Keresés

Részletes keresés

-Minarik- Creative Commons License 2014.04.02 0 0 22386

Gyimesbukki mestertol most jott meg egy doboz NP22 sikfilm. 

Alig varom, hogy kiprobaljassam.

ha jol velekszem 1989-es. A tiedet nevlegesre exponaltad?

Előzmény: pacs_425 (22385)
pacs_425 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 22385

Néhol ilyen ez a kockák közötti rész:

 

 

Előzmény: pacs_425 (22384)
pacs_425 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 22384

Nemrégiben vettem a börzén némi öregecskedő filmet.

 

ORWO NP15 1989-es lejárat, Foma R09:

 

 

      

 

 

Sajnos látszik a filmen az idő, mondjuk még állt a fal Berlinben amikor készült...

Rőth Sándor Creative Commons License 2014.04.01 0 0 22383

En hasznalnam minden tovabbi nelkul.

 

(Lehet, hogy hasznaltam is. ATP1 neven vettem kisfilmet a Rollei-tol vegyszerrel egyutt, nem csodalkoznek, ha ugyanarrol lenne szo.)

Előzmény: DJ Szegecs (22381)
D94A Creative Commons License 2014.04.01 0 0 22382
Sztem, ha nem barna vagy nagyon üledékes, használhatod. Maximum pár kockát előhívsz benne.
Előzmény: DJ Szegecs (22381)
DJ Szegecs Creative Commons License 2014.04.01 0 0 22381

Vettem egy tekercs, a kétezres évek elején lejárt Gigabitfilm-et.
Ez szettben van: a filmhez a leírás mellett vegyszer is tartozik.
A film feltételezem, hogy nem vált használhatatlanná ennyi idő alatt, hiszen alacsony az érzékenysége. 
A vegyszerre viszont egy év eltarthatóságot ad meg a forgalmazó. 

Kérdésem: használható még ennyi idő után a gyári vegyszer, vagy hívjam másban a filmet?

BNSfoto Creative Commons License 2014.03.31 0 0 22380

Sziasztok, szűrő táblázatot, mintaképeket keresek bőrszín aspektusból

thx.

-Minarik- Creative Commons License 2014.03.26 0 0 22379

Szep.

Előzmény: DJ Szegecs (22375)
DJ Szegecs Creative Commons License 2014.03.26 0 0 22378

Igen, ugyanott ellőttem másfél tekercs ISO 6-os, Filmotec (ORWO) PF2-es kisfilmet is, amelyet az egyik topictársunktól kaptam. Ez utóbbival  rendesen pórul jártam, mert nem számítottam arra, hogy a kazettából kilógó filmvég bevezeti a fényt a filmhez, így minden kockán csúnya, függőleges csíkok lettek. :(

Előzmény: pacs_425 (22377)
pacs_425 Creative Commons License 2014.03.26 0 0 22377

Király, látom Kispesten is jártál.

Előzmény: DJ Szegecs (22375)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.03.26 0 0 22376

Szep munka.

Előzmény: DJ Szegecs (22375)
DJ Szegecs Creative Commons License 2014.03.26 0 0 22375

Egy 1974-ben lejárt Kodak Panatomic-X filmet próbáltam ki. 

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.25 0 0 22374

Szia!

Ráadásul a Tmax100 megvan ISO100 használható meredekség mellett is…

Előzmény: BUSZNYI (22372)
DJ Szegecs Creative Commons License 2014.03.24 0 0 22373

Eastman Kodak termékkatalógus 1940-ből.
Már benne van a D76, és a Panatomic-X is!

BUSZNYI Creative Commons License 2014.03.23 0 0 22372

Köszönöm mindenkinek a véleményét. Én tapasztalat nélkül is ere jutottam de jó hogy megerősítettetek.

Tényleg nagyon szeretem a fuji Across-t de a 400ft az 400ft. és tíz tekercsnél már jelentős.

Marad a T-max 100.

Előzmény: pacs_425 (22366)
moTmeN Creative Commons License 2014.03.23 0 0 22371

Koszonom a konstruktiv hozzaszolast.

Előzmény: fvcc (22370)
fvcc Creative Commons License 2014.03.22 0 0 22370

Hogyne. A csomagba meg még tesz a filmek mellé 30e. Ft-ot is :(

Előzmény: moTmeN (22369)
moTmeN Creative Commons License 2014.03.22 0 0 22369

Eu-n belluli (nem magyar) cimre is kipostazod annyiert?

Előzmény: KL_2081 (22367)
Egy Harmincas Pár Creative Commons License 2014.03.22 0 0 22368

Jajj, ha nekem most lenne 30ezrem erre... Nem akar valaki összeállni, hogy közösen megvegyük?

Előzmény: KL_2081 (22367)
KL_2081 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 22367

Eladó:

Ilford Leica fekete-fehér filmek egyben:

 

Hűvös, száraz helyen vannak tárolva. 

Részletek és dátumok a képeken.

 

 

Ár: 30.000FT postával együtt!!!

Email publikus.

pacs_425 Creative Commons License 2014.03.20 0 0 22366

Ja, és 100-as filmből szerencsére viszonylag nagy a választék.

A Foma kitűnő, aztán az Rollei RPX 100 (Harman) is frankó - bár utóbbit még nem láttam itthon lajka kiszerelésben.

És persze a Delta 100, de ez meg sajnos nem olcsó.

Előzmény: BUSZNYI (22363)
pacs_425 Creative Commons License 2014.03.20 0 0 22365

Mindkettő remek film, de szerintem ilyen árkülönbség mellett én a Kodakot venném.

120-asban nekem tetszik a Fuji-féle befűzés, ez számomra előny, de csak ezért nem éri meg.

Előzmény: BUSZNYI (22363)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.03.20 0 0 22364

Ízlés dolga, használtam mindkettőt, nem latok olyan előnyét a Fujinak, amiért érdemes többet fizetni.

Előzmény: BUSZNYI (22363)
BUSZNYI Creative Commons License 2014.03.20 0 0 22363

DJ Szegecs jó hallani egy vissza jelzést. Én itteni tanácsra kezdtem Tmax400 használni és nem bántam meg.

Viszont most lenne egy kérdésem. ISO 100 film Kodak T-max 100 vagy Fuji Neopan Across 100. Ha esteleg valakinek lenne tapasztalata mind a kettővel kérem ossza meg. Én eddig Fujit használtam de bitangúl drága lett. 

35mm méretben 1890 Ft. a kodak pedig 1520Ft. Kérdés vajon megérheti e a közel 400 ft. külömbség ill. láthatóe a fuji javára?

Előzmény: DJ Szegecs (22362)
DJ Szegecs Creative Commons License 2014.03.19 0 0 22362

Többen is dicsértétek itt a fórumon a Kodak TMAX 100 filmet. 
Gondoltam, kipróbálom én is, és vettem egy friss tekercset (120 roll) ebből a típusból.
Azt kell, hogy mondjam, hogy minden pozitív vélemény igaz, sőt talán a duplája is. ;)
Igaz nem olcsó, de megdolgozik a pénzéért.

(X-tol 1+1-ben hívtam, -nem akartam ezért az egy tekercsért venni hozzá való Tmax hívót.)

-Minarik- Creative Commons License 2014.03.18 0 0 22361

Ilford kifogyott a pozitiv papirjabol. 

a weboldalon is csak annyi all, hogy rajtuk kivuallo okok miatt nincs modjukban biztositani...

-Minarik- Creative Commons License 2014.03.18 0 0 22360

Na mert azert. :)

Előzmény: DJ Szegecs (22359)
DJ Szegecs Creative Commons License 2014.03.18 0 0 22359

A Kodak KS filmet elhasznaltad mar?

 

Még nem, de ami késik, nem múlik :)

Előzmény: -Minarik- (22358)
-Minarik- Creative Commons License 2014.03.17 0 0 22358

A Kodak KS filmet elhasznaltad mar?

Előzmény: DJ Szegecs (22356)
BUSZNYI Creative Commons License 2014.03.17 0 0 22357

Köszönöm ez lesz. Kíváncsi vagyok a végeredményre!

Előzmény: DJ Szegecs (22356)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!