Keresés

Részletes keresés

sirpg Creative Commons License 2010.07.24 0 0 1079
Sziasztok!

2 hónapja volt az "összejövetel", kb 1 hónapja írta az szvb, hogy lesz kamera.
hümm.. Lehet én vagyok vaksi, de sehol nem látom, ráadásul a bejárati ajtón a fogantyút is már csak a lélek tartja!!!
Mi lesz már? Még mennyi autót törjenek fel, még mennyi bringát vigyenek el, még megvárjuk, amíg a lakásokat is feltörik?????????????

A takarító munkájával mennyire vagytok megelégedve???

uff...
Előzmény: Zsozsi81 (1078)
Zsozsi81 Creative Commons License 2010.07.16 0 0 1078
Hello

na igen, ez jogos. Mit szólnátok ha csinálnánk egy email listát (talán volt is szó róla a közgyűlésen)?

Anno nekünk az egyetemen volt több is a yahoogroups-on, elégedettek voltunk vele. Ha elkülditek nekem az email címeket a sabjan_zsolt@yahoo.com.au címre, szívesen megcsinálom.


Zsolt
A507
Előzmény: A505 (1077)
A505 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 1077
Sziasztok,

a beléptetőrendszer sajnos szintén nagyon drága, többszöröse a kamera rendszernek, ha jól emlékszem kb. 800.000,-Ft,
így azt is majd a közgyűlésen kell eldöntenünk, hogy akarjuk-e.

szerintem ez már egy kicsit sok lenne anyagilag, a kamera rendszert és a kerítést mindenképpen meg csinálni szerintem, és utána lehet a beléptetőrendszerre sort keríteni.

a kaputelefont kellene biztonságosabbá tenni addig is, de erről bővebben szóban,
mert ezt nem csak mi tudjuk olvasni...

köszönöm,
BJ
Előzmény: Lakó 02 (1076)
Lakó 02 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 1076
Köszönjük szépen a tájékoztatást!
Még annyit kérdeznék, hogy ha jól emlékszem külön szavaztunk a legutóbbi közgyűlésen a kamerarendszerről és egy új beléptetőrendszer kiépítéséről. Ezzel kapcsolatban történt valami előrelépés? A kamerarendszer is nagy előrelépés már, de talán a kettő együtt lenne az igazi...
Előzmény: A505 (1075)
A505 Creative Commons License 2010.06.29 0 0 1075
Sziasztok,

A kamera rendszer kiépítését holnap megrendeli a közös képviselő.
Kiépítése: 224.000,-Ft
4 db kamerát fog tartalmazni kezdetben, később ezt majd akár lehet bővíteni 8-ra.
A 24 órás figyelés havi 12.000,-Ft.
Illetve bárki tud elviekben csatlakozni a megfigyeléshez neten keresztül.
Megtekinthetitek az alábbi címen a céget, akitől meg lesz rendelve: http://www.hbizt.hu/

A kamera rendszer mellett ez a cég fogja ellátni a tűzátjelző figyelését is.

A rendszer kiépítésére a héten kerül sor, már amire én igéretet kaptam a közösképviselőtől.

Más:
A hátsó kerítés megerősítésére, megépítésére is kért a Pócsi úr árajánlatot,
nem olcsó, a legkedvezőbb ajánlat kb. 700.000,- Ft mivel betonozni, alapozni kell,
ezt a következő közgyűlésen kell eldöntenünk, illetve szavazni róla.
Mindenképp hasznos lenne ha megerősítenénk a hátsó részt egy magas masszív kerítéssel, tetején dróthálóval, ezt egyszer kell meglépni.

A közgyűlés várhatóan még augusztusig össze lesz hívva.

A jövő héten mindenki megkapja a rendes havi elszámolását is,
újra sok a hátralékos sajnos...

Köszönöm,
BJ
A505 Creative Commons License 2010.06.28 0 0 1074
Sziasztok!

Ma egyeztettem a közösképviselővel.

Folyamatban van a kamera rendszer kiépítése, valamint a tűzátjelző berendezés bekötése.
Ezekhez ma intéztem internetet, holnap jeleznek vissza a kamerások, hogy milyen sávszélesség kell a rendszerhez.
Ha jól értettem 7 kamera lesz, illetve 24 órás monitoring, valamint weben keresztül is meg lehet nézni a kamerák képeit.
Holnap remélhetőleg több részlettel tudok már szolgáni.

Továbbá aki még nem hallott volna róla a ház könyvei át vannak vizsgálva, könyvelő által,
a 2009-es évi nyilvántartást rendben találta.

A számvizsgáló bizottság tagjainak elérhetőségét is ide leírom (a faliújságra is kitűztem mindkét lépcsőházban):

Zsiga Judit A507 +36 70 536 78 67
Bíró Ákos B407 +36 70 941 35 91
Börcsök József A505 +36 70 458 47 17

email: pikkoloszvb@gmail.com

Köszönöm,
BJ
Előzmény: Blakó (1073)
Blakó Creative Commons License 2010.06.25 0 0 1073
Sziasztok!!

Érdeklődnék, hogy mikor lesz valami előrelépés a biztonsági rendszer kiépítésével kapcsolatosan? A lakógyűlésen (május 10) az volt megbeszélve, hogy két hét múlva ismét lesz egy újabb, amelyen már a bekért ajánlatok közül kiválasztjuk a megfelelőt! Meg is lett választva 3 lakótárs akik többek között ezen feladatok ellátására is önként vállalkozott (amiért ezer köszönet)!
De sajna azon kívül, hogy ismét jártak ismeretlenek (akiknek a ház már nem az) az épületben és eltulajdonítottak több kerékpárt más nem történt........
Mennyi időt adunk még nekik???
Ne várjuk már meg még itt a nyári szünetben a szabadságok alatt az üres lakásokat is kirabolják!
Ne szarozzunk már pár ezer forinton, szerződjünk már le végre valakivel és építsék végre ki a kamera és a kártya rendszert!!
Ezennel tisztelettel megkérem az arra illetékes személyt, személyeket, hogy a lehető legrövidebb időn belül tegye, tegyék meg a kellő intézkedéseket!!!

Köszönöm szépen!
Jackopower Creative Commons License 2010.06.23 0 0 1072

Tavaly 6,3 százalékkal csökkentek nominálisan a lakásárak 2008-hoz képest, míg reálértéken (tehát az inflációt figyelembe véve) 10 százalékkal. Idén 9 százalékos lesz a visszaesés nominálisan, s reálértéken közel 14 százalék. Ezzel viszont el is éri a mélypontot a lakáspiac, ami azt is jelenti, hogy idén lehet a legolcsóbban lakást találni, jövő évtől viszont már elkezdenek emelkedni az árak, igaz a drágulás nem lesz kirobbanó.

 

Tehát 2007 árakhoz képest az inflációt fiygelembe véve 24%-os lakásárcsökenést szenved el a lakápiac.

 

:-(

 

 

Befektetési céllal most érdemes lakást venni, ugyanis a lakásárak egyre kedvezőbbek és bár az áresésben országos szinten még van lendület,
Katica_bogár Creative Commons License 2010.06.17 0 0 1071
Kedves Lakótársak!

Ezúton kérném, hogy azt/azokat kedves itt lakó(ka)t, aki a liftben összefirkálta a tükröt, aki az előtérben reggelre az irtózatos mocskot otthagyta, valamint aki hajnali 4körül az erkélyén beszélte meg a haverokkal nem túl halkan a buli eseményeit, hogy a későbbiekben legyen tekintettel arra, hogy egy lakóközösség része. Az elemi viselkedés szabályait itt is ajánlott betartani.

Előre is köszönöm, elnézést a nem érintett lakótársaktól.

Üdv,

egy nagyon morc lakó (Katica)
legallyfoxy Creative Commons License 2010.06.11 0 0 1070
Garázsban folyik a víz egy csőből a plafonról, pont egy astra áll alatta. Már hívtam a képviselő urat.
Roan1 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 1069

Igen, az világos, hogy benne van, de valamilyen specifikáció nincsen hozzá, hogy mit, milyen gyakran kell megtenni? Arra gondolok, mint ahogy a pl. takarító cégeknek adják ki a munkát: naponta 2×vizes felmosás, heti 1× porszívózás, havi 1× ablakmosás, stb.

 

Ugyanígy, ha fizetünk, kellene hogy legyen egy hasonló részletes leírás, hiszen az nem elegendő , hogy "kertrendezés", mert hát kinek mit jelent, ugye... Tehát pl. kéthetente fűnyírás, járda takarítása naponta, hetente gazolás, stb.

 

A bizottsági tagok közül valaki utána nézhetne ennek , hogy van-e ilyen, s ha igen, mi áll benne.

Előzmény: exxe3 (1068)
exxe3 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 1068

 

 

    A közösköltségben benne van a "kertrendezés" ,

    ugyanúgy,mint a liftkezelés stb,  is,

    ez abszolút hozzá tartozik a ház dolgaihoz.

Roan1 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 1067

Igen, a cigicsikk az nekem is megvolt... Meg sörösdoboz a lépcsőfordulóban. Bár ez semmi, ahhoz képest, mikor egyszer egy részegen alvó srácot vakartam fel a bejárati lépcsőnél:)

 

Tudom, hogy nem úri környéken lakunk, de azért ez tényleg érdekes így. Az udvar rendben tartására nincsen semmi követelmény, hogy mikor, milyen gyakran kellenefüvet nyírni, kigazolni, takarítani a járdát, stb.?

Előzmény: exxe3 (1066)
exxe3 Creative Commons License 2010.06.08 0 0 1066

 

 

    Én mikor megyek kifelé, szedegetem fel a szemetet,csikket,stb. az udvar

    járdájáról..

   

 

    Hát,nem tudom,télen a térdig érő hóban kellett kommandózni befelé,

    nyáron a dzsungelben,- mintha egy elhagyatott helyen laknánk,

    kezd ciki lenni, ha jön hozzám valaki,-pedig olyan szép -lenne-

    a kertünk!

   

megyerizs Creative Commons License 2010.06.07 0 0 1065
Mi hátul levágtuk a füvet már egyszer, de megint térdig ér. Pénteken szerintem levágjuk újra.
Amúgy kicsit kiakadtam, mert a hátul 2 kutya sz.rt is találtunk, valamint tegnap a kukatárolóban eszméletlen állapotok uralkodtak.
Nem értem miért mindenki az első kukába akarja beleerőszakolni a szemetet, amikor a 4. kuka félig üres volt. Lenne hozzájuk egy két szavam, de gondolom felesleges lenne.

Na mindegy.
Üdv Mindenkinek!
Előzmény: exxe3 (1064)
exxe3 Creative Commons License 2010.06.07 0 0 1064

  

   Lehet hétvégén neki állok gazolni a belső kertben,-közösben-

   mert akkora gaz van!Bár a "közösköltséges kertrendezéses"

   dologot is fizetjük, úgy látszik még sincs rá kapacitás...

 

   +lassan a járdát is benövik a növények.

 

  

   

Jackopower Creative Commons License 2010.06.07 0 0 1063

A mostani válaszom alapján Én meg a Te arcodat szeretném látni. (Bár el tudom képzelni!  :-S)

 

"Lakásvásárlás kp és hitel nélkül = bérlési konstrukció"

 

Lám lám erről már tudnak, hiszen ez nagyion régóta van, íme:

 

Akció! Most lehetősége van lakását bérelni, míg ki nem fizeti a vétel árát! Részletekért keresse kollégánkat!

 

 

http://www.pikkolo.novodomus.hu/

 

 

1

 

 

Előzmény: legallyfoxy (1062)
legallyfoxy Creative Commons License 2010.06.06 0 0 1062
én a maya holdingsos csajnak szeretném látni az arcát amikor az alábbi konstrukciót (lakásvásárlás kp és hitel nélkül) ismerteted vele:D
Jackopower Creative Commons License 2010.06.05 0 0 1061

1 bolond 100 at csinál...  = Szegénységbizonyítvány!

:-DDD

 

Előzmény: legallyfoxy (1060)
legallyfoxy Creative Commons License 2010.06.05 0 0 1060
szerintem se:P
Jackopower Creative Commons License 2010.06.03 0 0 1059

Szerinted.

 

 

1
Előzmény: Katica_bogár (1058)
Katica_bogár Creative Commons License 2010.06.03 0 0 1058
Ami nem megy, azt nem kell erőltetni szerintem...
Előzmény: Jackopower (1057)
Jackopower Creative Commons License 2010.06.03 0 0 1057
Ismét nekifutok ennek az A601.esnek, hátha.....
Jackopower Creative Commons License 2010.06.02 0 0 1056
Jackopower Creative Commons License 2010.05.29 0 0 1055

Hát akármi bajok vannak itt, Én még mindig sajnálom, hogy nem tudtam hitelből megvenni a lakást.(Nagyon alábecsülték és sok önerő kellett volna)

 

:-(

Lakó 02 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 1054
Sziasztok!

Érdekes, hogy ilyen időkülönbséggel dolgoznak a munkások, mert nálam már jártak a festők, kb 2 hete a hidegburkolók, a múlt héten a csapokat és a fűtőtesteket nézték meg, illetve a parkettások a jövő hétre egyeztettek időpontot. Szóval nálam már lassan végeznek mindennel, tehát "elvileg" folynak a munkálatok, remélem hamarosan mindenkihez eljutnak!
Roan1 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 1053

Sziasztok!

 

Manolya7: Nálam a falat már javították, de más ügyben még nem kerültek elő. Kérdeztem a munkásokat, azt mondták, az én lakásom egészen szerencsés, alig van javítani való a többihez képest.

 

Beszéltem a Maya műszakis emberével is, az összes brigád külön-külön jelentkezik és egyeztet időpontot, tehát ha többféle probléma van, jönnek majd a festők, majd a hidegburkolók, stb.

 

A világítás viszont már a kert kivételével mindenütt működik, ez jó hír!

 

Igen, a meghozott javaslatokkal, meg az újabb időponttal mi a helyzet? Úgy tűnik, hogy a döntések betartásával, utánkövetésével nem vagyunk túl erősek.

 

üdv

 

R

 

Előzmény: Manolya7 (1049)
Lakó_001 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 1052
Sziasztok!

Ebből a videóból nekem úgy néz ki, hogy az esőcsatorna egyszerűen rosszul van méretezve, és képtelen elvezetni ennyi vizet, ezen garanciálisan nem fognak tudni változtatni, nagyobb átmérőjűre kellett volna tervezni az egész rendszert.

Mi hír az újonnan megválasztott pénzügyi trióval, a közgyűlésen felmerült kérdésekkel kapcsolatban?

Pá!
Előzmény: Lakó 02 (1050)
legallyfoxy Creative Commons License 2010.05.25 0 0 1051
Én nem tudom milyen vastag vagy szigetelt az északi fal, de olyan hangosan áthallatszanak onnan az esőcseppek, mintha sátorban lennék.
Lakó 02 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 1050
Sziasztok!

A mai esőben készítettem az alábbi videót, amin jól látszik, hogy az ereszcsatorna szintén garanciális javításra szorul.

http://members.upclive.hu/sandor.alparantal/csatorna.mp4

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!