Keresés

Részletes keresés

v_sanya Creative Commons License 2011.04.06 0 0 12251

Valamit félreértek. A 'gigánál' nincs fényképezve a nadír, ezért adtam meg a gömb változatra a választ. Az állvány ugyanaz mindkét esetben.

Előzmény: Solt (12250)
Solt Creative Commons License 2011.04.05 0 0 12250

A budaörsi giga-panóval kapcsolatban érdekelnének ezek a részletek, ahol a 300-as telével dolgoztál. Köszi.

Előzmény: v_sanya (12249)
v_sanya Creative Commons License 2011.04.05 0 0 12249

A gömb Nikon 10.5 halszemmel készült. Ehhez 60 fokonként készült 6 kép vízszintesen, + egy a zenitre, + egy a nadírra és az állvánnyal félreállva még + egy kép az állvány helyéről. Állvány: Benro + NodalNinja III.

Előzmény: Solt (12248)
Solt Creative Commons License 2011.04.05 0 0 12248

Milyen állványt használtál, és a nadirt hogyan fotóztad le (hány képet és milyen módon kellett a nadirhoz készíteni)?

Előzmény: v_sanya (12247)
v_sanya Creative Commons License 2011.04.05 0 0 12247

Csak forgatni és exponálni kellett, ment gyorsan. Lehet hogy szerencsém volt, de elsőre összerakta az egészet.

Előzmény: homerx (12246)
homerx Creative Commons License 2011.04.05 0 0 12246

uuuu, 580 kepet 42 perc alatt igy megcsinaltal? gratula! azt gondoltam, hogy valami leptetomotoros fejjel keszult. nem ismerem a ptgui-t, hugint hasznaltam mar nehanyszor. a ptgui magatol ossze tudta rakni a kepeket, vagy soronkent segiteni kellett neki?

Előzmény: v_sanya (12245)
v_sanya Creative Commons License 2011.04.05 0 0 12245

A gép a NodalNinja-ra volt rakva, álló formátumban. A fotózás irány: vizszintesen oda-vissza. A forgatás kézből történt, úgy hogy a keresőben kinézve egy fix pontot, kb 1/3 képnyit forgattam a gépet. A kimaradt kép valószinüleg annak köszönhető, hogy a NodalNinja 60 fokonként beugrott a saját 'pöckébe' ezt nem vettem észre és igy átugrott egy-egy képhelyet. Az optikán a stabilizátort a szél miatt bekapcsoltam. Expózició vezetékes távkioldóval, NEF formátumba azonos expo manuál fókusz,stb. NEF-ből Capture NX-el tiff, majd az összerakás PTGui-val történt, kb. 5-6 óra alatt. Az eredmény egy több mint 9 gigás PSB file. Ez vágtam  ketté PS-ben, mert az XP-m ezzel a mérettel már nehezen boldogult. A felrakott rész PSB formátumban még mindig több mint 5 giga, a Krpano multiresolution-ban  4905 fájlt készített, aminek a mérete kb. 510 Mbyte.

 

Előzmény: SzaboZ-ptx (12243)
homerx Creative Commons License 2011.04.05 0 0 12244

technikai reszletek? hogy mozgattad a kamerat? hogy raktad ossze a kepeket?

Előzmény: v_sanya (12242)
SzaboZ-ptx Creative Commons License 2011.04.05 0 0 12243

Vízszintesen mentél végig, vagy függőlegesen? Úgy képzelném, ha nekiállok, hogy vízszintesen megyek, de a hiányzó részek miatt olyan, mintha függőben csináltad volna.

Előzmény: v_sanya (12242)
v_sanya Creative Commons License 2011.04.04 0 0 12242

14:26-kor kezdtem és 15:08-kor végeztem, azaz 42 perc.  A fényekkel volt gondom mert nem volt igazán tiszta az idő és a kép másik fele már jórész ellenfényben készült, ezért az rosszabb minőségű is lett.

Előzmény: SzaboZ-ptx (12241)
SzaboZ-ptx Creative Commons License 2011.04.04 0 0 12241

Nagyon jó lett! Mennyi idő alatt lőtted az 538 képet? Nem volt gondod a fényekkel?

Előzmény: v_sanya (12240)
v_sanya Creative Commons License 2011.04.01 0 0 12240

125200x14788 méretű panoráma Budaőrs-Törökugrató tetejéről.

MRTigra Creative Commons License 2011.03.15 0 0 12239

Ezt ismeritek?

http://www.nimmobay.com/media/360-video/360-video-nimmo-bay-helicopter-resort

Panoráma, videó közben! bocsi ha volt.

MADIDEAMEDIA Creative Commons License 2011.03.14 0 0 12238

Sziasztok!

 

Lenne egy kezdeményezés, mely sok panoráma-fotósnak jó alkalom lehet, hogy szélesebb körökben is megismerjék. Az ötlet egy Magyarországot átfogó információs portál, melyen wikipedia szerűen mindenki felrakhat szöveget, képeket, panorámákat helységekről. Eddig bizonyára több hasonló kezdeményezés is volt, de sok eredményt nem hoztak.

 

Kérek minden érdeklődőt, hogy ha lát egy ilyen rendszerben fantáziát, akkor jelezze szándékát, hogy ne poénból fejlesszük ki a portált, hogy üres legyen :)

 

Mindenkinek üdv,

Tomi

varga.tamas @ madideamedia.com

Laci_photo Creative Commons License 2011.03.13 0 0 12237

http://research.microsoft.com/en-us/um/redmond/groups/ivm/ICE/

 

ez is ingyenes és még használható is :)

wwa Creative Commons License 2011.03.13 0 0 12236

Köszönöm mindkettőtöknek - utánanézek.

Előzmény: SzaboZ-ptx (12235)
SzaboZ-ptx Creative Commons License 2011.03.13 0 0 12235

Az autostitch tökéletes arra, amire Neked kell. Csak megadod a képeket, amit össze kell fűzni, és már csinálja is.

 

http://cvlab.epfl.ch/~brown/autostitch/autostitch.html

 

Előzmény: wwa (12233)
kocsi Creative Commons License 2011.03.12 0 0 12234

Az "itt használtak" is képesek egyszerű feladatokra. :-)  Próbáld meg a Hugint!

 

Ingyenes és ha csak 2-3 képet akarsz vele összerakni, akkor kb annyi a dolgod, hogy rádobod a képeket, összerakja és elmented az eredményt

Előzmény: wwa (12233)
wwa Creative Commons License 2011.03.12 0 0 12233

Sziasztok!

Tudnátok javasolni olyan programot, ami (lényegesen egyszerübb az itt használtaknál) egyetlen feladata 2-3-4 kép SÍKBELI egymásra illesztése?

(ha nem érthető: pl. egy templomot nem tudok egyben lefényképezni terepakadályok miatt, de három részletben igen... és abból szeretnék egy képet...)

jcsapo Creative Commons License 2011.03.09 0 0 12232

MANFROTTO 300N panorámafejet keresek megvételre.

Az ajánlatokat a publikus mail címemre kérném.

v_sanya Creative Commons License 2011.03.09 0 0 12231

Ez lehetett a hiba oka, mert épp vodás mobil internetet teszteltem.

Előzmény: Solt (12230)
Solt Creative Commons License 2011.03.08 0 0 12230

Valószínűleg valami szolgáltató oldali (mobil)internetes adat-forgalmi optimalizálás áldozata lettél.

Előzmény: v_sanya (12228)
v_sanya Creative Commons License 2011.03.08 0 0 12229

Felejtsétek el, ma már nem tapasztalom.

Előzmény: v_sanya (12228)
v_sanya Creative Commons License 2011.03.07 0 0 12228

Sziasztok !

Szerintem valami nagy gáz van a legújabb Adobe Flash Player-el. v. 10.2.152.32.  Főleg azoknál a panorámáknál  látszik, ahol pl. égbolt is van, teljesen kockás a kép, mint mintha nagyon rossz jpeg tömörített lenne  a kép.
Megnéztem FF és IE alatt is és mindkettőn borzalmas!  Ez csak akkor jelentkezik, ha a szerverről jelenitem meg a panorámát, a helyi gépről indítva nem. Megnéztem egy másik gépen ahol még a korábbi flash player van, a 10.1.102.64, és minden tökéletes. 

fater49 Creative Commons License 2011.03.05 0 0 12227

AQ Nikon fórumon próbáltad már?

Előzmény: v_sanya (12226)
v_sanya Creative Commons License 2011.03.05 0 0 12226

Sziasztok ! Van valakinek eladó Nikon 10.5 obija?

peresab Creative Commons License 2011.03.03 0 0 12225

Panosaurus fejet mennyiért lehet venni? És milyen tapasztalatok vannak vele?

peresab Creative Commons License 2011.03.03 0 0 12224

Köszi!

Szerintem először megpróbálom állványról és ha elboldogulok a programmal, akkor beszerzek egy pano fejet! Gondolom így is sikerülnie kell, csak az illesztések nem lesznek jók, viszont legalább kiderül, hogy össze tudom-e rakni! 

Előzmény: v_sanya (12223)
v_sanya Creative Commons License 2011.03.03 0 0 12223

A két említett program tökéletesen megfelel, egyik sem 'kező' szintű. Az PTGui Pro már tartalmaz web-es kimenetet is (flash), habár nem ingyenes. A megjelenítéshez használhatod a Pano2VR-t a Flash Panorama Player-t, vagy a KrPano-t. Ezek között nincs ingyenes, de a Pano2QTVR ingyenes, és az QTime mov formátúmú fájlt készít, amit az ingyenes DevalVR-el tudsz web-n megjeleníteni.

Előzmény: peresab (12222)
peresab Creative Commons License 2011.03.02 0 0 12222

Sziasztok!

 

Már egy ideje szemezgetek a panorámaképekkel és végre sikerült is összefűznöm pár képet, ráadásul még jobb is lett, mint amire először számítottam!

 

Kb. 50 oldalt visszaolvastam a fórumban és nagyon megtetszett a gömbpanoráma is, sőt szinte csak erről szól a fórum! Látom, hogy nagyon profik vagytok (pl:operaház, parlament, helikopter...)! Én annak is örülnék, ha valami kevésbé jót sikerülne csinálnom!

 

Jelenleg ott tartok, hogy mindenképpen szükséges egy állvány, amire menne egy pano fej vagy valami hasonló házilag gyártott, a lényeg, hogy ne csússzak el a nodál ponttal + egy nagy látószögü obi(sajnos ebből nem állok jól - 18mm - így gondolom több képet kell készítenem) + kell hozzá két program, az egyik amivel megcsinálom az alapot a másik amivel nézhetővé-mozgathatóvá tudom alakítani és itt már el is akadtam!

 

Tudnátok segíteni, hogy melyik program lenne a legegyszerűbben kezelhető egy kezdő számára? Hugin, PtGui...? Amivel elkezdhetnék gyakorolni, aztán majd később fejlődni? Vagy egyből meg kellene tanulnom valami jobb programot kezelni?

Előre is köszi, ha válaszoltok! 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!