Keresés

Részletes keresés

K_Pisti Creative Commons License 2004.04.19 0 0 2460
Sziasztok!

Új szemszögből közelítem meg a kérdést. Mi lenne a válaszotok erre: Canon PowerShot G5 vagy PowerShot Pro1, ha azonos árban lehetne kapni?

Üdv,
K:Pisti

detri. Creative Commons License 2004.04.16 0 0 2459
Hát tényleg nem ér annyit. Legalábbis nekem nem. Ez az 512-es Kingston 21+tréfa volt, amíg ilyen árban mozognak nekem többet ér a kétszer akkora kártya, mint a kétszer olyan gyors.
Előzmény: RAW (2458)
RAW Creative Commons License 2004.04.16 0 0 2458
Rob Galbraith szerint a normál Kingston és a normál Sandisk versenyt vívnak az utolsó helyért. Az nálam is látszik, hogy a Sandisk még a Canon kártyájánál is lassabb. Egyébként meg nem olyan tragédia ez a lassúság, én inkább neves, de lassú kártyát vennék, mint noname gyorsabbat.
A Transcend-et 36 eFt-ért vettem kéz alatt, de bontatlanul. Tájékoztatásul a Sandisk Ultra II 512M a MediaMarkt-ban 67 eFt (van), neten 58-ért is találni (de nincs, csak ára), annyit szerintem nem ér.

Előzmény: detri. (2457)
detri. Creative Commons License 2004.04.16 0 0 2457
Ez jó volt nagyon, köszi! Mennyibe került ez a Transcend 512 kártya? Kíváncsi lennék mit produkált volna az én Kingstonom, állítólag bazilassú ez a nem elit verzió.
Előzmény: RAW (2456)
RAW Creative Commons License 2004.04.16 0 0 2456
A 'Milyen CF kártyát vegyek?', 'Érdemes-e gyors kártyát venni?' témakörben érdeklődőknek szeretnék segíteni, konkrét mérési adatokkal és a véleményemmel.

Vizsgált CF kártyák:
eredeti Canon 32M,
mezei SanDisk 64M,
Transcend 45x 512M.

Egyéb eszközök:
PowerShot G5,
Hama 8 in 1 USB 2.0 kártyaolvasó,
P4 2.4 GHz gép USB 2.0 porttal, XP SP1-el.

Fényképezés:
Minden képet 2592x1944 SuperFine JPEG módban készítettem. A kártyára mentéshez és a visszanézéshez szükséges idő nagymértékben (akár 20-30% is!) függ a képtartalomtól, ezért minden képet állványról, a kertünk ugyanazon részletéről készítettem egymás után, nagyjából megegyező fényviszonyok közepette.

1. Egy kép exponálása, majd mentése.
Az exponálógombot félig lenyomva élességet és exponálási paramétereket állítottam. A mérést a gomb teljes lenyomásakor kezdtem. A mentés végét a zöld LED villogásának megszűnése jelzi. 10 exponálás átlagát vettem.
Canon 32M 6,7 s
Sandisk 64M 7,5 s
Transcend 512M 3,4 s
Látható, hogy a gyors kártyára kb. 2x gyorsabban menti el a képet, de ennek gyakorlati haszna megkérdőjelezhető, mert mentés közben is tudunk újra exponálni. Ha viszont új exponálás előtt mindig megvárjuk az előző kép elmentését (mert paranoiás vagy, mint én), akkor jól jön a gyors mentés. Ha exponálás után rögtön lejátszásra kapcsolunk (mert alaposabban szeretnénk megvizsgálni a képet, vagy jön a gyerek: mutiii..), akkor az éppen exponált kép ugyan rögtön megjelenik, de a gombok mindaddig nem élnek, amíg el nem menti a kártyára a képet, ilyenkor is jól jön a gyors kártya.

2. Képek visszanézése: lejátszás módban lapozgatás a képek között.
Nagy kép, adatok nélkül:
Canon 32M 2,0 s
Sandisk 64M 2,0 s
Transcend 512M 1,7 s
Kis kép, hisztogrammal:
Canon 32M 2,2 s
Sandisk 64M 2,2 s
Transcend 512M 1,9 s
Itt a gyors kártyának szinte semmi előnye nincs.

3. Sorozat exponálása. Gyors (H) sorozatot exponáltam. Minden kártyával 5-ös sorozatot készített a gép. Két időt mértem, az első, amíg a kijelzőn az exponálás után a 'busy' felirat látható, addig semmit nem lehet csinálni, mert tele van a gép átmeneti memóriája. Utána már lehet (legalább egy képet) exponálni, de a mentés még folyik, amíg a zöld LED villog. A villogás után lehet újra teljes sorozatot exponálni. 3 mérés átlagát vettem.
busy: kész:
Canon 32M 6,9 s 34,1 s
Sandisk 64M 7,5 s 37,2 s
Transcend 512M 3,5 s 17,2 s
Csodák nincsenek. Az első kép elmentése pont addig tart, mint egyképes felvételnél, öt kép elmentése pedig ötször annyi ideig. Ha valaki sorozatokat szeretne egymás után fényképezni, akkor bizony jól jön a gyorsabb kártya. 3-as sorozatfelvétel készül focus, vagy expo bracketing esetén, ha valaki ezt kedveli, annak is segít egy gyors kártya.

4. Képek beolvasása a PC-be. Intézővel fogd-és-vidd módon átmásoltam a telefényképezett kártya tartalmát a PC-re. Megadom a mozgatott adatmennyiséget, a szükséges időt, és az ezekből számolt sebességet.
méret: idő: sebesség:
Canon 32M 31,1 MB 10,6 s 2,9 MB/s
Sandisk 64M 56,0 MB 17,6 s 3,2 MB/s
Transcend 512M 499,1 MB 74,0 s 6,7 MB/s
Hoppá-hoppá! A gyors kártyát 2x gyorsabban tudjuk olvasni. Azért az már valami, hogy fél gigabájtot egy és egynegyed perc alatt berántottunk a számítógépre.

5. Képek kiírása PC-ről. Ez viszonylag ritka esemény, képek helyett persze lehet akármi, ha adathurcolásra szeretnénk használni a kártyánkat.
méret: idő: sebesség:
Canon 32M 31,1 MB 39,5 s 0,8 MB/s
Sandisk 64M 56,0 MB 109 s 0,5 MB/s
Transcend 512M 499,1 MB 215 s 2,3 MB/s
Méginkább hoppá-hoppá! ÖTSZÖR gyorsabban lehet írni, mint a csiga Sandisk-et. Ez már mellbevágó különbség, ha a Sandisk 512M-s lenne, 16 perc alatt tudnánk teleírni, a Transcend-et meg 3,5 perc alatt!!

Tanulságok:
Először is: a Sandisk-nek (Ultra II), a Lexar-nak (40x-60x), a Kingston-nak (Elite Pro), stb. is vannak gyors kártyái, nekem éppen Transcend van, ezért mértem ezzel. A többi gyártó gyors kártyája valószínűleg hasonló eredményeket adott volna.
Másodszor: a kártya íráskor jóval gyorsabb, de ezt ez a fényképezőgép nem tudja maradéktalanul kihasználni.
A gyors PC-s kapcsolathoz gyors PC, és mindenféleképpen USB 2.0-ás port (vagy FireWire) kell.

A gyors kártya növeli a fényképezés 'fun factor'-át ami nálam fontos dolog, de meg lehet lenni nélküle.

Kicsit hosszú lett, de remélem, segítségetekre lesz.

Jó fényt kívánok:
RAW

farkzoli Creative Commons License 2004.04.15 0 0 2455
Z-M-an,HA-Roli
Köszi a választ,tehát a gép jó,csak buta.Bezzeg a filmes gépemen még azt is nyilván tartja a vaku,milyen közel van a portéka...
A gyorsaság (vagyis a hiánya) külön fejezetet érdemelne.
K_Pisti Creative Commons License 2004.04.14 0 0 2454
vtdriver,
köszönöm szépen a kimerítő válaszokat, többet ért mindenféle interneten olvasható leírásnál!
Ezek alapján, mivel nekem fontosabb a gyors működés és a jobb képminőség, mint az 5 MP, azt hiszem maradok a "régi" G3-asnál. Ha találok jó állpotban lévő használtat, rárepülök :-)

Még 1x köszi!

K:Pisti

Előzmény: vtdriver (2433)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.10 0 0 2453
Köszi a válaszokat!
vtdriver Creative Commons License 2004.04.10 0 0 2452
Ne 20%-al szamolj mert az a bruttobol 16% jar vissza, (az a netto 20%-a) :-)
Egyebkent ha majus 1 elott vasarolsz azt utana is visszakapod!
Nem emlekszem hogy a hataron levontak volna, amennyi az ados papirra volt irva annyit kaptam vissza.
Előzmény: Törölt nick (2449)
handras Creative Commons License 2004.04.10 0 0 2451
Onnan természetesen. :-)
Előzmény: handras (2450)
handras Creative Commons License 2004.04.10 0 0 2450
Erről nem az illetékest kérded, mert utoljár a onnaín az esküvői öltönyömet hoztam 12 éve. :-)

Én úgy tudom, hogy a határon levonnak pár %-ot.
Lehet még az Ibusz vagy Autóklub irodákkal is intéztetni, de ez is pénzbe kerül.

Annó a Görenje-s korszakban, úgy emlékszem a boltba lehetett visszavinni a papírokat, és akkor az egész lé visszajárt, de ez már nagyon régen volt... :-(

Egy biztos, a dolog csak május 1.-ig működik!

Előzmény: Törölt nick (2449)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.10 0 0 2449
handras,

Szia

En is osztrakiaban akarok gepet venni. Elvileg az ado ott 20%, annyit vissza is kapok??? Vagy kevesebbet?

Előzmény: handras (2439)
HA-Roli Creative Commons License 2004.04.09 0 0 2448
Sziasztok!

Írtok még néhány hibát és más típus után nézek. Az egyik szempontom a külső vaku volt (mert az már adott), de azt nem gondoltam, hogy nem használja a segédfényét. Mondjuk engem a 300D vaku-elővillantós AF segítsége is zavarna az EOS 50 gyors, pontos AF-a után, de persze a 10D-nél is írnak hibákat.
Na mindegy, hezitálok még egy kicsit...

Üdv.

Előzmény: Z-M-an (2447)
Z-M-an Creative Commons License 2004.04.09 0 0 2447
Ez feature, sajnos :(((

Szerintem ez tipikusan kib*ás a Canontól: aki gyenge fényviszonyok között is gyors és pontos AF-t akar, vegyen minimum 300D-t. Köszönjük szépen!
Jómagam is értetlenül állok ezelőtt. Olyannyira súlyos a helyzet, hogy az új 8MP-es Pro1 sem használja a vaku AF segédfényét.
Ez nekem már kizáró ok, ugyanis sokat fényképezek gyenge világítás mellett: itt a G2 nagyon gyakran hibázik, ez számomra elfogadhatatlan.
Hiába, még a "prosumer" vonal sem "pro". Érthetetlen :((((

Előzmény: farkzoli (2446)
farkzoli Creative Commons License 2004.04.09 0 0 2446
Szevasztok!
Egy talán ide is illő kérdés:ha a 420ex vakut a G3-ra teszem,nem működik a vaku segédfénye.Pedig ráférne.Van ezzel valakinek tapasztalata,hogy miért?Vagy valami beállítást nem találtam kitartó kutakodásom után sem?Bocsi,ha volt már ez a téma,ha ráérek elolvasom a topikot.
apaf3j Creative Commons License 2004.04.08 0 0 2445
Köszi!

Azt hiszem, inkább nekiállok gyűjteni egy 420EX-re. Elektromos méréssek utoljára gimnáziumi fizikaórán volt dolgom, azzal a szép, nagy, félméteres volt- (vagy amper?) mérővel. Kipróbálni meg nem merem. Még egyszer köszönöm.

handras Creative Commons License 2004.04.08 0 0 2444
Az én olympus vakum is ment rajta...

Feszültség és áramerősség mérő műszerrel elvben ki lehet mérni a dolgot, a probléma abban rejlik, hogy olyan rövid ideig áll fen a dolog, hogy nem tudod a hagyományos műszereket leolvasni. :-(

Azt hiszem, hogy ossziloszkóppal megoldható a dolog. :-)

Előzmény: Soká (2443)
Soká Creative Commons License 2004.04.08 0 0 2443
Ha már okosabb válasz nem érkezik...
nem érdemes a kis Sunpakkal próbálkozni, nagy valószínűséggel még elsütni sem fogja. Én nem voltam oly óvatos, mint te, egyszerűen mert nem tudtam, hogy kárt is okozhatok, kipróbáltam a háztartásban fellelhető vakukkal, de bizony egyikkel sem működött együtt.
Aztán a Pálvölgyiben is próbálkozott az egyik eladó, de ő sem járt sikerrel.
Persze van ellenpélda, xgab67 kolléga (ha jól emlékszem a nickjére) valami amerikai vakuval sikerrel járt. Persze nem mint TTL.
Előzmény: apaf3j (2442)
apaf3j Creative Commons License 2004.04.06 0 0 2442
Sziasztok!

Emlékezetem szerint hasonló kérdés volt már, de ilyen talán még nem: van egy ősrégi (legalább 20 éves) kis Sunpak vakum, amely tökéletesen szuperál. Szívesen használnám a G3-on, de nem merem, mert emlékezetem szerint valaki azt írta, hogy a régebbi vakuk túl nagy áramlökést adhatnak az érintkezőn keresztül. (Ha ez hülyeség, elnézést, de nem vagyok szakember.) Tehát arra lennék kíváncsi, hogyan ellenőrizhetném, hogy ez a vaku használható-e a G3-on. Előre is kösz!

gábor_l Creative Commons License 2004.04.06 0 0 2441
sziasztok!

Eladó cuccok canon g3-hoz illetve g5-höz:

Canon tc-dc58n tele converter
Canon wc-dc58n wide converter
canon la-dc58b adapter

Bolti árak :

43990.-
49900.-
7900.-

Ezt mindösszesen 75.000.- ftért kínálom tökéletes állapotban ,dobozzal, garanciával és ajándékba adok egy sigma ex circ.polárszűrőt és egy sigma ex uv szűrőt.

Ha érdekel akkor dobj egy mailt. Üdv.

vtdriver Creative Commons License 2004.04.04 0 0 2440
Ezzel kapcsolatban vegyesek a tapasztalatok. En marc 15-en voltam kinnt, Sopronnal jottem vissza es a hataron elinteztem - voltak rajam kivul meg joparan es a kutya sem szolt. Akkor vasaroltam igy eloszor, nem volt kedvem levelezgetni, ugy gondoltam egye fene lesz ami lesz. Nem lett semmi, pedig a magyar oldalrol pont ralatni a parkolora ahova felreallsz intezni...
Előzmény: detri. (2438)
handras Creative Commons License 2004.04.04 0 0 2439
Mert kényelmetlen a magyar fnáncok elött intézni.
Előzmény: detri. (2438)
detri. Creative Commons License 2004.04.04 0 0 2438
OK, köszi. Ha fel lehet venni a határon is a visszajárót, akkor miért szokták itthon az autóklubnál, ibusznál, stb utólag visszaigényelni az adót?
Előzmény: vtdriver (2437)
vtdriver Creative Commons License 2004.04.03 0 0 2437
Ha elotte mesz ki akkor visszakapod, ha utana akkor nem. Ha elotte mentel ki akkor utana is visszakapod a penzt, ha jol emlekszem 3 ev volt a papiron amig visszaigenyelheted. Persze legegyszerubb rogton a hatarnal kp-ben felvenni...
Előzmény: detri. (2436)
detri. Creative Commons License 2004.04.03 0 0 2436
:DDDD
Akkor nyugodt szívvel veszem meg a 420EX-et. :)

Nem tudjátok, hogy május 1 után mi lesz az osztrák adóval? Nem kapom vissza? (gondolom nem)

Előzmény: handras (2432)
vtdriver Creative Commons License 2004.04.03 0 0 2435
Ha elore tudom hagy a G5 ilyen gaz nem adom el a G3-at, de mivel a G3-nal a CA nekem nem volt zavaro es amig mind a ket gep nalam volt nem csinaltam olyan kepet amin kiugrott volna... de ez nekem mar keso banat.
A fene sem erti, ahelyett hogy javitananak ezeken a dolgokon meg inkabb "rontanak" rajta...
Pedig meg csak azt sem lehet mondani hogy ennyi penzert mit varjon az ember...
Előzmény: handras (2434)
handras Creative Commons License 2004.04.03 0 0 2434
vtdriver: 7. pontra reflektálva: Én a CA miatt mondtam le a g2-m update-jéről.
Előzmény: vtdriver (2433)
vtdriver Creative Commons License 2004.04.03 0 0 2433
K_Pisti,
nekem mindkettohoz volt szerencsem most G5-om van, ezek az en tapasztalataim:
1. Nem tudom nalunk mennyi a kulonbseg, de usa-ban most olcsobb a G5 mint a G3 utolso ara. Amugy a semmi xtra, a +1MP -t meg a fekete szint leszamitva. Asszem a kijelzojenek nagyobb a felbontasa de ez nem tunt fel a hasznalatban. Ez manapsag nem igazan indokol kulonosebb arkulonbseget foleg ha azt nezzuk hogy az ujabb modellek tobbet tudnak es olcsobbak mint az elodjuk.
2. Elessegben nem vettem eszre kulonbseget, a G3 semmikeppen sem produkal eletlenebb kepeket...
3. En szemely szerint nem talaltam a G5-ot zajosabbnak, igaz ISO100-nal nagyobbal talan nem is hasznaltam, ha kellett akkor inkabb letettem valahova vagy allvany... Eddig mindig sikerult megoldanom.
4. A G3/G5 kihajthato-forgathato keresoje oriasi elony az S50-el szemben. Ez lehet hogy most jelentektelennek latszik, de ha mar megvan nem tudnal lemondani rola....
5. Az AF a G3-nal is ugyanilyen volt es (szerintem)nem lassabbak egyik hasonlo kategoriaju gepnel. Mint mar elhangzott "single"-re kell allitani "continuous" helyett es akkor nem "maszatol".
6. Gyenge fenyviszonyok kozott az EOS 5-om is nehezen fokuszal.. Csodakat ne varj, de ahogy mondtam, (szerintem) ebben a kategoriaban nem rosszabb a tobbinel..
7. A kromatikus aberracioban a G3 leveri a G5-ot, vannak helyzetek amikor ez nagyon kijon...
A G3-nal fel sem tunt hogy van, ennel meg egybol eszrevettem...
8. Nekem a G3 is keson jelzett, amikor "szolt" hogy kezd merunli akkor mar csak par kepet tudtam csinalni - az elozo 2-300 utan...
9. Nem folosleges az 5MP de az igaz hogy nekunk egyszeru felhasznaloknak mindegy. A4-es nyomtatasban en nem vettem eszre kulonbseget a 4 es az 5MP-s kep kozott...
A kartyara nem fer szamotteven tobb kep a G3-nal. En 2db 256MB-ost hasznalok, az nekem boven eleg.
Hat nekem ennyi a tapasztalatom. Ha van meg valahol uj G3 es meg olcsobb is mint a G5 akkor en azt vennek... Nagyon jol sikerult kis gep! A G5-ot sem fogod megbanni, de osszessegeben a G3 jobb...

Előzmény: K_Pisti (2419)
handras Creative Commons License 2004.04.02 0 0 2432
Na tessék, még egy okos ember! :DDDDDD

Köszi, a javítást.

Előzmény: Z-M-an (2431)
Z-M-an Creative Commons License 2004.04.02 0 0 2431
420 és 550EX egyaránt tud high speed syncet és második redőnyt, ha a váz támogatja.
Az 550EX okossága a nagyobb kulcsszám mellett, hogy a 420EXeket slave-ként infrán vezérli. Azaz egészen komoly világítást lehet velük csinálni.
Előzmény: detri. (2427)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!