Keresés

Részletes keresés

exmv Creative Commons License 2008.01.13 0 0 220
Jármű, vagy szervezeti szempontból?
Előzmény: IST (217)
IST Creative Commons License 2008.01.13 0 0 219
Levelezgetek néha Ben Jones-szal, a Model Rail magazin szerkesztőjével, aki a figyelmembe ajánlott egy könyvet, lévén tudja, hogy a privatizáció utáni időszaka érdekel az angol vasút területén. Ez lenne az:
http://www.ianallanpublishing.com/product.php?productid=57775&cat=1003&page=5
A könyv elvileg csak 11 nap múlva jelenik meg, de ahogy olvasom a tartalmát, jó kis modern járműösszefoglaló, 256 oldalon. Ehhez képest az ára sem vészes, bár a postaköltség az Ian Allan-nél elég drága. Mindenesetre megrendeltem.
IST Creative Commons License 2008.01.13 0 0 218
Esetleg nézegesd meg azt is, amit a Wiki-n írnak róla:
http://en.wikipedia.org/wiki/Blue_Pullman
Előzmény: modelitt (215)
IST Creative Commons License 2008.01.13 0 0 217
Túl korai nekem (a post-privatisation éra érdekel engem), bár biztosan jó cikkek vannak benne.
Előzmény: modelitt (214)
exmv Creative Commons License 2008.01.13 0 0 216
http://www.railcar.co.uk/hisOthers/BPintro.htm
http://www.paulpettitt-photographs.co.uk/mainline_blue_pullman.htm
http://www.britishtransportfilms.co.uk/productions/films/BT0429/BT429.html
+ a többi Google találat... :)
Előzmény: modelitt (215)
modelitt Creative Commons License 2008.01.12 0 0 215
Hogy értelmes kérdést is tegyek fel,volna egy olyan jellegű kérdésem,tud-e valaki képeket prezentálni a "BLUE PULLMAN" angol luxus dizel motorvonatról.Ez egy 6 részes motorvonat,ha jól tudom az 50-es években közlekedett angliában és a 90-es években luxus módon felújitották,és noszta járatban üzemeltetik. Nekem volt egy szuper könyvem róla,tele képekkel,jelleg rajzokkal,csak valakinek nagyobb szüksége volt rá.
Angol létére szép volt,és ezért szeretnék képeket,imformációkat összegyűjteni a Kék-ségről !
Előzmény: modelitt (214)
modelitt Creative Commons License 2008.01.12 0 0 214
Szevasztok ! Ezen topikon még nem szerepeltem,és hozzászólásom most sem sok,csak szeretném megemlíteni,hogy volna egy párdarab régi 1966-68 évjáratú Railway Modeller újság,ha netán valakit érdekelne,szivesen megválnék tőle,biztosan megtudunk egyezni. Cimem megtalálhtó !
IST Creative Commons License 2007.09.03 0 0 213
Megjelent egy kiadvány, amely kizárólag a WHSmith üzletekben kapható, a címe: British Railways - Modernisation to Privatisation. A 130 oldalas (nagyjából 250 fotót tartalmazó) könyvecske a címnek megfelelő időszakot öleli fel, 95%-ban az akkor közlekedő mozdonyok mindegyikéről ír néhány bekezdést. Mindezt nagyjából két vasúti magazin áráért teszi, azaz 6.99 fontba kerül.
Kellemes olvasni- és nézegetnivaló, nekem ennyit simán megért. Jó lenne egy ilyen kiadvány a Post Privatisation időszakról is, bár a Class66-osok már ebben is szerepelnek.
paca664 Creative Commons License 2007.09.03 0 0 212
Kíváncsi vagyok, nálunk milyen fogadtatásra találna egy ilyen rendszer.
Előzmény: exmv (211)
exmv Creative Commons License 2007.09.01 0 0 211
Anti-social behaviour told to ‘Buzz off’ by One Railway

‘One’ Railway has recently introduced a new weapon to a number of stations in the war against anti-social behaviour. The ‘Mosquito’ systems have been installed at Stansted Mountfitchet, Dovercourt, Frinton-on-Sea, Elsenham, Newport, Whittlesford Parkway, Shelford, Brentwood and Emerson Park stations to deter youths from hanging around the stations at night. The Mosquito device emits a high pitched noise that can only be heard by young people (typically under the age of 25). After a period of time, the noise becomes so annoying that those affected are compelled to move away. The systems can be set to run at certain times, for example between 20.00hrs – 01.30hrs and once activated will run for 20 minutes before going back into ‘sleep’ mode.
Patrick Letford, Crime Reduction Co-ordinator for One Railway said: “The Mosquito systems are primarily a non-confrontational way of removing groups who are causing problems at stations. Since their introduction within the One network, we have had extremely good results.
The success of the system has been measured by feedback from station staff, drivers and the Stansted Passenger Group. This has been very positive and there has been a noticeable improvement not only in the cleanliness of stations (less litter) but also in the perception of fear of crime”

(RSSB Newsletter)
marslakó Creative Commons License 2007.07.23 0 0 210
A Börze topicban lehet több szerencsével járnál..
Előzmény: uzsgyiremot (209)
uzsgyiremot Creative Commons License 2007.07.22 0 0 209

Hali!

 

Eladó még 35 szám a The Railway Magazine 2002-es, 2003-as, 2004-es, 2005-ös évfolyamából.

 

Az újság angol nyelvű, 100 oldalon foglalkozik főként az angol vasutakkal, valamint külföldi útibeszámolókat is tartalmaz. Modellvasúti cikk nincs benne.

 

Ha érdekel valakit, megtalál az uzsgyiremot@freemail.hu címen.

 

Üdv, hb

uzsgyiremot Creative Commons License 2007.07.21 0 0 208

Sziasztok!

 

Feleslegessé vált úgy két cipősdoboznyi fotóm az angol vasutakról. A készítőjük, egy angol vasútfotós ismerősöm küldte őket, az utóbbi 5 évben készültek. Vonali és állomási fotók vegyesen, a legváltozatosabb mozdonyokról (főleg dízel) és szerelvényekről.

 

Megválnék tőlük, vagy egy részüktől, ha érdekel valakit, megtalál az uzsgyiremot@freemail.hu címen.

 

hb

Gyula Creative Commons License 2007.07.20 0 0 207
Köszi. Ryan nem megy, KLM megy, ha a vonat / busz ilyen drága, akkor lehet, hogy az lesz, Amsterdam átszállással. InterRail-t megnézem.
Köszönöm még egyszer.
Előzmény: marslakó (205)
marslakó Creative Commons License 2007.07.20 0 0 206
Szia!

A déli parton van egy pár, de így hirtelen nem tudnám megmondani, hol.
Az Isle of Man-en is van :-)
Előzmény: SzabcsiPro (201)
marslakó Creative Commons License 2007.07.20 0 0 205
Meg a 3 napos InterRail-t is vizsgáld meg.

Mellesleg, én a weben (egy útra) 11 fontos jegyet találtam, igaz még csak szeptemberig vanna fenn az adatok:

http://www.transportdirect.info/TransportDirect/en/JourneyPlanning/FindFareTicketSelection.aspx?cacheparam=4
Előzmény: marslakó (204)
marslakó Creative Commons License 2007.07.20 0 0 204
Nézted a Ryanair oldalát?
Előzmény: Gyula (203)
Gyula Creative Commons License 2007.07.20 0 0 203
Sziasztok!
Nem tudom, jó helyen teszem-e fel kérdésemet, ha nem, akkor bocs'.
Októberben kellene eljutnom Cardiffba, ami Londonból tűnik a legolcsóbbnak. Eddig odáig eljutottam, hogy laza 100 Fontért lehet online vonatjegyet venni Gatwick és Cardiff között (retúr).
Ha tud valaki valami jobb (olcsóbb) megoldást, köszönettel venném tanácsát.
manhattani Creative Commons License 2007.07.03 0 0 202

Úgy tudom, csak külföldön lehet, mi anno a GySEVnél vettük meg, a Szilágyi Dezső téren.

 

Előzmény: bodecsabi (200)
SzabcsiPro Creative Commons License 2007.07.03 0 0 201

Tudom ez nem 100% ide valo, de hatha!

 

Londonhoz kozeli park-, vagy kisvasutazasi lehetoseget tud valaki???

 

Elvonasi tuneteim vannak! :P

 

Koszi elore is!

bodecsabi Creative Commons License 2007.06.27 0 0 200
Sziasztok!

Nem tudjátok: a Britrail Pass-t egy külföldi megveheti Nagy Britanniában is, vagy előre még itthon kell megvenni, ott már nem lehet?

Csabi
IST Creative Commons License 2007.06.24 0 0 199
Egy barátom kiugrott néhány napra Londonba, így megkértem rá, hozzon nekem egy The Railway Magazine-t és egy Railways Illustrated-et, ugyanis már hónapok óta nem olvastam egyiket sem. Leginkább az utóbbira voltam kíváncsi, ugyanis történt náluk egy főszerkesztőváltás még anno, ami miatt gyakorlatilag abbahagytam az olvasását. A nevéből adódóan ugyanis ez egy képekkel bőségesen ellátott magazin volt, telis-tele nagyméretű, jó fotókkal. Miután lecserélték az első embert a lapnál ez gyökeresen megváltozott, inkább egy tipikus brit vasúti újság felé kezdte el vinni a lapot. Sok szöveg, kevés (az angol színvonalhoz képest meglehetősen gyenge) kép volt a magazin tartalma, tele apró hírekkel ami máshol is olvasható volt.
A most kapott példány sajnos még mindig ezt a stílust képviseli. Mellétéve a The Railway Magazine-t ég és föld a különbség a kettő között, pedig elvileg hasonló felépítés mellett dolgoznak. Ennek megfelelően továbbra sem fogom beszerezni az Illustrated-et. Bárcsak megmaradtak volna a fotómagazinnál...
manhattani Creative Commons License 2007.05.31 0 0 198

OFF: Na, azért az Amerilai vasutak egész jó... 

Hiába hízelegsz, nem kapsz a csokoládéból! :-))

ON

Előzmény: IST (197)
IST Creative Commons License 2007.05.30 0 0 197
Hol látsz te komoly vasúti topikot? :-)
Köszönjük a képet!
Előzmény: manhattani (196)
manhattani Creative Commons License 2007.05.28 0 0 196

Nem tudom, illik-e egy komoly vasúti topikba, de ooolyan széééép... :-)   (És a csoki is nagyon jó volt.)

 

IST Creative Commons License 2007.05.13 0 0 195
Most találtam rá egy online is olvasható (illetve pdf-ben letölthető) magazinra. Rail Professional a neve, a honlap címe: http://www.railpro.co.uk/
Érdemes lehet átolvasgatni a szokásos heti Railway Herald mellett.
IST Creative Commons License 2007.05.13 0 0 194
Akit érdekelnek az angol, modern témájú vasútmodellek, annak írnám, hogy megjelent a Modern Railway Modelling 2007. nyári száma. A tartalomból:
- Class 20-as dízeljárgány építése 7 mm-es nyomtávra,
- az 57 601-es, azaz Class 57-es mozdony- és modelltörténet,
- Class 60-as feljavítása belső kidolgozással és koszolással,
- N-es méretű PFA vagon építése a C-Rail Intermodal által gyártott kit-ből,
- terepasztal bemutató: Oulton Traction & Maintenance Depot,
- extra felszerelések a Bachmann Class 66-osára,
- terepasztal bemutató: West Highland, OO méretarány,
- a Class 158-asok Skóciában (fotók a valóságból és modellbemutató),
- kis amerikai vasút: a Southern Pacific 6100A és 6100B-je H0-s méretarányban,
- az új angol modellgyártó, a ViTrains Class 37-esének nagytesztje,
- német vasút: Mehano H0-s ICE 3 bemutató,
- Habfis2 tehervagon a Heljantól,
- YGA, YGB és YGH teherkocsik bemutatása a Bachmann és a Hornby kínálatából,
- H0-ás EMD Model 40 leírás,
- a Bachmann új General Utility Van-jének elemzése.
Asszem ennyi.

A lap egyébként negyedévente jelenik meg, 70 oldalt tartalmaz, az előfizetési díja pedig mindössze 12 font, azaz mintegy 4500 forint, postaköltséggel együtt. Nekem megéri. :-)
exmv Creative Commons License 2007.04.23 0 0 193
22-én reggel 08:30-kor a Dockland Light Rail egy Dél felé, Lewisham felé haladó vonata elszúrta a behaladást Mudchute állomásra.
A vonat a peron előtt állt meg és a kinyíló ajtók megsérültek.
exmv Creative Commons License 2007.04.10 0 0 192
A Corus Northern Engineering Services (CNES) has bemutatott egy új, saját tervezésű és a tervek szerint saját gyártású mozdonyt (pontosabban annak CAD rajzát):
paca664 Creative Commons License 2007.03.17 0 0 191
Tegnap, azaz 16-án Sopronban volt a 87012 és a 87019, útban Szófia felé. Fotók a GySEV topikban, linkelni nem tudok.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!