Keresés

Részletes keresés

John 74 Creative Commons License 2019.10.24 0 0 431

Tisztelt Mariusi!

 

Köszönöm kedves és jó indulatú kérdésed.

 

Üdv

 

Előzmény: Mariusi (429)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.22 0 0 430

 

itt tartunk...  holnap foliazas,lecezes...

Mariusi Creative Commons License 2019.10.22 0 0 429

  

 

"2019.10.16-án megjelent a jófogáson egy hirdetés, mennyben téliesített mobilházat árultak 920.000 Ft azaz kilencszáz húszezer forintért."

 

 

Még egy hét sem telt el és te már utaltál ?

 

 "Telefonos egyeztetésünk során megállapodtunk, hogy foglalóként utaltok 10 % az SMS-ben megküldőt bankszámlára"

 

 

  Melyik tanszéken tanítasz ??

Előzmény: John 74 (428)
John 74 Creative Commons License 2019.10.22 0 0 428

Mobilház csaló!

2019.10.16-án megjelent a jófogáson egy hirdetés, mennyben téliesített mobilházat árultak 920.000 Ft azaz kilencszáz húszezer forintért. Hirdetésben a következő telefonszám szerepelt +36307178419, helységnek Kiszombor terület volt megjelölve. Telefonos egyeztetésünk során megállapodtunk, hogy foglalóként utaltok 10 % az SMS-ben megküldőt bankszámlára. Tömöri Ferenc Számla sz: 18203703-01698675-10010013 FHB bank.  Azóta elérni nem lehet, telefon ki van kapcsolva, hirdetést törölték. Jófogáson a következő linken volt a hirdetés elérhető. https://www.jofogas.hu/csongrad/Elado_mobilh_z__egy_halos_teliesitet_97308852.htm

Rendőrségi feljelentést 2019.10.21-én megtörtént. További károsultakat keresek.

 

Üdv

P.Zsuzska Creative Commons License 2019.10.18 0 0 427

Köszönöm szépen a részletes leírást, sokat segítettél vele! Én ugyan nem sokat értettem belőle, de a férjem csillogó szemekkel olvasta és egyetértően hümmögött 😀 Köszönjük!

Előzmény: Nofear(1974) (426)
Nofear(1974) Creative Commons License 2019.10.11 0 0 426

Szia

A mobilházat sehol sem bontottam meg. A tetőn lévő kéménykivezetést megszüntettem mert nem bíztam a benne lévő régi gázkészülékbe de ettől még
ez a fajta fűtési megoldás akár jó is lehet.

A tető mindkét irányba leejtett de stafnival úgy oldottam meg hogy az egész tető egy irányba leejtsen.
A stafnik között 8 cm hungarocellt tettem és a hézagokat purhabbal nyomtam ki.
A stafnikra tető lecet raktam majd 0.5-ös hullám tetőlemezzel fedtem be. Ennek a lemez megoldásnak az a hátránya
hogy sajnos esőben eléggé zajos úgyhogy ezt a megoldást én nem javasolnám, inkább osb lap és bitumen zsindellyel csinálnám.
Késő bánat hogy én lemezzel oldottam meg.


Az oldalára szintén 8 cm hungarocell került, ez egy kicsit macerás hiszen lemezre hungarocellt nehezebb ragasztani
arról nem is beszélve hogy az oldallemezt ha megnyomod, mozog. Hungarocell dübellel simán felfogható viszont 2 dolog amit figyelembe kell venni.
Az egyik hogy nagyon vigyázva kell fúrni ugyanis nem tudni hol fut elektromos kábel.
Másik hogy ha kifúrtad a lemezt, nem kalapáccsal kell beverni a dübelt hanem bele kell nyomni a lemezbe fúrt lyukba ugyanis ha kalapálod,
egy jókora rész berezonál ami miatt meglazulhat az is amit mellette felhelyeztél.
Én földig vittem a hungarocellt de ez esetben legalább 2 szellőző nyílást célszerű hagyni hogy tudjon szellőzni a mobilház alja.
Dryvit háló és ragasztó került rá így már csak a színt kell felhordani.
A hőmegtartása egész jó viszont nincs akkora különbség a 8 és 10 cm-es hungarocell árában hogy ne lenne érdemes a 10 centiset vállasztani.

A mobilház alját kicsit macerás szigetelni mivel szűkös a hely. Alulra 10 cm-es grafitos hungarocellt tettem és ugyancsak kifújtam purhabbal
a réseket.

Mivel a mobilház 4 méterre van a családi háztól én a fűtést a családi ház központijára szeretném rákötni.
Gondolom hogy ez a te esetedben már nem kivitelezhető. Ám én a helyedben meggondolnám hogy nem-e érdemes esetleg egy hűtő-fűtő klímán gondolkodni.
Én a rendes családi házunkba fűtő klímát tervezek ugyanis némely fűtő klíma már a gázkazánokhoz képest is kevesebb fogyasztással bír.
Na meg azt tudni kell hogy nyáron szigetelés ide, szigetelés oda, hamar felmelegszik a beltér méghozzá 2-3 fokkal is melegebb van benne
mint egy átlagos családi házban.

Pl. ez a klima egész jó fűtésre:
Hitachi Standard RAK-18RPD / RAC-18WPD oldalfali inverteres klíma. Sokan tévedésben vannak a fogyasztását illetően.
SCOP értéke 4.9 ami azt jelenti hogy 1kW áramból közel 5 kW hőenergiát képes előállítani.
Míg egy olajradiátor 1kW-áramból 1kW hőenergiát állít elő.

Ez a te döntésed hogy mivel szeretnél fűteni, mik az igényeid.

A meleg víz ellátást a konyhai részben egy 5L-es Ariston vízmelegítő végzi,
míg a fürdőszobában egy 10 vagy 15 litereset tettem be de már nem emlékszem pontosan. Ez csak egy személy esetén ideális .Tehetsz nagyobbat is.
Függ attól hogy mekkora hely van a fürdőben és hány személy használja.

Előzmény: P.Zsuzska (425)
P.Zsuzska Creative Commons License 2019.10.09 0 0 425

Szia Nofear!

 

Esetleg tudnál írni egy kicsit a mobilház felújításáról? Elsősorban a szigetelés és a fűtés érdekelne. Szigetelés után visszatetted az eredeti lemezborítást, vagy vakoltad, mint egy hagyományos házat? Az aljzatot hogyan szigetelted? Építettél fölé plusz tetőt,vagy csak szigetelted a mobilház eredeti tetejét? Ahogy láttam, az Ászáron árult mobilházakban jellemzően gázüzemű kandalló és átfolyós vízmelegítő van. Ezeket megtartottátok, vagy lecseréltétek elektromosra? A szigetelés után mennyire vagytok elégedettek a hőmegtartással?

Nyaralónak szeretnénk telepíteni mobilházat, de a nyári meleg és az őszi hideg éjszakák miatt mindenképpen szeretnénk szigetelni. Minden tapasztalatodat hálás köszönettel olvasnánk! 

Előzmény: Nofear(1974) (421)
indi76 Creative Commons License 2019.10.09 0 0 424

sziasztok.tervezem,hogy hűtős pótkocsiból készitek egy mobilházat.van valaki aki csinált már hasonlót?

Varek1 Creative Commons License 2019.10.01 0 0 422

 Rajta építsd a következőt és értékesítsed !!

Előzmény: Nofear(1974) (421)
Nofear(1974) Creative Commons License 2019.10.01 0 1 421

Sziasztok

 

Sosem értettem hogy a mai világban, mikor megszenvedünk minden fillérért és nem is álmodozhatunk a mai árakon normális családi házon,

miért nem veszik még csak fontolóra sem a mobilházat mint lehetőség. Sok embernek semmije sincs az ismerőseim között ( albérletben élnek ), mégis arról álmodoznak hogy majd összeszed 20 milliót és építkezik. Tudjuk jól hogy ez csak egy álom.

 

Én családi házban lakom a szüleim mellé építkeztünk és még 15 év után sincs kész teljesen.

A sógornőmnek 2 évvel ezelőtt vettünk Ászáron 1.200 000 ft-ért egy mobilházat amire kb. ugyan ennyit költöttem mert felújítottam teljesen + leszigeteltem 8 cm hungarocellel.

Igaz egyedül él és neki egy 8x3.5 méteres is elég volt.

Mivel én csináltam mindent, így munkadíj nem volt. A végeredmény szerintem egész jó lett.

Ilyen volt.

 

 

Ilyen lett.

 

 

 

Csupán azért írtam ezt a cikket hogy azok akik ebben gondolkodnak, kedvet csináljak nekik. Higgyétek el hogy árban nagyon megéri.

 

Törölt nick Creative Commons License 2019.10.01 0 1 420

udv mindenkinek!

 

en vettem egy mobilhazat angliabol egy magyar cegen keresztul. 11x3,7 m . Kozponti futeses,dupla uveges ablakok.

 

elso tapasztalat a tellel iden lesz. viszont teljes tetot,teraszt es szigetelest epitek hozza meg a tel elott. alul 10cm kozetgyapot-hotukor folia, felul uvegygyapot 20cm, oldalt 12cm nikecell.

 

igy alapon teliesitett de hatarozottan kijelentem, h SZART SEM ER SZIGETELES NELKUL!!!!

 

a mult heten voltak 2-3 fokok reggel.bent siman lement 16fokra a levego, igaz nem futottem.

 

5cm es falak vannak. Ejszakara mindenkepp nyitott belso ajtoval kell aludni,mert a kis szoba meret miatt keves a szellozo es lecsapodik a para. A futese kombi gaz cirko. A melegviz,futes is arrol megy.nyilatkozni meg nem tudok a gaz fogyasztasrol, nagy meretu palackokat vettem. Jovore elgazosito kazanra lesz kotve,kulon kazanhazban.

 

az ara szallitassal egyutt 4.2 milla volt. teto,szigeteles kb 2bol lett megveve,en epitem az egeszet.

 

ha a szigeteles bevaltja a remenyeimet akkor lakhato lehet egesz evben. persze kompromisszumok vannak. minden 2cm ki van hasznalva.

nem olcso,abszolut nem a csorok fogjak megvenni.kamionoztam,4ev alatt hoztam ossze,hitel es minden mentessen a  vas megyei,orsegi telekkel, a mobilhazzal es hozza szukseges epito cuccokkal anyagokkal,ferretett penzel.

 

ugy gondolnek ra,h a mai elszabadult,direkt manipulalt magas epito es szolgaltatasi arak mellett talan egy okosabb megoldas. avagy, aki eveket lehuz egy kamion fulkejeben,havonta hazajarassal,annak ez egy hilton szallo!

 

ha erdekel vkit kozelebbrol a tema, winnynet@freemail.hu

 

udv

Kártékony Kázmér Creative Commons License 2019.08.14 0 0 419

Rakj fel egy képet róla ha elkészült, kiváncsi vagyok rá

Előzmény: Fityor (232)
Kártékony Kázmér Creative Commons License 2019.08.14 0 0 418

jó a konténerház ha olcsón hozzá lehet jutni.

Előzmény: G.Öcsibácsi (237)
TheGooN Creative Commons License 2019.07.19 -1 0 417
Előzmény: Torökk sZultaan (415)
TheGooN Creative Commons License 2019.07.19 -1 0 416

A ház már elkelt, de épül a következő! 

Highcubeotthon@gmail.com

fb: konténerházak

Előzmény: Torökk sZultaan (415)
Torökk sZultaan Creative Commons License 2019.07.18 0 0 415

Mennyibe kerül ez a shipping container home?

Előzmény: TheGooN (406)
3ee. Creative Commons License 2019.07.10 0 0 414

Hát igen, vannak érdekes dolgok ezen a világon. Akit érdekel, talál infót eleget a neten...

Én laktam több féle lakásban, a mobilról leírtam ezeket a tapasztalatokat. Akit érdekel, és hasznos neki, az jó. Ha meg nem, akkor nem. Ennyi. 😉

Előzmény: Palási (412)
Palási Creative Commons License 2019.07.06 0 0 413

Az ilyen cirkuszos  lakókocsi is mobil ház lenne ??

 Valószínűleg.

 Régen a vándor cirkuszosok és néha a vándor színészek használtak ilyen mobil  lakóhelyeket. Fából készültek max. 5 cm -es falvastgságban és két ló huta általában azokat. Fűtés  vaskályha szén fa, mosdás lavórban.. fekhely priccs. sanyarú élt lehetet abban a téli szezonban. Mégis kibírták azok akik erre az éltmódra adták a fejüket.

 Ma már  azért modernebbek ezek a lakó kocsik.   Általában  egy kamion pótkocsinyi  az alapterületük... hogy némileg növeljék  oldalra teleszkóposan bővíthetők.

 Ezen kívűl ha  leparkolnak valahol nem pátórára hanem pár napra, rákapcsolják a folyóvizet , bekötik a csatornába a szennyvíz elvezetést, rákötnek valamilyen áram vételezésre  és a fűtést  pedig pb. palackos gázzal oldják meg. kívülről szemlélve tetszetős, de azért ebben élni nem piskóta. A tér kicsi, a fenntartása drága. Főleg a fűtése. Tény hogy vannak korszerű szigetelő anyagok

, de az 5 -6 cm -es falvastagságnak erős korlátai vannak.

 2  - 3 hétig romantikus,  főleg nyáron, amúgy ebben  is saranyú élet lehet.

 Akár a konténer házak. Vannak akik arra esküsznek. Ki kell próbálni, majd meglátják, hogy nem habos az élet abban sem.

Palási Creative Commons License 2019.07.06 0 0 412

Érdekes dolgokat ír az előttem megszólaló topik társ .

  Írja pl.    "Nekem nagyon jók a tapasztalataim. Szinte alig fűtöttünk. Gáz fűtés volt, de itt szerintem nem az a lényeg, hogy mi a fűtőanyag."

 Mondjuk egy 14 nm -es kégliben   lényegesen kevesebbet kell fűteni mint egy 140 nm -es ben.

 Azért nem 10 x annyit de lényegesen többet.

  "Arról nem tudok véleményt mondani, hogy mondjuk árammal mennyi lett volna. "  

 Hát arról  úgy általában én sem. De Mo. -on árammal fűteni  3 x annyi mint gázzal.

 És úgy általában  a fűtési költség a felhasznált energia hordozó árától függ és nem a fűtési rendszer kialakításától.

 De ha mobil házat hasonlítunk mobil házzal akkor pláne nem kell  a fűtési rendszer kialakításával foglalkozni.

 

 

 "Ami szerintem fontos egy ilyen háznál, hogy legyen megfelelő szellőzés.

 

 Minden háznál nagyon fontos a megfelelőszellőzés sok sok okból. Igaz általában szellőztető rendszer nélkül is megoldható.

 

 " Mivel itt teljesen légmentesen zárnak a falak, ablakok. " Majd minden háznál légmentesen zárnak a falak és az ablakok is. Csak az ablak kereteknél lehet némi  légzárási hiba. Tehát minden házat szellőztetni kell. Így a mobil házakat is.

 

 

  "Ez inkább abban nyilvánult meg, hogy folyt az ablakon a kondec víz, meg a fürdőben, ahol megállt a víz az ablak keretén, vagy a kilépő alatt a tusolóból jelent meg penészedés."

 

 

 Ahol  pára lecsapódás van tehát  víz van valamilyen felületen ott hamar megjelenik a penész is.

 Valószínűleg a  falak szerkezetében van a hiba... tehát nem eléggé hőszigeteltek, a belső felületük annyira hideg, hogy a mindig jelenlévő pára lecsapódik ide  és  kialakul a penész.

 

 Az ingatlanok  Mo.-on is drágulnak... na nem mindenütt hanem csak a nagyvárosokban.  Vidéken vannak helyek ahol  tized annyiért lehet ingatlant venni....m mégsem veszik.... mert amúgy sok minden miatt élhetetlen helyek.

 

 külföldön    Más kérdés, hogy ott próbálják ezt valahogy ellensúlyozni. Pl megszabnak egy max bérleti díjat, amit el lehet kérni.

 Melyik ország lehet ez ??

 

 Tény hogy  vannak országok ahol próbálják korlátozni a bérleti díjak emelkedését, de ezek a szabályok majd mindig csődöt mondanak.

3ee. Creative Commons License 2019.07.06 0 0 411

Sziasztok, 

 

Láttam, hogy kérdezte valaki a fűtési költséget ezeknél a házaknál.

Én laktam hasonló (nem ezektől a cégektől épült) könnyű szerkezetes házban. Nekem nagyon jók a tapasztalataim. Szinte alig fűtöttünk. Gáz fűtés volt, de itt szerintem nem az a lényeg, hogy mi a fűtőanyag.

Arról nem tudok véleményt mondani, hogy mondjuk árammal mennyi lett volna. Nyilván ez függ a fűtés rendszer kiépítésétől is.

Mikor született a gyerkőcünk, akkor hogy mindig azonos hőmérséklet legyen, többet fűtöttem, de akkor sem volt sokkal magasabb a számla.

Ez nem itthon volt, így nem írom mennyit fizettünk, mert itthoni viszonylatban nem releváns.

Ami szerintem fontos egy ilyen háznál, hogy legyen megfelelő szellőzés. Mivel itt teljesen légmentesen zárnak a falak, ablakok. Ezért érdemes valamilyen légcserélő rendszert, elszívót beépíteni. Van olyan cég, ahol láttam a honlapon, hogy extrában lehet ilyet kérni. A pára lecsapódással, vizes helyek penészedésével e nélkül lehet gond. Nekünk pl nagyon sokat kellett szellőztetni ebben a lakásban a pára miatt és volt pára elszívónk is. Viszont az tény, hogy a falak ennek ellenére nem penészedtek! Ez inkább abban nyilvánult meg, hogy folyt az ablakon a kondec víz, meg a fürdőben, ahol megállt a víz az ablak keretén, vagy a kilépő alatt a tusolóból jelent meg penészedés. Azt le tudod takarítani, nem terjed el. De csúnya.

Remélem ez az infó hasznos lehet. De azt még egyszer leszögezem, hogy az említett cégek munkáját én sem ismerem.

 

Meg még egy apróság. Az, hogy baromira drágulnak az ingatlanok, nem csak egy hazai jelenség. A fiatalok sok országban nehezen boldogulnak. Ezért terjednek ezek a házak. Külföldön is. Más kérdés, hogy ott próbálják ezt valahogy ellensúlyozni. Pl megszabnak egy max bérleti díjat, amit el lehet kérni. Meg egy hitelezési folyamat is másképp néz ki. De ez már nem tartozik ide.

A lényeg, hogy mi pont amiatt laktunk külföldön egy ilyen lakásban, mert egy tégla építésű drága és még úgy is nehéz megfizetni, hogy többet keresel, mint a minimál bér 😀

KHV Creative Commons License 2019.06.30 0 0 410
Eladó mobilház:


https://www.jofogas.hu/pest/Mobilhaz_3x10m_3_haloszoba_93643909.htm
KNitaNita Creative Commons License 2019.06.29 0 0 409

Szép napot, sziasztok!

Mobilházat (vagy nagyon nagy lakókocsit) szeretnénk vásárolni, használtan, jó állapotban, anyagi lehetőségeink behatároltak.

Eddig Jófogáson, mobil-home.hu-n, FB Marketplacen keresgéltünk Hol érdemes még körülnéznünk?

Köszönöm!

RáczJános Creative Commons License 2019.06.15 0 0 408
Előzmény: RáczJános (407)
RáczJános Creative Commons License 2019.06.15 0 0 407

kp.hu-n hirdetnek egy hónapig vázszerkezet kész mobil ház építést, fémvázból. 

Nem tudom belinkelni, de nézzétek meg akit érdekel. 

Én gondolkodóba estem.

Még mindig az Angliai mobilház vs. saját építésen tipródom.

De majd csak eldöntöm.

TheGooN Creative Commons License 2019.06.15 0 1 406

Új konténerház eladó!
Földünket nagyon sokszor körbeutazott, 40' High Cube tengeri konténer, mely mobilházzá lett alakítva. Négy évszakosra megépítve.
34 m² alapterületű ház, mely téliesített, szigetelt, teljesen kialakított elektromos hálózattal, vízrendszerrel, 80 literes víztárolós bojlerrel, kandallókályhás fűtéssel.
Néhány óra alatt bárhova telepíthető.
A képeken látható saját tervezésű berendezéssel vagy a nélkül is megvásárolható.
Bármikor megtekinthető.
Alapár nettó 6.500.000 ft.

Torökk sZultaan Creative Commons License 2019.06.07 0 0 405

elég gagyinak tűnik az oldala alapján

Előzmény: Róbert Lévi-Demény (404)
Róbert Lévi-Demény Creative Commons License 2019.06.05 0 0 404

Sziasztok,

 

Nagyon gondolkozom egy mobilház vásárlásán, mivel szerintem jóval olcsóbban kijön az ember. Nézegettem interneten egy két mobilházas oldalt, a legjobban a https://familyhome.hu/ tetszett, voltak is referenciák, de sajnos nincsen egy bemutató telep ahol élőben meglehet nézni egy házat ami nagy hátrány...

 

És kérdezem én, hogy ki fizet 10-15 millió forintot egy "láthatatlan" házért, meg se lehet nézni egy hasonló házat.

 

A hölgy azt mondta hogy a telephelyen meglehet nézni hogy milyen anyagból van összeállítva egy ház, de többet nem tud segíteni...

 

Az lenne a kérdésem hozzátok, hogy ismertek egy olyan céget - oldalt ahol hasonló típusú "családi" házakkal foglalkoznak amit meg is lehet nézni élőben hogy hogy néz ki?

 

Ez így számomra elég zsákbamacskának tűnik, viszont előnye hogy gyorsabban megvan és valamennyivel olcsóbb illetve nincs vele annyi macera.

 

Köszönöm válaszotokat!

Torökk sZultaan Creative Commons License 2019.06.02 0 0 403

Vagy ha mégolcsóbban akarod kihozni esetleg van a közeledben  egy ügyeskezű barkácsoló ,akinek van az ismerőei között profilhengerítő gépe meg egy ivhegesztő trafója flexe stb akkor szereztek valami régi  utánfutó alvázat (pl:  mondjuk egy "lady-t")  meg egy tíz húsz méter 25mm x 25mm es zártprofilt  és építetek az utánfutóra egy lakókocsivázat  utánna azt belemezelitek stb,Nem kell hozzázseninek lenni csak kell egy elképzelés meg vmi tervrajz rólahogy milyen legyen .Egy ilyen projekt nemcsak olcsó de benne van a kreatív alkotás öröme is és ha elkészül akkor az egy tök nagy sikerélmény . lesz    :-)   Abba is lehet lakni,sőt az az igazi mert az autóval bárhova el lehet vontatni.

Előzmény: RáczJános (400)
peterch Creative Commons License 2019.06.02 0 0 402

Szia !

 

Összehasonlításnak esetleg cseh oldalon : https://www.mobilni-domy-prodej.cz/

Előzmény: KNitaNita (399)
Torökk sZultaan Creative Commons License 2019.06.02 0 0 401

"Jofogás"-t és a "facebook marketplace" -t kell figyelni.Néha előfordulhat hogy meglepően olcsón akár négy/ötszázezer forintért is ki lehet fogni "mobile home"-t,de ha nincsenek nagy igényed akkor szerzel egy shipping "container"-t és azt alakitod át  lakóházzá,vagy még olcsóbb opció nak tartok egy lakókocsit ahhoz ha van egy kis szerencséd lehet hogy akár már egy két/százezer forintért is hozzájuthatsz.       

Előzmény: KNitaNita (399)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!