Törölt nick Creative Commons License 2017.10.10 0 0 380

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.10 0 0 379

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.10 0 0 378

Vb 2018: Szerbia kijutott, Wales a csoport nagy vesztese

Szerbia kijutott a 2018-as labdarúgó-világbajnokságra, miután a selejtezősorozat utolsó fordulójában hazai pályán 1–0-ra legyőzte Grúziát, így megnyerte a D-csoportot. A Walesben 1–0-ra győző Írország pótselejtezőt vívhat. Ausztria Moldova legyőzésével zárt.

A csoport mérkőzésein nem esett gól az első félidőben, a jeget Írország törte meg Walesben: az 57. percben a hazaiak elveszítették a labdát saját térfelükön, amire Jeff Hendrick csapott le a jobb szélen, megtolta az oldalvonal mellett, majd az alapvonaltól középre adott, az érkező James McClean pedig tizenegy méterről a kapu bal oldalába zúdított – a West Brom szélsőjének legutóbbi négy idegenbeli tétmeccsén ez volt a negyedik gólja, Wales meg először került hátrányba a vb-selejtezőben.

Sőt! Írország McClean találatával behúzta a mérkőzést (0–1), ezzel pótselejtezőt játszhat, Wales pedig búcsúzott némi meglepetésre azok után, hogy a tavalyi Európa-bajnokságon elődöntős volt.

Moldovában az 55. percben Artur Ionita piros lapja miatt emberelőnybe kerülő Ausztria negyedórával később tudta gólra váltani fórját: egy szögletet követően kavarodás alakult ki a hazaiak tizenhatosán belül, Louis Schaub reagált a legjobban, és néhány lépésről a hálóbakotorta a levágódó labdát (0–1). Újabb gól már nem született, Ausztria győzelemmel zárta a vb-selejtezőt.

Szerbiának egyszerű volt a képlet: ha nyer odahaza Grúzia ellen, biztosan kijut a jövő évi világbajnokságra. Sokáig gól nélküli döntetlenre állt a mérkőzés, a 74. percben azonban egy kontra végén Alekszandar Mitrovics jobb oldali beadását a hosszún érkező Alekszandar Prijovics a bal alsóba gurította a labdát (1–0).

Ez a találat győzelmet, sőt világbajnoki részvételt ért! Szerbia megnyerte a D-csoportot, a második helyen pedig Írország zárt.

zo73 Creative Commons License 2017.10.09 0 0 377

Ugyan, össze sem lehet hasonlítani. Wales végig versenyben volt, Mo. meg már a sorsolás pillanatában kiesett.

Előzmény: Bookmarker (376)
Bookmarker Creative Commons License 2017.10.09 0 0 376

Erős a mezőny, nem jutottak volna ki. De engem jobban érdekel, hogy most Wales is olyan, mint a magyar válogatott, hogy csak az eb-re tud formaidőzíteni pár meccsre? Következőre meg már nem jut ki, bár nem sokon múlott.

Előzmény: zo73 (375)
zo73 Creative Commons License 2017.10.09 0 0 375

Én akkor is örülök, hogy nem volt egyenlítés, mert így a tótok nem pótselejteznek.

Előzmény: Bookmarker (373)
Bookmarker Creative Commons License 2017.10.09 0 0 374

0:1 a VÉGe.

Bookmarker Creative Commons License 2017.10.09 0 0 373

De az utolsó fordulóban elbukni, ráadásul hazai pályán... szégyen.

Bookmarker Creative Commons License 2017.10.09 0 0 370

Vezetnek a szerbek, így már csak magunknak köszönhetjük a balszerencsét. De egy góllal a 94. percben is jók lehetünk.

Bookmarker Creative Commons License 2017.10.09 0 0 369

Úgy még fájóbb lesz, ha a szerbek se nyernek. Sőt, tragédia.

Bookmarker Creative Commons License 2017.10.09 0 0 368

Sajnos vezetnek az írek, 0:1. Nehogy már az utolsó körben maradjunk le!

Bookmarker Creative Commons License 2017.10.09 0 0 367

Az első félidőről sajnos lemaradok, de a másodikra jövök.

Bookmarker Creative Commons License 2017.10.09 0 0 366

DON'T TAKE ME HOME! PLEASE DON'T TAKE ME HOME!

D-CSOPORT

Ausztria–Szerbia 3–2 (Burgstaller 25., Arnautovic 76., 89., ill. Milivojevics 11., Matics 83.)
Írország–Moldova 2–0 (D. Murphy 2., 19.)
Korábban
Grúzia–Wales 0–1
(Lawrence 49.)

Az íreknek mindenképpen győzniük kellett Moldova ellen, hogy tartsák a lépést a szerbekkel és a walesiekkel a csoportgyőzelemért vagy a második helyért folyó küzdelemben. Nos, nagyon könnyedén megoldották ezt a feladatot. Daryl Murphy 19 perc alatt duplázott, és onnantól már nem változott az eredmény.

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.06 0 0 359

Ha nehezen is, de legyőzték a walesiek a grúzokat! Je-je! :D

Bookmarker Creative Commons License 2017.10.06 0 0 358

DON'T TAKE ME HOME!!!! PLEASE DON'T TAKE ME HOME!

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.06 0 0 357

Bookmarker Creative Commons License 2017.10.06 0 0 356

0:0 a félidő. Nyomjuk meg a másodikat!

(én most moziba megyek)

Bookmarker Creative Commons License 2017.10.06 0 0 355

Mérkőzés előtt gyanúsan csökkent a hazai győzelem és a döntetlen oddssza. Azért ennek nem kell valóra válnia. És az sem hiányzik, hogy a 89. percben kelljen nyerni, mint tegnap a skótok. Szóval érdekes lesz.

Bookmarker Creative Commons License 2017.10.06 0 0 354

így utólag bedobom a kezdőt, hátha sorsdöntő 11 emberről beszélünk

Bookmarker Creative Commons License 2017.10.06 0 0 353

Grúzia-Wales a 24. percben 0:0. Még nem maradtam le semmiről. De nagyon kell a gól!

Bookmarker Creative Commons License 2017.10.06 0 0 352

Persze, hogy elfelejtem a meccset! DON'T TAKE ME HOME! PLEASE DON'T TAKE ME HOME!