Keresés

Részletes keresés

puskák Creative Commons License 2004.11.26 0 0 336

Nem!

A fegyverbe építettek be egy olyan alkatrészt, ami segítette a csőretöltést.  Ha ráütöttek (leginkább belerúgtak), az elszennyeződött töltényűrbe is belepréselte az új töltényt.

Előzmény: belic (333)
radom1 Creative Commons License 2004.11.26 0 0 335

Amennyire tudom, mellesleg elkezdték krómozni a töltényűrt és a csövet is, ami dzsungel körülmények között sokat segít, hogy ne rohadjon meg a csúzli 1 nap alatt.

radom1

Előzmény: gvass1 (334)
gvass1 Creative Commons License 2004.11.26 0 0 334

"Aztán rövidesen javítottak a fegyveren, kiküszöbölték a hibát.

Nem inkabb a loszeren javitottak?
"

 

Is.

Előzmény: belic (333)
belic Creative Commons License 2004.11.26 0 0 333
Hello!

Aztán rövidesen javítottak a fegyveren, kiküszöbölték a hibát.

Nem inkabb a loszeren javitottak?

Bel
Előzmény: puskák (323)
hunserv Creative Commons License 2004.11.26 0 0 332
A birka kereskedo meg viszi az MKH-hoz... ehh... mert ugye szolni nem mer, hiszen akkor o huzza a rovidebbet... Bazz, ilyen diktatura/onkenyuralom szerintem az AVO viragzasa idejen sem volt... Mondom en, hogy seggulyek az illetekesek...
Előzmény: gvass1 (330)
petike23 Creative Commons License 2004.11.26 0 0 331

Szia,

 

biztos, hogy 1% mészkőliszt (CaCO3) volt.

Előzmény: puskák (328)
gvass1 Creative Commons License 2004.11.26 0 0 330

hi,

 

CIP-ugyben pont ma irta egy sportlovo kollega.

 

"Ma ismét nem vettem Glock 17-et. Habár többségünkkel így van ez nap
mint nap :), de engem azért egy picit zavar.
Merthogy.
A nagykereskedő már egy hete behozatta, elvámolta, stb az új
szállítmányát, de a yard értelmezése szerint nem hozhatja forgalomba
mindaddig, amíg a nagy magyar fegyverbenemvizsgáló hivatal nem ad
mindegyikről egy-egy papírt
! Aminek az árát a kereskedő persze
továbbterheli a vásárlóra. De ami a nagyobb baj, hogy a méltóságos
hivatal eme teljesen jogtalan és felesleges procedúrát több hetes
előjegyzéssel vállalja csak.
Majd vásárolhatok dec. 5.-e után. Talán. Esetleg. Ha a hivatal is úgy 
gondolja.

Isten bizony, ha már banánköztársaság, akkor legalább ne rothadt
banán lenne!!
"

 

Ehem,

Totozzunk:

1, vagy Ausztria lepett ki a CIP egyezmenybol,
2, vagy Magyarorszag.
3, Vagy sulyos jogszabalysertes tortenik

Előzmény: puskák (329)
puskák Creative Commons License 2004.11.25 0 0 329

Nem akarok/tudok azonnal válaszolni. Érdeklődöm utána. Attól tartok, hogy nem a C.I.P (MKH) hibája, hanem a BM buta előírásaié, rossz jogszabály-értemezése.

A C.I.P. jelzéseket itt is ell kell fogadni! Kötelező, a törvény által.

Azonban pl. az "F" jelzés (7,5 J alatti fegyvereknél), nem kötelező.

Előzmény: gvass1 (326)
puskák Creative Commons License 2004.11.25 0 0 328
No igen, így tervezték, de a trópusi körülmények között, a tervezettnél több lövés leadása után (a tisztításra nem volt idő), nem így működött. A KNO3-nak utána nézek. Mindkettő közönséges anyag, nem ritkaság.
Előzmény: gvass1 (325)
hunserv Creative Commons License 2004.11.25 0 0 327
De ugyanez a balhe van eloltoltosokkel is.. a kapszli hu-n latsz egy hivatalos allasfoglalast... na ott milyen idiota indokkal magyarazzak, hogy az eloltoltosoket be kell vizsgalni???? Fingjuk nincs arrol mi is egy CIP probajel..........
Előzmény: gvass1 (326)
gvass1 Creative Commons License 2004.11.25 0 0 326
"

"Mas kerdes, hogy mifelenk ugy tunik a CIP-bol de facto (nem de jure) kileptunk, es a bevizsgalas allami adobevetelen kivul keves mas celt szolgal."

 

A C.I.P.-ből nem léptünk ki, törvény határozza meg az alkalmazását. "

 

 

Jaaj, te is tudod, hogy nem errol beszelek.

 

Nemzetkozi Szerzodes van ervenyben a CIP-rol .hu-n asszem 1969 ota. Na, mi ezt manapsag  nem tartjuk be. Nem fogadjak el a CIP tagallamok probajegyeit szamos esetben (lasd: eloltolto fegyverek), es nem keves penzert ujrabevizsgalasra kenyszeritik a fegyvertulajdonosokat.

 

Ugyanezzel a gusztustalan trukkel szeretett igrendeseink beprobalkoztak a gaz-riasztoknal, de kiborult a bili, es visszavontak.

 

Lasd Kincses Ildiko r. ezredes mentegetozeset a gazpisztoly topikban.

Előzmény: puskák (324)
gvass1 Creative Commons License 2004.11.25 0 0 325

"adalékanygag (kálium-nitrát?), "

 

Az kb. maradek nelkul tunne el.

Emlekeim szerint Kalcium-karbonat, vagyis mezei meszkopuder volt a bunos.

Előzmény: puskák (323)
puskák Creative Commons License 2004.11.24 0 0 324

Szia!

 

Ez egy félreértés! Lehet, hogy én fogalmaztam rosszul.

 

""Nem! A C.I.P. előírások (polgári feggyverek), elsősorban a biztonságra vonatkoznak, tehát arra, hogy a fegyver ne robbanjon föl egy másik gyártótól való tölténytől. "

Ezt en hol vontam ketsegbe?""

 

Nem vontam kétségbe, sehol!  Én egyszerűen arra szerettem volna utalni, hogy a katonai fegyverekre más előírások (speciális katonai szabványok) vonatkoznak, mint a polgári fegyverekre.

 

"Mas kerdes, hogy mifelenk ugy tunik a CIP-bol de facto (nem de jure) kileptunk, es a bevizsgalas allami adobevetelen kivul keves mas celt szolgal."

 

A C.I.P.-ből nem léptünk ki, törvény határozza meg az alkalmazását. Pontosan ugyanazokat a méréseket, pontosan úgyanúgy végzik el, ahogyan azt a C.I.P. előírja. Ezeket ellenőrzik is. 

Azonban azt is lehet tudni, hogy a C.I.P.-nek ajánlásai is vannak. Ezeket nem kötelező betartani. Pl. ilyen a fegyverek kötelező bevizsgálása, meghatározott évenként. Ezt azonban más magyar jogszabály írja elő, amit a bevizsgálóállomásnak be kell tartani! (Nem az MKH érdeke, nem ott határozzák meg. Ebből nagyon kevés pénz folyik be, számukra a típusvizsgálat, illetve az új fegyverek vizsgálata hoz nyereséget - ha jól tudom. -)

 

A SAMI szerinti töltények, talán azért gyengébbek, mert a "hülyéknek" készültek. Az amerikai előírások szerint, minden olyan töltényt ki kell bírnia a fegyvernek (néhány lövés után nem eshet szét), ami a töltényűrébe befér - kaliberjeltől függetlenül -.

Előzmény: gvass1 (316)
puskák Creative Commons License 2004.11.24 0 0 323

A pénz nagy úr! A lobbizás sem ismeretlen arrafelé! (Nálunk sem.)

Igazából, csak annyi történt, hogy a töltényre kiírt paramétereket, mérőcsövekben mérték, nem pedig az adott fegyverben. Az adott paramétereket tudta az új töltény (mérőcsőben), 1-1 lövésnél.

Arra azonban senki sem számított, hogy az az adalékanygag (kálium-nitrát?), amit a lőporhoz adtak, a megfelelő paraméterek eléréséhez (égési hőmérséklet csökkentéséhez), problémákat okozhat sorozatlövéskor. Egyszerűen az történt, hogy az adalék nagyobb része füst/pára formájában eltávozott ugyan, de maradt egy "ragacsos" réteg, ami az újratöltést gátolta. Ha sokat lőttek a fegyverből, a töltény beragadt. Sok halott katonát találtak, szétszerelt fegyver mellett.

Aztán rövidesen javítottak a fegyveren, kiküszöbölték a hibát.

Előzmény: Player11 (310)
_Szlejer_ Creative Commons License 2004.11.24 0 0 322

"Benelli Soretesek szerintem naonjok, bar hosszasan nem hasznaltam, szemelyes tapasztalat nincs..."

 

 

Akkor maradjunk annyiban, hogy az én Benelli M1 Super-emen kb. 500 lövés után végigrepedt a zár mögötti villa (masszív acéldarab). A gyárból jött pótalkatrészen pedig látszott, hol fog megrepeni. Beszéltem olyan tulajjal is, akinek ugyanez az alkatrész kettétört.

 

Szóval tényleg jó puska, csak olasz. ;-)

Előzmény: hunserv (314)
hunserv Creative Commons License 2004.11.24 0 0 321
Hm, legalabb egyszer az eletben nem a sajat boromon tapasztalom, hogy milyen egy ratyi fegyver... eddigiek mukodes szempontbol jook, akadni csak a CZ szokott (kalyhacso) meg a .22es valtokaba szorul istentelenul neha egy-egy huvely... Az mondjuk zavar, de erosebb tolteteknel muxik... csak RENDESEN hasznalni nem tudom :) -ruszki loszer- huvely elakadgat neha, meg nem sul el, mas meg akkor is elsul, amikor nem kene (3-4et is elkuld egymas utan) De meg mindig nem birtam rajonni, hogy a kakas csapkod-e oda, vagy csak az utoszeg lendul elore tul nagyot... mert uresen, vagy kezzel rangatva nem sikerult eloideznem ugyanazt...
Előzmény: gvass1 (320)
gvass1 Creative Commons License 2004.11.24 0 0 320

"Azert dajcs fegyverbol is van ellenpelda... "

 

Van, mindbol van, csak a nagy szamok torvenye alapjan ott a legjobb az esely, hogy nem szart kapsz a penzedert.

Előzmény: hunserv (317)
187...NPI Creative Commons License 2004.11.24 0 0 319
szevasztok fvmesterek! minden tiszteletem a tiétek. látom hozzáértő a társulat. ha esetleg van köztetek olyan aki paintballozni is szokott vagy szeretne , felélesztjük a Paintball--Kiképzés--Valóság topikot. tisztelettel várjuk szakértő vagy bármilyen hozzászólástokat. szevaszotok:PZ
hunserv Creative Commons License 2004.11.24 0 0 318
Haboruba meg menjen az, aki meg  akar halni :) Piiisz :)
hunserv Creative Commons License 2004.11.24 0 0 317
Azert dajcs fegyverbol is van ellenpelda... Na meg osztrakbol is, hiszen nemetul beszlnek ok is :) Benellinel en meg csak inerciarugot lattam kettetorve... Ezert kell selective-action pusek :)
Előzmény: gvass1 (315)
gvass1 Creative Commons License 2004.11.24 0 0 316

"Nem! A C.I.P. előírások (polgári feggyverek), elsősorban a biztonságra vonatkoznak, tehát arra, hogy a fegyver ne robbanjon föl egy másik gyártótól való tölténytől. "

 

Ezt en hol vontam ketsegbe?

 

Mas kerdes, hogy mifelenk ugy tunik a CIP-bol de facto (nem de jure) kileptunk, es a bevizsgalas allami adobevetelen kivul keves mas celt szolgal.

 

"A SAMI előirások is hasonlók, de sok esetben még szigorúbbak. A megbízható működés, nem fontos"

 

Egen, a SAAMI szerinti loszerek szinte mindig gyengebbek, mint a CIP szerintiek.

Előzmény: puskák (308)
gvass1 Creative Commons License 2004.11.24 0 0 315

"Naa, azert ennyire nem kene altalanositani..."

 

De, de, de es de!

 

Fegyvert lehetoleg nemetul beszelo ember csinalja.

 

Ha meg haboruba megyek vele, akkor orosz.

 

(A Benelli egyebkent valoban jo ontolto shotgunjaiban addig tudtam hinni, ameddig nem lattam tobbnek is elrepedve a zar mogott levo helyretolo-eroatado kart.)

 

Olaszok: design MINDEN, tartalom, reszletekre odafigyeles muszaki szemszogbol: SEMMI.

Előzmény: hunserv (314)
hunserv Creative Commons License 2004.11.24 0 0 314
Naa, azert ennyire nem kene altalanositani... Benelli Soretesek szerintem naonjok, bar hosszasan nem hasznaltam, szemelyes tapasztalat nincs...
Előzmény: _Szlejer_ (312)
gencsydani Creative Commons License 2004.11.24 0 0 313
:))))))))))
Előzmény: _Szlejer_ (312)
_Szlejer_ Creative Commons License 2004.11.24 0 0 312

Ha ez megnyugtat a Beretta szerintem közel akkora fos, mint a Desert Eagle. ;-)

 

Olasz fegyvert hokedli lába alá legfeljebb.

Előzmény: hunserv (311)
hunserv Creative Commons License 2004.11.24 0 0 311
En akkoris tobbre tartom, mint mondjuk a kozkedvelt berettakat :)
Előzmény: _Szlejer_ (309)
Player11 Creative Commons License 2004.11.24 0 0 310

Húú! Ez elég hihetetlenül hangzik. Sok rosszat lehet az amikról mondani , de azt nehéz elképzelni hogy nem lőttek nagyon sok sorozatot olyan fegyverekkel és lőszerekkel a kiképzésen amivel később harcba mennek(nem volt rá pénzük???).Én inkább azt hallottam róluk hogy (már-már a hülyeségig) betegesen túlzásba viszik a biztonsági előírások betartását.

Azt pedig, hogy egy új , eddig nem próbált lőszert nem élesben kell kipróbálni azt már én is megtanultam a saját káromon versenyen.

Pedig nem amerikai vagyok ahol kicsit könnyebben ismerkednek az emberek a fegyverekkel mint mi.Tehát ez náluk szerintem olyan alapismeret kell legyen mint az egyszeregy.

Előzmény: puskák (308)
_Szlejer_ Creative Commons License 2004.11.23 0 0 309

"Kulonben nekem semmi bajom a Desert Igivel, tervezem egynek beszerzeset"

 

 

Lőtéri macsózáson kívül ("nézzétek mán' eccsém mimvanik nekkem!") szerintem semmire sem jó az a fegyver. :-)

Előzmény: hunserv (305)
puskák Creative Commons License 2004.11.23 0 0 308

Nem! A C.I.P. előírások (polgári feggyverek), elsősorban a biztonságra vonatkoznak, tehát arra, hogy a fegyver ne robbanjon föl egy másik gyártótól való tölténytől. A SAMI előirások is hasonlók, de sok esetben még szigorúbbak. A megbízható működés, nem fontos.

A katonai fegyvereknél/lőszereknél szigorúbbak az előírások, de C.I.P. szabvány nem vonatkozik rájuk. A speciális katonai előírásoknak kell megfelelniük.

Azért, volt ebben már nagy bukta, az USA-ban is! Az M16-A1 gépkarabélyt egy lőszergyártó cég termékéhez fejlesztették ki. Minden teszten megfelelt. de végül a hadügyminisztérium, egy másik gyártótól rendelte meg nagy tételben a lőszert (Közbeszerzés!). A következmények katasztrófálisak voltak. Néhány sorozat után a fegyverek beragadtak, de ez már harc közben, a dzsungelben derült ki! Sokan haltak meg miatta.

Előzmény: gvass1 (302)
hunserv Creative Commons License 2004.11.23 0 0 307
Hja, mondjuk az europai arak kicsit elszallottak... Viszont Annyira nem rozoga a mar XIX elsutoszerkezete... a tul finom elsutest nem szeressem, pl. a HK-m gyari elsutesenel finomabb mar zavarna... (na jo, tulso veglet is van, de azert az igie meg nincs folotte) Amugy rossz tapasztalatom nincs vele, a Wildley ontoltok gondolom jobbak, de hat ha egyszer nem tetszik....
Előzmény: gvass1 (306)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!