Keresés

Részletes keresés

HumanInnovator_JóniFun Creative Commons License 2006.10.15 0 0 6898




Ne haragudj Eavit, hogyha durva voltam.

Előzmény: Eavit (6897)
Eavit Creative Commons License 2006.10.15 0 0 6897

nincs.

 

én úgy tanultam gimnáziumban, ezt hozzátenni felesleges, mert nyilván a saját véleményed mondod el és nem másét. kivéve ha idézel, illetve hivatkozol.

 

viszont most van elegem az egész piti provokálásodból.

 

 

 

 

Előzmény: HumanInnovator_JóniFun (6896)
HumanInnovator_JóniFun Creative Commons License 2006.10.15 0 0 6896

Először is a vélemény nyilvánítás az általában úgy kezdődik, hogy " Én úgy gondolom...", "Szerintem...", " Én ezt úgy látom..."

Vagy "Nem értek egyet, mert...", "Szerintem ez nem igaz, mert.." vagy "Véleményem szerint..", vagy " Én azt gondolom (úgy érzem, hogy...)" és akkor kifejted mit gondolsz róla.


Legalábbis én így tanultam.

Nincs igazam drágám ?

Előzmény: Eavit (6894)
Eavit Creative Commons License 2006.10.15 0 0 6895

ha nem az én véleményemre vagy kíváncsi, ne nekem címezd a te véleményedet. így ha nincs mondanivalóm, nem fogok rá reagálni.

 

így azért volt, mert nekem címezted.

és nem értettem miért.

vagyis igen, de ma valahogy nyugis vagyok.

Előzmény: HumanInnovator_JóniFun (6893)
Eavit Creative Commons License 2006.10.15 0 0 6894

itt kezdődik a pitiskedés. és itt bukik ki a stílus.

a drágámnál.

mégis kinek a véleményét mondjam ha nem a sajátomat? ezen még nem gondolkoztál?

drágám?

Előzmény: HumanInnovator_JóniFun (6893)
HumanInnovator_JóniFun Creative Commons License 2006.10.15 0 0 6893
Oké Eavit stílszerű leszek.

Szerintem a hozzászólásaid elég egyszerűen működnek. Kérdés, megvan a válasz, ítélet, ez ilyen ez olyan, de csak én számítok.

Te tényleg ilyen egyszerű vagy?

"amit te ideblabláztál, az engem egyáltalán nem érdekel.

ezek a te gondolataid. én nem vagyok rájuk kíváncsi. nem értem miért kéne egy felesleges veszekedésbe belemennem.

különben meg minek szántad azt a pár sort?miért nekem?

oké a te nézeteid. miért nekem címezted?

volt előzménye a beszélgetésünkben valami olyasminek, hogy engem ez érdekelhet, vagy rá vagyok szorulva?

leírtad. jól van. jogod van hozzá. (Ez a kivétel)

de hoyg vitázzak egy olyasmiről ami nem vitaindító téma, az pitiskedés (ítélet, méghozzá a destruktív fajtából, gratulálok).

itt olyan szubjektív dolgokról lehtne  :) (Ez nagyon jó) csak szó, ami egyáltalán nem egy vita érv-ellenérv rendszerébe való. (Uff, én beszéltem) "

Lássuk csak 4 EGO megnyilvánulás, 4 kérdés, 3 tény megállapítás, 1 ítélet.

Drágám magas fokon kommunikálsz. :)

Előzmény: Eavit (6892)
Eavit Creative Commons License 2006.10.15 0 0 6892

nos.

amit te ideblabláztál, az engem egyáltalán nem érdekel.

ezek a te gondolataid. én nem vagyok rájuk kíváncsi. nem értem miért kéne egy felesleges veszekedésbe belemennem.

különben meg minek szántad azt a pár sort?miért nekem?

oké a te nézeteid. miért nekem címezted?

volt előzménye a beszélgetésünkben valami olyasminek, hogy engem ez érdekelhet, vagy rá vagyok szorulva?

leírtad. jól van. jogod van hozzá.

de hoyg vitázzak egy olyasmiről ami nem vitaindító téma, az pitiskedés.

itt olyan szubjektív dolgokról lehtne csak szó, ami egyáltalán nem egy vita érv-ellenérv rendszerébe való.

Előzmény: HumanInnovator_JóniFun (6891)
HumanInnovator_JóniFun Creative Commons License 2006.10.15 0 0 6891
Ha már egyszer "blablá"-nak tituláltad a hozzászólásomat, ráadásul azt írtad "szenvedélyes vitatkozó vagyok. kedvelem az éles észt kívánó, érvek és ellenérvek csatáját. véleményem szerint kevés ember tud úgy igazán vitatkozni." , gondoltam ésszérvekkel megviathatjuk mennyire is bla,bla ez.

Bár, mindig elfelejtem, hogy én valójában nem ide tarozom, hanem a "kedves vendégek" közé, akik szétszekálták szegény kicsi szingli lányt a vacsorán ;)
Előzmény: Eavit (6888)
Eavit Creative Commons License 2006.10.15 0 0 6890

mire fel?

vagy úgy gondoltad ez a vitaindító hozzászólásod?

Előzmény: HumanInnovator_JóniFun (6889)
HumanInnovator_JóniFun Creative Commons License 2006.10.15 0 0 6889
Kitágult pupillával (volt iskolatársam szerint kupillával :) ,
és felgyorsult légzéssel várom ellenérveidet. :D
Előzmény: Eavit (6888)
Eavit Creative Commons License 2006.10.15 0 0 6888

de azért ezt a blablát nem érdemeltem büntetésül.

Előzmény: HumanInnovator_JóniFun (6887)
HumanInnovator_JóniFun Creative Commons License 2006.10.15 0 0 6887
Meg hát te vagy itt a legbőbeszédűbb :D

Előzmény: Eavit (6886)
Eavit Creative Commons License 2006.10.15 0 0 6886
nyitottságban.
Előzmény: HumanInnovator_JóniFun (6885)
HumanInnovator_JóniFun Creative Commons License 2006.10.15 0 0 6885

Te írtad, hogy te vagy az élen :)

Előzmény: Eavit (6882)
Eavit Creative Commons License 2006.10.15 0 0 6884

ne moderálj ki! lécci lécci!

hadd szórakozzak!

 

Előzmény: Deibler úr (6883)
Deibler úr Creative Commons License 2006.10.15 0 0 6883
Ideje lenne abbahagyni a topik rombolását. Ha egy hozzászólás provokatív, akkor nem célszerű válaszolni rá (ld. Modus). Szóltam.
Eavit Creative Commons License 2006.10.15 0 0 6882

óóó köszönöm.

hogy hogy ezt most így nekem?

Előzmény: HumanInnovator_JóniFun (6881)
HumanInnovator_JóniFun Creative Commons License 2006.10.15 0 0 6881

Szerény véleményem szerint egy jó párkapcsolatban a felek tudják egymást inspirálni.

Tapasztalatom szerint, sokan azért mennek bele egy párkapcsolatba, mert attól várják, hogy megoldódjanak a problémáik, vagy hogy visszaigazolást kapjanak arra, hogy ők mégiscsak ott vannak a szeren.

Szerintem itt az első tévedés.

Véleményem szerint a párkapcsolatoknak vonzalmon, szerelmen, szerteten,tiszteleten, és kölcsönös erővisszonyokon kell nyugodni. Utána vetődik fel a felvállalás kérdése. Mi az amit felvállalnék az adott illetővel, mennyire vállal ő fel engem. Mennyire tudjuk összeegyeztetni céljainkat, és milyen szintű intimitást tudunk kialakítani együtt.

Előzmény: Eavit (6880)
Eavit Creative Commons License 2006.10.15 0 0 6880

történetesen nem tévedek, ha azt mondom innen több ember is utálja a provokációt, mert már sokszor kaptunk itt mindenfélét az arcunkba.

és személyesen is van szerencsém ismerni innen pár embert. sőt egynél többször is találkoztam velük.

 

 

személy szerint imádom a vitákat. szenvedélyes vitatkozó vagyok. kedvelem az éles észt kívánó, érvek és ellenérvek csatáját. véleményem szerint kevés ember tud úgy igazán vitatkozni.

de.

az, hogy épp nem járok senkivel, nem vitatéma.

nekem ne "okoskodjon" senki.

kivéve, ha megkérdezem a véleményét.

ha itt vagy és beszélgetni akarsz, ám legyen. senki nem bánja. sőt. a csajok igazán kedvesek és nyitottak. velem az élen. :)

 

viszont az egésznek olyan íze van, amit a bridget jones napjójából vett jelenettel tudok a legjobban leírni. nem tudom láttad-e a filmet.

de bridgetet, egyetlen egyedülállóként, meghívják egy vacsorára, ahol csak párok vannak. és mindenféle kedves érdeklődésnek beállított kérdéssel, szétcincálják, és kritizálják. leértékelve őt. holott fogalmuk sincs semmiről.

 

ha azt akarod, hogy az emberek boldogok legyenek, úgy általánosságban (tudod én az általáonsságot imádom úgy, mint te a királyi többest) vagy menj és ossz ételt malawiban, vagy szórd a boldogságport üzbegisztán felett.

Előzmény: HumanInnovator_JóniFun (6879)
HumanInnovator_JóniFun Creative Commons License 2006.10.15 0 0 6879
Kedves Eavit!

Szerény véleményem szerint én elég korrekt, és nyílt voltam, nem sértettem meg senkit, sőt tisztelem a határozottságodat, és egyenes kiállásodat is.

De, idézlek:
"ez nem elsősorban vitafórum. hanem akik így vagy úgy ebben a helyzetben vannak egy csevegő, élménymegosztó fórum."

Ok.
 Azt várod, hogy: Értettem parancsnok! Befogom a számat! (Micsoda nőiességet sugárzó elegancia :)   Vagy mire gondolsz ?

Szerintem a vita mindig inspirálja az embereket. Nem kell vitatkozni, aki nem akar, de ezer egy módja van ilyenkor a dolgok lekezelésének.

"a provokációból pedig itt mindannyiunknak elege van.

a kéretlen tanácsokból is.

mindből kijutott/kijut (a családtól) így is.

köszi, de nem kell."

Imádom ezt a királyi többesszámot. Elég, ha  a magad nevében nyilatkozol bőven.
Akár hiszed Eavit, akár nem, én azt szeretném, ha az emberek boldogok lennének.

De ha ragszkosz hozzá, falakat felhúzni, aztán idegenedjünk el még jobban. Ezt akarod ?

Előzmény: Eavit (6878)
Eavit Creative Commons License 2006.10.15 0 0 6878
"baybee válasz | megnéz | könyvjelző 2005.03.17 15:22:34 (topiknyitó)

Tarsas magany huszon tul... Egyedul vagy? Unatkozol? Ismerkedjunk, dumaljunk..."

 

 

ez nem elsősorban vitafórum. hanem akik így vagy úgy ebben a helyzetben vannak egy csevegő, élménymegosztó fórum.

 

 

a provokációból pedig itt mindannyiunknak elege van.

a kéretlen tanácsokból is.

mindből kijutott/kijut (a családtól) így is.

köszi, de nem kell.

 

Előzmény: HumanInnovator_JóniFun (6877)
HumanInnovator_JóniFun Creative Commons License 2006.10.15 0 0 6877

Kedves Eavit!

 

Mit szeretnék itt ?

Jól szeretném magam érezni. Szeretnék kultúráltan vitázni. Élethelyzeteket és döntési szituációkat átérezni, átgondolni, átbeszélni. Szeretnék felvetni nehéz kérdéseket, és örülök ha az emberek végig gondolják ezeket. Ez persze néha provokatívnak tűnhet, de a zsigerből jövő, őszinte válaszok, ugyanolyan fontosak mint az okosan felépített alátámasztott érvek.

Szociológus vagy?

Nem, közgazdász vagyok. Magántanítok is mellette, de ugyanúgy érdekel a szociológia, mint a pszichológia, a vallás, az etika, a filozófia, a tárgyalástecnika és a jog. A reál területen a matematika, a közgazdaságtan érdekel igazán.

Most rajtad a sor :)

Előzmény: Eavit (6876)
Eavit Creative Commons License 2006.10.15 0 0 6876

és mit szeretnél itt?

szociológus vagy?

 

Előzmény: HumanInnovator_JóniFun (6875)
HumanInnovator_JóniFun Creative Commons License 2006.10.15 0 0 6875

Drága milendee!

 

Az "ostoba" szót én nem használtam, tőled idéztem.

Miért lennél ostoba ? Szerintem sokkal inkább a türelemről van szó, és arról hogyan beszélsz embertársaidról, környezetedről "libák" és egyéb ékes szófordulataiddal együtt.

Ha magaddal van bajod, az úgyis kisugárzik a környezetedre. Lehet, hogy először magadban kéne rendet csinálni, és utána elővenni ezt a durr bele temperamentumodat ?

Mindenesetre ha ennyire őszintén és nyíltan felvállalod az érzelmeidet, akkor biztos rájöttél, hogy egy pontig a dolgok végig gondolása legalább olyan fontos, mint a mindent elsöprő érzelem áradat.

Gondold végig.

Előzmény: milendee (6872)
milendee Creative Commons License 2006.10.15 0 0 6874
vagyis szerinted a nők akkor értelmesek, ha pénzéhesek, és kihasználják a férfiakat. és akkor mi vagyunk a hülye picsák. grat.
Előzmény: HumanInnovator_JóniFun (6867)
milendee Creative Commons License 2006.10.15 0 0 6873

akkor bizonyára azért vagyok egyedül 30 évesen, mert nem költöztem össze 20 évesen egy nyócosztályos faszagyerek vállalkozóbal.

 

te összeköltöznél egy nyócosztályos libával, akitől mindent 2x kéne (minimum) megkérdezned?

Előzmény: HumanInnovator_JóniFun (6869)
milendee Creative Commons License 2006.10.15 0 0 6872
azon akadtam ki egy kicsit, hogy a nők szerinted vagy úgy választanak párt, ahogy tanács szerűen leírtad, vagy nem, és akkor ostobák. ennyi. ezt lekezelő hozzáállásnak találom.
Előzmény: HumanInnovator_JóniFun (6867)
milendee Creative Commons License 2006.10.15 0 0 6871
okka.
Előzmény: Eavit (6862)
Eavit Creative Commons License 2006.10.14 0 0 6870

Aha.

minden világos.

Előzmény: HumanInnovator_JóniFun (6869)
HumanInnovator_JóniFun Creative Commons License 2006.10.14 0 0 6869

Tetszik az árnyalt humor :)

Legyen meg az akaratod:

4 éve vagyok párkapcsolatban, nagyon boldog vagyok vele.

A legjobb barátom házas, fél éve, ők 5 éve vannak együtt. (Nem hiszem, hogy erre fogadtatok volna... :)

A tanítványom továbbra is szingli, de amíg magát nem veszi komolyabban, őt sem fogják a leánykák.

A konstruktív probléma megoldás híve vagyok (ritka állatfaj ), úgyhogy nagyon sokan megosztják velem a szívügyeiket, kétségeiket.

Előzmény: Eavit (6868)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!