Keresés

Részletes keresés

jakacs Creative Commons License 2015.12.07 0 0 101742

Sziasztok!

 

Full frame canonhoz milyen vagy melyik occsó alap zoomot ajánlanátok? Én a 24-85 és 28-105-re gondoltam, régebben használtam az utóbbit, egészen jónak rémlik. Ár/érték arányban pláne, 30 körül megkapható.

 

Esetleg mást?

nemethla Creative Commons License 2015.12.07 0 0 101741

nem kicsit, de azért egy használt 580 ex II-t inkább, mint yn-ot. Pláne C 430 II mellé

Előzmény: theraphosa (101740)
theraphosa Creative Commons License 2015.12.06 0 0 101740

Canonék a vaku árakkal egy ki csit elszatak.

Előzmény: nemethla (101739)
nemethla Creative Commons License 2015.12.06 0 0 101739

A 30D-hez próbáld ki. Egy 60e-s canonnal jobban jársz.

Előzmény: theraphosa (101736)
nemethla Creative Commons License 2015.12.06 0 0 101738

Nekem ff -en volt és hibátlan...

 

Előzmény: vplaca (101737)
vplaca Creative Commons License 2015.12.05 0 0 101737

Szerintem a 28 1.8 középen még csak csak jó, a kép szélein igen gyenge..

 

28 2.8 IS-em van, az nyitva is éles, még a széleken is jónak mondható.

Előzmény: nemethla (101729)
theraphosa Creative Commons License 2015.12.05 0 0 101736

30D-vel vagy 50D-vel használnám. Beruházok egy 568EX II-re, köszi.

Előzmény: nemethla (101733)
nemethla Creative Commons License 2015.12.05 0 0 101735

És ez az M-en igen guszta...

Előzmény: nemethla (101734)
nemethla Creative Commons License 2015.12.05 0 0 101734
Előzmény: Szabyv8 (101728)
nemethla Creative Commons License 2015.12.05 0 0 101733

A II-es változata tudja csak a mastert, de azzal is necces, nem mindegy, milyen vázra teszed.

http://www.davidpartington.com/m43/2014/12/16/yongnuo-yn568ex-ii-master-mode/

 

Nekem pl 5d I-el, 1Ds mkII-vel nem ment normálisan, 5DII-ve és 40D-vel igen. A vázról vezérelve, ha olyan a vázad, esélyes. De csak a II-es tudja, a 600 ex sem: unlike the Canon 600EX-RT, the YN-600EX-RT cannot be used as an optical master, only as an optical slave. Looking over the manual, there are sections to set the flash as an RT master, as an RT slave, and as an optical slave, but no section on setting optical master mode. So, I think it's likely that the flash simply doesn't have this functionality, despite what the specs say.

Előzmény: nemethla (101732)
nemethla Creative Commons License 2015.12.05 0 0 101732

568 EX csak Sc vagy Sn, tehát Canon vagy Nikon Slavet tud, mastert nem. 

Előzmény: theraphosa (101730)
theraphosa Creative Commons License 2015.12.05 0 0 101731

Nézd meg a C 24 2.8-at is, olcsó, akcióban van az Extreme digitalnál + 10e Ft.-ot a Canon visszatérít.

Előzmény: Szabyv8 (101728)
theraphosa Creative Commons License 2015.12.05 0 0 101730

Off

 

Egy kis segítséget kérek szépen. Canon 430ex vakut slaveként el lehet sütni Yongnuo 568 Ex-el masterként beállítva?

 

On

nemethla Creative Commons License 2015.12.05 0 0 101729

1,8/28 nagyon jó. Már 2-es rekeszen is... A többi nem az a nagy fényerő...

Előzmény: Szabyv8 (101728)
Szabyv8 Creative Commons License 2015.12.05 0 0 101728

Sziasztok!

 

Obi vásárlás előtt véleményt szeretnék hallani tőletek.  Canon-os vagyok, van egy 40D-sem és egy EOS M-em. Éjszakai fotózásra szeretnék. Város fotózásra és belekóstolnék az asztrofotózásba. Kell a nagy fényerő és a nagylátószög.  Ezeket az obikat néztem ki: Canon EF 28mm f/2.8 IS USM; Canon EF 28mm f/1.8 USM; Canon EF 24mm f/2.8 IS USM; Canon EF 20mm f/2.8 USM Halszem optikát nem akarok erre a célra. Mi a véleményetek és tapasztalatitok ezekről az obokról.

 

Előre is köszönöm! :)

LIR Creative Commons License 2015.12.05 0 0 101727

Tisztelt Fórumozók!

 

Szeretném megkérdezni hogy van-e tapasztalata valakinek az alábbi objektívvel.

EF 24-105mm f/3.5-5.6 IS STM

 

Köszönettel:

István

expert1 Creative Commons License 2015.12.05 0 0 101726

Sziasztok!

 

Mi a véleményetek a Canon 70-210 F4 obiról? ( ez még az F4L elődje )

kisbakancs Creative Commons License 2015.12.03 0 0 101725

Köszi az infót.

Előzmény: swarc09 (101724)
swarc09 Creative Commons License 2015.12.02 0 0 101724

köszi! ez elég pozitív! :-)

 

a 70-200 témához:  én használtam, használom a Canon régi stabi nélküli verziójátt is és az új, IS II-es verziót is. van összehasonlítási alapom. bár nem portréhoz, hanem gyors mozgáshoz, színházban, tehát elég mostoha körülmények között. az a helyzet, hogy ebben a szituban nincs képmnőségbeli különbség, a stabi nélküli is nagyon penge! 1/200s alatt persze elkél az IS, kézből irtó hasznos, főleg rendezvényen vakuval, ott valszeg a képélességbeni előny is lejöhet, DE a régebbi verzió  észrevehetően gyorsabb, kegyetlen! :-) tehát ha gyors mozgáshoz, és még követéshez (AI Servo) is kell, akkor a stabi nélküli verziót ajánlom!

Előzmény: allow (101720)
ph5.5 Creative Commons License 2015.12.02 0 0 101723

Ez az oldal sem szentírás...  de egy számszaki teszt alá tudja támasztani a gyakorlatot.

 

A lényeg. A Sigma azt tudja mint a Canon. Csak olcsóbban és stabival. A Canon időjárás álló. A Sigma papíron nem... de egy kis szemerkélő esőt még elbír. Akárcsak a vázak többsége melyre nem írják rá hogy bírja. Persze egyiknek sem ajánlott és ha vizet kap és elromlik egyik sem garis gond. Még a pro vázak esetén sem. 

 

De visszatérve a Sigmára. A Stabija jó és ebben a tele tartományban is áldásos segítség. AF gyors és pontos. 

Előzmény: kisbakancs (101722)
kisbakancs Creative Commons License 2015.12.02 0 0 101722

Sziasztok .

 

Mielőtt vásárlok szeretném a véleményeteket kérni .

Adva van egy bizonyos pénzösszeg , adva van egy bizonyos elvárás részemről  bizonyos optika iránt , ez a Canon 70-200  f 2,8L  ( nem az IS-es változat) .

DE van a piacon  a Tamron-nak és a Sigmának is (papíron ) ugyanazokkal a paraméterekkel bíró terméke a piacon.

A Tamron szinte egyforma áron van a Canonnal , a Sigma már jóval olcsóbb, viszont mind a két optikában  Canonnal ellentétben van optikai stabilizátor.

Nagyon nehéz eldöntenem hogy mit áldozzak be , milyen kompromisszumot kössek , a képstabilizálás a pénz  kárára, a (canonnál ez +200E ft) vagy gyűjtögessek még, és rágjam a körmöm még egy darabig.

Vagy a Canonnál a nevet is nagyon meg kell fizetni.

vplaca Creative Commons License 2015.12.02 0 0 101721

Hát a 18-135-től más világ lesz egy 85 1.8 vagy egy 100f2, de még egy 100-as makró is.

 

 

Annyi, hogy a makróba szerintem hamar beleun az ember, legalábbis az ismeretségi körömben ezt tapasztaltam.

http://www.slrlounge.com/school/canon-100mm-prime/

Előzmény: yashicamat124g (101716)
allow Creative Commons License 2015.12.02 0 0 101720

Használtam Canon 24-70 mkI-et 6D-vel. Képminőség rendben volt, AF néha tévesztett (de csak ezzel az obival a 6D-n.)

Tamron 24-70 stabis verzsönt 5D mkI-el használom. AF talán lassab, mint előző párosnál, de megbízhatóbb. Képstabija nagyon jó, képminőség rendben van. Azonos időben nem voltak meg, hogy össze tudtam volna hasonlítani őket azonos körülmények között. Nekem most marad a Tami.

Előzmény: swarc09 (101718)
ff55 Creative Commons License 2015.12.02 0 0 101719

Sziasztok!

A Tamron idén augusztusban dobta ki a Tamron 18-200/F3.5-6.3 Di II VC objektívet.

Nagyon kiváncsi lennék, esetleg van-e valakinek már tapasztalata róla, vagy mit gondoltok, Canon EOS 1200D-vel hogyan használható? Nyílván egy belépő szintű géphez, de hobbi fotózáshoz, utazásokhoz gondolnám. A profi obikhoz képest jobban határolt a tudása, de mégse 150 ezerbe kerül, és nem cipelnék min. 2-3 obit magammal :-)

 

 

 

swarc09 Creative Commons License 2015.12.01 0 0 101718

van-e valakinek tapasztalata, esetleg összehasonlítási alapja a Tamron 24-70 stabis obijával? Canon 24-70-hez viszonyítva (ára miatt az mkI-hez)

nemethla Creative Commons License 2015.12.01 0 1 101717

Vadássz egy 85/100-as kistelét, ne makrot. Majdnem egy árban vannak, de a 2/100 ritkább. A 85 gyakoribb, 70 ezertől elérhető. Nem bánod meg. És súgok egy apró érdekességet: ha a 85/1,8-at felteszed egy 58mm -es fordítógyűrűvel a vázra, csodás effektet kapsz jutalmul!

Előzmény: yashicamat124g (101716)
yashicamat124g Creative Commons License 2015.11.30 0 0 101716

Bocsánat, nem írtam, hogy 60d-re kellene. 

Most egy 18-135 is stm van hozzá, elégedett vagyok vele minden szempontból, el is portrézgatok vele ha kell.

A fényerő azért néha hiányzik. 

Ez mellé tervezek valamit, azt hittem egyszerű lesz.

Sajnos nem mondanám, hogy ez vagy az a fontosabb. Makróban nem vagyok jártas, de lehet, hogy megtetszene, úgy érzem érdekelne.

De a nagy fényerő és tele együttes képi világa is csábít. 

A portré pedig ahogy jön, rokonok, család ilyesmi.

Tehát ebből is egy kicsi, abból is egy kicsi.

De még vacillálok néhány fix obi között is:

24/2.8;  40/2.8;  50/1.8  (STM-esek)

Nem tudom eldönteni, hogy melyik az, amit elsőként jobban ki tudnék használni a meglévő obi mellett.

Aztán majd apránként, évenként talán bővül a szett.

Érdekesnek tartom a képi világgal kapcsolatos hozzászólást. 

Tehát akár egyforma beállítás mellett is más a képi hatása a 100-as makróval, vagy 100-as telével készült képnek?

Kösz az eddigi hozzászólásokat.

 

nemethla Creative Commons License 2015.11.29 0 0 101715

Alapjában cropot gyanítok, oda meg a 135 sok

 

Előzmény: vplaca (101714)
vplaca Creative Commons License 2015.11.29 0 0 101714

100f2 vagy 135f2L

 

85 1.8 is jó, de a 100 f2 nyitva jobb, ezt használom most..

Előzmény: yashicamat124g (101711)
nemethla Creative Commons License 2015.11.29 0 0 101713

Portréhoz, vagy csak telének: 1,8/85 ( esetleg 2/100 USM )

Makrohoz 2,8/100 macro

 

Más képi világ mindkettő. De ha a 2/100-ast választod telének, az is más, mint a makro.

Más távolságtartományra épített obik. A maximumot a makro a közeli képeken hozza,

a többi meg a normál ( 1m-től végtelenig ) tartományban.

 

A választás alapja az lehet, hogy melyik cél lesz a fontosabb, a gyakoribb.

A telékkel is elég jó közelképeket lehet csinálni, de nem véletlen, hogy azokon nincs

32-es rekesz, csak 22.

 

Szép fényeket!

 

Előzmény: yashicamat124g (101711)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!