Keresés

Részletes keresés

Dogfüggő Creative Commons License 2012.02.22 0 0 12912

: ) )

--

A biztonsági övet azért tették kötelezővé, mert egy rakás független vizsgálat bizonyította, hogy jelentősen csökken általa az utazás veszélyessége.

A kórházi szülésről ellenben azt állapították meg a vizsgálatok, hogy nem csökkenti a szülés veszélyességét.

 

Előzmény: biztoshogylejárt? (12900)
Dogfüggő Creative Commons License 2012.02.22 0 0 12911

Bárki gondolhat ilyesmit bárkiről.

Mármint olyanokat, hogy aki itt vagy ott, ennél vagy annál akarja megszülni/megkereszteltetni/taníttatni/sportoltatni a gyerekét, annál nincs minden rendben.

Baj csak akkor van, ha egyesek úgy érzik, hogy a saját ilyesféle gondolataikat joguk van ráerőltetni másokra.

Előzmény: biztoshogylejárt? (12899)
LZep Creative Commons License 2012.02.22 0 0 12910
Antisystem Creative Commons License 2012.02.22 0 0 12909

:)))

Engem egyszer azért a mondatomért akartak megkergetni, hogy "az autózáshoz nem jogosítvány köll, hanem benzin"... 

Előzmény: izukul (12905)
Antisystem Creative Commons License 2012.02.22 0 0 12908

Ld 12895 - már utoljára beidézve.

Az ott kivastagított sor volt a te állításod, amiről azután vitatkozni kezdtünk...

 

Igen, de akik ilyesmiket képzelnek, azokat másmilyen jellegű kórházi osztályra szállítják valamiért...

Túróst kérlek... akit a más jellegű osztályra szállítanak, az nem ezt képzeli, hanem ezt LÁTJA maga körül...

(v.ö: aki a főnökét t-rexnek képzeli, illetve aki a főnöke asztalánál egy t-rexet lát)

 

Egyébként a kettőnk közötti kommunikációs zavart az okozza (mint a kutya meg a macska farokcsóválása), hogy te hiszel a (bármiféle) REND-be...

 

ÜdV

Előzmény: Augustine (12906)
Augustine Creative Commons License 2012.02.22 0 0 12907

Emlékeztetőül:12780

Előzmény: Antisystem (12895)
Augustine Creative Commons License 2012.02.22 0 0 12906

Neked nem sikerült dekódolnod, hogy a bűncselekményt csak példaként említettem. Le is írtam, hogy az vitt téged félre.

 

"Nézőpont kérdése .... mint említettem volt..."

 

Igen, de akik ilyesmiket képzelnek, azokat másmilyen jellegű kórházi osztályra szállítják valamiért...

Előzmény: Antisystem (12894)
izukul Creative Commons License 2012.02.22 0 0 12905

Az kizárt.

Köztudottan lehetetlen sisak nélkül biciklizni... :)

Előzmény: Antisystem (12904)
Antisystem Creative Commons License 2012.02.22 0 0 12904

SZERENCSE, HOGY A GYEREKÜLÉST ÉS A BIZTONSÁGI ÖVET ELLENŐRZIK A KOCSIKBAN.

Namost, aki üvölt, annak azért nem biztos, hogy igaza van... képzeld, amikor én voltam gyerek, még egyik sem volt kötelező, egyiket sem ellenőrizték... és gondolj bele, azért felnőttünk...

 

ÜdV

Előzmény: biztoshogylejárt? (12900)
Antisystem Creative Commons License 2012.02.22 0 0 12903

Neked ez a véleményed arról a kismamáról - ami a te dógod. Hogy neki mi a véleménye mondjuk rólad, az meg az övé... így kerek a világ...

 

ÜdV

Előzmény: biztoshogylejárt? (12899)
izukul Creative Commons License 2012.02.22 0 0 12902

Figyu, az autó önmagában a veszély, azon belül a kütyük már másodlagosak. Köztudomású, hogy a közösségi közlekedés sokkal biztonságosabb. Miért autózol hát?

 

 

Előzmény: biztoshogylejárt? (12900)
hgyi Creative Commons License 2012.02.21 0 0 12901

jó, jó! csak ne ordítozz!

Előzmény: biztoshogylejárt? (12900)
biztoshogylejárt? Creative Commons License 2012.02.21 0 0 12900

na sok minden butaságot irnak, irok fórumba, de ilyet még nem találtam:

"...az a legbiztonságosabb, amit az anya annak érez"

EZ A NÉHÁNY SZÓ EGY SZELLEMI MÉLYPONT.

 

SZERENCSE, HOGY A GYEREKÜLÉST ÉS A BIZTONSÁGI ÖVET ELLENŐRZIK A KOCSIKBAN. BIZTOS LENNE OLYAN ANYA, ÉS OLYAN HOZZÁSZÓLÓ AKI ÚGY ÉRZI, HOGY A HÁTSÓ ABLAKBA KITETT GYEREKE VAN A LEGNAGYOBB BIZTONSÁGBAN.

Előzmény: Dogfüggő (12889)
biztoshogylejárt? Creative Commons License 2012.02.21 0 0 12899

A Geréb esetre visszatérnék: Az aki a János kórháztól 500 méterre, az Alma utcában - és nem otthon -, egy ilyen kóklernél akar szülni, annál nincs minden rendben!

Előzmény: Dogfüggő (12889)
LZep Creative Commons License 2012.02.21 0 0 12898

A terhesség , szülés , fájdalom már eleve olyna élethelyzet változás, ami stressz-helyzet . Erre csak ráerősit az idegen környezet, a barátságtalan személyzet. Ezért szerveznek szülőszobalátogatást és ezért is akar  sok anyuka mindenáron fogadott orvost. Ami ismerős, attól nem fél az ember.

 

 

Előzmény: cumeszk (12897)
cumeszk Creative Commons License 2012.02.21 0 0 12897

Most ez hogy jön ide? :O

Előzmény: LZep (12792)
cumeszk Creative Commons License 2012.02.21 0 0 12896

Már rájöttem: mást értünk stressz alatt, ebből adódik a nézeteltérés.

Előzmény: hgyi (12791)
Antisystem Creative Commons License 2012.02.21 0 0 12895

Csak emlékeztetőül:

 

Augustine válasz | megnéz | könyvjelző  2012.02.19 10:53:07 © (12753)
"az ember szemének a fénytörése meg az ember agyának a feldolgozó tevékenysége az tökéletesen szubjektív..."

Akkor ez alpján bűncselekmények sincsennek, csak egyesek úgy érzékelik...

 

ÜdV

Előzmény: Augustine (12893)
Antisystem Creative Commons License 2012.02.21 0 0 12894

Istenem, te tényleg nem érted. A halefbeleállítás akkor is megtörténik, ha hőstettnek nézed, meg akkor is, ha bűncselekménynek. Érted már?

Izé, mostanra, hogy ilyen szépen dekódoltad a dologot, azért leesik, hogy a te eredeti állításod pont nem a halef-beleállításról szólt, hanem a bűncselekményről???

 

Értem. A kórházban meg t.rexek randalíroznak...

Nézőpont kérdése .... mint említettem volt...

 

ÜdV

Előzmény: Augustine (12893)
Augustine Creative Commons License 2012.02.21 0 0 12893

"Én meg erre mondtam, hogy ez így van, tökéletesen IGAZ.

Ugyanis meg annyi történt - az a tudatunktól független objektív valóság - hogy "A" beleállította a halefot a "B"-be.. ezt bűncselekménnyé vagy éppen hőstetté már a te tudatod minősíti, és semmi egyéb.. pont az teszi bűncselekménnyé adott esetben, hogy sokan úgy érzékelik, hogy ezt nem szabadna, ez bűn..."

 

 

Istenem, te tényleg nem érted. A halefbeleállítás akkor is megtörténik, ha hőstettnek nézed, meg akkor is, ha bűncselekménynek. Érted már?

 

 

"De hát pont hogy nem... pont ugyanúgy láthatja segítő angyaloknak, vagy vérszomjas ragadozóknak, ahogy aztán a példádban is a nagykéses tagot gyilkosnak vagy hősnek. Tök szubjektív..."

 

Értem. A kórházban meg t.rexek randalíroznak...

Előzmény: Antisystem (12807)
LZep Creative Commons License 2012.02.21 0 0 12892

Egyébként azzal se lett volna baj, ha épp nem tudja mi az a HI a kijelzőn. Viszont normális ember olyankor megkérdi vagy utánanéz...

Előzmény: biztoshogylejárt? (12881)
Antisystem Creative Commons License 2012.02.21 0 0 12891

felesleges kockázat volt, melyet nem kellett volna vállalnia. Minden lehetőség meg lett volna egy kórházi szülésnél a megelőzésre.

Tudod, az van, hogy napestig sorolhatjuk azokat az eseteket, ahol valaki (UTÓLAG nézve) azzal vállalt felesleges kockázatot, hogy nem fordult X szakemberhez, és kontra azokat is, ahol az illető pont azzal vállalt a afelesleges kockázatot, hogy az X szakemberhez fordult... utólag már tudható, hogy ez az előbb tárgyalt cukorbeteg is jobban járt volna, ha az orvosi ügyelet helyett a szomszédasszonynak szól, de ezt honnan a rossebből tudta volna előre... ahogy kontra az általad említettnél meg utólag tudható, hogy azzal járt rosszabbul, nem kórházban szült... mondjuk. Ez az utólagos példák hátránya, utólag mindig könnyű látni, hogy abban az adott konkrét esetben mi lett volna a jobb döntés.

 

Előre viszont nem tudhatod, hanem vagy magad, aki a saját tudása, meg tapasztalatai, meg előitéletei, meg hallomásai, meg neveltetése, meg az ördög tudja milyen hatások komplex eredőjeként kialakít egy véleményt, hogy szerinte mi a jobb döntés. Oszt a sors vagy igazolja, vagy nem. Nincs biztosan jó meg biztosan rossz döntés.

(mondjak egy nagyon extrém példát, a cigarettát terhesség esetén letenni ÁLTALÁBAN egy jó döntés... na, ehhez képest ha az ontopic esetben a Geréb-féle vállelekadásos nagy magzat anyukája elfüstölt volna a terhessége alatt napi egy doboz blázt, az egész nincs.)

 

ÜdV

Előzmény: biztoshogylejárt? (12879)
Dogfüggő Creative Commons License 2012.02.21 0 0 12890

Akkor egyet mondunk. : )

Előzmény: hgyi (12888)
Dogfüggő Creative Commons License 2012.02.21 0 0 12889

A születési bonyodalmak aránya összefügg a szülési bonyodalmak arányával, az meg összefügg a szülés körülményeivel; megint oda lyukadunk ki, hogy az a legbiztonságosabb, amit az anya annak érez.

 

Ráadásul nem minden kórházban van ám neonatológus.

Perinatális intenzív centrumból meg összesen tizennégy van az országban, intenzív neonatológiai osztályból hat.

Mindenkinek ott kéne szülnie, ahol ezek működnek?

Előzmény: biztoshogylejárt? (12879)
hgyi Creative Commons License 2012.02.21 0 0 12888

nem mondom, hogy csak egyféleképpen lehet szülni.

már mondtam, hogy tőlem ott és úgy szül mindenki ahol és ahogy akar.

 

azt sem állítottam, hogy a te tapasztalatod hamis. én csak azt mondom, hogy nem minden anyuka szül csöndben, mosolyogva, alfában, ellazultan (testileg és lelkileg). és nem is lehet elvárni mindenkitől. még akkor sem, ha a lehető legteljesebben megvalósított a nyugodt környezet.

Előzmény: Dogfüggő (12872)
Antisystem Creative Commons License 2012.02.21 0 0 12887

Karinthy: ha minden tanácsot betartottam volna (a betegségem alatt) akkor remek kis vargabéles vált volna belőlem.

Nagyapámnak emg az volt a - hasonló - sztenderd dumája, hogy "ha beteg vagyok, elmegyek az orvoshoz - mert az orvosnak is élnie kell valamiből... Aztán kiváltom a patikában a receptet mert a patikusnak is élnie kell valamiből... aztán beteszem a fiókba, mert én is élni akarok"...:)))

 

ÜdV

Előzmény: biztoshogylejárt? (12884)
hgyi Creative Commons License 2012.02.21 0 0 12886

ok. namégegyszer, kicsit másképp...

nem azt mondtam, hogy menjünk ki az autópályára szülni.

persze, hogy jó a nyugodt hely.

engem a jövés-menés nem zavar, csak ne szóljanak hozzám, ne érjenek hozzám. mindenkinél egyéni, hogy mi zavarja, nem zavarja. de ezt csak sejteni lehet az első szülés előtt.

ti a külső stresszekről írtok, én főleg a belsőkről. azokról, amelyekhez nem sok köze van a külvilágnak. otthonszülésnél is jelen vannak idegenek (nem a szűk családhoz tartozók).

 

és teljesen igazad van, bárhol megteremthető a nyugalom.

sorra alakítanak ki ilyen helyeket a kórházak is. (ahol én szültem, ott eleve 2 ágy volt a szülőszobán. és csak egyszer fordult elő, hogy a másikat épp akkor vette igénybe valaki, amikor én szültem.)

Előzmény: LZep (12870)
Antisystem Creative Commons License 2012.02.21 0 0 12885

Hozzád ha jön doki, akkor előbb tisztázod a nyelvismeretét?

Nem, mint említettem a példának sincs sok köze ahhoz, amit általában nyelvismeret alatt értünk... hogy értsd: az mp3 lejátszóját toszogató 8 éves romacsávó is tökéletesen tisztában van azzal, hogy mik a gyakori kijelző kírások...

 

ÜdV

Előzmény: biztoshogylejárt? (12883)
biztoshogylejárt? Creative Commons License 2012.02.21 0 0 12884

A haszonelvhez az lett volna jobb, ha várok még egy hetet. A hashártya gyulladást talán nem éltem volna túl. (természetesen azzal is vártam volna még néhány napot)

Karinthy: ha minden tanácsot betartottam volna (a betegségem alatt) akkor remek kis vargabéles vált volna belőlem.

Előzmény: Antisystem (12882)
biztoshogylejárt? Creative Commons License 2012.02.21 0 0 12883

Ezt már az áldozatnak nem tudod elmondani, de szerintem a családja sem díjazná...

Hozzád ha jön doki, akkor előbb tisztázod a nyelvismeretét?

Előzmény: Antisystem (12880)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!