Keresés

Részletes keresés

Chimney Creative Commons License 2010.12.06 0 0 1834

de édik. Én trüffelt póbáltam csinálni pénteken. Lehet,hogy a kávé likörtől...de alig lehetett formázni. Kézzel egyáltalán nem tudtam, két kanállal kűzdöttem. Csúnya de finom lett:-)

Előzmény: ZsuR (1830)
Ocimum basilicum Creative Commons License 2010.12.05 0 0 1833

Mézes recept:

 

50 dkg liszt
25 dkg cukor (a recept szerint por, de kristállyal is működik)
15 dkg méz langyosítva (mikro)
3 egész tojás
15 dkg kacsa- vagy libazsír
1 kávéskanál szódabikarbóna
1 teáskanál fahéj
1 kávéskanál citromhéj
10 dkg darált dió (nem baj, ha kicsit darabos marad)

 

Összegyúrás után 1-2 órát állni kell hagyni, aztán fél centire nyújtva kiszúrni, 200 fokon kb tíz perc alatt sül meg. A tészta fagyasztható is.

Előzmény: Bandimacs (1831)
ZsuR Creative Commons License 2010.12.05 0 0 1832

Sajnos nincs, pedig van mezem boven, eppen most gondoltam ra, kellene mezes puszedlit csinalni.  Az Anyu nagyon finomat csinalt, szerettem... lehet Horvath Ilonanak van valami jo mezes receptje, mindjart megnezem.

Előzmény: Bandimacs (1831)
Bandimacs Creative Commons License 2010.12.05 0 0 1831

Ezek nagyon aranyosak !

Valami formázható masszát kellene csinálni, a gesztenye az jó ötlet, de lehet diós is vagy akár jó minőségű marcipán. 

Ahogy nézem, csokival, fondant-nal is be lehet vonni, meg akár grillázzsal is.  Én a múltkor apróra vágott mandulát pirítottam meg olvasztott cukorban, az is nagyon finom lett.

Azért tetszik, mert ezt is meg lehet csinálni korábban is mint ahogy a vendégek jönnek - és nagyon csinosak !

 

Nincsen valami jó, kipróbált mézeskalács recepted ?  Ami ehető, nem keményedik meg - nem dísznek kellene. Azon gondolkozom, hogy szépen díszített mézeskalács szíveket  csinálnék - névvel együtt -  ültetőkártya helyett a karácsonyi díszebédhez.

Előzmény: ZsuR (1830)
ZsuR Creative Commons License 2010.12.05 0 0 1830

Nezd mit lattam!  Nagyon tetszik, jo lenne megcsinalni valahogy!  Ha csokibol, az is jo, ha sutemeny az is...

 

Marcipan.... gesztenye... valami amit konnyu formazni. Talan felgomb suti. marcipan fej, es csokival leontve?!

Előzmény: Bandimacs (1829)
Bandimacs Creative Commons License 2010.12.05 0 0 1829

megvettem a négyzet alakú sütőformát   - nem bírtam ki, a 18 cm-est választottam, pont akkora, ami 4 személynek elég.

ez az első próba -  fehér csokival bevont tejszínes málnatorta.

a fehér csokibevonat alá citromos vajkrémet tettem - a díszítés fehér csoki és a citromos krém - nagyon finom lett.

Legközelebb a fehér csokiból vékonyabb réteget kell tennem - mert nehezen szeletelhető.

A citromos vajkrém fele-fele részben Crisco-ból és a pálmavajból készült, tükörsímára le lehetett egyengetni és teljesen megszáradt - önállóan is tökéletes lett volna, de addigra már megolvasztottam a fehér csokit is.

 

Bandimacs Creative Commons License 2010.11.22 0 0 1828

Kipróbáltam a tükörfényes csokimázat egy 18 cm-es próbatortán, nagyon jó lett !

Az oldalát is rendesen befedte - ott hibáztam, hogy teljesen elsimított, lehűtött vajkrém kell alá , én baracklekvárt tettem :(  ezért picit göröngyös maradt. De már legalább tudom, hogy kellett volna !

Most vettem ezt a tortaszeletelőt a Corában - 8 réteget lehet vele a megsütött tortából vágni, ez még eddig szabadkézzel soha nem sikerült....

Bandimacs Creative Commons License 2010.11.21 0 0 1827

ezek az egyszerű dolgok nem jutnak az eszembe  :) - köszi !

ez a folyékony fondant nagyon megtetszett, az egyik karácsonyi torta ezzel lesz bevonva.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1826)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.15 0 0 1826

Fogni kell a tetejét egy ujjal, vagy egy másik villával, ahogy visszafordítod, és rárakod a rácsra, terül annyit a fondán, hogy eltűnjön a helye :)

 

Anyu tortáját fondánoztam most, mert puncs lett, de kapkodtam nagyon, és nem lett szép. Viszont legalább finom volt :D

Előzmény: Bandimacs (1825)
Bandimacs Creative Commons License 2010.11.15 0 0 1825

Gyönyörűek a tortáid !

A fekete-fehér nagyon tetszik !

Ezeket esküvőre csináltad ? Nálunk szép nagy a család, ha mindannyian összejövünk - de azért egy emeletes torta túl nagy lenne.

 

Én is azt olvastam (Szamos ) hogy a mignont mártóvillával mártani kell.

Próbálkoztam, de ahogy fejjel lefelé fordítottam - egyszerűen lepottyant - még szerencsére, hogy csak a pultra. Ha pedig beleesik a morzsa is, el lehet dobni a fondant.

Ezzel az öntögetős módszerrel az oldala nem lesz olyan szép, ezt a panírral vagy esetleg nyújtható fondant-tal lehetne eltakarni. Még gondolkozom rajta, mert ezek a házi mignonok nagyon jó ötlet, ma este 2 naposak és jobb az íze mint frissen.

 

 

Előzmény: bnorsi* (1823)
ZsuR Creative Commons License 2010.11.15 0 0 1824

Azt hiszem ezek a nyujtott fondant-tal keszultek, nem az ontottel.  Reteges mignont eleg rizikos martani.

Előzmény: bnorsi* (1823)
bnorsi* Creative Commons License 2010.11.15 0 0 1823

Lehet én tudom rosszul, de szerintem a mignont nem leöntik, hanem mártják. De teljesen más technikával és eszközökkel dolgoznak, mint mi itthon.

Mutatok pár tortát az elmúlt időkből:

ZsuR Creative Commons License 2010.11.15 0 0 1822

Lattam lekvart is, kremet is.  "Crumb coat" - morzsa kabat :)).  Vekony reteg, jol  behutod, es utana jon a vegleges reteg. Nem kell szepnek, simanak sem lennie nagyon - a kovetkezo a szep.

Ha viszont fondant teszel ra, akkor sima kell.

Előzmény: Bandimacs (1821)
Bandimacs Creative Commons License 2010.11.15 0 0 1821

szerinted ez alá a "mirror glaze" alá is lekvárt kell kenni ?

Vagy esetleg valami vékony vajkrémet ?

 

 

Előzmény: ZsuR (1820)
ZsuR Creative Commons License 2010.11.14 0 0 1820

Koszonom :))!  Nekem sincs sok idom, rostellem is, mert mi a csudaert nem csinalok idot ilyesmire???  Megfogadtam, hogy tobbet fogok sutni.  Ami nem lesz nehez, mert gyakorlatilag nem sutok mostanaban, annal akarmennyi is tobb.

Előzmény: Bandimacs (1819)
Bandimacs Creative Commons License 2010.11.14 0 0 1819

Ha erre jársz - mindannyian szeretettel várunk !

 

Szeretek ezekkel a tortákkal játszani - többet kellene gyakorolnom, csak sajnos kevés az időm.

Előzmény: ZsuR (1817)
Bandimacs Creative Commons License 2010.11.14 0 0 1818

Ha erre jársz - mindannyian szeretettel várunk !

 

Szeretek ezekkel a tortákkal játszani - többet kellene gyakorolnom, csak sajnos kevés az időm.

Előzmény: ZsuR (1817)
ZsuR Creative Commons License 2010.11.14 0 0 1817

Nagyon szep lett ez a torta is!  Neked meg csak gyakorlat kell - majd jovok megenni a gyakorali anyagot :)).  

Előzmény: Bandimacs (1816)
Bandimacs Creative Commons License 2010.11.14 0 0 1816

ez egy mini 10 cm átmérőjű tortácska , valami ilyesmire gondoltam én is, hogy az oldalára valami kellene.

Az bosszantott, hogy a cukrászoknak a mignon  oldala is szépen be van vonva.

A technikámmal lehet valami gond, valamit nem jól csinálok az oldalával.

 

Lehet, hogy mogyoróval, dióval stb. be kellene panírozni.

 

Most találtam ezt a videót,

 

 

Gyönyörű a torta teteje !

( Ő sem tudta az oldalát rendesen bevonni ... )

 

 

Előzmény: ZsuR (1815)
ZsuR Creative Commons License 2010.11.14 0 0 1815

Ugyes vagy!  Mi lenne, ha tortakremmel simitanad at az oldalat vagy vagnad azt is egyenletesre? Nehez a retegeket maskepp simava tenni.

 

 

Előzmény: Bandimacska (1814)
Bandimacska Creative Commons License 2010.11.14 0 0 1814

Ez a nyavajás rendszer nem engedett be a régi nevemmel, valamit megváltoztattak...

Tegnap megcsináltam a lapokat, betöltöttem behűtöttem és ma bevontam.

Ezt a folyékony fondant nagyon jól lehet színezni a Wilton festékkel. Tettem bele narancs aromát, nagyon finom lett.

Az oldala még nem szép, ezt gyakorolni kell  :)

Előzmény: ZsuR (1809)
eperke106 Creative Commons License 2010.11.08 0 0 1813

Orsi! Köszönöm a választ! Ugyanezzel a recepttel készítem a fondant, amit linkeltél.

A formix kapható "háziasszony nagyságú kiszerelésben" is egyébként: http://www.formix.hu/rendeles-arak.html

 

Na, decemberig van még egy kis időm, addig kitalálom, hogy legyen.

 

 

Előzmény: bnorsi (1812)
bnorsi Creative Commons License 2010.11.08 0 0 1812

Szia!

 

Szerintem közel azonos az összetétele. Én K2-t vettem a Békás kft-nél és teljesen uaz, mint az unidec. Szerintem a saját fondant sokkal jobb. A K2 könnyebben színezhető, gyorsabban megvan. Egy darab figurát sem tudtam belőle csinálni, mert szinte olvadt a kezemben. Elég gyorsan szárad a felszíne. Nekem ízre sem volt jó, mert a mandulaaroma ízét teljesen átvette a krém és tejes - vajas krémre tettem és nem kifelé izzadt, mint az sk fondant, hanem befelé. így teljesen alázott alatta a piskóta. Szóval én nem vagyok róla túl jó véleménnyel. Másik  pozitívum, hogy egy négyzet alakú tortát burkoltam vele és sokkal jobban kiadja az éleket. De nekem ízre, állagra és felhasználhatóságra a saját jobb.

Így készítem:

http://tortabirodalom.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=1122466

 

 

Unidec, K2 kilósban kapható, 930 ft körül vettem kilóját, formix szerintem csak 4 kilósban van. Bakónál, Békás kft-nél, M-gélnél van.

Előzmény: eperke106 (1811)
eperke106 Creative Commons License 2010.11.08 0 0 1811

Sziasztok!

 

Nincs időm végigbogarászni az összes hsz-t, így bocsáat, ha már ezredszerre kerül elő ez a kérdés.

Szülinapi tortát szeretnék sütni. Már jó pár darabot burkoltam sk. fondanttal, de most tutira aszeretnék  menni (biztos akkor rontja el az ember, ha jól kell sikerülnie). Olvastam az Unidec-ről és a Formixról.

1. Mi a kettő között a különbség?

2. Vagy ugyanaz mindkettő (marcipánhelyettesítő massza), s csak a márkanevük/gyártójuk más?

3. Árban mennyi az eltérés köztük?

Burkolni is szeretnék, illetve figurtá is készíteni.

4. A Formix alkalmas erre?

Az Unidecről tudom, hogy van kétféle változata, az egyik burkolásra, a másik figurához.

Azt is tudom, hogy  Unidecet az M-gel-től (is) lehet rendelni, a Formixra is találtam egy helyet (4-Mix kft.)

5. Valaki tud más beszerzési helyet?

 

Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

bnorsi Creative Commons License 2010.11.05 0 0 1810

Hozattam még tortakarikát, mert fél óra alatt lecsaptak rá!

900 ft vagy 1500-ért fix áron vihető!

Orsi

 

http://tesz-vesz.hu/item1306316564_allithato_tortagyuru_tortakarika_16_30_cm_uj_1.html

 

http://tesz-vesz.hu/item1306316568_allithato_tortagyuru_tortakarika_16_30_cm_uj_2.html

 

ZsuR Creative Commons License 2010.11.03 0 0 1809
Orulok neki, hogy sikerult!

Mindig arra torekedtem, hogy friss sutemenyt keszitsek a vendegeknek - pedig szebben lehet vagni es sokszor az ize is jobb masnap. Persze kell a huto es a bevonat.

Most szombat estere kellene sutnom, de penteken faradt leszek hozza. Lehet valami olyant csinalok ami frissen jo...
Előzmény: Bandimacs (1808)
Bandimacs Creative Commons License 2010.11.03 0 0 1808
Maradt még egy darab, betettem a hűtőbe és ma este vettem ki. Tökéletesen egyenesre lehetett vágni :) Úgy látszik előző nap vagy reggel kell megcsinálni a sütit, rétegesen betölteni és miután jól lehült, csak akkor felszeletelni és bevonni a baracklekvárral és a fondant-nal. Köszi az ötletet !
Előzmény: ZsuR (1804)
bnorsi* Creative Commons License 2010.11.03 0 0 1807
Sziasztok!

Kaptam egy állítható tortakarikát, de nekem már van egy, feltettem a teszveszre, hátha valakit érdekel:
http://tesz-vesz.hu/item1303961469_allithato_tortagyuru_tortakarika_16_30_cm_uj.html

Orsi
ZsuR Creative Commons License 2010.11.02 0 0 1806
Egeszen felvillanyozodtam en is - kellett mar valami uj, mert mostanaban hanyagoltam a konyhat.

Tele vagyok tervekkel en is. Most hetvegen szulinapozunk a csaladban - nem akarok nagy felhajtast, de ... talan megis??? :))
Előzmény: Bandimacs (1805)
Bandimacs Creative Commons License 2010.11.02 0 0 1805
nagyon jó ez a bevonat ! Most értem haza, már több mint 1 napos és még mindig olyan mint a friss, egyáltalán nem száradt vagy keményedett meg és még mindig csillogóan fényes.
Köszi, hogy felfedezted, ez nagyon jó ötlet lesz karácsonyra, mert hamarabb is meg lehet csinálni a sütit és a tortát is, semmi baja sem lesz és friss marad :)
Díszíteni meg ráér majd az utolsó pillanatban is.
Előzmény: ZsuR (1804)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!