Keresés

Részletes keresés

bélgázmester Creative Commons License 2005.03.14 0 0 413
Nah, megyek aludni, annál hamarbb kezdődik:)
Kletta Creative Commons License 2005.03.13 0 0 412
Davlev, köszönöm az infót, meg a linket. Szavaztam én is, meg elmentettem a szép csoportképet.

A Minimax oldala szerint a 3. rész a Gyerekek és egerek, a 4. meg Árkádia 1001 órája. Hát jól össze van keverve, de nem baj.
Előzmény: Davlev (407)
Davlev Creative Commons License 2005.03.13 0 0 411
Szinkronos DV, csak az a kérdés, hol található. Én egyszer láttam a szegedi Tesco-ban.
Előzmény: sheldon (410)
sheldon Creative Commons License 2005.03.13 0 0 410

Köszi. Azt láttam(itt), hogy újra adják, de reméltem, hogy van DVD is.

Sebaj, felveszem videora.

Az egyszer volt egy ember szinkronos DVD, vagy feliratos?

Előzmény: Davlev (409)
Davlev Creative Commons License 2005.03.12 0 0 409
Sajnos nem. Csak most kezdik újravetíteni. Reménykedhetünk, hogy talán kiadják, mint az "Egyszer volt.. az embert"-t.
Előzmény: sheldon (408)
sheldon Creative Commons License 2005.03.12 0 0 408

Sziasztok!

 

Nem tudom volt-e már róla szó, hs igen, sorry.

Létezik-e Mo.-n elérhető DVD kiadása a sorozatnak?

Davlev Creative Commons License 2005.03.12 0 0 407

Az előzetestőll én sem voltam elragadtatva. De az biztos már, hogy eredeti szinkronnal lesz. Erről a port.hu ajánlója győzött meg.

Előzmény: izomhod (406)
izomhod Creative Commons License 2005.03.12 0 0 406

Délután láttam a minimax-on az előzetest. Nem voltam elragadtatva tőle. Az angol zenét nyomták alá, és nem volt valami meggyőző az egész. Ja, és özönvíz miatt kellett menekülniük, ilyesmit értettem belőle.

 

Na, írok is minimaxinak:)

Davlev Creative Commons License 2005.03.11 0 0 405

Néztem a Minimax textjén, hogy a második rész címe "Jégvilág". Ha jól következtetek, ez az "Iclandics-Le vaiseeau Fantome" epizód lesz. Elég érdekes, lehet, hohy egy harmadik sorrendet állítanak fel.

Nem baj, digitálisan úgyis szépen sorba lehet rendezni :D:D:D:D

Kletta Creative Commons License 2005.03.09 0 0 404

Valamennyit javítottam az 1. epizód vázlatán ( http://www.livejournal.com/users/kletta/2275.html ), és fölraktam egy vázlatot a 14. epizódról is ( http://www.livejournal.com/users/kletta/3018.html ), de mind a kettő nagyon össze van csapva.

 

Az előző hozzászólásomhoz is: abszolút nem szeretném a fordítást kisajátítani Bernardo vagy akárki más elől. Legfeljebb legépelem, amit érteni vélek, de ez nem jelenti még azt se, hogy az helyes, azt meg pláne nem, hogy nem akarom, hogy más is fordítson.

 

Most már végre teljesen biztos, hogy tudunk majd videófelvételeket csinálni.

Kletta Creative Commons License 2005.03.07 0 0 403
Davlev írta a Mobilfórum topikjában, hogy a Múmin is lesz a Duna TV-n, márc. 19-én 18:30-tól. A honlapon megadott nevek mások, mint amire emlékeztem, de lehet, hogy maga a film a régi szinkronnal megy majd. (Én egyébként az újraszinkronizálást se bánnám, a nevek rendszere talán jobban hasonlítana az eredetihez. Egyébként az is meglepett, hogy 1996-ban ment, én azt hittem, régebben.)

Mindenesetre most már majdnem biztos, hogy az EV-t is, a Múmint is föl tudjuk majd venni videóra.

Talán a különböző könyveket, füzeteket könnyebb lenne magyarul kiadni, mint az epizódokat szinkronizálni; viszont sajnos a második évadról alig van nyomtatott anyag. A http://shagmir.free.fr/4_docs/livres/accueil.htm oldal szerint van egyrészt egy összevont regény a 26-27. epizód eredeti scénarió-jából (forgatókönyvéből?), ami azt jelenti, hogy vannak benne olyan részletek, amelyek a kész rajzfilmből kimaradtak. Másrészt egy (Shagmir szerint eléggé középszerű) sorozatban van egy füzet a 28. és egy a 27. epizód alapján.

Remélem, hogy nyárra (=amikor nekem lesz időm) már elkezdik vetíteni a második évadot is, vagy legalábbis hír lesz róla. Ha mégsem, elkezdhetek vázlatot írni az epizódokról, belevéve azoknak a részleteknek a rendes fordítását, amik az első évadból ismétlődnek. Amilyen az lesz, attól még mindenki ugyanúgy fogja várni a vetítést. 8-)

Asszem, olyan is volt, aki arról panaszkodott (más topikban), hogy a Minimax nem igazán vetít nagyobbaknak való filmeket. Ez mindenesetre most megváltozott.
_ Liar _ Creative Commons License 2005.03.07 0 0 402
a második sorozat biztosan nem volt Magyarul!
Előzmény: Davlev (401)
Davlev Creative Commons License 2005.03.06 0 0 401

Ez bizony nagy baj. Az egyik megoldás, amit e-mailben javasoltak, hogy van egy fizetős oldal. Havonta 2000Ft-ért 1Gb tárhelyet biztosítanak.

 

Jó kérdés az, hogy volt e a második sorozat magyarul. Ugyanis sok hozáászóléssal feljebb valaki mondta, hogy a kalózos részek a második sorozatban nagyon rosszak. Ezt honnan tudja????

 

Remélem, hogy 0 27-52 részt nem kell  kérni, ha a visszajelzések azt mutatják, hogy a mostani gyerekenek is tetszik.

 

Kiváncsi vagyok, mit szólnak azok, akik a Minimax fórumán azért voltak a vetítés ellen, mert "mostanában csak gagyi műsorokat adnak". 

Előzmény: scurty (399)
_ Liar _ Creative Commons License 2005.03.06 0 0 400
nos azt remlem tudjátok hogy csak az első 26részt fogják leadni.... a többiért megint téphetjük a szánkat
Előzmény: _ Liar _ (397)
scurty Creative Commons License 2005.03.03 0 0 399
Hello nép. Van egy kis gáz. Törölték az accountomat a szerverről, amin az elsullyedtvilagok.tk oldal volt. Szóval ezért nem megy. És nem is fog. Ha valaki lenne szíves adni tárhelyet, annak tudnék örülni. Ha meg nem ad senki, akkor eddig élt az oldal.
daniel1 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 398
Igen, ez a Thot. Egy gusztustalan gép-szörny elől menekültek éppen hőseink, ami Arkana-t majdnem letaszította egy szakadékba, ekkor lépett közbe Toth, aki elvitte Arkanát egy régóta kihalt, elhagyatott, liánokkal benőtt Metropolisba. Arkanát játszótársának tekintette, és ezért nehezen is vált meg tőle a végén. Arkana - mikor elszökött tőle - készített neki egy játékbabát, melyet saját képére mintázott, hogy így pótolja az eltünésével Thot-ban okozott ürt.
Van közületek valaki, vagy ismertek valakit aki digitálisan is fel tudja venni a részeket?
_ Liar _ Creative Commons License 2005.03.01 0 0 397
Kletta ... nem kaptam semmit ... probáld ujra :)


Vetítési időpontok:
2005.03.14. hétfő 19:35 (1. epizód)
2005.03.15. kedd 19:35 (2. epizód)
2005.03.16. szerda 12:35 (1. epizód)
2005.03.16. szerda 19:35 (3. epizód)
2005.03.17. csütörtök 09:05 (1. epizód)
2005.03.17. csütörtök 12:35 (2. epizód)
2005.03.17. csütörtök 19:35 (4. epizód)
2005.03.18. péntek 09:05 (2. epizód)
2005.03.18. péntek 12:35 (3. epizód)
2005.03.18. péntek 19:35 (5. epizód)
2005.03.19. szombat 12:35 (1. epizód)
2005.03.19. szombat 16:05 (3. epizód)
2005.03.20. vasárnap 12:35 (2. epizód)
2005.03.20. vasárnap 16:05 (4. epizód)
2005.03.21. hétfő 09:05 (5. epizód)
2005.03.21. hétfő 12:35 (4. epizód)
2005.03.21. hétfő 16:05 (3. epizód)
2005.03.21. hétfő 19:35 (6. epizód)
2005.03.22. kedd 12:35 (5. epizód)
2005.03.22. kedd 16:05 (4. epizód)
2005.03.22. kedd 19:35 (7. epizód)
2005.03.23. szerda 12:35 (6. epizód)
2005.03.23. szerda 16:05 (5. epizód)
2005.03.23. szerda 19:35 (8. epizód)
2005.03.24. csütörtök 09:05 (6. epizód)
2005.03.24. csütörtök 12:35 (7. epizód)
2005.03.24. csütörtök 19:35 (9. epizód)
2005.03.25. péntek 09:05 (7. epizód)
2005.03.25. péntek 12:35 (8. epizód)
2005.03.25. péntek 19:35 (10. epizód)
2005.03.26. szombat 12:35 (6. epizód)
2005.03.26. szombat 16:05 (8. epizód)
2005.03.27. vasárnap 12:35 (7. epizód)
2005.03.27. vasárnap 16:05 (9. epizód)
Kletta Creative Commons License 2005.03.01 0 0 396
Ez asszem, a "Thot" című epizód volt, a sorban a negyedik (a DVD-ken a nyolcadik). ( http://shagmir.free.fr/2_episodes/04.htm ) Thot Arkanát rabolta el, de tényleg jóindulatú volt, tulképp egy gyerek, aki Arkanához hasonlóan nem mindig igazodik el a világban. Legalábbis Shagmir leírásában ilyesmi van. A végén a stáblista alatt is van egy kép Thotról Arkanával a tenyerében (csak messziről, úgyhogy Arkana alig fölismerhető); talán a stáblista videóját le lehet tölteni a spanyol oldalról, bár én most nem értem el. Egyébként a 49. (48.) rész a Thot folytatása; remélem, majd a második évadot is újravetítik.

Regisztrációkor a Minimax küld valami visszajelző e-mailt (a jelszóval?), és én azt nem kaptam meg már elég régóta. Persze lehet, hogy csak a Care2 vacakol.

_ Liar _, remélem, hogy a Care2 azért eljuttatta hozzád az e-mailemet.
Előzmény: izomhod (395)
izomhod Creative Commons License 2005.03.01 0 0 395
Megjelent előttem ez a rész, hogy így leírtad, köszi :) Gondolkodok, hogy mikre emlékszem még, de most késő van, nem kapcsol az agyam. Hmm, mégis. Egy kép ugrott be, amikor Arkana, vagy Rebeka egy hatalmas lény tenyerében van. Azt hiszem, először megijednek tőle, de nem bánt senkit. Olyan tohonya ?állat? lehet, mint valami nagy dinoszaurusz. Bikk és Bakk pedig minig összenyomták az orrukat, nem? Ja, és az előző részben egy pincébe mentek le a "tankok" elől, és valamelyik fiú egy szekrényben ült és dúdolt. A két sárgaság oadugrott, így lökték be a titkos járat ajtaját. Hogy mik jönnek elő 16-17 év után. Eszméletlen... Mi nem sikerül a minimax regisztációnál?
Előzmény: Kletta (394)
Kletta Creative Commons License 2005.02.28 0 0 394
Ez szerintem a 23. rész lehet (a DVD-n a 24.), "La guerre interstrates/Interstratas War", magyarul lehet, hogy "A nagy háború", ha a Cordell1 által megadott cím ezt az epizódot takarja. Én a magyar változatból semmire sem emlékszem, csak azóta láttam franciául DVD-n, meg néztem a képes ismertetőt a http://shagmir.free.fr/2_episodes/23.htm címen. Meg a http://tehrig.tripod.com összefoglalóját: "Matt [=Bob] and Rebecca discover a parallel world that resembles their hometown, where a war has been raging for countless years. The only way to stop the fighting is to show both sides proof of Arkadia's existence."

Szóval ebben a rétegben Bob és Rebecca azt hitték, hogy hazaértek, és Bikkel és Bakkal együtt elindultak fölfedezni a várost. Aztán kiderült, hogy mégsem az övék, és hogy ott háború van. A sápadt fiú neve franciául Shad, és asszem, először Bob rántotta el őt valami zuhanó tárgy alól, de aztán Shad vitte le őket az óvóhelyre, a pontos részletekre most nem emlékszem.

Shad Árkádia dalát (vagyis a főcímzenét) dúdolta. Arról folyt a háború, hogy létezik-e Árkádia. és Shad oldala abban hitt, hogy létezik. Akkor asszem, Bobék meg akarták állítani a háborút azzal, hogy mindkét oldalnak bebizonyítják Árkádia létezését... talán Shagshagon keresztül? Szóval Rebecca, Bik és Bak visszamentek Shagshagba, Bob és Shad meg talán megpróbált a helyi parancsnoksággal érintkezésbe lépni.

A toronybeli katonát asszem, Lasnak hívták. (Bár nem láttam a nevét leírva, vagy ha mégis, nem emlékszem, hogy hol. A las franciául "kimerült", szóval lehet beszélő név.) Las azt hitte, hogy Bob és Shad a váltás -- ő maga talán már 16 éves kora óta ott volt a toronyban -- és már annyira elege volt a háborúból, hogy nem érdekelte, másokkal mi történik, csak ő el akart már menni a toronyból. Úgyhogy asszem, valahogy tényleg ott akarta hagyni a két srácot maga helyett, de aztán megesett a szíve rajtuk, és visszament értük, úgyhogy hárman menekültek el egy Shagshaghoz hasonló, de kisebb repülőn. (Nem emlékszem, közben talán már lőtték is a tornyot?)

Repülés közben Las fölhívta a parancsnokságot, és megmondta nekik, hogy Árkádia létezik, abba lehet hagyni a harcot. De asszem, a repülőt is lőhették, mert Las elég súlyosan megsebesült. Az az epizód vége (vagy legalábbis az utolsó kép Shagmirnál), hogy Las fekszik a két fiú között, és Shad (asszem, ő), mondja neki, hogy véget ért a háború, és ő, Las, vetett neki véget. Las meg erre, "Akkor végre alhatok", ami lehet, hogy eufemizmus a halálra, de elvileg még meg is gyógyíthatták Shagshagban, nem? Mert talán az az utolsó jelenet, hogy Shagshag szép lassan beúszik föléjük.

És köszönöm, hogy elmesélted, amire emlékszel. Ahogy itt elemezgetem a mesét, nagyon érdekel, hogy azokhoz, akik kisgyerekként látták, mi jutott el belőle.

Egyébként olvasom a Minimax fórumát is, csak sajnos valahogy nem sikerült regisztrálnom magam. Úgyhogy itt szeretném elmondani, hogy Dózsa György nincs az EV-ben (már amennyire én értettem...), csak én hülyéskedtem az itteni 239. hozzászólásban. Vörös Rébék viszont van, és néha repül is. ;-)

Minden jót,
Kletta
Előzmény: izomhod (393)
izomhod Creative Commons License 2005.02.27 0 0 393

Hurrá-hurrá!

 

Most beugrott az egyik rész.

 

Egy várost tankszerű, gépvezérelt gépek romboltak le. Bob, és Rebeka is ott volt, és találkoztan egy sápadt fiúval, aki megmentette? őket, lementek egy óvóhelyre. Mi volt ez a város, és ki volt a fiú? Az rémlik még, hogy a srác valami dallamot dúdolt.

Asszem Bob felmászott a toronyba, ahonnan a gépeket irányította egy csávó, de az becsapta Bob-ot, és örök rabságba kényszerült volna.

 

Áhh, nagyon homályos, most nagyon töröm a fejemet, segítsetek lécci mi hogy volt:)

Kletta Creative Commons License 2005.02.26 0 0 392
Ja, és Davlevnek köszönöm az infót.

Bernardo, bocsánat, hogy csak ilyen későn válaszolok.

Egyáltalán nem biztos, hogy a gyerekek tilosban jártak. Én úgy magyarázom, hogy Shagshag is a többiek tudta és engedélye nélkül segített nekik, de nem akarom senkire ráerőltetni a véleményem.

Spartakust dicsérni tényleg nem a te dolgod, hanem az enyém. ;-) Persze nem akarom senki elől elvenni a lehetőséget. Nekem épp az tetszik benne, hogy „öreg harcos” létére milyen érzékeny, körültekintő, részvétteljes. És szerintem a bizalmatlanságnak nem kell feltétlenül érzéketlenséget jelentenie. (Egyébként van egy elméletem, miszerint a csoport legkevésbé érzékeny tagja nem Spartakus, hanem Bob, de ez valszeg elég nagy hülyeség.)

Érdekes az összehasonlítás, hogy valaki a gonoszokat nem veszi emberszámba, ill. megszabja, hogy mire használják a segítségét. Ugyanis szerintem lehet, hogy Spartakus mindkettőt csinálta. A kegyetlen öccsével (legalábbis eleinte) még az öccse akarata ellenére is, saját szavaival „mindenáron” erőltetni akarta a testvérkapcsolatot. (A második évadban meséli el Spartakus Bobnak az ifjúsága történetét, aztán még egyszer-kétszer összefut az öccsével. Remélem, előbb-utóbb vetíti a Minimax azt is…)

Rebeccának szerintem is jól megy a parodizálás; ezért gondoltam, hogy olyat is nevetségessé tudna tenni, aki nem eleve nevetséges, mint a kalózok.

Nem tudom, szegény dr. Hársing Lajos hogy gondolkodott, nekem az jutott eszembe, hogy Proust regénye, A la recherche du temps perdu, magyarul Az eltűnt idő nyomában, és talán ezért lett itt is „eltűnt idő” a temps perdu. Végülis nem egy olyan gyakori kifejezés, lehet, hogy más is ehhez kapcsolja…

Szerintem nem arról van szó, hogy Batu kán vagy Spartakus sokáig éltek, csak, hogy az elsüllyedt világok különböző történelmi korokat (vagy irodalmi műveket) idéznek fel. (Nem is mindig tisztázott, hogy mitől van a (néha egészen pontos, akár konkrét személyekre is vonatkozó) egybeesés, ill. hogy Bobnak és Rebeccának mikor milyen előismereteik, gondolataik vannak erről – pedig a mese/valóság viszony elég fontos része a történetnek.) Nekem nem jutott eszembe, hogy a jövőben játszódna a sorozat, egyes részeket kivéve. Én úgy éreztem, hogy Bob és Rebecca hangsúlyozottan a nézők világát képviselik, tehát a jelenben élnek, ill. a nyolcvanas évek közepén…

Milyen történelmi személyre hasonlít Arkana? (Spartacus feleségéről csak a http://ancienthistory.about.com/b/a/080543.htm címen meg az ott megadott linken olvastam valami keveset…) Spartakus nekem is afrikainak tűnik; legalábbis úgy értettem, hogy az anyja afrikai, és az apja is élt Benában.

Tényleg, mit jelent a мира oroszul? A мир birtokos esete? Vagy a ми’рo szóhoz van köze (amit nem is ismertem, csak a szótárban láttam)?

Most igyekeztem viszonylag röviden írni, mert nem tudom, zavarja-e a fórumot, de még elég sok gondolatom van. Remélem, hogy ha majd maguk az epizódok könnyebben elérhetőek lesznek, a mőelemzés is egyszerűbb lesz.

Minden jót,
Kletta
Előzmény: Bernardo_Cellini (242)
Kletta Creative Commons License 2005.02.26 0 0 391
Scurty, sajnálom, hogy nem tudod majd nézni. Ami felvételt mi készítünk, azt majd szívesen kölcsönadom, ha megoldható.

Az egyetlen infó, amit most tudok adni, az egy pár link. Az LJ-s shagma-közösség, ( http://www.livejournal.com/community/shagma/ ), meg a spanyol espartaco2-yahoogroup ( http://ar.groups.yahoo.com/group/espartaco2/ ) .

Egyébként az egyetemen találtam néhány Akció újságot (http://www.lehetmasavilag.hu/akcioujsag ; nem ismerem annyira, hogy véleményem legyen róla), és annak a legutóbbi számában van interjú egy Maxigas nevű házfoglalóval. Szerintetek véletlen egybeesés?
Előzmény: scurty (389)
Davlev Creative Commons License 2005.02.25 0 0 390
Most, hogy jobban megnéztem az axer.hu-t, rá kellet jönnöm, hogy ez egy gyerekbarát böngészőprogram, amire elő kell fizetni(havi 1250 ft) és csak aztán lehet Minimaxot nézni.:(:(. Mondjuk nekem van, szóval én örülhetek. De majd veszem fel őket. És biztos lesznek valakik, akik bedigizzék.
Előzmény: scurty (389)
scurty Creative Commons License 2005.02.25 0 0 389
Hümm ;D Hát van ez így... Egyébiránt ha valakinek van kedve, írhatna a szereplőkről valami kulturáltabb leírást, szívesen feltenném. Meg persze ha tudtok magyar hangokat vagy akármilyen infót, szóljatok. Az újra leadott részeket sajnos nem tudom nézni, se felvenni, mivel Minimaxom az nincs. Az axer.hu-n, amit figyelmembe ajánlottál, DavLev, meg mindig ugyanazok a rajzfilmajánlók mennek... Szóval aki nézheti, az örüljön a nevemben is.
Davlev Creative Commons License 2005.02.24 0 0 388

Szóval rosszul adtam meg a nevet Scurty-nek:):) Mer amikor az utolsó rész hangját hallgattam, azt hittem, hogy Csellár Réka Loria hangja. De nem.

 

Megvettem az e havi Minimax magazint a műsor miatt. 14-én este 19:35-kor lesz az első rész, majd minden hétköznap ugyanígy. Ismétlés 12:35-kor, hétvégén 12:35-kor, és 16:05-kor adják.

 

Kazettákat megvenni, videokat beizzítani!!!!!:):):)

Előzmény: Cordell1 (387)
Cordell1 Creative Commons License 2005.02.24 0 0 387
pontosan, őt hívják Csellár Rékának
Előzmény: daniel1 (386)
daniel1 Creative Commons License 2005.02.23 0 0 386

Sziasztok, Kedves Emberek!

Én volnék az aki frissítette az elsullyedtvilagok.tk fórumát, még mindig tart lelkesedésem, hogy ráakadtam. Már kétszer is: tavaly januárban, meg nyáron is kisebb hadjáratot indítottam az EV-t illetően, igaz inkább a külföldi oldalakon, de akkor nem találtam meg a magyar honlapot. Lehet hogy mikor először kerestem, még nem létezett, nyáron meg talán nem volt elérhető... hmmm... a "hírek" rovat szerint valószínűleg ez a helyzet. Tovább kell hogy hergeljem a kedélyeket, hisz én is az újraleadás előtt találtam ide, s nekem is van legalább egy tucat részem. Isten bizony, nem direkt időzítettem így!

Egyébként mikor a nem-megadott magyar hangokat nézegettem, jutott eszembe, hogy az árkádiai gyerekek közül egyikük hangja mintha az "Aprónép" vagy valami hasonló elnevezésű ?Disney?-s sorozatban szereplő lánynak a hangjával lenne azonos... Csak tipp...

_ Liar _ Creative Commons License 2005.02.23 0 0 385
Kletta kedves ... irj emil ... vissza akarom adni a DVDidet!
Előzmény: Kletta (383)
Davlev Creative Commons License 2005.02.22 0 0 384

Támogatom!!! Ha valaki tud franciául, akkor írjunk úgy neki. A linkeket is jó lesz bővíteni.

 

Az Imdb-re felraktam a neveket a magyar szinkronból, és bővítem a vetítéss során.
Előzmény: Kletta (383)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!