Keresés

Részletes keresés

H_G Creative Commons License 2005.02.10 0 0 11
Szerintem nincs összefüggés (de nem vagyok orvos). Az, h. nem fáj, nagyon is elképzelhető.

Előzmény: gebo (10)
gebo Creative Commons License 2005.02.10 0 0 10

Na rátok találtam én is...

Nekem masni szerűen összecsvarodott a vastagbelem, + 2 éve 2 polipot szedtek le a vastagbélből, Lehet ez oka az aranyérnek, vagy csak a szülések utáni "kötelező" állapot?

Lehetséges, hogy az aranyér csak viszket és vérzik, nem fáj, vagy az valami más?

Előzmény: TamásD (8)
eRadek Creative Commons License 2005.02.10 0 0 9

Véleményed szerint célszerű-e megműttetni vagy eléldegélhet úgy az ember élete végéig, hogy megpróbálja magának folyamatosan rendbentartani?

Előzmény: TamásD (8)
TamásD Creative Commons License 2005.02.09 0 2 8

Hali,

 

Mondd meg az orvostanhallgató haverodnak, hogy ez marhaság, vizsgán lehetőleg ne adja elő. (Inkább olvassa el még egyszer a sebészet tankönyvet.)

 

1. Aranyérnél a végbél nyálkahártyája alatt lévő vénás öblök, párnák fala "kinyúlik", meggyengül, ettől türemkedik ki. Ez általában veleszületett hajlam, de lehet szerzet oka is, pl. terhesség, krónikus székrekedés, stb, vagyis minden, ami sok erőlködéssel jár. Előfordulhat, hogy ezekben a vénás csomókban megpang, ne adj isten betrombotizál a vénás vér, ekkor látja a csillagokat az ember a fájdalomtól,, mert a  csomó nem tud magától kiürülni, visszahúzódni. Négy stádiuma van, attól függően, hogy az aranyeres csomók mennyire türemkednek ki, maguktól visszamennek-e, stb. Műteni a III-IV stádiumban szokás. Nem tudom, hogy a májnak milyen köze lehet benne, hacsak nincs valakinek májcirózisa és nem pang az egész vénás rendszere.

 

2. Műtétnél természetesen nem sérül egyik záróizom sem, feltéve persze, hogy nem áll neki össze-vissza vagdosni az ember. Többféle műtéti technika van, általában közös bennük, hogy a tipusos három irányban lévő aranyeres csomók nyálkahártyáját meghasítva lekötjük a tápláló eret és az aranyeres csomót amennyire lehet kimetsszük. Ezután összevarrjuk a felületes sebeket.

 

Műtét mellett, pontosabban a kisebb, körülírt aranyeres csomóknál lehet gumigyűrűs ligatúrát alkalmazni, amikor egy erős gumigyűrűt teszünk a csomó tövére, és az összenyomódva elhal, magától leesik. Lehet még szklerotizálni vagy lézeresen kezelni az aranyeres csomókat.

 

I-II stádiumban jók az erre való kúpok, kenőcsök, a kamillás ülőfürdő, fokozott higiéné.

 

TamásD

Előzmény: vlacko (4)
vlacko Creative Commons License 2005.02.09 0 0 7

4 évbe tartott, mire rájöttem. Régebben sportoltam, és iszonyat mennyiségű tejet ittam. Aztán egyszercsak jelentkezett ez a probléma, de fájdalom nem volt, csak véres széklet. Aztán két három év után már fájt is, én meg nem értettem mi a franctól volt, de lassan feltünt, hogy az esti tejiszogatás után kezdődik mindig. Erre kipróbáltam a kecsketejet, s láss csodát, semmi tünet.

Azóta csoki, puding, sajt, túró, kefir, joghurt nuku.

A tejszín nem árt, az nem tartalmaz se fehérjét, se savót, csak zsírt, nincs is bajom tőle.

Sajnos a tejsavó melléktermék, s mindenbe raknak ma már, de olvasom a cimkéket, azt vigyázok...

Hát ide vezetett a mértéktelen tejivás....

Előzmény: eRadek (5)
METYA Creative Commons License 2005.02.09 0 0 6

Na ez ennyire nem egyszerű.

Még kismillió oka lehet, akár öröklött betegség is lehet.

Megerőltetéstől is lehet.

Előzmény: vlacko (4)
eRadek Creative Commons License 2005.02.09 0 0 5

Vlacko!

Azt honnan tudod, hogy a tejsavó / fehérje hatására gyullad be?

Előzmény: vlacko (0)
vlacko Creative Commons License 2005.02.09 0 0 4

Orvostanhallgató haverom, akinél érdeklődtem az aranyér kezeléséről, két fontos dolgot mondott:

 

1. Az aranyér nem a fölfázástól van, hanem a máj rendellenes működésére vezethető vissza.

 

2. A műtét során óhatatlanul is megsérül a végbél záróizom, és ez gyengébb visszatartó erőt eredményez a továbbiakban.

 

Ezekhez van valakinek valami hozzáfűznivalója?

 

Előzmény: eRadek (3)
eRadek Creative Commons License 2005.02.09 0 0 3

Igazából nekem azt mondta a proctológus, hogy olyan előrehaladott állapotban van az aranyerem, hogy hagyományos módszerekkel (kenőcs, gyűrű, stb.) nem gyógyítható, hanem csak műtéttel.

Na és ezt nem tudom eldönteni, hogy rászánjam-e magam vagy sem!

eindor Creative Commons License 2005.02.09 0 0 2
Cickafarkból tea,azzal lemosni
_ Liar _ Creative Commons License 2005.02.09 0 0 1
reparon
Előzmény: eRadek (-)
vlacko Creative Commons License 2005.02.09 0 0 0

Nekem a tejsavó / fehérje hatására gyullad be, s akkor vérzik is. A megoldás az, hogy igyekszem elkerülni a tehéntejből készült dolgokat....

Kipróbáltam egy népi gyógyászati dolgot is, a hámozott nyers krumpli odaszorítását az érintett területre. Működött.

 

 

Előzmény: eRadek (-)
eRadek Creative Commons License 2005.02.09 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

 

Régóta kerestem már olyan topicot, ahol az aranyérrel bajlódók beszélgetnek és megosztják egymással az aranyér kezelésvel kapcsolatos tapasztalataikat.
Sajnos eddig nem találtam, ezért indítom útjára ezt a topicot.
Szeretném, ha elmondanátok javaslataitokat, kipróbált módszereiteket, amivel kezeltétek az aranyeres tüneteket.
Külön kérném azokat, akik már átestek aranyér műtéten, hogy mondják el az ezzel kapcsolatos tapasztalataikat!
Nagyon bízom benne, hogy tudunk egymásnak segíteni!

 

Radek

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!