Keresés

Részletes keresés

akárkibárki Creative Commons License 2017.06.01 0 0 17129

Miből gondolod,hogy a testi adottságai miatt nem jutott eddig még fel a csúcsra?Szerintem erre semmi jel nem utal,hisz nem kellett magashegyi betegség miatt lementeni.Vagy itt mire gondolsz?

De azt kéne belátni,hogy ő nem hülyít be embereket,hanem az emberek hülyítik be magukat.Ő köt egy szponzori szerződést,ami biztosítja neki azt,hogy kimehessen az Everestre mászni,cserében elvárnak tőle bizonyos számú médiaszereplést,de ez nem az emberek hülyítése(max a tévé részéről).Legalábbis szerintem sosem mondott olyant,hogy tutira megmássza,mint a példádban szereplő túrázó.

Előzmény: asciimo (17127)
asciimo Creative Commons License 2017.06.01 0 0 17128

Tudom hogy nem ezt mondta szo szerint, csak mondtam peldakent.

Előzmény: badile (17119)
asciimo Creative Commons License 2017.06.01 0 2 17127

Nem volt kutyaütö, KD sem az. Valaki irta itt, hogy David 8200-ig jo. En is igy gondolom, hogy egy olyan dolgot probal megcsinalni, amihez megvan a motivacioja, az elszantsaga, de a testi adottsaga hianyzik. Nem lenne szegyen ezt belatni, es mas kihivast keresni.

Mintha en minden evben behülyitenek embereket, hogy jöjjenek nekem depozni a Kazinczy 200-ra, es minden evben feladnam 120 es 150 km között. Ez nem jelenti hogy egy nulla vagyok, mert 120 km is szep teljesitmeny. De mindeközben rajtam kivül joparan teljesitenek (melegben,hösegben,esöben) es az embereimnek minden evben elmondom hogy iden nagyon küzdelmes volt az idöjaras. A megbabonazott embereim pedig azt mondjak, igen, nagy volt a höseg. Es nem a szemöknek hisznek, amivel latjak hogy a höseg ellenere masik 10 ember meg tudta csinalni, nem, hanem a höseg miatt teljesithetetlennek nyilvanitjak a 200 kilometert, hogy igy is höskent ünnepelhessenek, es ne kelljen belatniuk, hogy nem egy hös tamogattak. Tiszta pszichologia az egesz.

Előzmény: akárkibárki (17120)
badile Creative Commons License 2017.06.01 0 1 17126

Látom, te sem érted, vagy akarod érteni a mondanivalómat. Ha a szakma egy adott helyzetet pusztán a delikvens előélete alapján ítél meg, anélkül, hogy egyáltalán kíváncsi lenne arra, hogy milyen körülmények között történt, az a szakmát is hiteltelenné teszi. Ezt ugyanis úgy hívják, hogy előítélet. Hogy a terelő kérdésedre is válaszoljak, tökéletesen tisztában vagyok, hogy a "szakma" milyennek értékeli Dávidot és miért, és még csak azt sem mondhatom, hogy nincs alapja. Csak azt kéne végre belátni, hogy a 60 km-es szél ugyanolyan erővel fúj a kilencszeres sikertelen próbálkozónak és Kilian Jornetnek is.

 

De ha nem tetszik a "szakmának" a képviselő, akkor elő lehet állni, és csinálni helyette jobban/másképp. A pálya szabad, a játszótéren senkinek sincs névre szóló és foglalt mászókája.

 

(Én nem bánnám, ha ez megtörténne, mert rohadt unalmas olvasni a siránkozást, hogy "nem engednek be minket a saját játszóterünkre", miközben az aspiránsok közül páran maguk mondják, hogy nem is akarnak ezen a játszótéren játszani, mert ők a grundot szeretik, mert a trú arcok oda járnak)

Előzmény: beetee (17122)
akárkibárki Creative Commons License 2017.06.01 0 0 17125

Okés,tiszteletben tartom a kérésed.

Előzmény: bouquetk (17121)
akárkibárki Creative Commons License 2017.06.01 0 0 17124

Mondjuk a szakma véleménye sem egyértelműen negatív.Múltkor Nedeczky Júlia volt vendég pont ebben a témában az egyik reggeli műsorban és ő megvédte Dávidot.Persze lehet azt mondani,hogy csak jófejségből,de őszintének tűnt.De általában olyanok támadják,akiknek nem nagyon van 8000-es megmászásuk...

Előzmény: beetee (17122)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.01 0 0 17123

A közvetett állítás inkább az lehet, hogy én nagyobb hegymászó vagyok mint Klein, vagy lehetnék, és még mások is, de ez maradjon homályos és anonim.

Előzmény: beetee (17122)
beetee Creative Commons License 2017.06.01 0 0 17122

Leginkább a "szakma" támadja Dávidot, pedig pont ők lennének azok, akiknek nem kéne megmagyarázni....

 

És ez miért lehet? Magyarországon a "szakma" nem ért hozzá, vagy csak reálisan értékel?

Az, hogy a szakmán kívül a média mit és hogyan tálal, vagy ad el, és erre mekkora közönséget talál az meg szociológiai eset...

A shownak mennie kell.

Előzmény: badile (17119)
bouquetk Creative Commons License 2017.06.01 -1 0 17121

Ha kérhetném Konyit ne keverd ebbe bele, ez nem az a színvonal ahol kedvem lenne kifejteni erről a véleményem.

Előzmény: akárkibárki (17120)
akárkibárki Creative Commons License 2017.06.01 0 0 17120

Mondjuk pont a szponzorok nem reklamáltak a csapat teljesítménye miatt.Azt meg én elhiszem,hogy 8000 környékén hideg van és nagyon tud fújni a szél.:)

Valakitől már kérdeztem,de akkor tőled is:szerinted Konyi is kutyaütő volt?Mert pár sikertelen próbálkozása neki is volt...

Előzmény: asciimo (17118)
badile Creative Commons License 2017.05.31 0 2 17119

nem mondhatom hogy "kurva faradt voltam, es a szel is feltamadt, ezert lejöttem"

 

Nem tudom, mennyire követted az eseményeket, de ilyet senki nem mondott. A nagyérdemű meg pont úgy reagált, ahogy írod, hogy reagálnia kellett volna (nézd meg a kommentekt Dávid, Szilárd és az expedíció oldalán). Egészen addig, amíg a heccelő cikkek meg nem jelentek. Leginkább a "szakma" támadja Dávidot, pedig pont ők lennének azok, akiknek nem kéne megmagyarázni, mit jelent 60+-os szél jóval erősebb lökésekkel nyolcezren egy O2 nélküli mászónak.

Előzmény: asciimo (17118)
asciimo Creative Commons License 2017.05.31 0 0 17118

Hat ha engem kismillio szponzor tekintetete kiser otthon, akkor nem mondhatom hogy "kurva faradt voltam, es a szel is feltamadt, ezert lejöttem"

Hanem mondjuk "farkasordito hideg és nagyon erös vihar, embert probalo körülmenyek, amikor mar az is problema, hogy az ember megalljon a laban"

 

Ekkor a nagyerdemu nem azt mondja, hogy hülye szponzor, egy amatör nyeretlen ketevest tamogat, hanem hogy "ez igen, ez egy kemeny magyar srac, de hat ilyen idöben jol döntött"

 

 

Előzmény: badile (17117)
badile Creative Commons License 2017.05.31 0 0 17117

Nekem ezzel az egésszel csak annyi bajom van, hogy a nagytiszteletű szakma részéről egyetlen ember, ismétlem, senki sem kérdezte meg, hogy mekkora volt a szél, amiben visszafordult. Így nem lehet teljesítményt értékelni, a szakmai kritikát teljesen hiteltelenné teszi.

 

(KD egyébként 60+ szelet mondott. Mindenki döntse el ismereteinek megfelelően, hogy ebben mászható-e O2 nélkül az Everest. Ralf Dujmovits északon 40-nél fordult vissza, ha ez bárkinek is számít valamit. Az értékeket a hegymászók mondták, nem a meteorológiai szolgálat).

Előzmény: bouquetk (17108)
akárkibárki Creative Commons License 2017.05.31 0 0 17116
akárkibárki Creative Commons License 2017.05.31 0 1 17115

Ahogy megígértem:köszönöm!:)

 

Előzmény: tyler-durden (17114)
tyler-durden Creative Commons License 2017.05.31 0 1 17114

a fb oldalán vmelyik kommentjében összefoglalta

Előzmény: akárkibárki (17113)
akárkibárki Creative Commons License 2017.05.31 0 0 17113

Mert hol van Gaba véleménye?Még nem olvastam és ha segítenél,akkor megköszönném...:)

Előzmény: tyler-durden (17112)
tyler-durden Creative Commons License 2017.05.31 0 0 17112

ja, amint látom, amire reagáltam, az nem Gaba véleménye, csak share-elte. Amit ő írt, szerintem az tárgyilagos és szerintem teljesen rendben van. 

Előzmény: tyler-durden (17109)
tyler-durden Creative Commons License 2017.05.31 0 0 17111

bárki:)

Előzmény: akárkibárki (17110)
akárkibárki Creative Commons License 2017.05.31 0 0 17110

"...és nála több 8000-est megmászott volna. Egyébként felőlem lehet ez akárki"-Szóval szerinted nekem kéne elmennem és megmásznom?Maradjunk annyiban,hogy még alszom rá egyet...:)

Előzmény: tyler-durden (17109)
tyler-durden Creative Commons License 2017.05.31 -1 3 17109

Elolvastam, de nem értem, miért ne tehetné ezt, miért ne lehetne neki ez a határmezsgyéje, ami a hétköznapi ember számára így is elég elérhetetlen és megfoghatatlan. Én ebben nem látok akkora problémát, hogyha ő mondjuk kevésbé tehetséges, mint a világelit, de így is ostromol egy nem hétköznapi célt. Középszerű...szerintem pedig efelett telesírni az oldalakat, az középszerű...viszont konkrét érveket továbbra sem látok, csak azt, hogy nem tudom hány olyan élő magyar van, aki nála többször járt volna 8000 felett és nála több 8000-est megmászott volna. Egyébként felőlem lehet ez akárki, azt is díjaznám és értékelném, ahogy azt is hatalmas eredménynek ttartottam, amikor Hilda ment fel egy 8000-esre. Senkinek eszébe nem jutott ezen nyavalyogni, meg hogy nem lehet komolyan venni. Miért ne vennénk komolyan?

szóval a médiafigyelem fáj, vagy pedig az, hogy sikeresebben szerez szponzori pénzeket másoknál? Mert azt nem hiszem el, hogy önmagában ennyire bántana ekkora nagyságokat az, hogy mások próbálkoznak olyan célokat elérni, amit ő nem tart annyira nagy teljesítménynek. A sas nem kapkod legyek után, szokták mondani. Azt viszont nem fogja tudni elérni, hogy én mint a téma iránt érdeklődő, hétköznapi ember, aki ebben az országban él, ne tartsam kiemelkedőnek, ha valaki akár 8600 méterig is felmászik oxigén nélkül. Ez van. Az, hogy játszik-e vagy sem, az meg már megint csak egy minősítés. A média sztorit gyárt belőle, amit aztán elad. Ebben megint nincs semmi rendkívüli. 

Előzmény: bouquetk (17108)
bouquetk Creative Commons License 2017.05.31 0 0 17108

Kicsit olvass utána a lejjebb belinkelt oldalakon, meg az FB-on is, ahol többek között Gaba is elmondta erről az egészről a véleményét. 

Egyáltalán nem sátán ez a fiú, csak éppen nehéz őt komolyan venni. 

Előzmény: tyler-durden (17106)
tyler-durden Creative Commons License 2017.05.31 0 0 17107

Ennyike:)

Előzmény: Törölt nick (17103)
tyler-durden Creative Commons License 2017.05.31 -2 3 17106

Értem az érveidet, azt is, hogy másképp is lehet csinálni, úgy, hogy az neked szimpatikusabb. Amit KD csinált, azt nem nevezném celebeskedésnek, ugyanis nem rovarokat evett, meg táncikált, hanem széles körű nyilvánosságot szerzett a hegymászásnak, egy csomó emberrel megismerttette, lehet, hogy azt is elérte, hogy sokkal több embernek jusson eszébe, hogy elmenjen túrázni. Fikázni meg végképp nem fikázott senkit, ha igen, kérlek adj forrást.

Az, hogy hétköznapi sofőr lenne, azt erős túlzásnak érzem, a Baumgartnerhez való hasonlítást azért még jobban érteném, de szerintem az sem teljesen lenne helyes, ugyanis KD már megmászott 4 nyolcezrest, köztük az Annapurnát is, ahol a halálozási ráta asszem a legmagasabb a 14 közül. 

Nézd, abban az országban, ahol nincsenek hegyek, nincs is igazán nagy kultúrája még ennek a sportnak (tudom, hoyg volt, de az régen volt és most kezd éledezni), ott igenis érdekes, hogy valaki felmenjen O2 nélkül az Everestre, és KD-nak erre van is esélye. Mivel már többen is próbálkoztak sikertelenül, tragédiákba torkollóan, ezért nem is értem, hogyan merülhet fel normálisan az, hogy egy ilyen expedíciót kinevessünk, attól mert nem sikerült, főleg úgy, hogy még az országból senkinek sem sikerült. Az egyszerű érdeklődő simán talál ezernyi példát arra, hoyg elismert hegymászók fordultak vissza, vagy hogy haltak meg, szóval nevetségesnek hat, ha valaki innen fikázza Dávidot, hogy 8100-ról visszafordult. Ha az ország legjobb mászóit ez a kihívás nem érdekli vagy valamiért nem szimpi nekik Dávid, az az ő dolguk, de nem elegáns fikázni, meg lekicsinylően minősítgetni, mert az igazi érvek vagy nem hangzanak el és akkor nem őszinte az egész kritika, vagy amelyek viszont elhangzanak, azok érthetetlenek a közvélemény számára és szánalmasnak hatnak. Gondolom, ha feljutna, akkor sem lenne elég a szakmának. Érdekes, hogy amikor más magyarok sikeresen megmászták a G2-t, akkor nem volt ez a rinya, hogy dehát az egyik legkönnyebb 8ezres, hanem örültünk, aztán továbbléptünk. Azt nem fogom fel épp ésszel, hogy most és mindig mire megy ez a flame a Dávid ellen? Miért ő a magyar hegymászás sátánja, miközben minimum letett annyit az asztalra, mint egy csomó más magyar hegymászó, akikkel szemben nincs ez az ellenszenv, pedig ők is elég távol vannak a szakma csúcsától. A választ azért sejtem.

Előzmény: TrekkerLake (17102)
Ermak Creative Commons License 2017.05.31 0 0 17105

:-))

Előzmény: Butch Cassidy (17104)
Butch Cassidy Creative Commons License 2017.05.31 0 3 17104

Azért adjunk egy esélyt neki, hátha kiderül, hogy valami k. nagy név a mászásban. Akkor csak szimplán sajnálni fogom, hogy nem normális mellé.

Előzmény: badile (17095)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.31 0 4 17103

Teljesen értelmetlen mások teljesítményét kéretlenül besorolni és megszabni, hogy mit ne csináljon világszínvonal alatt. Klein szeret a Himalájában lenni és ehhez így tudja előteremteni a forrást, a szponzorok pedig elégedettek a befektetésükkel. Ennyi, mi nem vagyunk benne a történetben.

Előzmény: TrekkerLake (17102)
TrekkerLake Creative Commons License 2017.05.31 -1 3 17102

"Itt tart a magyar expedíciós hegymászás, ahol, jelenleg nincs egy oxigén nélküli Everestünk és lefitymálóan mondjuk, hogy az szart sem ér?"

Igen, ma ott tart a világ hegymászása, hogy ez önmagában valóban nem sokat ér.

 

"Én ebben inkább rengeteg irigységet érzek a nagyobb médiafigyelem miatt, amit KD-ék megkaptak."

Ahol vannak rendes hegymászók, ott nem az irigység kapja a nagyobb médiafigyelmet. Nálunk sem mindenki haver mindenkivel, de akit a tudása és az eredményei igazolnak, azt mindenki tiszteli. Akár egy hajóban eveznek, akár nem. Pe»o Hámor mögött is megannyi szponzor áll, mégsem azzal tölti az idejét, hogy celebeskedik, magyarázkodik, fikázza a másikat, stb. hanem rendületlenül mássza a hegyeket. Pedig Ő is vállal különböző szerepléseket, felkéréseket, sőt olykor még a híradóba is bekerül.

 

"Ha valaki irigyli a figyelmet, meg szomjazza az elismerést, akkor tegyen érte, ha meg nem azért csinálja, akkor meg nem értem mi a baja."

Hát pont ez az, hogy nem érted.

Az F1-es hasonlatoddal élve, hogy ne sértsük már meg Micheliszt: Klein teljesítménye kb. a rutinosabb hétköznapi sofőrök szintjén mozog.

 

Előzmény: tyler-durden (17046)
TrekkerLake Creative Commons License 2017.05.31 -1 1 17101

Nyilván, minden csak nézőpont kérdése. Az Egyenlítői Guineából származó csóka is kis híján megfulladt az olimpiai medencében, de ettől még otthon biztosan tapsoltak neki.

Előzmény: Törölt nick (17045)
TrekkerLake Creative Commons License 2017.05.31 -1 2 17100

"2-3 órán át nem mehettünk, és aztán be kellett látni, hogy ez így nem megy."

"A mai napnak egyébként van egy ilyen nagyon erős, Élünk! - hangulata."

 

Sziporkázó riport.

Persze biztos innen is van még lejjebb, ha már nincs feljebb :)

Előzmény: akárkibárki (17097)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!