Keresés

Részletes keresés

Csempa Creative Commons License 2017.03.27 0 0 31615

:)

Előzmény: Vnita (31612)
Csempa Creative Commons License 2017.03.27 0 0 31614

Olvass évekre vissza! Sok minden tapasztalás benne van topicban.

Aztán, ha már letetted a cigit, akkor majd írd meg te is, hogy miként sikerült!

Előzmény: Vnita (31611)
Csempa Creative Commons License 2017.03.27 0 0 31613

Én is hurcolásztam magammal egy darabig, pedig már nem volt rá szükségem, aztán a szekrényben volt (mert megnyugtatott, hogy van), aztán eltelt 2 év és pár hete találtam meg a szekrényben és dobtam ki... :)

Előzmény: Jonatán32 (31610)
Vnita Creative Commons License 2017.03.27 0 0 31612

Nagyon tetszik a megfogalmazásod! Le is mentettem magamnak, ha megingok majd olvasgatom:)

Előzmény: Csempa (31586)
Vnita Creative Commons License 2017.03.27 0 0 31611

Sziasztok, én holnaptól kezdem a leszokást és gondoltam szerzek tőletek egy kis inspirációt:)

Jonatán32 Creative Commons License 2017.03.26 0 0 31610

Sziasztok!

Nem gyújtottam rá azóta sem.A nikotinos rágó nekem most  tökéletes volt. 1 csomagot vettem 1980Ft-ért, 30db volt benne.Majdnem minden nap 4 db-ot rágtam, tegnap már csak 2 db-ot, ma semmit.Egész jól elvagyok, ertől függetlenülnálam van a rágó biztos ami biztos.

Kitartást nektek!

kiki.sved Creative Commons License 2017.03.25 0 0 31609

Vényköteles, mondjuk szabadáras gyógyszer, patikánként eltér az ára. Nekem szerencsém volt mert 9000 körül meg tudtam venni

kevin_111 Creative Commons License 2017.03.25 0 0 31608

Ez vényköteles vagy nem?

Előzmény: kiki.sved (31607)
kiki.sved Creative Commons License 2017.03.24 0 0 31607

Kevin! :) határozd el mikortól szeded :) én kezdőcsomagot kaptam, ami 7 napra 0,5 és 7 napra 1 mg tablettát tartalmaz :) ugyebár olvastad hogy a második héten jelold ki azt amikor nem cigizel.. Nos... Én már a 8.napon nem cigiztem (a 10.et jelöltem ki.) a "hú de rágyújthatnék" érzést nyomja el :) a többi rajtad áll :) a kijelölt napodig cigizz nyugodtan.. A szervezeted majd eldönti hogy kívánja addig vagy sem. Nos az enyém már nem kívánta a kijelölt napig... Észre fogod venni hogy nem kívánod annyiszor :) a kijelölt nap után pedig rajtad áll hogy rágyujtasz-e vagy sem... Miért tennéd ha nem kívánod.. Igaz? :) azt meg ne hagyd hogy a megszokás uralkodjon el rajtad :) nem csodaszer ez :) de rengeteg dolgon átsegít.. Első pár nap nem fogsz érezni semmit.. Majd utána hogy kevesebbet szívsz.. Végül azt hogy leteszed kellő önbizalommal :) bízom benned! Én is izgultam és eddig jó minden! :)

kevin_111 Creative Commons License 2017.03.24 0 0 31606

Szia, az durva, persze a gyógyszerek mindenkiből mást hoznak ki. Én még mindig a sötét oldalon vagyok... Csak rendszeresen olvasom a fórumot, készülök a nagy napra, egyszer be kell következnie (megint). Ez a gyógyszer egyébként mit ad, ha ad valamit? Semmiféle késztetést nem érzel arra, hogy rágyújts? A dohányzás okozta "jutalmazó" effektust váltja ki? Vagy csak úgy érzed a hatása miatt, hogy egyszerűen nem kell rágyújtani? Nem bírsz ránézni? Vagy egyáltalán nem kívánod? Korábban még nem próbáltam ilyesmit, csak ezért kérdezem.

Előzmény: kiki.sved (31605)
kiki.sved Creative Commons License 2017.03.24 0 0 31605

Szia Kevin! :) többször vettem észre hogy az 1mgostól reggel szédültem és hányingerem volt. Tegnap gondoltam kipróbálom napi 1mgal :) így jobban vagyok tőle. De ha szakad a kötél szedem kettesével, de így jobb nekem :) nincs hányingerem. Persze nem mindenki igényli magának :) de az én szervezetem kicsit gyengusz ennyi bogyóhoz szerintem :)

kevin_111 Creative Commons License 2017.03.24 0 0 31604

"A nem bírja a szervezetem" mivel nyilvánult meg? Vannak mellékhatásai?

Előzmény: kiki.sved (31600)
kiki.sved Creative Commons License 2017.03.24 0 0 31603

Viszont feltűnt nekik hogy a héten nem gyújtottam még rá... Szóvá is tették hogy nem fogom birni... Deajd megmutatom :) erőt merítettem és tanultam az előző visszaesésemből :)

kiki.sved Creative Commons License 2017.03.24 0 0 31602

Szia Aurora :) ne haragudj nem tudom hogy kell ezen külön választ írni :) volt olyan képzeld, kihívtal cigizni, de nem gyújtottam rá és fel sem tűnt nekik... Csak sokadik alkalom után kérdeztek rá :) de lehet igazad van és csak nem akartak rákérdezni :)

Aurora80 Creative Commons License 2017.03.24 0 0 31601

De, a dohanyosok pontosan tudjak, hogy miota nem cigizel. Hogy nem aruljak el, hogy tudjak, az csak azert van, mert valahol minden dohanyos irigy arra, aki letette es normalis eletet el cigi nelkul. 

Akinek nem tunik fel, hogy nem dohanyzol, az a nemdohanyzo. Neki normalis az, hogy nem dohanyzol:)

Előzmény: kiki.sved (31600)
kiki.sved Creative Commons License 2017.03.24 0 0 31600

Nemtudják hogy Champixezek háha azért is kinevetenek... Majd talán nálam egyszer megkérdezik hogy rágyújtok e majd mondom hogy "nemtűnt fel hogy x hónapja nemszivom?" :) gratulálok a sikerednek :) eddig nem érzem hogy nem menne a tablettázás.. Napi egyet szedek a masodik het fele ota mert nembirja a szervezetem. Legább spórolok kicsit:)

feco700 Creative Commons License 2017.03.24 0 0 31599

Üdv. A húgom szokott le ezzel a  tablettával. Ő véletlenül, a közép erős tabletát vette meg először, de sebaj gondolta, el felezte őket. A feléig jutott vele, a többit meg eladta, mert nem volt rá szüksége. Ő könnyen lerakta vele, de sajnos nem mindenkinek ilyen könnyü. A kollégákkal nem kell foglalkozni, csak az 

irigység beszél belőlük, nekem is mondtak minden félét, de most már két hónap után, csak azt kérdezik, hogy bírom még. Csak kitartás, és legyél büszke önmagadra. Hajrá

Előzmény: kiki.sved (31598)
kiki.sved Creative Commons License 2017.03.24 0 0 31598

5. Napom :) hurrá :) remélem így marad, hiszek magamban és a kitartásomban! 🚭🚭

kiki.sved Creative Commons License 2017.03.24 0 0 31597

Még az elején vagyok nagyon! Remélem sikerül annyira hogy már a napokat se számoljam... Csak a hónapokat :) a hoxán csak magammal beszélgetek.. Pedig jó lenne egy sorstárs akivel tartjuk egymásban a lelket :) mert itt a munkahelyemen csak nevetnek rajtam meg kételkednek bennem :(

*Angyalka Creative Commons License 2017.03.24 0 0 31596

Szia! Nem. Legalább is a nevem alapján, nem. De én téged olvastalak. Nagyon ügyes vagy!

Előzmény: kiki.sved (31595)
kiki.sved Creative Commons License 2017.03.23 0 0 31595

Angyalka! :) a neved alapján olvashattalak a Hoxa-fórumán? :)

kiki.sved Creative Commons License 2017.03.23 0 0 31594

Sziasztok! :)

Van itt olyan, aki champix tablettával szokott le? :) a kezdőcsomagot szedem még, de már a 8.napon letettem a cigit. Ez a 4. Füstmentes napom. :) örömmel tölt el a sikerem, és nincs aki támogasson mert a kollégák is csak nevetnek rajtam. Ők mind dohányosok. Nos.. Elmentem dokihoz hogy bebiztositsam magamat a következő "adaggal" de a doki a folytatólagos csomag helyett ismét a kezdő csomagot irta fel :( miszerint felezgessem a tablettákat és mert így olcsóbb... Félek a hatóanyag csökkenéstől, mert a hülye álmokat leszámitva kiugrok a bőrömből örömömben :) szerintetek az adagcsökkenéstől visszajön a cigizhetnékem? :) 

*Angyalka Creative Commons License 2017.03.21 0 0 31593

*vitázni

Előzmény: *Angyalka (31592)
*Angyalka Creative Commons License 2017.03.21 0 0 31592

"Utolsó cigi." Na ez az, amit biztosra senki se tudhat (csak is a halála pillanatában). Nem egy embert ismertem akik sok-sok nem dohányzó év után, újra dohányoztak. Voltak olyanok, akik 7, vagy 9 év múlva kezdték újra. De a rekord amiről eddig hallottam, az 13 év volt. Szóval, szerintem tényleg nem ezen múlik a dohányosság kérdése. (Nem a dohányzásról beszélek).

De szerintem, nekünk nincs értelme vizázni, mert nem rólunk szól a történet. Jonatán32 meg elég nagylány/fiú, hogy eltudja dönteni, hogy mit csináljon/gondoljon.

Előzmény: Csempa (31591)
Csempa Creative Commons License 2017.03.21 0 0 31591

Angyalka, drága! Még mindig el tudsz képeszteni az átgondolatlanságoddal / destruktív ötleteiddel.

Nem az a kérdés, hogy mit fog gondolni 5 év nem dohányzás után, hanem az, hogy hogyan jut el odáig, vagyis hogy az első heteket és hónapokat milyen stratégiával csinálja végig ahhoz, hogy eljuthasson az 5. évig. 

Szerinted melyik a jobb motiváció:

a. Amit te ajánlasz: már év eleje óta nem dohányzom, bár igaz, hogy elszívtam közben pár szálat, de attól még nem dohányos az ember, ugye(?), és akkor ezt végül is bármikor meg lehet tenni, hiszen a lényeg, hogy ne legyen dohányos az ember... (agyrém!!!)

b. Amit én ajánlok: 1/2/3... hete kezdtem neki utoljára, és azóta egyetlen szálat sem szívtam el, és azt akarom, hogy ez így is maradjon.

Szóval melyik legyen: a. vagy b. ?

Előzmény: *Angyalka (31590)
*Angyalka Creative Commons License 2017.03.20 0 0 31590

Szerintem meg, nyugodtan számolhatod az év elejétől. Ezen már nem múljon.  5 év múlva, már tényleg nem lesz semmi jelentősége.

Előzmény: Jonatán32 (31588)
Csempa Creative Commons License 2017.03.20 0 0 31589

Az a lényeg, hogy onnantól kezd el számolni, ahonnan már nincsenek kompromisszumok cigi ügyben. Mert akkor nincsenek kiskapuk sem. Akkor tiszta lappal tudsz nekiindulni, és el tudod mondani, hogy én azóta nem gyújtotta rá egyetlen egyszer sem.

Mert ez a lényeg: a nem dohányos nem gyújt rá, soha. Ez különbözteti meg a dohányostól.

Előzmény: Jonatán32 (31588)
Jonatán32 Creative Commons License 2017.03.20 0 0 31588

Sziasztok!

Ahogyan ígértem még írok,bár nem nagy teljesítmény,de tegnap este óta nem gyújtottam rá.......tényleg,szerintetek,ha innentől nem gyújtok rá,akkor honnan számoljan a leszokásom időpontját?

Ebben az évben összesen az elmúlt héten gyújtottam rá: múlt hét előtti szombat 1 szál,utána szerdán 5 szál aztán vasárnap estig kb 2 doboz....nem

mintha lenne jelentősége,csak nekem fontos.

Vettem nikotinos rágót,elrágtam ma belőle 4 db-ot,jól elvoltam.

Sajnálom,hogy rágyújtottam....

Kitartást nektek!

inez27 Creative Commons License 2017.03.20 0 0 31587

Sziasztok.2hónap ès 20nap enyi ideje nem dohányzom.sajnos elèg beteg vagyok mostanába multkori nátha torokgyulladásomra felülrtözödtem ès arcüreggyulladásom van,igy egyáltqlán nem is jut eszembe a cigi.már több nap is eltellik mire eszembe jut.jonatán 32sajnálom hogy nem sikerült de ebböl is valoszinüleg tanultál ès következöre jobban megy!a többieknek is gratula!ügyesek vagyunk

Csempa Creative Commons License 2017.03.19 0 0 31586

Szia!

Kezdj bele valamibe, ami még több okot ad a dohányzás abbahagyására. A hozzászólásod alapján sportolnod kéne megint, amatőr szinten kezdve. Ez nekem is, és sok más ismerősömnek, itteni topic társunknak segített. 

Mert annyi a dolgod, hogy ne gyújts rá a következőre, és ha ez sikerül, akkor nem fogsz többé rágyújtani. Viccelődésnek tűnik ez így leírva, pedig pontosan erről szól a dolog. Lesznek olyan percek, amik nagyon nehezek lesznek és nagyon fogod kívánni, de ezeken túl lehet lenni, mert csak percek ezek, és mert sokan túl tudtuk tenni magunkat rajtuk. Aztán egyre gyengébb lesz a késztetés, míg végül kósza gondolttá szelídül. Ekkorra erősebb leszel, mint a dohányos önmagad voltál, de nem akkor fogod ezt érezni, amikor legyőzted a cigit, hanem akkor, amikor valami másba kezdesz majd, mert közben érezni fogod, aztán már tudni is fogod, hogy végig tudod csinálni. Nálam legalábbis így volt. 

Gyere ide gyakran és oszd meg a tapasztalataidat, hogy akik még hátrébb járnak a dologban, azok több bátorságot meríthessenek!

Így vagy úgy, de sokan megcsináltuk, te is meg fogod csinálni.

Előzmény: Törölt nick (31585)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!