Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.10.10 0 0 2548
Nalam ezt a Videonoise -> Phase menupontja orvosolja. Jatssz vele manualisan is, de javallom az AUTO gombot fokent.
Előzmény: Vízivó (2538)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.10 0 0 2547
Az gyakori, hogy TN paneles monitor tudja az SRGB-t? A maga kis szintjen persze, de ebben a modban egesz elvezheto szineket produkal, CRT utan is. Persze ez a fenyero es a betekintesi szog rovasara megy. Most kerult hozzam egy Philips 150S moncsicsi.
y3k Creative Commons License 2010.10.04 0 0 2546
Ahogy kollega irja, analog kapcsolat, probalj ki masik frissitesi frekvenciat, jobb minosegu kabelt, toltok, lampak, telefonok, hangszorok arrebb pakolasat.
Előzmény: Vízivó (2544)
Degeczi Creative Commons License 2010.10.04 0 0 2545
ennél egyszerűbb lett volna a monitor káváján látható "LG L1953S" típusszámot kiírni...
mindenesetre valóban analóg csatlakozású, amit könnyen megzavarhat bármi (akár a monitorkábel is összeszedheti, de még földelési probléma is okozhatja), és a képfrissítési beállítással is érdemes lehet játszani, pl. alacsonyabbra venni
Előzmény: Vízivó (2542)
Vízivó Creative Commons License 2010.10.04 0 0 2544
Mező Érték
Grafikus processzor tulajdonságai
Videokártya Intel 82915G Graphics Controller 0
GPU kódneve Grantsdale-G
PCI eszköz 8086 / 2582
Busz típusa Integrált
GPU órajele 333 MHz
RAMDAC órajele 400 MHz
Pixel futószalagok 4
TMU futószalagonként 1
Vertex árnyalók 1 (v2.0)
Pixel árnyalók 1 (v2.0)
Hardveres DirectX támogatás DirectX v9.0
Pixel Fillrate 1332 MPixel/mp
Texel Fillrate 1332 MTexel/mp

Grafikus processzor gyártó
Cégnév Intel Corporation
Termék információ http://www.intel.com/products/browse/chipsets.htm
Illesztőprogram letöltés http://support.intel.com/support/graphics
Vízivó Creative Commons License 2010.10.04 0 0 2543
Mező Érték
Képernyő azonosítója GSM4B3E
Előzmény: Vízivó (2542)
Vízivó Creative Commons License 2010.10.04 0 0 2542
Mező Érték
Képernyő tulajdonságai
Képernyő neve Plug and Play monitor [NoDB]
Képernyő azonosítója GSM4B3E
Modell
Gyártás ideje 11. hét / 2007
Sorozatszám 1711458390
Maximális látható kijelző méret 34 cm x 27 cm (17.1")
Képarány 5:4
Vízszintes frekvencia 30 - 83 kHz
Függőleges frekvencia 56 - 75 Hz
Gamma 2.20
DPMS mód támogatás Standby, Suspend, Active-Off
y3k Creative Commons License 2010.10.03 0 0 2541

Az barmilyen lehet, de valszeg analog ha nem tudod.

Nemi parameter segitetne, monitor, vga kartya tipusa, felbontas, frekvencia....

Előzmény: Vízivó (2540)
Vízivó Creative Commons License 2010.10.03 0 0 2540
A pc-hez van kötve, az nem tudom analóg -e.
Előzmény: y3k (2539)
y3k Creative Commons License 2010.10.03 0 0 2539
Analog a kapcsolat?
Előzmény: Vízivó (2538)
Vízivó Creative Commons License 2010.10.03 0 0 2538
Nem stabil a kép a monitoron, zizeg. Mintha kevés jelet kapna a tv. Vízszintesen szaladgálnak a részecskék. Nem nézhetetlen, de így nem a legjobb. Nem tudom mi van vele.
KTTech Creative Commons License 2010.09.26 0 0 2537
Bár, már megoldottad, de a DMG akkor lett volna jó, ha Mac-ed van :)
Előzmény: Törölt nick (2535)
y3k Creative Commons License 2010.09.25 0 0 2534
Ugy-ugy:)
Előzmény: KTTech (2533)
KTTech Creative Commons License 2010.09.25 0 0 2533
Próbáld a legfrissebb verziót leszedni a gyártótól.
Előzmény: Törölt nick (2531)
KTTech Creative Commons License 2010.09.25 0 0 2532
Nálam gond nélkül megy a Win7 x64-en az i1D2...
Előzmény: Törölt nick (2531)
Sanya_67 Creative Commons License 2010.09.24 0 0 2530

Ez a Green monitor nem akarok hülyaséget mondani hol készül, de H-IPS LG panel van benne, széles színterű meg jó képességű monitor de nem állítható a magassága és a döntögetése sem igazi.

De kalibráltan nem rossz, láttam ilyet.  Dell u2410-ból van egy 105-erezért 1 db tán még ugyanott fél éves 2,5 év garival...

Én még a HP ZR24-et ajánlom figyelmedbe gondos baállítással kalibbal, srgb szinterű moncsi.

Előzmény: krezidiesel (2529)
krezidiesel Creative Commons License 2010.09.24 0 0 2529
krezidiesel Creative Commons License 2010.09.24 0 0 2528

http://hardverapro.hu/apro/dell_u2410/friss.html

Erre gondolsz?

Ez már jó monitornak számit képfeldolgozáshoz is?

Hasonló paraméterűt kicsit olcsóbban esetleg nem tudsz?

Előzmény: Sanya_67 (2511)
y3k Creative Commons License 2010.09.19 0 0 2527

Most erre mit mondjak? Ez nem sznobizmus, ez nem a kinek fussa tobbre forum, mar televiziokban sem hasznalnak TN panelt. (a legolcsobb konyhai verziokat leszamitva)

En irodai celra sem ajanlom oket, de arra talan alkalmasak.

Előzmény: vadmurok (2526)
vadmurok Creative Commons License 2010.09.19 0 0 2526
Azért én engedelmeddel megtartanám (Acer AL2216W). Ha nem is tökéletes (de hát mi az?), el lehet vele dolgozni. Én jó 3 éve teszem. Nem profiknak való, ez igaz, de hát nem is vesz mindenki D3-ast sem.
Ez is, mint sok más, felhasználásfüggő.
Előzmény: y3k (2525)
y3k Creative Commons License 2010.09.19 0 0 2525

16:10-esek jellemzoen, es pont olyan magasak mint a regi 19-esek, es aldas a szelesseguk. A TN meg kukaba valo, ahogy a kollega is irta.

Előzmény: SZEGECS (2523)
KTTech Creative Commons License 2010.09.19 0 0 2524
Igen, ugyanúgy alkalmatlanok. Fejlődtek, de a technológia adottságait nem tudják legyőzni...
Előzmény: SZEGECS (2523)
SZEGECS Creative Commons License 2010.09.19 0 0 2523
Szervusztok!
A jelenleg kapható TN paneles monitorok ugyanúgy alkalmatlanok képfeldolgozásra, mint a korábban forgalmazott típusok?
Nemrégiben volt alkalmam működés közben látni egy 30"-s, T sorozatú Samsung monitort, és elég meggyőző volt a képe az én otthoni 19"-s Syncmaster 931BF-emhez képest.
Lehet még kapni valahol nem 16:9-es képarányú monitort 100.000 Ft alatt? Durva, hogy egy 22"-s szélesvásznún kisebb az állókép, mint a 19"-s, 4:3-as monitoron.
thamasz Creative Commons License 2010.09.17 0 0 2522
Igen, NEM bántam meg, nekem nagyon bejött!!
Előzmény: y3k (2521)
y3k Creative Commons License 2010.09.16 0 0 2521
Az elsok kozott vehettel, gondolom nem bantad meg..
Előzmény: thamasz (2520)
thamasz Creative Commons License 2010.09.15 0 0 2520
Eizo S2231W 2,5 éves monitorom színtere a mai kalibrálás után:

Mercutio_ Creative Commons License 2010.09.15 0 0 2519

Ezért írtam, hogy a 2211H szerintem felejtős, 22"-on fullHD az túl kis pixelméret, és mivel az elektronikát butították az elődhöz képest, így nálam helyből kiesett.

A 2311H és a 2209WA között, hogy mekkora a difi és ki javára passz, elvileg itt is butítottak valamit cserébe növelték a felbontást picit a mréetet és raktak rá displayport-ot. Szerintem rakasd egymás mellé a két monitort egy gépen, vagy nézegess teszteket és kalibrálás utáni értékeket.

 

Nekem 2209WA van - de ez itthon olcsóbb egy 10-essel a 2311H-nál - és a korábbi Benq 22"-os TN-es moncsihoz képest érezhető javulást tapasztaltam.

Előzmény: poppadom (2518)
poppadom Creative Commons License 2010.09.15 0 0 2518
Mindket U2x11H full HD felbontas. Arra lennek kivancsi, hogy a prad.de-s tesztben jol szerepelt 2209WA szintjet hozzak-e. Nem kell ColorEdge ide nekem, de laptop monitornal jobb az igen :)
Előzmény: Mercutio_ (2517)
Mercutio_ Creative Commons License 2010.09.14 0 0 2517
Ebből nekem az jött le, hogy ha nem kell a fullHD felbontás és a displayport, akkor a 2211H mindenképpen felejtős, a 2311H-n meg rágódj te az olvasottak alapján:)
Előzmény: poppadom (2516)
poppadom Creative Commons License 2010.09.14 0 0 2516
Nekem ennél egyszerűbb a kérdésem:

23"
-Dell U2311H (299 helyi dollár)

22"
-Dell U2211H (269 helyi dollár)
-Dell 2209WA (329 helyi dollár)

Most kb. 165 Ft. a szingapúri dollár.

Mind eIPS, ha nem tévedek, ugye? Eizo S2231W otthon maradt, itt Szingapúrban Dell-t a legkényelmesebb venni :) Tipp, hogy a régi jól bevált 2209WA-t vegyem vagy az újhullámosok közül valamelyiket? :)

Köszi előre is: popp.
Előzmény: Mateuszkusz (2510)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!