Keresés

Részletes keresés

nemethla Creative Commons License 2015.12.03 0 0 15209

őrás=órás

Előzmény: nemethla (15208)
nemethla Creative Commons License 2015.12.03 0 0 15208

Hol vagy? KB egy őrás meló a rekeszlamellákat helyretenni. És akkor kerekedik az arcod és a képed is )))

Előzmény: LionKmp (15200)
nemethla Creative Commons License 2015.12.03 0 0 15207

A leghátsó lencsetag nincs fordítva? Ha előfordulhat, az csinál ilyet.

Előzmény: pistik100d (15203)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.12.03 0 0 15206

Lehet nincs sikban valamelyik lencse.

Előzmény: pistik100d (15205)
pistik100d Creative Commons License 2015.12.03 0 0 15205

Fogalmam sincs mi lehet a gond, de így szerintem sem okés.
Lencsét nem hagytam ki belőle és szerintem nincs olyan része amit fordítva lehetne összerakni.
Ha Te is úgy látod akkor szétkapom mégegyszer.

Előzmény: Rőth Sándor (15204)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.12.03 0 0 15204

Valami nem stimmel, ez egy viszonylag jo objektiv, gyarilag nem rontja el a szelet ilyen csunyan, meg full-frame-n sem.

Előzmény: pistik100d (15203)
pistik100d Creative Commons License 2015.12.03 0 0 15203

Sziasztok!
Évek óta nem használtam és most szétszedtem bejáratni a blendéket.
Electric MC Zeiss Flektogon 35mm/2.4
Rosszul raktam össze vagy ennek ilyennek kell lennie? A tesztkép nyitott rekeszen készült középen éles a szélek felé nagyon életlen. (Egyébként F8-on is életlen a kép széle.) Ráadásul APS-C-n.
A végtelen a helyén van. Lehet egyáltalán rosszul összerakni ha látszólag minden jól működik rajta? 
Lehet, hogy valamit fordítva tettem vissza? Köszönöm ha tudtok segíteni.


LionKmp Creative Commons License 2015.12.03 0 0 15202

Ez nagyon szép!

Igaza lehet lentebb Astromannak, hogy hibás sorrendben vannak berakva a lamellák. Egyelőre nem szedetem szét emiatt, remélhetőleg nappali képekbe nem rondít bele. Még nem is nagyon tesztelgettem, fent is hagyom pár napig!

 

(Most csak azért került elő a téma, mert majdnem bevásároltam egy ugyanilyen rekeszhibával küszködő 28mm-est a bolhapiacon. Bár az egyenletes volt, talán mint az industar 61 csillagjai, nem ilyen féloldalas körfűrész.)

Előzmény: Jahno (15201)
Jahno Creative Commons License 2015.12.02 0 0 15201

Ez nem hiba, hanem effekt :-) Industar 61 pld. alapban így néz ki:

 

 

Anna képei jól a király M42es csoportból...

Előzmény: LionKmp (15200)
LionKmp Creative Commons License 2015.12.02 0 0 15200

Elkeserítő; a lamellák miatt a fénykarikáim kis körfűrészek. Asszem kijelenthetjük, ez komoly műszaki hiba. Persze várható volt. Még azzal se nyugtathatom magam, hogy f/11 felett már jó. Pedig jó, csak hát f/11 nem megnyugtató érték. ;-)

 

 

 

Előzmény: LionKmp (15199)
LionKmp Creative Commons License 2015.12.01 0 0 15199

Sajnos nekem ez nem volt nyilvánvaló, viszont gyanús :) Nem baj, ez egyelőre működik jól, de több ilyet nem veszek.

 

köszi mindenkinek a válaszokat, meg ezeket a linkeket, megvárom az adaptert.

Előzmény: Astroman11 (15195)
faki Creative Commons License 2015.12.01 0 0 15198

Ha már adaptered úgyis lesz, egy kérdést megérhet a Pentax adok-veszekben, hátha van eladó 28mm-es!

 

Nem túl rég hirdettek egy Sigmát, de viszonylag gyakori az M-es 28/2.8, ennek kb. 10e Ft a reális ára. A 28/3.5 ritkább és pár ezressel drágább, ill. van Chinon 28/2.8, ez 6-8e Ft-ot érhet.

Előzmény: LionKmp (15193)
Astroman11 Creative Commons License 2015.12.01 0 0 15197

Annak is kell tudni örülni.

Előzmény: Rőth Sándor (15196)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.12.01 0 0 15196

" Egy ismételt szétszedéssel orvosolható."

 

Legfeljebb kaleidoszkop lesz belole.

 

 

Előzmény: Astroman11 (15195)
Astroman11 Creative Commons License 2015.12.01 0 0 15195

Egyértelmű, hogy szét volt szedve és nem jó sorrendben vagy fordítva lettek visszarakva a lamellák.

Az ugye nyilvánvaló, hogy a lamellák végeinek nem szabad túlnyúlni az alatta levő lamella belső ívén! Egy ismételt szétszedéssel orvosolható.

Előzmény: LionKmp (15193)
pater68 Creative Commons License 2015.12.01 0 0 15194

Én nem venném meg. De többiek majd megszakértik. :)

Előzmény: LionKmp (15193)
LionKmp Creative Commons License 2015.12.01 0 0 15193

De legalább az már biztos, hogy a PK-Fuji-X adapter rendelése jó ötlet! Gondolom ez is 7e lenne, ha levehetném a gépről... :( 

 

Viszont  ilyen rajta a rekesz mint ezen, szóval lehet, hogy nem szabad megvenni?!

 

A csatolt képeken lévő Jupiter-21 200mm f/4 már saját, 8e Ft-ért vettem a nemrég. Ez hiba? De talán még így is megérte, miben ronthat ez a hiba? A szűkebb értéknél már rendesen "kört" alkotnak a lamellák. (Összevisszák a képek méretei, mert a látszólag nagyobb kör a szűkebb blende! Bocs. Tehát amikor elkezdem szűkíteni, mindenhol "fogas", köv. lépés egyik oldalon fogas, aztán jó.)

 

Szakmai vélemények? :-) Köszi!

 

  

Előzmény: pater68 (15186)
monyesz Creative Commons License 2015.12.01 0 0 15192

Nekem K-s vagy PKA-s kellene, mást nemigen tudok használni.

Előzmény: pagrus (15191)
pagrus Creative Commons License 2015.12.01 0 0 15191

A Komine 2/28-as gyártmányú Vivitart teszteltem, 2-es blendénél is jó de 2,8-nál a legjobb (Minolta SR végű). M42-es vagy K bajonettes makróért cserébe? Egyik barátom Canon gépére kellene.

 

Előzmény: monyesz (15187)
pater68 Creative Commons License 2015.12.01 0 0 15190

Nem, ez egy kicsi műanyag cucc volt, de tényleg szép. Srácnak volt vagy két objektívje, egy ugyanilyen, meg egy 50-es. A 28-as szorulni kezdett, elvitte javíttatni, ahol eltörték neki az obit, de úgy, hogy nem lehet megcsinálni... Örült, mint majom a farkának, mikor eladtam neki az új állapotút.

Ilyesmi volt:

https://www.pentaxuser.com/forum/topic/fs--vivitar-28mm-f2-8-pka---r-mount-39401

 

Az f2-s az eredeti Kiron nevén fut... ;)

Előzmény: monyesz (15187)
nemethla Creative Commons License 2015.12.01 0 0 15189
Előzmény: monyesz (15187)
monyesz Creative Commons License 2015.12.01 0 0 15188

Volt a Ricoh K, ami veszélyes lehet, mert van egy kis pöcök, ami beugrik a vázon és onnnantól elég nehéz leszedni.

Előzmény: nemethla (15179)
monyesz Creative Commons License 2015.12.01 0 0 15187

De nem 28/2 volt nyugtass meg!

Előzmény: pater68 (15186)
pater68 Creative Commons License 2015.12.01 0 0 15186

Nem normális. Szvsz nem nyílik ki egészen a rekesz...

 

Viszonyításképpen: Zsír új állapotú PK-A Vivitart (28-al kezdődő gyári számmal, tehát Komine gyártmányút) most adtam el 7e Ft-ért.

Előzmény: LionKmp (15182)
LionKmp Creative Commons License 2015.12.01 0 0 15185

Azt a 28mm K bajonettest még csak tervezgetem megvenni és sajnos annyi dologra figyeltem mikor néztem, hogy a márkát (gyártót) nem néztem. :(  10e lenne valami régi géppel együtt, nem adják sajnos gép nélkül, hétvégén megyek vissza.

 

A meglévő jupiter 21-emen (200mm f/4, m42-es) lefotóztam a "fűrészfogat", holnap feltöltöm.

Előzmény: nemethla (15184)
nemethla Creative Commons License 2015.12.01 0 0 15184

MIlyen a vásárolt obi? Mi a neve? Azt írtad, hogy 2,8/28, de az a leggyakoribbak egyike..

 

Előzmény: LionKmp (15182)
LionKmp Creative Commons License 2015.12.01 0 0 15183

Mármint addig ellentéte amíg kézben fogom csak :)

Előzmény: LionKmp (15182)
LionKmp Creative Commons License 2015.12.01 0 0 15182

Értem, köszi, pont ellentéte az m42 "auto"-nak, érdekes.

 

Utolsó aggodalmam, rekesz lamellák fűrészfogat alkotnak amikor még nagy a blendenyílás. Ez normális? Vettem m42-t is már ilyet (jupiter 21) lefényképezem ha nem érthető a kérdés. És ha normális is, megjelenik-e bokeh körökön? Bár ezt holnap ki is próbálhatom a jupiteren. Pentacon 135-ösöm például minden rekeszállásnál "folytonos kör alakú".

Előzmény: nemethla (15181)
nemethla Creative Commons License 2015.11.30 0 0 15181

A váz kinyitja a munkaállásból a rekeszt, és exponál visszaengedi, ezért látod levett obinál a beállított értéket.

Előzmény: LionKmp (15180)
LionKmp Creative Commons License 2015.11.30 0 0 15180

Köszi! Mennyi K! Akkor ezért mondta a bácsi, hogy "csak simán K".

 

és ennek a blende beugratásával van valami trükk? Van az adaptereken valami pöcök ami megnyomhatónak tűnik a képeken. De simán az m42-nél megszokott manuális M módúnak tűnt az obi kézben, azaz ahova tekertem akkora volt a rekesz.

Előzmény: nemethla (15179)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!