzmény: rozsoma1 (2)
rozsoma1 Creative Commons License 2003.03.03 0 0 2
Azaz, meg volt valami bizbasz az oldalukon, valami univerzális eszköz, amit mindenre tudtak használni... hmm, már nem emlékszem:-(((. Sokszor ezt játszottuk a Star Wars helyett:-)))))
Előzmény: moonshadow (1)
moonshadow Creative Commons License 2003.03.03 0 0 1
Ami bekajolta az embereket és kijött a csontváz?
Az tényleg nagyon szigorú volt akkkoriban. :)
Előzmény: rozsoma1 (0)
rozsoma1 Creative Commons License 2003.03.03 0 0 0
0.:-)
Meg volt egy "A sárkány birodalma" cimű rész is. Valami óriáspók, vagy hasonló volt a szörny.Na attól rendesen berosáltam akkoriban. Az űrhajók kinézete meg egyszerűen csúcs.
Előzmény: moonshadow (-)
moonshadow Creative Commons License 2003.03.03 0 0 topiknyitó
Látom van már Orion-os topik, sőt Pirx kapitányos is.

Ez meg itt egy Alfa Holdbázisos. :)

Megnézném szivesen, annak idején eléggé paráztam rajta.
Csak egy-két dologra emlékszem belőle, pl amikor egy ürhajóra ráragadt valami trutyi és összesajtolta, majd visszakerült a bázisra.
Vagy volt egy tag aki megőrült vagy megszálta valami, és eszeveszett gyorsan tudott klimpírozni a fedélzeti számítógép billentyűzetén.
Másra most hirtelen nem emlékszem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!