Keresés

Részletes keresés

slang Creative Commons License 2007.05.03 0 0 553
Engem nem érdekelnek sem a szocik, sem a Fidesz. Gyurcsány se és Orbán se.
Én csak véleményt mondtam.
Előzmény: topfloyd (549)
nemhívő Creative Commons License 2007.05.03 0 0 552
Szép szó. Galy:)
Előzmény: nemhívő (551)
nemhívő Creative Commons License 2007.05.03 0 0 551
Kinek az élete ment galyra?
Előzmény: slang (548)
lilaköd mámor Creative Commons License 2007.05.03 0 0 550

szerinted ki okozta a morális válságot?

ki lövetett ismét a pesti utcán 56 évfordulóján?

 

tán csak nem a csurkapesta?

 

a fejétől bűzlik a hal. mint tudjuk.

Előzmény: nemhívő (545)
topfloyd Creative Commons License 2007.05.03 0 0 549
Mint ahogy az sem , hogy te és a hozzád hasonlók egy klinkai eset vagytok.
Előzmény: slang (547)
slang Creative Commons License 2007.05.03 0 0 548
Ha valakinek az életét galyra teszik, akkor nem tartom elképzelhetetlennek, hogy azon próbál "elégtételt" venni, akit elér.
Gyurcsányt elég jól őrzik.
Előzmény: topfloyd (546)
slang Creative Commons License 2007.05.03 0 0 547
Ez sem elképzelhetetlen.
Előzmény: nemhívő (545)
topfloyd Creative Commons License 2007.05.03 0 0 546

Sőt ha nem kúrja el, Mohácsnál és Muhinál is nyertünk volna, 1848-ban leverjük

az Osztrákokat, megnyerjük az I.majd a II.világháborút végül 56'ban kizavarjuk

az oroszokat, mi minden múlhat egy kis elkúráson.

Előzmény: slang (544)
nemhívő Creative Commons License 2007.05.03 0 0 545
Na! Csak eljutottunk odáig, hogy Gyurcsány a felelős ezért is.
Előzmény: slang (544)
slang Creative Commons License 2007.05.03 0 0 544
Valahogy nem érzek sajnálatot Kádár iránt. Dróttal a kezüknél fogva megkötözött és arccal a föld felé fordított áldozatai jutnak csak az eszembe.

Ennek ellenére, azt hiszem, hogy senki nem tette volna ezt a sírjával, ha nem történhetett volna meg mindaz, hogy egy böszme fickó elkúrja az országot és emberek millióinak az életét. És folytathatja még ezt évekig minden következmény nélkül.
topfloyd Creative Commons License 2007.05.03 0 0 543

Milyen papírja van?

Orbánék "hozzáállása" érthető persze, minden fronton bénítani, szerinted kinek

ártanak ezzel a legtöbbet?

A témához is szólva, amíg a hatóságok nem lépnek fel határozottabban az ilyen

és hasonló esetekkel szemben, amire esélyt nem látok, ez csak a kezdet.

Előzmény: halinorbi (537)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.03 0 0 542
Most nem Kadarrol van szo, hanem a sirgyalazokrol...

Hát éppen fordítva.

Pontosan Kádárról van szó annak kapcsán, hogy kiforgatták a csontjait az anyaföldből.

Természetesen a sírgyalázás egy ocsmány bűncselekmény önmagában, és Kádár sírjának meggyalázása is sírgyalázás, de nem lehet ám akkor sem elvonatkoztatni Kádártól, mert a sírjának meggyalázása kifejezetten a személyéhez kapcsolható, mint általános esetben ez igencsak ritkán állapítható meg.

Aztán már rosszat sem illik mondani Kádárról ugyebár, mert halott emberről nem illik.

Így igaz, Kádár pedig kétségkívül halott.

Csakhogy és ismételten.

Kádár János tetves hazaáruló kommunista volt, aki idegen hadsereg fegyvereivel került hatalomra, aki megtorlásul honfitársainak ezreit gyilkoltatta meg, verette agyon, aki politikai ellenfeleit felakasztatta, aki családok tízezreit nyomorított meg pusztán azért, hogy a hatalomban maradhasson, akinek hatalma alatt az ország lakosságának egyik fele besúgta a másik felét, és hadd ne folytassam a sort, mert igencsak hosszú lenne...

Akkor is , ha halott, mert az országot vezette és neve ott van a történelmünk lapjain.

Amikor beszélünk róla, attól kell eltekintenünk, hogy fizikailag halott és amikor a csontjait valaki kicibálja a földből, akkor pedig a halott -és sírgyalázástól kell elvonatkoztatnunk, mert azok a csontok Kádár János csontjai és nem egy átlagos ember földi maradványai.

Azok annak a tetves hazaárulónak a jelképei, amik halála után még kézzelfoghatóak.
Ha valaki leköpi a sírját, az nem biztos, hogy a temetőben köpköd, az Kádár sírjára köp.
Ég és föld.

Én ezt így látom.
Előzmény: Taxbien (529)
független már foglalt Creative Commons License 2007.05.03 0 0 541

OFF

Miket zagyválsz itt össze vissza?????? Ásóval ?? Hova??? Olvasd el még egyszer mit  írtam. Értelmezd! É-R-T-E-L-M-E-Z-D!

 

Azonkívűl, ha megkérhetlek, légyszíves ott maradni ahol vagy! Ott osszad az észt, nagy szükség van rád! Ha lehet ezt a fórumot is minél jobban kerüld el, ha lehetőség van rá.

 

A véleményem továbbra is fenntartom: jól érzem magam Magyarországon.

Nem lopnak el Magyarországon mindent ami atomokból áll.

Magyarországon nem lesz kannibalizmus.

 

ON

Előzmény: Cactus (459)
borosodó Creative Commons License 2007.05.03 0 0 540

Volr egy film 1998-ban. Az örmény rendező: Tengiz Abuladze.

A film címe :A VEZEKLÉS.

Ha igaz, erről szól.

Előzmény: Törölt nick (536)
urál Creative Commons License 2007.05.03 0 0 539
Az a baj veletek, hogy hülyék vagyok! Tagadjátok azt, amit vállalni kellene, vállaljátok azt, ami vállalhatatlan. De ezzel végül is nincs semmi gond, ugyanis így paranoidok lesztek és az összes valamirevaló tetteteket provokátoroknak tulajdonítjátok és csak az idiótákat tekintitek közületek valónak. És amíg így tesz a magyar széljobb, addig nem is lesz több hála égnek, mint egy agyhalott szentkoronás bagázs akik sok vidám pillanatot szerenek polgártársaiknak ha megmozdulnak, vagy egyáltalán kinyitják a szájukat és beszélni kezdenek! :)
Előzmény: Törölt nick (536)
csiga papa Creative Commons License 2007.05.03 0 0 538
Térjünk vissza a témához, Gyurcsány beszédéhez, a Kádár sír széttúrása tárgyában!

Gyurcsány igyekszik stabilizálni a helyzetet. Nyilván, mert a helyzet neki jó.
Előzmény: mibi (532)
halinorbi Creative Commons License 2007.05.03 0 0 537
egyelőre csak a te vezérednek van papírja róla, hogy ostoba a gazdasághoz, úgyhogy érthető Orbánék hozzállása a "reformokhoz".

A komcsik 98-2002 viselkedése viszont érthetetlen. Milyen alapon kritizáltak akkoriban?
Persze Gyurcsány könyvéből megtudhattuk, hogy mi volt a mechanizmus. Példul volt egy jó Orbán-Nastase megállapodás, amire első nap még rábólintott az MSZP, aztán Gyurcsány átmosta Kovács László agyát, és másnap gerinctelen módon elkezdték a "23 millió" románozást...
Előzmény: mibi (532)
urál Creative Commons License 2007.05.03 0 0 535
Legközelebb? Tavaly már agyon is vertek, csak mert rossz településen mertél keresztülautózni!
Előzmény: tama_i (531)
5shame Creative Commons License 2007.05.03 0 0 534
Sztem Kádár egy tömeggyilkos, szovjet fegyverek által uralkodott itt.Ne haragudj,de ezen nem tudok kiakadni,hogy feltörték a sírját, mert Mussolinin sem tudok kiakadni, amikor lábánál fogva kikötve közszemlére tették, és nem sírok Metternichen akit felkoncoltak, nem sírok Koppányon akit felnégyeltek és nem sírnék Hitleren Goebbelsen,Sztálinon,Leninen ha ezt tették  volna velük.
Előzmény: Taxbien (529)
urál Creative Commons License 2007.05.03 0 0 533

Nem látjátok ti itt a perspektívát! Ha a széljobbosok hülyék, akkor megsemisítik a hamvakat, nem ha nem, ha van egy kis eszük, hogy úgy intézik, hogy azok előkerüljenek. Akkor ugyanis megtörténik a katasztrófa, amitől most a baloldal nem szélsőbalos része akár retteghet is: Kádár János újratemetése!

 

Új-ra-te-me-tés! Mint a köztársaságunk és a rendszerváltás legitimációját adó Nagy Imre újratemetése, csak ellentétes irányban. Mint visszafele darálni a miatyánkot fejtetőre állított keresztek alatt!

 

Szép lenne és megható. :)

Előzmény: Törölt nick (528)
mibi Creative Commons License 2007.05.03 0 0 532
Jó kérdés.  Mármint, hogy merre van a kiút.  A jelen helyzet szerint van a politikának az egyik oldala, ami valamiféle elképzelés mentén úgynevezett reformot hirdet.  Van, ami jó és van, ami rossz a programjukban, de megpróbálnak valamit tenni.  Sajnos nincs alternatíva, vagy olyan ellenzéki politizálás, ami előrevinne, pedig nagyon kéne.  Az orbáni "Mindennel frontálisan ütközünk, ami kormányoldalról jön" hozzáállás ugyanis semmire se jó.  Ráadásul mindig azt hallani, hogy a Fidesznek van programja, aztán mindig kiderül, hogy majd hozzákezdenek egyszer.
Előzmény: csiga papa (524)
tama_i Creative Commons License 2007.05.03 0 0 531
Ugye nem ez a szabadság ? Legközelebb ezek az emberek ha csunyán nézel rájuk az utcán fejbevágnak a lapáttal amit a szabadság nevében ragadtak. A szabadsággal élni kell tudni és nem VISSZAÉLNI.
Előzmény: urál (526)
5shame Creative Commons License 2007.05.03 0 0 530

Ne haragudj, de a másik amin el tudok képedni, hogy mki csak jobb meg baloldalban tud gondolkodni holott sztem csak hülyeség van, meg jó megoldás..Én csak ezzel azt akartam érzékeltetni,hogyha nem tudjuk helyére tenni a dolgokat és nem látjuk mi jó és mi rossz addig soha nem fogunk előrejutni..Pl.Amíg Kádárt istenítjük és nem egy Qusiling (nem tom jól írtam-e) kormányzónak (szovjetek helytartója) tartjuk addig még nagyon sokat kell tanulni, pl. nem a másiknak keresztbe tenni, hanem megfogni a kezét mert közösen többre vihetjük min külön külön.Ja másik furcsaság Ftc meccsre amikor bajnok volt a csapat akkor alig jártak ki, most hogy másod osztályú 10e vannak kint átlagosan...hmm,érdekes...nem értékeljük a teljesítményt???

Előzmény: urál (518)
Taxbien Creative Commons License 2007.05.03 0 0 529

Kadarrol miert nem folyt mindezidaig a vita???

Most nem Kadarrol van szo, hanem a sirgyalazokrol...

Előzmény: halinorbi (527)
halinorbi Creative Commons License 2007.05.03 0 0 527

Neveket akarok hallani!

http://www.youtube.com/watch?v=EP9ookx9g6U

(A bűn az csak bűn marad!)

 

 

http://www.zeneszoveg.hu/dalszoveg.phtml?szk=21733

 

Neveket akarok hallani
Kik 56 hóhérai
Kik hoztak ítéletet
Egy tiszta forradalom felett

Mert a bűn az csak bűn marad
Kezükhöz vér tapad
Istentől, embertől
Ne várjon irgalmat
Ezernyi áldozat most
Sírjából felmutat
Gyilkos és áruló
Szent földben nem nyughat


Neveket akarok hallani
Én nem tudok megbocsájtani
A hosszú börtönévekért
A porba hulló könnyekért

Mert a bűn az csak bűn marad
Kezükhöz vér tapad
Istentől, embertől
Ne várjon irgalmat
Ezernyi áldozat most
Sírjából felmutat
Gyilkos és áruló
Szent földben nem nyughat


„Azt várja tőlünk most a világ, hogy pusztán keresztényi könyörületből bocsássunk meg, lépjünk tovább?
Bocsássunk meg azoknak, kik gyermeket lánctalppal tapostak, akik a sortüzet vezényelték?
Bocsássunk meg a mészárlásért, a sok évnyi kegyetlen megtorlásért?
Felejtsük el, hogy arccal lefele temették a magyart, hogy sokaknak csak az emigráció maradt?
Felejtsük el a kínzások iszonyú borzalmait, a halálraítéltek utolsó szavait?
Bocsássunk meg, s majd ítél a történelem?
Hát nem! Nem és nem!”
(Wittner Mária)

Mert a bűn az csak bűn marad
Kezükhöz vér tapad
Istentől, embertől
Ne várjon irgalmat
Ezernyi áldozat most
Sírjából felmutat
Gyilkos és áruló
Szent földben nem nyughat

Mert a bűn az csak bűn marad
Kezükhöz vér tapad
Istentől, embertől
Ne várjon irgalmat
Ezernyi áldozat most
Sírjából felmutat
Gyilkos és áruló
Szent földben nem nyughat

urál Creative Commons License 2007.05.03 0 0 526

Hogy hova jutottunk? Hát a szabadságba. Lehullottak a láncaink, stb. vagy hogy mondják ezt kommunistául. Egyesek erre kihasználva az alkalmat, hogy már nem Kádár a diktátor, meg úgy általában nincs diktatúra sem, vagy ha van is, az is csak olyan lájtos Orbándiktatúra, ásót-lapátot ragadtak és kiforgatták a zsarnok csontjait sírjából.

Előzmény: tama_i (520)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.03 0 0 525
Sőt állítom a tirpákabb ultraliberálisa még örült is, hogy megszívták a "náci" reformátusok. (én is az vagyok)
Előzmény: Törölt nick (516)
csiga papa Creative Commons License 2007.05.03 0 0 524
A kérdésed "Hol élünk tulajdonképpen?" nagyon aktuális.

Azt gondolom, egy olyan világban élünk, ahol a (demokratikus) törvények mindenhatóságába vetett hit éppen összeomlófélben van. Nevezzük ezt a morális válság állapotának!

Két külön dolog - és offos e topikban - hogy kik, hogyan juttaták ide az országot, valamint az, hogy merre van a kiút...
Előzmény: tama_i (509)
urál Creative Commons License 2007.05.03 0 0 523
A kereszténységtől a kommunizmushoz hasonlóan kiver a víz, az ún. magyar keresztény-konzervativizmus meg nem a szívem csücske. Szal ez nem jött be, nincsenek illúzióim és szemtimentális se vagyok!
Előzmény: Törölt nick (519)
Taxbien Creative Commons License 2007.05.03 0 0 522

Persze, hogy gyulolik, en is gyulolom, nem lattam apamat szinte 1 evig, ingyen kellett dolgoznia  a kibaszott  palotajanal...

Előzmény: Törölt nick (517)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!