Keresés

Részletes keresés

Arabella Creative Commons License 1999.07.12 0 0 1094
Kösz LitleBee!
Hallod Stoki, ojjan!
Arabella
Előzmény: LitleBee (1093)
LitleBee Creative Commons License 1999.07.12 0 0 1093
Én ehez is csak kibic vagyok, de valami olyasmi, hogy lesz a lakásban egy közoponti vezérlo hely ahonnan gyakorlatilag programozhatod a 220-as hálózat muködését.
Pl kandur meg akarja tréfálni Arabellát ezért ugy állítja be a rendszert, hogy amikor felkapcsolja a konyhai világítás kapcsoláját világos lesz a fürdoben:).
Tolünk nyugatabbra jópár éve így csinálják már a lakások 220-as hálózatát.
Előzmény: stoki (1091)
Arabella Creative Commons License 1999.07.12 0 0 1092
Az valami elektromos vezérlés. Asszonták a fijjuk, látam a falban, igen bonyolult.....
Előzmény: stoki (1091)
stoki Creative Commons License 1999.07.12 0 0 1091
Mi az az lpc ???
Ez valami új pc fajta :-)??? Rengeteg helyen megfordulok, tudom mi az SPD az STXRC az XTR a led a dat, de erről még nem hallottam ...
Előzmény: Arabella (1090)
Arabella Creative Commons License 1999.07.12 0 0 1090
Na visszajöttem a "gyülésről":).
Persze, hogy pontos tervezéshez mindent pontosan tudni kell.Ezt én is tudom:)
Azt is tudom, hogy ki szeretnénk cserélni a falakban a kábeleket,( már csak azért is, mert tudjuk, hogy nagyon régi és veszélyes a mostani konstrukció) új kapcsolókat szeretnénk, nem akarunk mindenféle hosszabbítókat, nem akarom, hogy mindig leverje a biztosítékot a mikro, a mosógép, a kerámialap( de az is lehet, hogy csak a sütő lesz villany. Ezért sejtettük, hogy külön áramköröket kell terveznünk, Kandúr villamosmérnök és van egy haverja aki szintén zenész, saját házában ő tervezte meg a villany parkot mindenféle lpc-kel füszerezve. Ha kell az égtáj és hol van a vizblokk megtudom mondani. Mindent meg tudok mondani csak kérdezzetek. Vagy adjatok olyan emailt ,ahova írhatok private.
Arabella
Hacsek Creative Commons License 1999.07.12 0 0 1089
LitleBee,
A tolókapu mozgására a nagy profi cégek négy megoldást alkalmaznak:
- sínek és görgők (gurulás)
- teleszkóp (egymásba csúszás)
- fogaskerék-fogasléc (elcsúszás)
- drótkötél (felfüggesztéses csúszás)
Az épületszerkezettan könyvekben meg szokták adni a legfőbb csomópontokat, ettől függetlenül még nemigen hallottam olyat, aki minta nélkül legyártott volna magának ilyesmit (szerintem elég komoly eszközpark kell hozzá). Ha mindenképpen magad akarod csinálni, azt javasolnám, kérj kölcsön egy kész szerkezetet és másold le!!
Előzmény: LitleBee (1087)
LitleBee Creative Commons License 1999.07.12 0 0 1088
Köszi, megpróbálom.

A LitleBee 1 angol magyar szójáték eredménye: egyrészt nem utal a nevemre csak nekem, másrészt megbírom jegyezni:)

Előzmény: stoki (1086)
LitleBee Creative Commons License 1999.07.12 0 0 1087
A másodikban van tapasztalatom:) ugyhogy ibkább az elsohöz:
- hogyan hol kell alátámasztani;
- mekkora, milyen kerekekre van szükség (vagy nem is kellenek kerekek, mert létezik valamilyen más modszer? hallottam valmi féle fogaslécrol is?);
- könnyen lehessen mozdítani (ne kellejen hozzá férfi ember:), de az nem baj ha a 4,5 éves leány gyermek nem bírja kinyitni);
- télen ne fagyjon be.......
- s.t.b.

A dologhoz hozzátartozik, hogy nem egészen 1 éve költöztünk "új" házunkba, és most döntötte ki harmadszor a szél a kaput (a diófát meg eloször, pedig nem volt fiatal).

Előzmény: Hacsek (1084)
stoki Creative Commons License 1999.07.12 0 0 1086
LitleBee

Isten a tanum rá, hogy nem hagyott nyugodni a kertkapud :-) !!!
Megnéztem minden lehetséges könyvemet, de csak belső tolóajtók vannak ...

Tipp : (már megint) írj vagy hívd fel az ezermestert, hátha közöltek egy jóval régebbi számban már ilyet ... Engem annak idején a hegesztés érdekelt és megírták, hogy menjek be a szerkesztőségbe és akkor hozzámvágják a témával foglalkozó újsit ...

Látod a téglakör téged is szeret ...:-) és még nem is vagy nőnemű (aki kertkapukat emelget az nem lehet nő :-)

Előzmény: LitleBee (1081)
rocher Creative Commons License 1999.07.12 0 0 1085
Nagyon szívesen segítenék, de sajnos abban nincs tapasztalatom. Mi egy belvárosi társasházban lakunk, ott nincs kiskapu, csak nagykapu, de azt jó nehéz betaszítani.
Előzmény: LitleBee (1082)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.12 0 0 1084
Mihez kérsz szakirodalmat?
Hogy hogyan kell házilag elektronika nélküli tolós kertkaput csinálni?
Vagy esetleg egy "Hogyan építkezzünk lé nélkül?" című opus érdekel?
Előzmény: LitleBee (1081)
rocher Creative Commons License 1999.07.12 0 0 1083
Na most én nem akarok nagyon okos lenni, mert csak tapasztalatom van, szakmailag outsider vagyok, de szerintem egy szétveréssel kell mindent megcsinálni, mégha kölcsönkérsz, akkor is. Pll. mi egy olyan lakásnak álltunk neki, ami előtte 15 évig üresen állt. Senki nem tudott semmit róla, tervrajz nem volt, mindent magunknak kellett kitalálni. Víz-gáz-villany évekig nem volt benne, két ócska konvektor, ami talán újkorában is rossz volt, ráadásul belsőfalon, kéménybe kötve. Ami építészeti nonszensz, kezdve azon, hogy a konyhai kémény 3 másik lakáson megy át, minden volt. A 3 szobából 3 hétig kaparták a falat, majd utána verték le a vakolatot, mert kiderült, hogy a 100 éves festék igencsak erőszakos. Az ajtók ablakok zabálták a gittet, 3x annyi festék kellett, mint normális esetben stb..
De úgy döntöttünk, hogy az alapdolgokat jól megcsináljuk, villany, fűtés, melegvíz, aztán a csicsa ráér.
Csak az a baj, hogy van egy csomó ember, aki nem foglalkozik alapvető problémákkal, pl. a szomszéd, ráköltött egy vagyont a stukkó-restaulásra, a fűtésre nem áldozott semmit, majd a télen, ha kiderül, hogy a kéménybe kötött konvektorai nem működnek, akkor nézegetheti a stukkóit.:-)))))
Előzmény: Hacsek (1079)
LitleBee Creative Commons License 1999.07.12 0 0 1082
Hogy velem is foglalkozzatok:)
Előzmény: stoki (1080)
LitleBee Creative Commons License 1999.07.12 0 0 1081
Szia mindenkinek!

Tolós kertkaput szeretnék csinál(tat)ni, egyenlore elektronika nálkül. Segítséget kérnék valamiféle szakirodalom formájában, ugyanis inkább magam csinálnám (kevés a lé:(, meg valamikor tanultam is ilyesmit).

Köszi a segítséget.

stoki Creative Commons License 1999.07.12 0 0 1080
Úgy látom mindenki Arabella-val foglalkozik !!!
Ebből palota lesz 2 mbites internet hozzáféréssel állítom ....:-)
Előzmény: stoki (1078)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.12 0 0 1079
Kedves Arabella!
Rendes felmérés nélkül csak álmodozni lehet, de tervezni nem.
Például: honnan tudjam, hol van a vizes strang, hol van kéménybekötési lehetőség, milyen a parapet. Mekkorák a nyílások? Miből és mikor épült a ház?
De ami a legfontosabb: az általad küldött rajzon TÁJOLÁS sincs.
Anélkül én nem szeretek helyiségeket pakolni ide-oda, hogy ne tudnám, mikor és honnan fog besütni a nap az ablakán.

Miután ez egy ismeretlen méretarányú rajz, ellenőrizni kellene a méreteket is.

Szerintem. Tacsa?

Előzmény: Arabella (1073)
stoki Creative Commons License 1999.07.12 0 0 1078
petra...
én is erre gondoltam ...és teljesen jogos a felvetés...
Előzmény: rocher (1075)
LitleBee Creative Commons License 1999.07.12 0 0 1077
Petra _igazad_van_! Most kell csövezni!
by
Előzmény: rocher (1075)
LitleBee Creative Commons License 1999.07.12 0 0 1076
Szia Arabella!

Nem tudom mennyire "csomagoljátok ki" a lakást (az elozoek alapján eléggé), de Petra ötletét meg kell fontolni!
Jó helyen vannak a konektorok? A vezetékek milyen állapotban vannak?
Ha a net-et nem de a 220-at lehet hogy újra kellene vezetni!!
A konyhában mivel fogsz fozni villannyal/gázzal? HA villannyal akkor mindenképpen meg kellene azokat a kábeleket nézni!

by

Előzmény: Arabella (1073)
rocher Creative Commons License 1999.07.12 0 0 1075
Vagy a kábeltévésre, a telefon mindig drágább lesz, úgyhogy SZVSZ így kell gondolkozni. Mi is, amikor szétvertük a lakást, úgy csöveztük be, hogy majd ha pénzünk lesz valamikor, behúzzuk a kábeltévés internetet. Egyelőre még parkettára gyűjtünk, majd utána.
Előzmény: stoki (1074)
stoki Creative Commons License 1999.07.12 0 0 1074
Arabella

Petra biztos az üvegszálas internetre gondolt ?!? ;-)

Előzmény: Arabella (1073)
Arabella Creative Commons License 1999.07.12 0 0 1073
Ahoz elég a telefonvonal nem?
Azt meg nem akarom a falban vezetni. Hogy fogok a telefonnal sétálni a lakásban, ha le van rögzitve "rövid pórázra". Olyant ne mondjatok, hogy van olyan drót nélküli telefon, mert olyant nem szeretnék, főleg a lakásban nem.
De jó a tipp, még megkonzultálom otthon.
Hacsek falmérés nélkül is lehet tervezni, csak nem annyira precízen, nem?
A belmagasságot megmértem, kereken három méter.
Arabella
Előzmény: rocher (1071)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.12 0 0 1072
muddy,
az építési törvény úgy fogalmaz, hogy a helyi építési hatóság megszabhatja a területén használható megoldásokat. Ha a környéken sehol sem engednek hullámpalát, akkor nem érdemes erősködni. Ha viszont másnak engedik, csak egynek nem, akkor (ha ez fontos neki) hivatkozhat a precedensre.
((Azért általában nem sok sikerrel kecsegtet a hivatal észérvekkel való bombázása))
Előzmény: muddy (1070)
rocher Creative Commons License 1999.07.12 0 0 1071
Kedves Arabella!
ha akkor akarod bevezettetni a netet, amikor szép lesz a lakás, az régen rossz. Inkább azelőtt csövezzétek be a falat, mielőtt tapétáztok! Most kis ráfordítással, később nagyobbal, de a ti dolgotok.
Előzmény: Arabella (1068)
muddy Creative Commons License 1999.07.12 0 0 1070
Kösz.
A hatóság az előzetes tárgyalás során városképi megjelenés ill. szempontokra hivatkozott. Helyi rendeletet nem említett.Ha nincs erre vonatkozó helyi rendelet magasabb szabályba vagy törvényekben van-e ilyenről szó?
Előzmény: Hacsek (1067)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.12 0 0 1069
Kedves Arabella és Tacsa!
Ti már elkezdtétek a tervezést?
Szerintem először felmérni kellene!
Arabella Creative Commons License 1999.07.12 0 0 1068
Kedves Tacsa!
Otthon nincs net, de ha majd szép lesz A LAKÁS, akkor igérem nektek bevezettetem a netet is, hogy hétvégén is bombázhassalak titeket kérdéseimmel:)
Marikanénivel növelt alapterület _ Ezt nem értem, ohgy mire érted?
De ha lichthofra gondoltál, akkor jó.
Sokat vagytok otthon és állandóan főzöl, vagy sem- Nem vagyunk sokat otthon, de amit otthon töltünk azt szeretnénk kényelmesen tölteni és néha azért főzök.
vagy felső üvegsávilag?- Asszem ez lenne a jobb! Kandúr szerint lehet az előszoba felé nagyobb falfelület, de a szoba felé semmi szín alatt. ( Kandúr külön kérése/ ne vegyétek figyelmbe-hehehe/ ,hogy legyen egy bicikli szoba is:))
melyben fridzsi van kamraként, és nincs közvetlen megvilágítás?_
Mármint a konyhából nincs?
És azért lenne egy-két polc a fridzsi fölött nem?
Milyen Email címre küldjem a céges email címemet??
Arabella
Előzmény: tacsa (1062)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.12 0 0 1067
Kedves muddy,
teheti, persze. Csak az a kérdés, milyen indokkal teszi.
Pl. lehet olyan helyi rendelet, ami szerint az adott helységben nem kívánatos a hullámpala.
Vagy ha az ügy előadója egyénileg utálja ezt az anyagot.

A lényeg az, hogy építési határozatnak része kell legyen az indoklás. Tehát hogy MIÉRT nem engedi az adott anyagot? Az indok ismeretében érdemes eldönteni, hgy fellebbezni vagy belenyugodni célszerűbb-e!

Előzmény: muddy (1066)
muddy Creative Commons License 1999.07.12 0 0 1066
Építész Urak!
Egyik barátom kérdezi: Az építési hivatal (hatóság) az építendő autószerelő műhelyének tetetjére nem akarja megengedni a terv szerinti szürke hullámpalát. Kérdés: Teheti -e?
Hacsek Creative Commons License 1999.07.12 0 0 1065
Kedves Rémusz bácsi!
OFF.
Kérlek ZsB megjegyzését a nyelvész hacsekről ne vedd komolyan. Való igaz, ő és nyelvművelő társai a leggorombább kritikával illetik időszakonként felmerülő nyelvújítási felvetéseimet.
Én ezeknél a felvetéseknél arra szoktam hivatkozni, hogy pl. a formális logikának ellentmond az alumÍnium és a linÓleum írásmódja.
Másik fő ellentétünk a tétel-bizonyítás és -cáfolat merőben eltérő módszerei miatt áll fenn. Ennek legjobb példája az volt, amikor a nyelvészek azt állították, hogy a csimpánz és csimpaszkodik szavak közt nincs összefüggés, mert nem tudnak róla.
ON.
Előzmény: ZsB (1057)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!