Keresés

Részletes keresés

kneissl Creative Commons License 2016.02.01 0 0 3769

A levegőben kerengő vízpára elenyésző mennyiségű szennyeződést hordoz. Nincsen benne kalcium és magnézium ion, ezek a vízben oldva találhatók, és már forralással kicsapathatók a vízből.

(Többen pl. ezért üzemeltetik a kávéfőzőt forralt vízzel, hogy ne kelljen a vízkővel szenvedni)

A vízpára nem tudja ezeket a vízben oldott anyagokat magával vinni.

Úgyhogy ezek az anyagok eleve nincsenek jelen, amikor lecsapódik a pára páramentesítő hideg lamelláin.

És ahogy korábban is írták, a páramentesítő tartályában sosem képződik vízkő, ezt én is tanúsítom.

(És ha megveszed, te is látni fogod ;-) )

Előzmény: Belzer (3767)
Petya79 Creative Commons License 2016.02.01 0 0 3768

"...a páralecsapatódban ugyanaz a dzsuvás víz lesz folyadék formában mint ami előtte a levegőben volt pára formában. Nincs tisztulás nincs lágyulás!"

 

Nem értem, hogy mit akarsz ebből kihozni. A páramentesítőből nyert vizet vélhetően senki nem emberi fogyasztásra, vagy oldat készítésére használja fel.

Azt pedig, hogy az abból nyert lágyvíz milyen keménységű, egy tesztcsíkkal könnyen meg tudod Te is állapítani. Nekem viszont nincs rá szükségem, mert a páramentesítő tartályát az eltelt évek alatt egyszer sem kellett vízkőtleníteni... 

Előzmény: Belzer (3758)
Belzer Creative Commons License 2016.02.01 0 0 3767

Arról volt szó, hogy ...amikor lecsapódik... 

Előzmény: 0l0 (3762)
0l0 Creative Commons License 2016.02.01 0 0 3766

Vagy vízkő is lehet, csak elvileg kevesebb, mint ami azután a csepp után marad, amit direktben csap az ember a tükörre.

Ezt lehetne tesztelni is tényleg így van-e.

Előzmény: 0l0 (3763)
0l0 Creative Commons License 2016.02.01 0 0 3765

Ja, már értem mire írtad ezt :-)

Előzmény: Törölt nick (3761)
0l0 Creative Commons License 2016.02.01 0 0 3764

Abból lesz vízkőlerakódás ott, ahonnan a víz elpárolog...

Előzmény: Belzer (3760)
0l0 Creative Commons License 2016.02.01 0 0 3763

Nálunk még soha nem lett vízköves a tükör. A cseppek után maradhat lerakódás, de szerintem az nem feltétlenül vízkő.

Előzmény: Törölt nick (3761)
0l0 Creative Commons License 2016.02.01 0 0 3762

A lágyulás akkor történik, amikor a víz elpárolog és a levegőbe kerül....

A lecsapatáskor már eleve lágyabb víz csapódik ki. Hogy milyen szennyeződéseket visz magával az más kérdés, de amint azt már írták a keménységet okozó sók közül nem túl nagy mennyiség kóvályog a levegőben.

Előzmény: Belzer (3757)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.01 0 0 3761

Az ablaküveg, tükör miért lesz a kicsapódó pára után vízköves?

Előzmény: Belzer (3760)
Belzer Creative Commons License 2016.02.01 0 0 3760

És hogyan illetve hová tűnik a "kalcium és magnéziumsó" ? 

Előzmény: kneissl (3759)
kneissl Creative Commons License 2016.02.01 0 0 3759

Nem akarnék ezen rugózni, de ha hétköznapi értelemben véve az esővíz lágy víz, akkor a páramentesítőből kinyert, a levegő páratartalmát tartalmazó víz is lágy víz.

Természetesen nem kémiai tisztaságú H2O, de nem kalcium és magnéziumsóban "gazdag" víz.

Előzmény: Belzer (3758)
Belzer Creative Commons License 2016.02.01 0 0 3758

Mint az előbb is írtam a páralecsapatódban ugyanaz a dzsuvás víz lesz folyadék formában mint ami előtte a levegőben volt pára formában. Nincs tisztulás nincs lágyulás! 

 

Előzmény: Petya79 (3755)
Belzer Creative Commons License 2016.02.01 0 0 3757

Ami történik benne az egy egyszerű hideg felületen történő pára kicsapódás. 

 

A desztillálásnál is igen hasonlóan (ugyanígy) nyernek ismét cseppfolyós halmazállapotot, de az alapvető lényege, hogy ott először felforralják a folyadékot! A víz ekkor tud megválni a benne lévő szennyezőktől. 

 

Tehát a páralecsapatódban ugyanaz a dzsuvás víz lesz folyadék formában mint ami előtte a levegőben volt pára formában. Nincs tisztulás nincs lágyulás! 

 

Előzmény: kneissl (3756)
kneissl Creative Commons License 2016.01.31 0 0 3756

Nyilván nem kémiailag tiszta víz jön ki a páramentesítő készülékből, de ami történik benne, az az "elpárologtatás" néven futó desztillációs folyamat kicsapatási lépésének megfelelően történik, így vonja ki a vízpárát a levegőből.

 

(bytheway ... még mindig eladó...)

Előzmény: Belzer (3754)
Petya79 Creative Commons License 2016.01.31 0 0 3755

Valóban így van, a páramentesítőből inkább csak valamilyen szinten lágyított vizet lehet nyerni. Viszont ahogyan kneissl írta, vasalóba például tökéletesen megfelel.

Előzmény: Belzer (3754)
Belzer Creative Commons License 2016.01.29 0 0 3754

Na-na!

 

Itt nem keletkezik semmiféle desztillált víz!

 

Előzmény: kneissl (3748)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.26 0 0 3753

+1 apróság. Nem az a cél, hogy tökéletes munkát végezzen, hanem az, hogy ami lehetőség ott van előttünk, azt használjuk ki. A többit elintézheti a páralecsapató kompresszoros, de annak is sokkal kevesebb munkát kellene így végeznie.

Előzmény: Törölt nick (3752)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.26 0 0 3752

Nem feltétlenül. A zuhanygőz eléggé telített, a zuhanykabinban ott van egyben kis térben a lecsapatandó gőz, a befolyó hidegvíz pedig nagyon hideg, pláne télen. A hőcserélő felület is szabadon kialakítható elrejtetten is mint a no frost hűtőkben.

 

A kompresszoros párátlanítóval szemben ezt a módszert nem szabad leminősíteni, az egy "kényszermegoldás", árammal megy, kb 40eFt-tól kezdődik és meghibásodhat.

 

Emez akár felújítási csőmaradékból is összerakható, energiát nem igényel, meghibásodás kizárt, más szemléletű eszköz. A hidegvíz melegítése is könnyebb lesz, mert melegebb megy a kazánba, bojlerbe. Pofonegyszerű az egész.

 

A lecsapatást "kéznél levő" eszközökkel is meg lehet valósítani, (lehetne még a kinti hideg levegő felhasználásával is pl. a konyhában) nem feltétlenül kell kompresszor, gáz, csak rá kellene jönni a trükkökre.

Előzmény: kneissl (3751)
kneissl Creative Commons License 2016.01.26 0 0 3751

Jó amit írsz, de a páralecsapatáshoz igen nagy felület kellene, ha figyelembe veszed, hogy egy klíma vagy egy párátlanító mennyi lamellát tartalmaz, és azon mennyi levegőt nyomnak át a párátlanításhoz, akkor érezhető, hogy ez a fajta kondenzáció spontán nem, vagy csak nagyon rossz eredménnyel működik.

Előzmény: Törölt nick (3750)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.26 0 0 3750

Saccperkábé, de ez kevés. A befolyó hidegvizet előbb fel kell használni páralecsapatáshoz, majd utána a csövet a lefolyóba távozó vízzel kell tovább előmelegíteni, s innen mehet a bojlerbe, majd onnan a zuhanyba. Így nem lenne annyi energiapocséklás, és nem a csatornát fűtenénk.

 

De ott ahol nincs home vízmelegítés, ez nem jó módszer. (panelház)

Előzmény: kneissl (3749)
kneissl Creative Commons License 2016.01.25 0 0 3749
Előzmény: Törölt nick (3740)
kneissl Creative Commons License 2016.01.25 0 0 3748

Sőt, a keletkező desztillált víz gőzölős vasalóba is jó, meg autó hűtőrendszerbe is... 

Előzmény: SZLreka (3746)
kneissl Creative Commons License 2016.01.25 0 0 3747

Használt páramentesítő eladó (kiköltöztünk onnan, ahol kellett):

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=138264621&t=9144218

Előzmény: SZLreka (3746)
SZLreka Creative Commons License 2016.01.25 0 0 3746

Tisztelt Lista!

 

December 07-én írtam a fórumra, 11-én megvettük a páramentesítőt (Fischer márka).

Tapasztalatom a géppel kapcsolatban csak pozitív.

Eleinte 60-70%-ról indultunk, ma már inkább 52-54 % körül mozog bárhol a lakásban.

Naponta 2-3 órát megy a készülék, a 45 nap alatt 4-5 nap nem ment mert nem voltunk otthon.

Azóta a fürdőbe vettünk fregolit, a ruha is ezzel szárad, újabb penészesedés nem jelentkezett.

A régiek eltüntetésén még dolgozom Szavóval, sajnos mindenhol nem sikerült eddig felszámolnom.

Kicsit a villanyszámla azért többlett, még a pontos kw-ot nem tudom.

Viszont ami a legbeszédesebb az a kb 30-40 liter víz amit azóta a felmosó vödörbe öntöttem (ezzel mossa fel a padlót a feleségem), meg a virágok alá. 

üdv

Laci

Előzmény: SZLreka (3659)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.23 0 0 3745
Előzmény: Törölt nick (3743)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.23 0 0 3744

Egyszerűen csak azon agyalok, hogy energiapazarlás nélkül hogyan lehetne megoldani a fürdőszobai gőzpárát. A fűtés feltekerése, páralecsapató gép üzemelése most annak minősíttetik.

kétségtelen, hogy az a polcról jelenleg levehető megoldás, de keressünk más lehetőséget is, hátha van. Maga a zuhanykabin kabinszerű zárt jellegéből indultam ki, ahogy a ruhaszárító gépek is egy zárt egységben tudnak kis energiabefektetéssel hatékony munkát végezni, és érdekes módon nem melegítéssel, hanem pont hűtéssel.

Előzmény: Petya79 (3742)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.23 0 0 3743

http://www.ng.hu/Fold/2010/06/Hogyan_keletkezik_a_hurrikan

A ciklonos porleválasztó elve jó megoldás lehetne, csak a leválasztandó részecske mérete itt sokkal kisebb így home körülménynek nem jó.

 

Viszont, ha a kupolában (kürtőben) összegyűjtött párát egy összetolt hosszú 120-as lefolyócsőbe szívjuk amiben egy hosszú 63-as-as pvc henger van (szifon) valami ventilátor segedelmével, és például 1 liter hideg vizet sprickolunk a 120-as leszálló ágba amit keringtetünk, (pont olyan lesz mint a hurrikán, körben a lehulló nedves levegő (eső), középen a felszálló száraz) az már jelentős hatásfokú lehet a zuhanykabinnál és pont elég lehet 1 zuhanyozáshoz és simán bedugható a zuhanykabin sarkába is. A lakás páraterhelése jelentősen csökkenhetne. A lecsapatott víz alul nyerhető ki (engedhető le) pont úgy mint a kéményeknél. Persze zuhanyozás közben ez a víz a lecsapatott mennyiséggel növekszik és melegszik. Esetlegesen az amúgy is üzemelő hűtőből kivett jégakkuval menet közben visszahűthető :)

 

Penész, alga elleni takarítás egy szivacslabda, szivacsgyűrű áthúzásával-áttolásával 1 perc alatt megoldható ahogyan a vízvezetéket is átmossák. Lehet, hogy nem is kell olyan vészesen hosszú cső, 1 méteres is elég hatást fejthet ki és több egységet is lehet sorban-párhuzamosan kapcsolni.

 

Léteznek vizes központi porszívók, ahol a porleválasztást a ciklonba történő víz besprickolásával oldják meg, a keletkező trutyi megy a lefolyóba. Soha nem kell takarítani.

 

Hozzátenném, hogy ugyanezt a konyhai páraelszívóval is meg lehetne csinálni. Sokkal sokkal csendesebbek lennének, és nem kellene kizavarni a meleget sem.

 

Remélem el tudod képzelni amit leírtam :)

Előzmény: 0l0 (3741)
Petya79 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 3742

Ha jól szigetelt a lakásod, tudod, hogy hány m3 térfogatú a fürdőszobád, és tisztában vele, hogy adott hőmérsékleten, milyen mértékű nedvességtartalomtól válik a levegő telítetté, akkor könnyen tudsz kalkulálni. Persze a zuhanyfejen kialakításán is múlik, hogy mennyi vízgőz keletkezik egységnyi idő alatt. 

Én amikor tudom, hogy az asszony nekiáll pacsálni, akkor előmelegítem a fürdőszobát, és elindítom a páramentesítőt is. Ha kell, akkor pedig a zuhanyzást követően járatom még egy fél órát a páramentesítőt. Bár a padlófűtésnek köszönhetően, mostanában olyan alacsony a házban a páratartalom (~RH40%), hogy zuhanyzás után egyszerűen csak kinyitom a fürdőszobaajtót.  

 

Előzmény: Törölt nick (3736)
0l0 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 3741

Elvileg hamarosan lesz a fürdőszobában egy kis átalakítás, majd próbálkozom valamivel.

Előzmény: Törölt nick (3740)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.22 0 0 3740

A hideg víz körbevezetése tényleg zseniális ötlet.

 

Kell egy réz kupola, annak az alsó része körben a zuhanyszekrényhez kapcsolódik, és lecsorgat, vagy egy ereszcsatornába ami egy csövön engedi le. A kupola külső oldalán meg a bejövő hideg víz megspirálozva kakaóscsigába, és tovább a vízmelegítőbe. Egy hőcserélőt csináltunk :)

 

létezik ennek egy másik fele is, ami a kifolyó meleg vizet hasznosítja. Illetve.... Pillanat! A kupolából lejövő előpáramelegített hideg vizet a zuhanytálca dupla aljába kell vezetni, itt a lezuhanyozott meleg víz is rámelegít, és innen mehet a vízmelegítőbe. Lett még egy hőcserélőnk.

Előzmény: 0l0 (3738)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!