Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.31 0 0 8851

Jabizony. Egyesek ájtatosan egélnek a 16. századi német városkoról, mint kiválóan élhető helyekről, közben simán elmennek a hazai botások mellett. Furák ezek a fórumlények...

Előzmény: anjelica (8850)
anjelica Creative Commons License 2011.08.31 0 0 8850

Utánanéztem én is Perczel Anna könyvében, elképesztő! :-(( Rohadjanak meg, a nyócker is ugyanezt csinálja Corvin negyed néven meg szvsz a 13. ker is, vagyis mindenhol. Eddig is tetemes veszteség érte már a fővárost és most a Retek utcát bontanák el.

Pedig ezek a házak egyáltalán nem számítanak öregnek , az európai nagyvárosok építészetéhez viszonyítva pláne nem...

Előzmény: Törölt nick (8849)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.30 0 0 8849


Annó 2006...

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.30 0 0 8848

A táblacsere biznisz mindenvívő példája volt, amikor a már bontásra ítélt Dob 27 alatti kóser húsüzem épületére a meglvő házszám mellé Hunvaldék csakazértis kitették az újat - hogy utána egy hónappal lebontassák az egész épületet...

Előzmény: Krampulák (8846)
anjelica Creative Commons License 2011.08.30 0 0 8847

Közben már kaptam egy linket egy nagyon kedves olvtárstól, témábavágó:

 

http://hg.hu/cikk/design/8465-hova-tovabb-budapest-utcain

 

Ebben pont Erzsébetváros szerepel rossz példaként, ahol nagyon rossz minőségűre cserélték le táblákat :-( A dolog nem friss, de mostanság figyeltem fel erre.

 

Valahol ez is műemlékrombolás, pedig biztos hogy nagyon sok helyen megmaradtak régi táblák a háború elöttről. Ráadásul a világító házszámok életfontosságúak lennének, hogy sötétben a mentő-tűzoltó stb. odataláljon.

Annyira utálom már, hogy eszmei értékű, patinás dolgokat kidobálnak, mint pl. a "megújuló" Kazinczy utcában a gránitszegélyeket :-(

Előzmény: Krampulák (8844)
Krampulák Creative Commons License 2011.08.30 0 0 8846

Geróf városvédő Raday Mihály javasolta vagy 15 éve, hogy az utcanévtáblákon a városnév-elnevezések is szerepeljenek - a kerületszámozás mellett/helyett -, mégpedig a helyi címerrel. Ezen tényleg nagyot kaszáltak valakik.

Előzmény: Goldman Emma (8845)
Goldman Emma Creative Commons License 2011.08.30 0 0 8845

Szerintem volt hivatalos táblacsere valamikor a rendszerváltás után, akár volt névváltoztatás, akár nem. Jó üzlet volt ez valakiknek, csak nem emlékszem, hogy mikor, ezért nem válaszoltam korábban.

Előzmény: Krampulák (8844)
Krampulák Creative Commons License 2011.08.30 0 0 8844

Az Ostvát kivételével legalább 100 éve, de inkább régebben viselik a felsoroltak ezt az utcanevet, illetve annál is régebben annak német/jiddis megfelelőjét. (Javaslom, ha tudsz, tégy szert egy Bp-i Utcanévlexikonra. Amellett, hogy tanulságos olvasmány, jó segítője a városrajongónak.) Ami a ház(át)számo(záso)kat illeti, nos az már keményebb dió. Magánvéleményem, hogy egy ilyen régi városszövetben talán nemigen éltek a kozmetikázásnak ezzel a módszerével, hanem a lebontott 1-es, 3-as, 5-ös számú ház helyére épülő új épület az 1-5. házszámot kapta, ha meg a 46. helyére épült két ház, akkor a 46A és a 46B számot. (Sok utánajárástól és bosszúságtól kímélve meg ezzel az utca felső házszámai alatt élőket.)

Előzmény: anjelica (8843)
anjelica Creative Commons License 2011.08.26 0 0 8843

Tudja valaki, hogy a VII. kerületben mikor voltak legutóbb az utcanév- és házszámtáblák cseréje?

Szövetség, Almássy, Dohány, Hársfa, Osvát, Akácfa utcákban?

Krampulák Creative Commons License 2011.08.17 0 0 8842
Krampulák Creative Commons License 2011.08.13 0 0 8841
Előzmény: Krampulák (8840)
Krampulák Creative Commons License 2011.08.11 0 0 8840
Krampulák Creative Commons License 2011.08.07 0 0 8839

Előre is elnézéseteket kell kérnem, amiért régi mániámmal akasztom meg újra, meg újra a topik dübörgését, de itt most emberéletekről van szó. Az Erzsébetvárosból (kerületi lap) a 10.-ről a 11. számra virradóra eltűnt néhány személy. Keresem őket. Hiányzik az impresszumból Kiss Henrietta (volt) főszerkesztő, holott neki aztán tényleg komoly érdemei vannak a lap lezüllesztésében. Lett viszont tördelője a lapnak (ami helyes), de a régi grafikus, Szomor Csaba helyét Molnár András foglalta el. Kikerült az impresszumból dr. Vető Marietta - főállásban sajtófőnök - is. Amúgy a személyi változások nem érintették a lap olvashatóságát. Kedves dr. előnevű Máris. Ha olvasod ezeket a sorokat, kérlek, tégy valamit. Ha tudsz, hass oda. Bármelyik nickedet használhatod a sok közül. De akár egy leges...újabbbat is.

anjelica Creative Commons License 2011.07.25 0 0 8838
Krampulák Creative Commons License 2011.07.03 0 0 8837

Ráadásul az Erzsébetváros címlapfotója - Vatta focizik egy kissráccal, miközben közelít hozzá egy rémült ábrázatú kislány, a háttérben pedig egy gorilla ácsorog, nehogy a kiscsaj megtámadja a csípőjéből kinőtt kézfejű, négylábú polgármestert - erősen hajaz a Heti Téma erzsébetvárosi felvételére. Ugyanaz a képsorozat. Ami a nevét illeti, lassan majd megtanulhatnák a fiúk, hogyan is kell helyesen leírni.

Előzmény: Goldman Emma (8834)
Goldman Emma Creative Commons License 2011.07.03 0 0 8836

Tudom, tudom, csak hát én voltam az az ökör, aki pár hónapja kijelentette itt: ez az izé újságabb, mint az előző izé volt. Hát, már nem az.

Előzmény: metrozenit (8835)
metrozenit Creative Commons License 2011.07.03 0 0 8835

Mert kicsit másként: Aki a közpénzből fizet, az rendeli a zenét!

Előzmény: Goldman Emma (8834)
Goldman Emma Creative Commons License 2011.07.03 0 0 8834

No, pár hónap kihagyás után én is kaptam kerületi újságot. jelentem, a Guinness-rekordot el lehet könyvelni: azt hiszem, 24 oldalon ennél többször képtelenség leírni azt a három szót, hogy Vattamány Zsolt polgármester. És külön gratulálok a képszerkesztőnek, aki több helyen is megoldotta, hogy a kitüntetett helyett a polgármester ill. helyettese látsszék jól a fotón.

Krampulák Creative Commons License 2011.06.30 0 0 8833

A szabályokat ismerem, ám a vizsgált esetben drákóinak találom őket. Ami a második tagmondatot illeti: oda az archívum, ma már egyikünknek sincs mire hivatkoznunk. A törléssel akadémikussá vált tehát a vita.

Így - jobb híján - neked mondom el: ma megérkezett a házunkba a lap (az Erzsébetváros). A lakások 27,4 százalékának jut belőle példány. Tovább is van, mondjam még? : )

Előzmény: yxc432 (8832)
yxc432 Creative Commons License 2011.06.30 0 0 8832

Úgy látom, nincsenek megfelelő ismereteid a szabályokról, viszont előszeretettel pártmunkásozol le másokat. Kár.

Előzmény: Krampulák (8829)
Goldman Emma Creative Commons License 2011.06.28 0 0 8830

Ez marha jó, a mindenhajnali hányás-üvöltés kavalkádban nekem föl se tűnt, hogy az Erzsébetvárosban szigorú csendrendelet van érvényben. :-)))))))

Vagy nincs?

Jelentkezzen, aki képes értelmezni az alábbi MTI-hírt.

 

 

Önkormányzat-jog-szórakozás
Enyhítik az erzsébetvárosi csendrendeletet

    Budapest, 2011. június 28., kedd (MTI) - Módosítják az erzsébetvárosi csendrendeletet, mert azt jogszabálysértőnek találta a fővárosi kormányhivatal; az új szabályozás szerint korlátlanul nyitva tarthatnának a vendéglátóegységek abban a zónában, amelyben a VII. kerületi szórakozóhelyek nagy része összpontosul - közölte az önkormányzat kedden az MTI-vel.

    Tájékoztatása szerint hónapok óta tartó egyeztetési folyamat eredményeként új szabályozást terjesztenek elő a vendéglátóhelyek éjszakai nyitva tartásával kapcsolatban, egyben hatályon kívül helyezik a jelenlegi csendrendeletet.
    Az önkormányzat hozzátette, hogy a kerület korábbi vezetése által 2010 nyarán elfogadott szabályozás nem váltotta be az ahhoz fűzött reményeket, így égető probléma Belső-Erzsébetváros éjszakai életének rendezése.
    Utalt arra: Budapest Főváros Kormányhivatala és annak jogelődje több ponton is jogszabálysértőnek találta a rendeletet, ezért is indokolttá vált egy teljesen új koncepció kidolgozása, melynek során egyeztetéseket folytattak mind a lakók, mind a helyi vállalkozások képviselőivel, az érintett civil szervezetekkel és érdekvédő egyesületekkel.
    Az új szabályozás alapján korlátlanul nyitva tarthatnának a vendéglátóegységek abban a zónában, amelyben a kerületi szórakozóhelyek nagy része összpontosul. Kivételt képeznek az önkormányzati tulajdonú közterületeken a vendéglátóhelyekhez tartozó teraszok, amelyek este 10 óra és reggel 6 óra között nem tarthatnak nyitva.
    A zónán kívül eső területeken érvényesül a korlátozás, itt általános szabály szerint este 10 és reggel 6 óra között zárva tartanak a szeszes italt árusító vendéglátóüzletek. A főszabály alól kivételt képeznek a melegkonyhás vendéglátóhelyek, melyek – a rendeletben előírt feltétel teljesülése esetén – éjfélig nyitva tarthatnak, valamint azok a vendéglátóegységek, amelyek szállodákban, színházakban, felsőoktatási intézményekben működnek.
    Az önkormányzat szerint a szabályozás eredményeként az éjszakai élet kisebb területre összpontosul, azon lehetővé válik a fokozottabb ellenőrzés, a közterület-felügyelet bevonásával történő koncentráltabb fellépés. Így a szórakozóhelyeken kívüli közterületeken is biztosítható a környékben élők éjszakai nyugalma.
    Az önkormányzat szándéka szerint ősszel újabb egyeztetést tartanak, melynek során az érintettek értékelik a szabályozás eredményeit, összegzik a tapasztalatokat, s mindezek alapján szükség esetén felülvizsgálhatják a rendelet szabályait - áll a közleményben.
    A VII. kerületi képviselő-testület 2010 júniusában határozott úgy, hogy az eredeti tervek ellenére mégsem kell zárva tartaniuk éjféltől reggel hatig az erzsébetvárosi vendéglátóegységeknek, mivel a testület olyan módosító javaslatot fogadott el, amely szerint csak egyes szórakozóhelyek kötelezhetők a korlátozott nyitva tartásra. E szabályozás szerint a környező társasházak kezdeményezhetik a nyitva tartás korlátozását.

bpzs bám

MTI 2011. június 28., kedd 14:50

Krampulák Creative Commons License 2011.06.27 0 0 8829

No de innen is? A VII. ker. topikban nem becsmérelt senkit, a politikai alapú tódítás pedig ebben a műfajban - mondjuk úgy - megengedett. Ne féltsd őt. Aki rendesen még megsértődni sem tud, az pártmunkában előbb-utóbb úgyis visszaszivárog valamilyen új nick alatt.

Előzmény: yxc432 (8828)
yxc432 Creative Commons License 2011.06.27 0 0 8828

Ne értékeld túl ezt a kerületet.;)

 

Egy másik kerületi topikban volt vitája, amire éppen Te hívtad el a figyelmet, és úgy tűnik, egy idős nyugdíjas elérte a moderátoroknál, hogy töröljék visszamenőleg.

Előzmény: Krampulák (8824)
klepi Creative Commons License 2011.06.26 0 0 8827

Szia!

Köszönöm a válaszodat, de idáig én is eljutottam. Inkább információra lenne szükségem a megbízhatóságról. (környék, üzemeltetők)

Előzmény: Basildon (8826)
Basildon Creative Commons License 2011.06.26 0 0 8826
Előzmény: klepi (8825)
klepi Creative Commons License 2011.06.26 0 0 8825

Kedves VII. kerületeik!

 

Érdeklődni szeretnék, hogy van e valakinek információja a Rottenbiller u. 31. sz. alatt lévő parkolásról. Köszönöm az infokat.

Krampulák Creative Commons License 2011.06.23 0 0 8824

Jéééé. A kerületi lapra elkülönített önkormányzati tízmilliókkal együtt topiktársunk, dr.Máris is eltűnt. Furcsa, mik nem történhetnek ebben a kerületben az új rezsim regnálása óta.

Krampulák Creative Commons License 2011.06.09 0 0 8823

Tudom, hogy unalmas vagyok ezzel az újságosdival, de már szaggatom is ruháimat, ezerrel szórom a hamut a fejemre  és sűrűn kérem a bocsánatot. dr.Márisnak igaza volt, tényleg önkormányzatilag lophatják a lapot. A múlt héten sem kaptuk meg, az Erzsébetváros legutóbbi száma - ahogy a neten lévő változatból kederül - május 19-én jelent meg. Három hete. Ami egy kétheti lapnál több mint furcsa. Feltűnt még valami. A korábbi számok 24 oldal terjedelműek voltak, a május 19-i már csak 16 - a helyi lapok közül a 'legakrcsúbbak' egyike -, vagyis lenyúlták a harmadát. Lopják tehát a papírt is. (Meg az elcsórt 8 oldalra jutó nyomdafestéket, nyomdai gépidőt, nyomdászbért, szállítási és terjesztői pénzt, hogy az információról ne beszéljünk. Meg arról se, hogy tudós kollégánk nemrég a beharangozott 40 ezer helyett már csak egy-két ezer kinyomtatott példányt gyanított.) Ám a legérdekesebb az egészben az, hogy az újság már meg sem jelenik. Erre varrjon valaki gombot.(Sietek sokadszorra is leszögezni: nem a lap hiányzik; engem az ellopott pénz sorsa érdekel.)

Krampulák Creative Commons License 2011.06.03 0 0 8822

Szeretnék tippeket adni a kerületet vezető új elvtársaknak, hogy lássák: másutt hogyan művelik a helyi médiumok lenyúlását: http://nol.hu/lap/media/20110603-felpiaci_megoldasok

 

anjelica Creative Commons License 2011.05.20 0 0 8821

Tojok hunvaldra.

Nekem a csőrömet az piszkálja, hogy akkor ezek szerint kampányakció volt a letartóztatása??

És akkor a többi ingatlanpanamázós, túlárazós szélhámos is kivakarta magát a PTK-ból? Kéz kezet mos, ez a mai magyar valóság:-((

Oroszország után mi vagyunk a legkorruptak. El is hiszem!

Előzmény: Krampulák (8819)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!