Keresés

Részletes keresés

zoli09 Creative Commons License 2016.03.13 0 0 1810

Korábban kérdeztem a kazáncseréről, utánanéztem, 4 típust találtam, ami megfelelő lenne:


- Ariston Clas Evo (150-160e Ft)
- Immergas Eolo Mythos (170e Ft)

- FÉG ZCK-24 HE (190e Ft)
- Saunier Duval ThemaClassic (200-220e Ft)

 

A szerelő a Saunier Duvalt ajánlotta, mint márkát, konkrét típust nem mondott, mondta, hogy előtte nézzünk szét, aztán ha találtunk olyat, ami tetszik, mindenképp szóljunk vásárlás előtt. Boscht nem ajánlotta, drága hozzá az alkatrész. Westenből a Quasar D bitermikus, úgyhogy kiesik, a Star Digit drága, akkor már inkább ThemaClassicot vennék. Az Eolo Mythos szimpatikus a garancia miatt (5 év), de az Árukeresős vélemény kicsit elbizonytalanított (bár mi a HMV-t csak mosogatásra használjuk, ott annyira nem probléma, ha nem egyenletes a vízhőmérséklet). Van még valamilyen típus, aminek érdemes utánanéznem, vagy ezek közül válasszak a szerelővel?

KSZD Creative Commons License 2016.03.11 0 1 1809

Tetszik a felvetés. Mi lenne ha...

azok akik úgy érzik javasolnának budiruski fórumtárshoz csatlakozva egy db legmeghízhatóbbnak tartott kazánt megosztanák ezt.

Nem szükséges indokolni és nem kell a más által ajánlottat fel vagy le pontozni.

Hogy legyen értelme maradjunk ebben a kategóriában kondenzációs kombi falikazán 20-30 kw közötti teljesítményben.

 

Előzmény: Galahed_ (1807)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.11 0 0 1808

bosch condens 3000 tapasztalatom szerint leg megbizhatóbb

Előzmény: Galahed_ (1807)
Galahed_ Creative Commons License 2016.03.11 0 0 1807

Irhatnál róla, hogy melyik ajánlott....  

Előzmény: Törölt nick (1803)
mickey75 Creative Commons License 2016.03.11 0 0 1806

Szép napot!Egy régi bitermikus 24kW-os kombi kéményest cserélnék, egyszerűsített készülék-cserével,a megfelelő módon.A választás egy Westen Pulsar D I 24 FI ION -ra esett. Pro/kontra véleményeket is olvastam a szóban forgó kazánról,de itt is szeretném megkérdezni : megbízhatóságát tekintve milyen a készülék?Elsősorban konkrét tapasztalati információt szeretnék,ha lehet....Köszönöm szépen előre is (Várok ár/érték arányban  megegyező alternatívákat is a szóban forgó készülék helyett...)

t.lantos Creative Commons License 2016.03.10 0 0 1805

Indoklas?

Előzmény: Törölt nick (1803)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2016.03.10 0 0 1804

Ezekkel , amióta ismerem , jó pár éve, nem volt probléma.

 

Ariston Clas Evo 24 FF Fali turbós kombi gázkazán 11-25,8 kW

Előzmény: Impostoro (1801)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.09 0 0 1803

egyik se ajánlott!

Előzmény: Impostoro (1801)
KSZD Creative Commons License 2016.03.09 0 0 1802

Senki? Én túl mélyen egyiket sem ismerem.

Ha elmondod mi az ami miatt a ez a kettő szimpatikus, talán tudok érdemben hozzászólni.

Előzmény: Impostoro (1801)
Impostoro Creative Commons License 2016.03.07 0 0 1801

Sziasztok!

 

2 kazán közt vacillálunk, ti melyiket ajánlanátok?

 

-Baxi Luna Duo-Tec (fém mechanikás)

-Ariston Genius Premium

 

Árban az ariston kevesebb egy 100-assal..vajon megéri befektetni a baxiba? Annyival jobb lehet?

 

Köszönöm előre is a tanácsokat!

 

KSZD Creative Commons License 2016.02.29 0 0 1800

A kép alapján nem egyértelmű. Ha jól tudom a 253/1997 k. rendelet 80. § az irányadó.

Előzmény: zoli09 (1793)
KSZD Creative Commons License 2016.02.29 0 0 1799

Szűrő: Nem rejtették el, minden gyártó - legalábbis amelyikről nekem ismeretem van- beleírja a tervezési és/vagy szerelési utasításába a szűrő beépítését.

Elképzelhető, hogy akad olyan szerviz aki beüzemeli szűrő nélkül a kazánt, de ha bármilyen hidraulikus probléma adódik utánna, arra nem érvényesíthető a kazán jótállása.

Előzmény: Zoltanuss (1796)
zoli09 Creative Commons License 2016.02.29 0 0 1798

Amikor azt mondja, hogy kijön, várom, nem jön, felhívom, azt mondja jön holnap, holnap ugyanez, harmadnap megint telefon, megint nem jön, az szerintem a megbízhatatlanság jele. Akkor mondja azt, hogy nem ér rá, vagy akármi, de hitegessen.

Előzmény: Zoltanuss (1797)
Zoltanuss Creative Commons License 2016.02.29 0 0 1797

 vagy jó emberismerő volt és ezért minden hívásra már nem ment ki.

 Nem biztos hogy megbízhatatlan volt.

Előzmény: zoli09 (1795)
Zoltanuss Creative Commons License 2016.02.29 0 0 1796

"Megfelelő fűtési szűrő hiánya esetén annak pótlása/cseréje (jótállási feltétel)"

 

 Hát én eddig 6 rendszert telepítettem, de ezzel a jótállási feltétellel nem találkoztam. Jój elrejthették.

 Ennek ellenére az egyik ajánlattévőnél pont ez volt az elutasítás egyik oka. nem csak ez.

 tehát a megbeszélésünk ellenére  30 % -kal kevesebb fűtőfelületet tett be, gyatra szelepeket akart feltenni,  nem tett be szűrőt, na meg az un. Hatósági nyomáspróbára (gáznál ) felvett 26 órát a megfelelő rezsi óradíjjal.

 Ez volt ami betette az ajtót. mert ha ír egy fix. összeget fel sem tűnik.

 na meg ő nem hatóság. Minek nagyzol.

 Volt persze nyomás próba a másik szerelővel is. 24 órán át nyomás alatt tartotta a rendszert,de nem őrízte ott éjjel. Majd mikor volt az ellenőrzés  - a szolgáltatóval újabb fél óra.

 

 Ez a nyomáspróba egy érdekes dolog. Műszakilag, biztonságilag nyilván kell, de nem árfelhajtásra.

 mint régen egy vízszerelővel történt. Ő is egy lehetetlenül nagy összeget vett volna fel a víz nyomás próba. Mondtam mester nem kell nyomáspróbáznia, majd én ráeresztem a vízet és ha szivárog, úgysem veszem át.

 

 Természetesen nyomáspróbázni mindig kell, de annak címén nagy összeget beépíteni egy költségvetésbe  - néha bukta lehet.

  Vagy pl egy másik csel. Egy szerelő  a kazán és a vezeték oldalon is felvette a gömbcsap szerelési összegét. Nyilván egy gömbcsapot csak úgy lehet szerelni hogy oda csatlakoztatjuk a  a kazánhoz és a vezeték rendszerhez  - nade hogy kétszer felvenni!!  ez is néha bejön, néha nem.

Előzmény: KSZD (1791)
zoli09 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 1795

Ezelőtt egy másik szerelő volt, de ő már annyira megbízhatatlan volt, hogy a végén többszöri telefonhívásra se jött ki, csak ígérgetett. A mostani eddig nagyon megbízható, alapos, pontos volt (mikor pl lecserélte a flexibilis csöveket (gáztűzhelynél is), vagy fél óráig méricskélt, hogy biztos nem szivárog, a szomszéd is vele szereltet már régebb óta. Nem olyan nagy városban lakom, annak is örülök, hogy normális szerelőt találok, aki egyáltalán kijön.

Előzmény: Törölt nick (1794)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.28 0 0 1794

keress rendes szerelőt. géppel könnyedén mosható

Előzmény: zoli09 (1790)
zoli09 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 1793

Köszi a részletes választ. Itt egy kép a kéményről:

Oldalirányban 60-70 cm a távolság, a másik ház ablaka kb 220 cm-re van oldalirányban és 10-20 cm-t lefele.

Előzmény: KSZD (1792)
KSZD Creative Commons License 2016.02.28 0 0 1792

Az égéstermék-elvezetéssel kapcsolatos kivezetést (közel az ablak) legalább rajz formában látni kellene, hogy véleményt lehessen formálni arról.

Előzmény: zoli09 (1790)
KSZD Creative Commons License 2016.02.28 0 0 1791

A kazáncsere a következők költségéből áll össze egyszerűsített készülékcsere esetén feltételezve, hogy a korábbi kazán szabályos telepítésű volt:

-Kazán + égéstermékelvezetés ára

-Ha a kazán áramköre nincs Fi relével biztosítva azt pótolni kell

-Megfelelő fűtési szűrő hiánya esetén annak pótlása/cseréje (jótállási feltétel)

-Ha a fűtési rendszer szennyezett javasolt a gépi vegyszeres tisztítása (jótállási feltétel)

-Új kazán bekötéséhez szükséges víz-gáz-fűtés bekötőcsövek, idomok, apróanyagok

-Beszerelést, bejelentést elvégző szerelő/cég díja

-Üzembehelyező szerviz díja (jótállási feltétel)

Fentieken túl esetlegesen új termosztát, automata légtelenítő, korróziógátló szer, fal festése

 

"Turbósból milyet érdemes nézni?" - Csak olyat ami szabályszerűen beépíthető!

Például, ha az új készülék névleges hőterhelése nem nagyobb a meglévő készülék hőterhelésénél, lehet egyszerűsített csere. Ha előző feltéte nem teljesül az tervköteles-csere és amivel az jár.

Az ajánlott készülék elég szubjektív dolog. Amennyiben a szerelőtől/cégtől ajánlatot kér az ügyfél, úgyis elmondja majd, hogy ő mit javasol és mik a tapasztalatai azzal a  készülékkel.

Ha turbós helyett kondenzációs kazán kerül be az előzőek ugyanúgy igazak.

Plussz feladatként jelentkezik, hogy a kondenzvíz elvezesét be kell kötni a lefolyóba.

Előzmény: zoli09 (1790)
zoli09 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 1790

Van egy elég régi (11 éves) Ariston TX 23 MFFI kazánunk, a használati melegvíz része elromlott. A szerelő azt mondta, vízköves lett és eldugult a hőcserélő, és mivel bitermikus, nem tudja kisavazni, valami olyasmit mondott, hogy túl nagy szögben hajlanak a csövek. Kb 50e Ft-ot mondott a hőcserélőre, de ha megint elromlik valami, akkor valószínűleg több tízezer forint lesz az alkatrész, úgyhogy inkább le akarjuk cserélni, amíg lehet. Ilyenkor ahogy olvastam, egyszerűsített készülékcsere történik. Ebben az esetben a kazánon, szerelésen kívül kell valamilyen engedélyért fizetnem? Gázterv lett csinálva régen, de a szerelő mondta, hogy ma már nem szabályos, közel van az egyik ablak (olyan kémény van, hogy a kazán felett kanyarodik 90 fokot, átmegy a falon, és ott a vége). Ez nem gond?

Turbósból milyet érdemes nézni? Vannak ajánlott típusok?

Ha mondjuk nem cserélnénk le időben a kazánt, és már csak kondenzációst tudnánk felrakni, akkor új gázterv kéne, meg más helyre kéne rakni?

Zöldár Creative Commons License 2016.02.28 0 0 1789

Aztán a sor ellenőrzésen kívül (ami szabott ár) ott van az un. szakvélemény készítés. Az azért jó kis árbevételt jelenhet.

 Úgyhogy a kéményseprők majdnem' minden kilométerkőnél' ott vannak  - vagy legalább is arra törekednek, hogy ott legyenek.

Előzmény: Zöldár (1788)
Zöldár Creative Commons License 2016.02.28 0 0 1788

ja hogy te az un. sor ellenőrzésről beszélsz  , !

 az is költség, de azért megéri nekik, mert másképpen nem csinálnák.

 Az tul. egy mustra, mint anno a katonaorvosok csinálták az eléjük terelt sorozandókról. Egy pillantás és vagy megfelel vagy nem. Úgy 95 %-a mindig megfelelt.

 Így van ez a kémény ellenőrzéseknél is. van költsége.

 ezek : a melós minimálbére ,

némi formaruha,

egy álca kotróeszköz, pl. drót kefe,

 a központ fenntartási költsége

na és a vezetők méltó bére  (ami nyilván nem minimálbér ).

 erre van egy állandó garantált fogyasztói bázis,

a megszabott árat adók formájára be lehet hajtani .

 Maga az egész rendszer úgy van megkonstruálva hogy  a felelősség elkenhető legyen.

 Na ha ez abiznisz veszélybe kerül, nagy a sírás rívás.

 Fő adúász az a 20 szerencsétlen aki CO mérgezésben meghal

 Pedig hányan halnak meg egyéb balesetben értelmetlenül.

 Az a 20 fő azért nem mind a szabálytalan kémények miatt hal meg.

 Abban benne van pl.  az hogy nehány tudatlan beül a kocsijába a garázsban majd beindítja a motort, melegedik aztán nem ébred fel csak a mennyországban.

Előzmény: t.lantos (1785)
t.lantos Creative Commons License 2016.02.27 0 0 1787

2 lakas, ket kazan :)

 

Előzmény: KSZD (1786)
KSZD Creative Commons License 2016.02.27 0 0 1786

Eddig arról volt szó kéményes készülék van és szintén kéményes lenne helyette.

Akkor milyen turbócső? Elvesztettem a fonalat.

Írd már meg milyen kazánod van.

Előzmény: t.lantos (1785)
t.lantos Creative Commons License 2016.02.27 0 0 1785

Nekem a turbocso a teton megy ki. A padlason van egy toldas, es par fok tores is benne. Hogy ez igy jo vagy nem, passzolom.

A budos eletben nem nezte meg senki. 1 perc melo, itt irja ala, 6000 (lehet, most csak 4000 a rezsicsokkentestol). De szerintem igy is lehuzas, mert SEMMIT sem csinal. Akkor meg ne sirjon, hogy ez veszteseges nekik.

Előzmény: eekeili (1782)
t.lantos Creative Commons License 2016.02.27 0 0 1784

Csak a koltseg lesz tripla.

De mondjuk ha kijonne, es megnezne, akkor korrektebb, mint telefonba kozolni, hogy biztos szar.

Elvileg 1 het mulva jonnek a kemenyseprok, azok mar csak ertenekhozza, megkerdezem toluk, hogy igy elozetesen mondjak meg, egyáltalán kihívjam oket penzert, vagy tok folosleges.

Előzmény: KSZD (1778)
KSZD Creative Commons License 2016.02.27 0 0 1783

Szó sincs arról, hogy én az előzetesért kardoskodjak.

A tapasztalat viszont azt mutatja, mint ahogy az itt is többször újra felmerült már, hogy a fogyasztók/tulajdonosok jelentős hányada a gázszerelő vagy a kéménybelelő állítását nem hiszi el, hogy az ő kéménye úgy ahogy van nem lesz jó.

Ha ezt a gázszerelő vagy a kéményes (ingyen) elmondja az sok ember számára "gyanús".

Ha a kéményseprő állítja ugyanezt (szolgáltatási díj ellenében) azt tudomásul veszik.

A végeredmény ugyanaz.

Előzmény: eekeili (1781)
eekeili Creative Commons License 2016.02.27 0 0 1782

Mindjárt rákeresek csak most még a szakvélemény rejtelmeivel foglalkozom  . Ha már majd 40 eft ba került !!

 Természetesen a vezeték tömörségének a vizsgálatát nem vitatom. Mind a gáz mind a füstgáz vezetéknek tömörnek kell lenni és erre vannak vizsgálati módszerek.

Előzmény: KSZD (1780)
eekeili Creative Commons License 2016.02.27 0 0 1781

Látom propagálod az un. előzetes szakvéleményt is. Mond egy bélelő nem tudja milyen műveletek kellenek ahhoz hogy a kéményseprő szakvéleményt készítsen ?

 Más eset. Egy  zárt és túrbós kazánnal, ahová tényleg másfajta bélelés kell mint a nyilt égésterűekhez

 ( a nyilt égésterüekhez elviekben nem is kell  .... ha vállalja az ember a rövidebb élettartamot ). tehát a túrbóshoz műszakilag kell  egy olyan zárt cső ami gáztömör és azt a hozzátartozó elemekkel egy bélelőnek tudni kell, hogy hogyan és miből készíti.

 na szóval a bélelő feladata az volt, hogy kibéleli akéményt és hoz mindenféle papírost a kéményseprőktől, amin 1 vagy  7 oldalon az van hogy megfelel a kémény. természetesen  a kéményseprő a 7 -es oldalt választja, hogy ne tünjön fel a sok sok  hűhó  majdnem a semmiért.

 mert ugye az derék kéményseprő még készitet egy un. hidraulikai számítást-- milyen elegáns most nem áramlási ellenállás, hanem hidraulikai. Egy olyan rendszerre, amiről számítás nélkül is tudni lehet hogy kinyomja a kazán ventilátor az a füstgázt - bocs égésterméket. miért , mert a gyártó 30 m emelő magasságot garantál  és a rendszerem csak  5 m. ha levonjuk belőle a 3 könyököt akkor is bőven megfelel. Mármint áramlástanilag. Bürokráciailag nem.

Előzmény: KSZD (1778)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!