Keresés

Részletes keresés

zabfaló Creative Commons License 2008.01.05 0 0 232
A nagyszéksósi aranyak nem nőiesek voltak, hanem nagyon is nagyfőnökhöz illőek. A 430-as években kerültek oda, ahol megtalálták őket az 1920-as években. Ha a határkijelölő cerurája megrezdült volna egy pöttyet, ma szerbeké lenne minden, a határ ui. 1-1,5 km-re van innen. De nálunk maradtak és itt szedte őket össze a tanyai hun-utódoktól Móra és mások is.
Előzmény: Motun (229)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.01.04 0 0 231
köszi
Előzmény: Motun (227)
zabfaló Creative Commons License 2008.01.04 0 0 230
14.40-kor a Duna tv-ben a heftalita hunok indiai utódairól szóló film folytatódik!
Motun Creative Commons License 2008.01.04 0 0 229

 

 

hun előkelő asszonyok viselhettek ilyen diadémot....azt írják hogy megnyujtott fejü nő viselhette...

Arannyal futtatott,gránátberakásos bronz fejék Kercs közeléből a Krímből

a 20sz. elején találtak rá...

Motun Creative Commons License 2008.01.04 0 0 228



A nojon-uli ásatás..1925-ben...
Előzmény: Joranne_Sutt (226)
Motun Creative Commons License 2008.01.04 0 0 227
Bóna könyvében...
Előzmény: Joranne_Sutt (226)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.01.04 0 0 226
valami forrást adhatnál arra, hogy ezt hol olvastad.
Előzmény: Motun (225)
Motun Creative Commons License 2008.01.04 0 0 225
A kutatók régóta gyanítják hogy a hunok a hsziungnuktól származnak (mongolul hunnu
Ha így is van, a hsziungnu sírokban Nojon-ulnál és számos más helyen talált leletek
azt sugalják, hogy rég elfeledték őseik emlékét,hiszen a hsziungnuk magas kulturával rendelkező nép volt városokkal kifinomult müvészettel.
Ezt a Kr.e.200 és a Kr.u.200 körüli leletek mutatják.
Ha a hunok hsziungnuk voltak használhattak kengyelt a nyugati előrenyomulásuk alatt, bár a sírokban nem találtak erre utaló leleteket.
De itt felmerül a kérdés hogy egy népet mely külső ill. belső degenerációs hatásoknak kell érnie hogy elfeledjenek egy létező és mindennap használt dolgot.
Előzmény: Motun (222)
Motun Creative Commons License 2008.01.04 0 0 224
hsziungnu vaskengyelek a 2. századból


Egy kis pontosítás kengyel és hsziungnu ügyben...
zabfaló Creative Commons License 2008.01.04 0 0 223
A nagyszéksósi aranylelet az európai legnagyobb hun lelet. Vagy nem? Én jártam azon a tájékon is, ahol ezt megtalálták, nagyon érdekes a hely, mondhatom! Az igaz, autóval voltam ott, járható volt a dűlőút nyár végén...:)
Előzmény: Motun (222)
Motun Creative Commons License 2008.01.03 0 0 222
Nos akkor esetleg beszélhetünk a hunokról???
Engem személy szerint az a probléma foglalkoztat hogy nem találtak a sírokban kengyelt.
Akkor nem használtak a hunok kengyelt?
A parthus kis szobrok kengyel nélkülisége nem győz meg. Ehhez a rejtélyhez még annyit hogy keleten a kínai fal egyik oldalán a hsziungnu sírokban sem találtak kengyelt
a másik oldalon kínai területen pedig kínai lovasság használt lábtámaszt (kengyelt).
A két területet nem választotta el áthághatattlan akadály ami a kengyel megismerését
megtagadta egyik néptől.
És mégis többszáz évnek kell eltelnie hogy egy másik gyakorlatilag abból a földrajzi zónából érkező lovasnép az avar megismertesse a világgal (európai világ) a kengyelt.
Az avarok abból a zónából érkeztek ahol a hsziungnuktól a sors megtagadta a kengyelt. Mi volt az a behatás ami megtanitotta az avarokat arra amit a hunok nem tudtak. Hisz nem voltak degeneráltak ha a szkita íjakat tovább tudták fejleszteni, a merevszarv nélküli szkita íjakat elláták egy erőnövelő "emelővel" a merevszarvval.
Pont a lovaglást könnyítő eszközöket nem fejlesztették tovább?
Ez egy nagy titok és reméllem egyszer a régészet talál kengyelt valami hun temetke-
zési helyen.
zabfaló Creative Commons License 2008.01.02 0 0 221
Az igaz, hogy a gépemen nem írnék le olyat, hogy a lovak az angoloktól tanultak meg ügetni. Ellenben már láttam 2003-ban nagyszéksósi hun aranyakat kiállítva..:)
Előzmény: partus-pf (220)
partus-pf Creative Commons License 2008.01.02 0 0 220
Én itt befejeztem!

Ha nem tükröződésmentes a monitorod, akkor láthatod már a szarvaidat.
Egyébbként a 213-as írásod Téged minősít!
Köszike!
Előzmény: zabfaló (213)
partus-pf Creative Commons License 2008.01.02 0 0 219
Oké!!!
Én megértettem a topik olvasóit, és itt be is fejeztem, ezt a témát!
zabfaló Creative Commons License 2008.01.02 0 0 218
De, nagyon is illő a téma. Ahogy a lovak is. A hun lovak elég jók voltak ahhoz már a kínaiak elleni csatákban is...
Előzmény: Motun (217)
Motun Creative Commons License 2008.01.02 0 0 217
Szerinted a 193-as miért off...
a szobrocskákra hsz.
kengyel, nyereg,kantár téma, a hunoknak nincs ilyen?,,
Előzmény: Joranne_Sutt (215)
zabfaló Creative Commons License 2008.01.02 0 0 216
Azért szakmailag az mégis nevetséges, hogy beírhat olyasmit valaki, hogy a lovakat az angolok tanították meg ügetni. A hun ősi szellemek ilyenkor felderülnek...:)
Előzmény: Aventinus (214)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.01.02 0 0 215
191-től szerintem lehetne is törölgetni, úgyis off az egész..
Előzmény: Aventinus (214)
Aventinus Creative Commons License 2008.01.02 0 0 214

Én indítványozom, hogy a topik témájával foglalkozzanak a kedves olvtársak, egymás tulajdonságai helyett.
zabfaló Creative Commons License 2008.01.02 0 0 213
Kis pártusunk az éji homályban, van egy régi közmondás, magyarul így szól:tanulj tinó, ökör lesz belőled! Lehet, hogy atakám nagysámán még másképpen mondta volna, de annak sem örülnél, mint annak sem, hogy angolok tanítása nélkül is tudtak a lovak ügetni már régen is.:)
Előzmény: partus-pf (212)
partus-pf Creative Commons License 2008.01.02 0 0 212
Csak még egy!
Reméllem Te nem tartod magad lovasembernek, mivel akkor tudtál volna valamit felmutatni, olyat is amit nem úgy olvastál.
Előzmény: zabfaló (210)
partus-pf Creative Commons License 2008.01.02 0 0 211
Hát tudod a "lóvonalon" Neked tényleg tudnék mesélni, amit tényekkel is alátámasztanák, de sajnos nincs értelme. "Betü és monitor" függő vagy. Pedig a szabadban lovagolni a jó levegőn kitisztul a fej!!!
Én nyugodt vagyok, legyél Te is az. A harag rossz tanácsadó!
Előzmény: zabfaló (210)
zabfaló Creative Commons License 2008.01.02 0 0 210
Látom, a tudásod fogytával növekszik benned az erőszakosság. De minden lovasember tudja ezt.:)))
Előzmény: partus-pf (209)
partus-pf Creative Commons License 2008.01.02 0 0 209
Látom megint olvastál valamit! Ez örömmel tölt el, de mond már meg nekem milyen lovakkal foglalkozol? Vagy vannak még emlékeid a hintalovadról? Nam estél le róla? Azt azonban nem tudom, miért nem tetted a neved elé a "DR"-t
Előzmény: zabfaló (208)
zabfaló Creative Commons License 2008.01.02 0 0 208
Én a lovakkal foglalkozom többek közt, nem hülyeségek terjesztésével, mint egyesek itt a hunok topicjában. De már az ógörög Xenophón ezt írta a "Peri Hippikés" című művében: "miután a lovas a lónak jelt adott az indulásra, lépésben kezdjen... Ezután a ló testének legcsekélyebb megerőltetése nélkül, szinte természetesen átvált ügetésre, majd ügetésből élvezettel megy át galoppba." Hun vótak még az angolok ez időben, hékás? :)))
Előzmény: partus-pf (207)
partus-pf Creative Commons License 2008.01.02 0 0 207
Kösz a tippet!
Én sajnos nem tudok angolul, de Te biztosan megoldod ezt is!
Majd írd meg mit mondtak.
Na csáááá.....
zabfaló Creative Commons License 2008.01.02 0 0 206
Kérdezd meg az angolokat, akik szerinted feltalálták az ügetést a lovak részére.:)
Előzmény: partus-pf (205)
partus-pf Creative Commons License 2008.01.01 0 0 205
Én nem akartam itt lovakról beszélgetni, csak a butaságot amit írtál próbáltam helyre tenni, de Te csak nyomod a saját magad álltal eképzelt Őrültséget. Rá kellett jönnöm, igen jó a képzelőerőd!!!!!
Abban viszont tényleg igazad van, csak lovakról itt nyomni nem helyénvaló , de hát a ló volt a hunok verdája.
Szerintem jól mulattak rajtunk más topiklakók, Te viszont alklmatlan vagy beismerni, amihez lövésed sincs. Továbbra is írd csak le az adatokat ami a monitorodra tévedt valahonnan, de ez a tudáshoz édes kevés.
Ird meg melyik topikon tudsz az egyszerű kérdéseimre választ adni, és folytathatjuk!
Én állok elébe. De az sem von le semmit a "tudásodból", ha azt mondod nem tudom.

Mégegyszer bocsika mindenkitől, ha valakit untattam!!!!!! A lovakkal!
zabfaló Creative Commons License 2008.01.01 0 0 204
Elég vékony még mindig amit előadsz itt a hunok topicjában a lovakról, de legalább annyit már talán elértem, hogy az ügető mozgást nem angol találmánynak tartod, mint legelőbb. Ajtmatov regényét a versenyló haláláról azért érdemes lenne elolvasnod, az egy sárga poroszka versenyló és gazdája életét írja le, nagyon jól.
Előzmény: partus-pf (203)
partus-pf Creative Commons License 2008.01.01 0 0 203
Mint irtam, csodálatos a lexikális tudásod, de hát amire válaszodat vártam még mindig nem reagáltál. Gyakorold tovább a gép előtt a tudásvágyad kielégítését, én inkább próbálom a gyakorlatban.
Azt hiszed beírsz ide egy-két adatot, amit valahonnan kinézel, és mindenki meghasal tőle? Hát én nem! Lóvonalon biztosan vannak sokan akik tudnak nekem ujjat mondani, és érdemes is meghallgatni Őket, de szomorúan tapasztalom, TE nem tartozol közéjük. Amúgy meg nem akarok senkit tanítani, csak próbálom, az amúgy szerény tudásomat megosztani másokkal, mert amit én itt leírok, vagy leírtam azt fejből teszem, és nem próbálok egy adott kérdésre azután jó választ adni miután utánna néztem valahol. Nem szégyen ha valaki nem ért valamihez, és azt mondja, -Bocs, nem tudom, vagy nem olvastam még róla, de majd utánnanézek.-

Aztán meg a puszta tények részleges tudása nem pótolja az évek alatt megszerzett szellemi és gyakorlati tapasztalatokat! (lovas dolgok)

Biztosan nem szállnék vitába veled, pl. az atomfizikáról, vagy a szárnyashangyák nemi életéről, de lovas dolgokban szivessen beszélgetek Veled
További egyszerű kérdésem, hány alapszint is különböztetünk meg a lovaknál?
Milyen színü a sárga, esetleg a piros pej? Talán fel tudsz világosítani, melyik lovat hivják paripának?

Kiváncsian várom mennyi időbe telik, míg utánnanézel.

Csáááááááá......

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!