Keresés

Részletes keresés

Axióma Creative Commons License 2009.12.12 0 0 487
OFF randa lenne ha a mai energiatakarekos vilagban a fa nyilaszarok barmelyike szellozne... ON
Azok a magasfenyu (en pl. egy bordot neztem, de vajsargaban is johetne), teljesen sima feluletu (csak az elek kerekitettek) frontok azok foliasak? Bar nem olcsok de gondolom divat miatt. Jovo ev elejen (vagy hat igazan az ltp kifizetesekor) nekem is konyhabutor kene, lassan kezdhetem tervezgetni... amit biztos nem akarok, az a fanak kinezo fa felulet, meg a bemart keretekkel se vagyok kibekulve, valami direkt muanyag szinre gondoltam, de nem feltetlen magasfenyu, csak azokat latom mostanaban. Nekem lehetne matt is.
Hova kene elmenni jo otleteket nezni? Ikeat mintha mostanaban nem dicsernetek.
Ja, ezt most meg majdnem nevezhetnenk probanak, elvileg 5 evig kene kiszolgaljon (ha minden jol megy, akkor uj hazat epitenenk, ezt meg eladnank, persze ne legyen addigra tropa, csak emiatt nem akarok pl. orok garanciasat, meg nagyon specko megoldasokat).
Előzmény: Dózerbike (484)
Dózerbike Creative Commons License 2009.12.12 0 0 485
Január végéig meg tudnám csinálni.Óradíjat adni egy ilyen munkánál,hogy is mondjam,elég szokatlan...Néha néha beesik egy két fővárosi meló is,nem szoktam elzárkózni előle.Igazad van,mindíg van az olcsónál is olcsóbb.
Előzmény: Törölt nick (483)
Dózerbike Creative Commons License 2009.12.12 0 0 484
a műanyag ablak,az csak műanyag.Nincs semmi szellőzése,nehezen javítható stb.

A fóliás ajtókról:korrekt beépítés ide vagy oda,a hő és a gőz,megteszi a hatását.Persze meglehet úgy is csinálni,hogy a tűzhely mellett és felett nem teszünk ajtókat,hanem nyitott polcokat.:)Egy konyhabútor használatra van,a vigyázó kezek nem védik meg az ajtókat a gőztől és melegtől.Jó pár ilyen fóliás ajtót láttam így tönkremenni konyhákban.A fa ajtót is le lehet amortizálni,mindent tönkre lehet tenni.De maradjunk a realitásoknál,az átlag használatnál.Egy fa ajtó,ha valami miatt megsérül,az javítható.Egy fóliás ajtót csak cserélni lehet.Még a festett MDF ajtók is sokkal jobbak,mint a fóliás,mivel sérülés esetén az is javítható.Szubjektív véleményem meg az,hogy egyszerűen a legtöbb fóliás ajtó nagyon ronda.
Előzmény: diamac (481)
diamac Creative Commons License 2009.12.12 0 0 481
Most szerintem nincs műanyag ablak dömping annak szerintem már vége van :)

Egyébként is mi a baj a műanyag ablakkal? Mire is gondolsz pontosan?

A fóliás ajtót sokan választják és nem véletlenül. Korrekt beépítéssel és a tulajdonos vigyázó kezei alatt hosszú időre megállják a helyüket.

Egy tömör fa ajtót is le lehet amortizálni és ez sem a legtökéletesebb megoldás a konyhába.




Előzmény: Dózerbike (473)
diamac Creative Commons License 2009.12.12 0 0 480
Kékkember!!

A következő asztalos 100 ezer Ft-ért bevállalja :D

ha keresnél egy negyediket ... :)

A programoknál fontosabb dolgok is vannak. Az anyagszükségletet ki lehet sokféleképpen számolni így a rajzlapon lévő számolás sem lehet gond.
A látványtervező program nagyon fontos színválasztásnál vagy a frontok mintájának bemutatásán a változatok gyors prezentálásában.
A gyártás előkészítő program igazából az asztalosnak jó a gyorsabb és korrektebb árajánlathoz.

Az 5mm amiről beszélsz az a táblák felszabásakor dől el.
Ez pedig a gépbeállítástól függ. Hiába a 20-100 milliós lapszabászgép ha nem pontos a beállítás.

A Blum árul saját programot a vasalataihoz, tervezéshez, felrakáshoz ami pl. az optimális fiókelrendezéshez nyújt segítséget.

Ennél azonban sokkal fontosabbak azok a sablonok amivel pontosan a megfelelő helyre lehet felszerelni. (a mérőszalaggal való jelölgetés már nem elfogadott)
Ugyanis hiába Blum a vasalat ha pontatlan a felrakás.
A Blumhoz jár az örök garancia !!

Dózerbike Creative Commons License 2009.12.11 0 0 479
Lamellót használok a lapok összeállításához.Ha nem látszó oldalakról van szó,akkor plusz csavart is adok a lamelló mellé.Ha látszó oldal,akkor ragasztom a lamellót,és szorítóval összehuzatom.

Nem használok számítógépet a bútor tervezéshez,számoláshoz.Lerajzolom,beméretezem,és az alapján vágatom méretre a lapokat.

Igen,ismerem a Blum-ot,ha lehet,mindig azt használom.Jó múltkorában lehet épp neked ajánlottam,hogy nézd meg a Blum oldalt a neten.De lehet hogy másnak,nem neked,de nem számít.
Előzmény: Törölt nick (478)
Dózerbike Creative Commons License 2009.12.11 0 0 477
a mosogatógépet a jobb sarokba fogod tenni?Ha igen,akkor még időben rakd el onnan a konnektort,mert szentségelni fogsz,amikor a kész bútorból ki fog lógni a gép,a dugvilla miatt.A gép összes csatlakozását mellette kell elhelyezni,nem mögötte.
Előzmény: Törölt nick (474)
Dózerbike Creative Commons License 2009.12.11 0 0 476
Most hiába írom,hogy ilyen meg olyan kiváló minőségben...Nem szokott gond lenni a minőséggel,főleg ha az alapanyag is minőségi.Nézd meg a képeimet a "weboldal"-on,olyan minőségben.
Előzmény: Törölt nick (475)
Dózerbike Creative Commons License 2009.12.11 0 0 473
a 100 munkaóra szerintem is sok,én ezt kb max 200 ezerért megcsinálnám.

A fóliás ajtókról nekem általában sikerül lebeszélni a népeket,amikor elmondom a várható fejleményeket.Igen,van hőterelő lemez,meg miegymás,de ha már kifizet valaki egy csomó pénzt a bútorra,akkor nem szeret kompromisszumokat kötni,hogy ide meg oda meg amoda,nem lehet ajtót tenni.És egy konyhában elég sok ilyen hely van.Mosogatógép,tűzhely,egyéb vizes és meleg helyek.De aránylag pofás bútort lehet csinálni a fóliás ajtókkal,nem túl drágán,és sokan választják ezt.Olyan ez most,mint a műanyag nyílászáró dömbing.
Jancsii Creative Commons License 2009.12.10 0 0 471
A mosogató elé nem tennék fiókos elemet. Szerintem ott jó helye lenne a szemetesnek, egy nyíló ajtó mögött. A mosogató csaptelepet én az ablak jobb, vagy baloldalára tenném, hogy az ablakot kilehessen nyitni. Nálam a munkalap befut az ablakig, így megspóroltam egy 15 000 Ft- os belső ablakpárkányt és takarítani is könnyebb.
Előzmény: Törölt nick (467)
diamac Creative Commons License 2009.12.10 0 0 470
Te mint asztalos tudod, hogy bizonyos vevők kifejezetten ragaszkodnak a fóliás ajtókhoz és szinte lebeszélni sem lehetne Őket ha akarná az ember.
Viszont egy tájékoztatás mindenképpen belefér az előnyeiről és a hátrányairól is.

Azért én nem mondanám, hogy teljesen alkalmatlan lehetőség a konyhában frontnak.

Beépítése is szakértelmet kíván pl. a tűzhelynél amit említettél. Lehet nyitott elemet tervezni mellé ill. van hőterelő lemez amiről sokan nem is tudnak.


...




Előzmény: Dózerbike (461)
diamac Creative Commons License 2009.12.10 0 0 469
Az anyagot akkor Te veszed meg?

Szerintem is kicsit sok még ha ad 5 év garit és kötbért is ha késik :)

Gondolom benne van a beszerelés is meg az anyagbeszerzés is valamint a gépek, mosogató beszerelése bekötése.

Igaz nem tudok minden megoldást de pesti beszereléssel 5 év garanciával, kötbérrel max 300 nálunk.

Ha adsz méretes rajzot én adok egy látványtervet amit hétvégén megrajzolok Neked :)
Előzmény: Törölt nick (467)
diamac Creative Commons License 2009.12.10 0 0 468
Ha a festést választod: Finomabb csiszoló papírral az egész felületet felcsiszolod majd lefested vízbázisú zománc festékkel pl.
De nem az egész fóliát kell lecsiszolni!! csak a szennyeződést és érdesíteni a felületet.
Biztos maradt egy kis darab levágott párkányléc vagy fényléc amin próbát tudsz csinálni (érdemes) Ha nincs szólj :)

Van egy speckó festék is ami még az üvegen is megáll (kb. 3000 Ft egy doboz) ha kéred megkeresem a nevét.

Front vétel: Rajzoltam egy képet eltérő színnel amit láthattál :) Kiválasztasz egy másik színt ha megkérsz megrajzolom, hogy lásd hogy mutatna. Ha tetszik szólsz a bútorkészítődnek és beszerzi azt a pár frontot.
Előzmény: fifty561 (465)
diamac Creative Commons License 2009.12.10 0 0 466
egy látványtervet megér mindenképp szólj az asztalosodnak csinálja meg :)

lehet láthatnánk mi is :) az biztos, extrém összeállítás :)

az ár akár jó is lehet de nem tudjuk mi van benne az árban?

élzárás: fólia vagy 2mm abs?
fiókcsúszó: 1000 vagy 9000Ft-os Blum?

még sok ilyen részletkérdés van!!

Egy ilyen konyhát összerakni az anyagbeszerzést nem számítva kb 2 nap megfelelő szerszámokkal. De lehet valakinek egy hét is kell :)



Előzmény: Törölt nick (463)
fifty561 Creative Commons License 2009.12.10 0 0 465
na igen vmi ilyesmire gondoltam, de konkrétan hogy is?

ugye az MDF-re ragasztva van a fólia, azt csiszoljam le? - vagy csak kaparjam meg egy kicsit ...?

"Vagy pár darab front vételével" - ez alatt azt érted hogy csináltassak pár frontot más színben?
Előzmény: diamac (460)
Dózerbike Creative Commons License 2009.12.10 0 0 464
szerintem nagyon laboratóriumi érzés lenne egy ilyen konyha,de a csempe járólap függöny stb lehet hogy jól tudná ellensúlyozni ezt a hidegséget.410 ezer szerintem reális egy ilyen konyháért,bár nem tudom pontosan mekkora.A munkadíj kb az anyagár fele,vagy annál akár sokkal kevesebb.Ez asztalosa válogatja.
Előzmény: Törölt nick (463)
diamac Creative Commons License 2009.12.09 0 0 462
Szia Turner!

Ezért kell mindig látványrajzot csináltatni a konyháról :)

Én a helyedben mindenképp álmodoznék kicsit hiszen mostanában alap az ingyenes látványterv, árajánlat, ötletelés :)

Ha visszaolvasol kicsit láthatod többen hozzászólnak ötletelnek.

Mégis milyen kicsi az a konyha?
Előzmény: turner888 (452)
Dózerbike Creative Commons License 2009.12.09 0 0 461
Csináltassátok meg a bútort asztalossal méretre,de ajtófrontok nélkül.Így nem egyszerre kell kifizetni az egészet,méretre is készül,és pakolni is tudsz,mégha ajtók nélkül is,mosogató is lesz.Ha valami igényesebb frontot szeretnétek,az kb a teljes ár felét teszi ki,így tehát kb két fél részletben menne az anyagi része.Fóliás ajtót,amivel tele van most minden,nem javaslok,az nem konyhába való.Sütő és tűzhely környékén hamar elenged a fólia,amit javítani nem lehet.Én ezt javasolnám,az áruházi kacat helyett.
Előzmény: turner888 (455)
diamac Creative Commons License 2009.12.09 0 1 460
Azért én nem adnám fel ilyen könnyen :)

Bár nem csináltam még de egy kis csiszolás után mondjuk vizes zománc festékkel próbálkoznék.

Vagy pár darab front vételével kedvünkre lehet játszani a színekkel :) Látványterv alapján persze

Régebben csináltunk olyan ajtót amibe marás után a fali mintás csempéből ragasztottunk be egyet majd kifugáztuk.

Sok ötletes megoldás közül lehetne választani szerintem

Látványtervben is tudok segíteni ha azt választjátok

Lehet gondolkodni :)

Egy példa hogy mire is gondoltam
Előzmény: fifty561 (451)
turner888 Creative Commons License 2009.12.09 0 0 459
itt meg is találtam: webshop
vannak kis mutatós bútorok, de sajnos semmi információ nincs odaírva hozzá, telefonálni kell majd, hogy befér-e esetleg a mi kis konyhánkba
Előzmény: kukker2 (458)
kukker2 Creative Commons License 2009.12.09 0 0 458
Hát nem tudom mennyire könnyítem meg a döntésed, de a praktikernél most ingyen házhoz viszik azt a terméket, amit rendelsz tőlük... szerintem nézz körül ott, hátha találsz valamit, és így tudsz spórolni a költségeken egy keveset...
turner888 Creative Commons License 2009.12.09 0 0 457
nem még, de az jó kis kirándulás lenne, mire végigmennénk az összesen(praktiker,obi,stb...)
jó lenne valami gyorsabb megoldás is :)
Előzmény: kukker2 (456)
kukker2 Creative Commons License 2009.12.09 0 0 456
körülnéztél már valami áruházban ? lehet pont lesz olyan amit direkt nektek találtak ki :)
turner888 Creative Commons License 2009.12.09 0 0 455
hát jól gondoltam, akinek kevés pénze van-mint nekünk- továbbra is mehet a praktikerbe vagy obiba, vagy gyűjtögethet kicsit.
az a baj, hogy sokkal jobb lenne egy pontosan a mi konyhánkba méretezett darab, csal akkor el kell kicsit csúsztatni a felújítást...nem tudom, mit szólna a párom, tudjátok milyenek a nők, amit egyszer a fejükbe vesznek... :O
Előzmény: Dózerbike (454)
Dózerbike Creative Commons License 2009.12.09 0 0 454
Ez asztalosa válogatja,mennyire használ minőségi cuccokat.Nálam ez kb 50-100 % lenne,egy fóliás,mindenboltbankaphatógayesztánhoz képest.
Előzmény: turner888 (452)
Dózerbike Creative Commons License 2009.12.09 0 0 453
Profi megoldás szerintem nem létezik a problémád megoldására,ami meg is érné anyagilag.Marad tehát a barkácsolás,vagy a csere,vagy a beletörődés.A korpusz gondolom nem sok helyen látszik,tehát csak az ajtókkal kell kezdeni valamit."Vígasztaljon" az,hogy a fóliás ajtók nem az örök életnek készülnek,így előbb utóbb amúgy is cserélni kéne majd.
Előzmény: fifty561 (451)
turner888 Creative Commons License 2009.12.09 0 0 452
Sziasztok!

a párommal most készülünk kicsit feldobni a konyhát, persze egyből mondta, hogy kér új bútort is bele...
olvasva fifty problémáját kicsit elgondolkodtam, nincs túl sok pénzünk és egy ilyen kis baki semmiképpen sem kellene nekünk...
tehát a kérdésem:
ha mégis asztalossal csináltatnák, ami helykihasználás szempontjából jobb lenne-kicsi félkörös konyha-, mennyi plusz költsége lenne, mintha csak tömegcikket vennénk meg egy nagyobb boltban?
(persze mindenképpen jól átbeszélve az asztalossal ;)
fifty561 Creative Commons License 2009.12.09 0 0 451
Gondolom a korpusz laminált lap,az ajtók MDF.Ha cseresznye,akkor valószínűsithető,hogy fóliázott. - igen

asztalos elérhető, de ő nem is asztalos hanem "csak" bútorkészítő.
Én is megcsinálom ha tuom mit kell, barkács is jó - ha igényes :)

ha nagyon nem lehet mit kezdeni vele, akkor arra gondoltam festünk vmi ábrákat (fűszerek, ...) az ajtókra, vagy szalvétatechnikával vmi jót stb.
Előzmény: diamac (449)
Dózerbike Creative Commons License 2009.12.09 0 0 450
Gondolom a korpusz laminált lap,az ajtók MDF.Ha cseresznye,akkor valószínűsithető,hogy fóliázott.Azzal semmit nem lehet csinálni.Ha festett,akkor lehetne átfesteni az ajtókat.A laminált lap oldalakkal sem lehet semmit csinálni.Szóval,szinte új bútort kéne gyártani...
Előzmény: fifty561 (448)
diamac Creative Commons License 2009.12.08 0 0 449
Szia Fifty!

Asztalosodnak szólni, hogy cserélje ki a frontokat. Bár azért nem olyan egyszerű az eset mert igényes készítésnél a korpusz élzárása megegyezik a front színével.

Nem derül ki, hogy az mdf festve lett vagy marva és fóliázva?

Készült látványterv mert ha nem legalább most kellene nehogy megint mellé nyúljatok a színnel.


Az asztalos elérhető?
Igényes vagy barkács megoldást szeretnél?
Te akarod megcsinálni?
Miből készült a front?

Ha megvannak a válaszok ... :)
Előzmény: fifty561 (448)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!