Keresés

Részletes keresés

NevemTeve Creative Commons License 2007.09.26 0 0 390
> És számomra nyitva maradt a Richard Steyne által küldött levélben említett "majd még egyszer kérünk magától valamit, Pelikán elvtárs"-dolog is.

Arról lassan lekésik: ha a srácok nagykorúak lesznek, a gyámhatóság aligha fontoskodhat többet...
Előzmény: pacsirta69 (388)
Enelen Creative Commons License 2007.09.25 0 0 389
Majd belesűríti a maradék félezerbe a "Brothers in Arms"-ban :D

Szerintetek kit nyír ki?
Előzmény: pacsirta69 (388)
pacsirta69 Creative Commons License 2007.09.25 0 0 388
Nekem több minden hiányzik még a nyári történetből: azon kívül, hogy Hermione jött "szerelmi-segíteni", nem voltak még Devonban nyaralni Ronnal. Kíváncsian várnám a Draco-Ron párharcot. Aztán: Perselus beígérte, (vagy lehet, hogy csak én emlékszem rosszul?) hogy nyáron visszatérnek a "Sötét Jegy eltüntetése pálcás varázslattal" projektre. Ebből sem láttunk még semmit. És számomra nyitva maradt a Richard Steyne által küldött levélben említett "majd még egyszer kérünk magától valamit, Pelikán elvtárs"-dolog is. Bár a mostani részben már megemlítették a levelét, szóval még akármi is lehet.
De ezt mind nem lehet két fejezetbe belesűríteni.
Enelen Creative Commons License 2007.09.25 0 0 387
Én úgy tudtam, h a teljes megnyert pontszám átmegy házpontba... bár most, h belegondolok, én is egy fanficből vettem az infót, és nem emlékszem a JKR-esre. GreenGecko-tól a Resonance-ben volt olyan, h minden nyert pont a házpontokhoz megy, azt hiszem.

Ja, és persze érdekesebb a másikban kerülgetni a kását, nem? :) De mennyek má progizni... :(
Előzmény: NevemTeve (379)
NevemTeve Creative Commons License 2007.09.25 0 0 386
Például ezek a furcsa eltűnések a varázsvilágban és a mugliknál is...
+Majmunka+ Creative Commons License 2007.09.24 0 0 385

ASLNO 21 fenn van (angol, természetesen)

http://archive.skyehawke.com/story.php?no=13093&chapter=21&font=&size=

Aspen azt írja, még 2 fejezet lesz ezen kívül, mert nem fért bele minden, amit tervezett. Lesz valami karakter halál is :( de még nem ebben.

pacsirta69 Creative Commons License 2007.09.24 0 0 384
http://archive.skyehawke.com/story.php?no=8268&chapter=91&font=&size=
Újabb fejezet amagyarul olvasóknak.
NevemTeve Creative Commons License 2007.08.17 0 0 383
– Professor Snape? Teaching ethics? – A bit strange, isn't is? I guess he should consult about that with Neville Longbottom.
– Neville? Are you teasing me? He wouldn't dare to say a word to Snape!
– Well, yes, that's what I meant to say, if you get my point...
pacsirta69 Creative Commons License 2007.07.05 0 0 382

A fordítás következő fejezete is felkerült: Egy szóra, Perselus, ha lennél szíves címmel. Köszönet a fordítóknak!

http://archive.skyehawke.com/story.php?no=8268&chapter=88&font=&size=

NevemTeve Creative Commons License 2007.07.04 0 0 381
Egyetlen egyszer említik, csak úgy mellékesen, a második kötetben, a 'Párbajszakkör' fejezet elején.
Percy, Harrynek: - Szia, Harry! - köszönt vidáman. - Gyönyörűen repültél tegnap. Csodálatosan. A Griffendél átvette az első helyet a házak versenyében - ötven pontot szereztél nekünk!
Bár ebben egy kis túlzást érzek, hiszen ez csapatjáték, nem a fogójátékos egyéni érdeme...
Előzmény: pacsirta69 (380)
pacsirta69 Creative Commons License 2007.07.04 0 0 380

Nem, tényleg így gondolta... azért hajt Draco, mint állat. De ez legyen az ő írói szabadsága.

Mellesleg én meg azt nem tudtam, hogy a nyertes ötven pontot kap  Rowlingnál. Melyik könyvben van erről szó, meg tudnád mondani?

Előzmény: NevemTeve (379)
NevemTeve Creative Commons License 2007.07.04 0 0 379
A 89-es fejezetet olvasván van egy olyan érzésem, hogy a szerző félreértett valamit: JKR-nél szó sincs arról, hogy a kividdicsmeccsen elért pontok házpontokká változnának a meccs után... A győztes kap ötven házpontot, függetlenül attól, hogy nagyon győzött-e, vagy csak kicsit.
(Még nem tartok a végén, még kiderülhet, hogy ez csak a karakterek tévedése)
+Majmunka+ Creative Commons License 2007.06.25 0 0 378
feketekavics Creative Commons License 2007.06.01 0 0 377

Aspen a magyar nyelvű fordítást is frissítette:

Egy páratlan év 86

http://archive.skyehawke.com/story.php?no=8268&chapter=87

Megvan az új fordító, neve: cserno2

_FK

Előzmény: Törölt nick (376)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.29 0 0 376

Aspen végre frissített. :)

 

http://archive.skyehawke.com/story.php?no=13093&chapter=16

 

Jó olvasást mindenkinek

Melkor. Creative Commons License 2007.05.21 0 0 375

Vajon Aspenéknél is vizsgaidőszak van ?  :-)))

feketekavics Creative Commons License 2007.05.15 0 0 374

Hahó, kedveseim!

 

Sürgős szükség esete forog fenn.

Összes fordító kidőlt az Egy Páratlan év mögül, a béta még megvan.

 

Keresek fordítót... ha csak béta jön, nekem kell fordítani.

Jelentkezni lehet: feketekavics kukac yahoo pont com

_FK

+Majmunka+ Creative Commons License 2007.05.04 0 0 373
Huh, kicsit késve olvastam el ezt a részt, de nem semmi... Nagyon kíváncsi voltam, hogyan fog kiderülni a dolog, és nem csalódtam Aspenben, jó nagyot ütött. (Őszintén szólva az ő tempóját ismerve még egyáltalán nem számítottam rá, hogy borul a bili.) Most aztán nézhetünk, hogy mi lesz. Szerintem végül Draconak muglinak is jó lesz Rhiannon :), de nagyon tetszett, hogy ez nem egyből van, úgysem hinném el. Szuper, ahogy a kiborulását leírta Aspen. Teljesen hiteles volt.
pacsirta69 Creative Commons License 2007.05.01 0 0 372

Jó, hogy hallani rólatok is!! :)

Talán azért érezni kicsit vontatottabbnak a nyári sztorit, mert Aspen több időt hagy egy-egy téma körbejárására, mint az AYLNO-ban. Így fejezetek óta olvashatunk Harry uszodai előmeneteléről, meg a Rhiannon-szerelemről, de szerintem nem baj. Valahogy el kellett indítani a történetet. Kíváncsi vagyok, hogy néhány olyan dolog, amire azt mondták, hogy majd nyáron visszatérnek rá, mikor kerül elő. Pl. a Sötét Jeggyel kapcsolatos kísérletezés (a fordítás éppen most járt ott, azért emlékszem rá), vagy annak eldöntése, hogy Harry játszon-e valamelyik kviddiccsapatban. Szerintem az a mardekáros pasi is feltűnik,(nemtom most hirtelen a nevét) aki anno az ügyintéző boszorkánnyal jött és aztán azt az érdekes levelet küldte Perselusnak. Meg valami bonyodalomra számítok a Hermione-Ron páros Devinban történő megjelenése kapcsán is. Én nem hinném, hogy a Rhiannon-kapcsolat folytatódna. Draco még mindig túlságosan "aranyvérű" nézeteket vall a muglikra vonatkozóan.

Megmondom őszintén, engem leginkább ez a sok Draco-POV zavart. Jobban szeretem az AYLNO-ban megszokott nézőpontot, időnként egy-egy Perselus POV-al. Na jó, időnként Draco is jöhet, de nem ilyen gyakran! :)  

Előzmény: GuessLess (371)
GuessLess Creative Commons License 2007.05.01 0 0 371

huh, ma végre volt kis időm a gyerkők mellett (egyszerre szundítottak délután), és elolvastam az utolsó két fejezetet! :)

keményen koppant ez a tantusz, szegény Draco, de még inkább szegény csajszi :(((

 

tetszett, hogy Piton tudott mindenről, de hagyta, hogy Draco a saját hibáiból tanuljon... roppant kíváncsi vagyok, sikerül-e ezek után a saját előítéleteit félretennie picit, és megpróbálni kibékülne egy muglival!

 

nekem eddig kicsit vontatottnak tűnt ez a nyári sztori, de most nagyon tetszett ez az utolsó két rész! (vagy csak rég olvastam fanficet???)

 

:)

Előzmény: Melkor. (370)
Melkor. Creative Commons License 2007.04.28 0 0 370

Itt a 15-ös, ez nagyon komolyra sikerült(mint általában).

 http://archive.skyehawke.com/story.php?no=13093&chapter=15&font=&size=

pacsirta69 Creative Commons License 2007.03.29 0 0 369

Hát nem semmi események vannak! A tippem félig bejött, tényleg az ikrektől rendelt valamit Draco, de azt álmomban sem gondoltam volna, hogy ilyen veszélyes területre merészkedik.! (Mellesleg azt sem, hogy a Fred-George páros ki mer dobni a piacra egy ilyen terméket. Ez szerintem illegális dolog.) Tutira, hogy nem csak Draco fogja megütni érte a bokáját. Mert ha valami olyan kor-korrekciós bájital volna, aminek időleges a hatása, még hagyján, de azt mondta, hogy most már idősebb lett Harrynél "permanently".

A másik meg, hogy Rhiannon számára minden kiderült. Egészen nyugodtan fogadta a hírt, hogy létezik a varázsvilág, nem? De gondolom ezzel kapcsolatban is lesz az apjának egy-két keresetlen szava Dracóhoz. Már alig várom, én ugyanis másokkal ellentétben szeretem a "lelkizős" fejezeteket.

Előzmény: +Majmunka+ (368)
+Majmunka+ Creative Commons License 2007.03.29 0 0 368

Úgy látszik, Aspen csak fenyegetőzött :)

ASLNO 14. fejezet:

Magic in the Air

http://archive.skyehawke.com/story.php?no=13093&chapter=14&font=&size=

 

Melkor. Creative Commons License 2007.03.25 0 0 367
Aspenék munkaszünetet tartanak? :)))
pacsirta69 Creative Commons License 2007.03.22 0 0 366

Jaj, ne má'! :-(((

 

Előzmény: +Majmunka+ (365)
+Majmunka+ Creative Commons License 2007.03.22 0 0 365

Bocs, Melkor, nem jártam erre, és nem vettem észre a kérésedet. Sajnos elküldeni nem tudom, mert darabokban van fönn, és azt túl nagy munka összerakni. De ha elmész a linkre, amit adtam, és megkeresed a január 3-ai bejegyzést, alatta találsz egy olyat, hogy 90 comments. Arra kattints rá, és abban vannak a kérdések és a válaszok.

Van egy rossz hír is: 19-én azt írta Aspen, hogy a ASLNO következő részére még legalább 2-3 hetet várni kell.

Előzmény: Melkor. (364)
Melkor. Creative Commons License 2007.02.15 0 0 364
Eltudnád ezt kuldeni, sehogy sem találom. orion-m@freemail.hu címre. Koszonom!
Előzmény: +Majmunka+ (362)
pacsirta69 Creative Commons License 2007.02.09 0 0 363
Azér' is írok! Ez egy durva fejezet volt, szegény Piton... Gondolom, legszívesebben hülyére átkozta volna azt a barom nagybácsit. Szerintetek kinek írt Draco? Nekem van egy kósza ötletem: mivel pénzt is küldött, szerintem a Weasley-ikrek boltjából rendelt pár trükkös cuccot, hogy Rhiannon előtt villoghasson.
+Majmunka+ Creative Commons License 2007.01.04 0 0 362

Hahó,

 

Aspen újra meghirdette az "Ask the characters" játékot.

Máris egy csomó kérdés érkezett, és persze válaszok is ezekre Harrytől, Dracótól és Pitontól. Mint mindig, most is nagyon jól lehet rajta szórakozni, ajánlom mindenkinek.

http://aspenlight.livejournal.com/

 

Majmunka

pacsirta69 Creative Commons License 2006.09.13 0 0 361

Könyörgöm, valaki tud valamit Aspenről???

Már lassan egy hónapja, hogy frissített, és kezdem magam az őrületbe kergetni. Csak nem fulladt bele Harry az uszoda vizébe?! :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!