Keresés

Részletes keresés

Gróf Úr Creative Commons License 2001.05.15 0 0 112
Üdv!

de semmikeppen nem ajanlok egy ontoltot egy kezdonek (bocs, nem sertes volt)

Nem sértődtem meg :-) A revolverben pont az egyszerű kezelhetősége a vonzó, no meg a tűzkészség; amíg valaki csőreránt és biztosít addig a dob fele már üres is ;-) Amúgy szerintem meg tudnám tanulni az öntöltőt is... Csak gyakorlat kérdése.

Mi a bajod a remek a Rohm RG69-cel?

Túl nagy része spiáter. Nem én akarok vigyázni a fegyveremre (ne ejtsem le, ne üssem oda, ne hordjam, mert kopik), hanem a fegyveremnek kell vigyáznia rám :-)))

Előzmény: gvass1 (111)
gvass1 Creative Commons License 2001.05.15 0 0 111
hi,
azert nem hozzak be, mert toketlenek. PONT.

Amugy a GRP-9 szinte mindig kaphato, de semmikeppen nem ajanlok egy ontoltot egy kezdonek (bocs, nem sertes volt),

Mi a bajod a remek a Rohm RG69-cel?
lasd: www.roehm-rg.de

Előzmény: Gróf Úr (110)
Gróf Úr Creative Commons License 2001.05.15 0 0 110
Kezdek szembesülni a valósággal :-(((( Most voltam boltban, ahol a tanfolyást is szervezik, háááát, megpróbálják, de nehéz lesz. Mondtam: kifizetem, ha kell, előre. Vonogatták a vállukat. Mondtam, hogy a többletköltségüket térítem (értsd: jattolok, mint állat). Erre is vonogattak. Mondtam, hogy lerakom a fegyver árát és még a felét, ha kézben van. Ez sem győzte meg őket. Töketlenek? Ennyire nehéz? Megrendelik katalógusból, bejön, én kifizetem + jatt. Nem éri meg? 20-30 kHUF kézbe, kérdés, papír nélkül nem éri meg kitölteni a megrendelőt?

Végső megoldás: a FÉG GRP-9 mindig kapható? Tetszik a leírása a fegyver.org -on...

Előzmény: gvass1 (109)
gvass1 Creative Commons License 2001.05.15 0 0 109
hi,
hogyne lenen ilyen bolt. Csak nem ebben az orszagban.
Meg 200 k+ ft-ba kerulo eles fegyvernel sem, nemhogy egy "olcso" gazpinyonal.
Előzmény: Gróf Úr (108)
Gróf Úr Creative Commons License 2001.05.15 0 0 108
Ne csüggessz! Senki nem tud egy boltot, ahol 2 hónap (engedélyezés) + 2*3 hónap (beszerzési érvényesség), tehát szumma 8 hónap alatt beszerzik, amit akarok?!? :-(((
Előzmény: gvass1 (107)
gvass1 Creative Commons License 2001.05.15 0 0 107
hi,
sehonnan. Megprobalsz azok kozul valasztani, ami eppen itthon van. A remek Rohm RG69 altalaban kaphato, es a tobbi kozul is nagyneha felbukkan egy-ket hasznalt darab. Talan szerencsed lesz.
Előzmény: Gróf Úr (106)
Gróf Úr Creative Commons License 2001.05.14 0 0 106
Akkor honnan lesz Arminius HW 88 -am? :-((( Az ERMAkról nem is beszélve...
Előzmény: gvass1 (105)
gvass1 Creative Commons License 2001.05.14 0 0 105
hat,
kulfoldrol engedelykoteles fegyvert behozni minimum idegtepo tortura, le kell fordittatni a mexerzesit hitelesito helyen, vamhivatalban pocsolni, kifizetni ezt azt amazt. Kb. 30-40 ezret kifizetsz mire megvan az eszkoz. Jarhatatlan ut imho.
Előzmény: Gróf Úr (103)
Mijafranc Creative Commons License 2001.05.14 0 0 104
Annyi ammenyit a Gvass kollega írt.(3 hó + hosszabbítás)

Szerintem elég jó vétel volt, bár megtehettük volna, hogy a nyakunkba vesszük a várost, illetve végigkérdezgetem az ismerősöket.De reggelente ez a bolt (Daisy - ez nem a reklám hele) mindig útba esik, aztán már ha arra járunk meg egy kis pénz is volt nálunk, akkor miért ne vegyünk egy gázslukit :-))))

Előzmény: Gróf Úr (101)
Gróf Úr Creative Commons License 2001.05.14 0 0 103
Üdv!

Felhasználható a beszerzési engedély külföldön? Vagy ott nem is kérik? Értsd: kiugrom Bécsbe, megveszem ami kell és behozom (engedélyem ugyebár van), a hatóságok meg arra töltik ki az engedélyt... Vagy ez marhaság?

Előzmény: gvass1 (102)
gvass1 Creative Commons License 2001.05.14 0 0 102
hi,
a mexerzesi engedely 3 honapig ervenyes kerelemre 3 honappal 1x meghosszabithato.

Nem erdemes fegyvert berendelni, altalaban a magyar kereskedo sosem hozza be idore. Sajna azt kell venni, ami van.
Lasd RG89, ami ugyan spiaterbol egesz jo, de megiscsak spiater, vigyazni kell, ne ejtsed le, egyebkent jo szolgalatot tehet.

Előzmény: Gróf Úr (101)
Gróf Úr Creative Commons License 2001.05.14 0 0 101
A beszerzési engedélynek időkorlátos az érvényessége? Vagy nem akartatok rendelni és várni? Ilyen nehéz beszerezni a megfelelő vasat? Megéri most megrendelni, leelőlegezni, hogy amikor papír meglesz kéznél legyen?
Előzmény: Mijafranc (100)
Mijafranc Creative Commons License 2001.05.14 0 0 100
Hahó!

Hát nem egészen, de ez volt éppen kapható abban a kategóriában amit szerettünk volna.

( 20.800 Ft ba volt a vas + cca 2000 ft muníció)

Előzmény: Gróf Úr (98)
Gróf Úr Creative Commons License 2001.05.14 0 0 99
Uraim,

köszönöm a bátorítást és a tanácsokat, úgy tűnik jókor jelentkeztem, a hét végén vagy jövő hét elején kezdem a tanfolyamot, hó végén vizsga :-) Reméljük sikeres lesz, azért drukkoljatok! :-)

Gróf Úr Creative Commons License 2001.05.14 0 0 98
Armnius meg leléptetve? Áruló! :-)))) Azért irigyteljes gratula!
Előzmény: Mijafranc (97)
Mijafranc Creative Commons License 2001.05.14 0 0 97
Hahó

Naja, de most tudsz jobbat ? :-)))

Ma regger megszületett a kicsi.
Röhm RG-89 lett a neve.

Előzmény: Vgaby (96)
Vgaby Creative Commons License 2001.05.13 0 0 96
Sziasztok !

Örömmel tapasztalom, hogy Mijafranc kartács a felelősen gondolkodó és cselekvő emebertársaink számát gyarapítja. :)))

Előzmény: Mijafranc (94)
gvass1 Creative Commons License 2001.05.12 0 0 95
hi,
"minek minősül a gázpisztoly használata? "

Konnyu testi sertes rendeltetesszeru hasznalat soran.

Tehat ha egy pofont nem tudsz maskeppen elharitani, akkor mar jogszeru. Mas kerdes, hogy melyik fel fogja a gaz-riaszto hasznalatat bejelenteni a rendorsegnek...

Előzmény: Mijafranc (90)
Mijafranc Creative Commons License 2001.05.11 0 0 94
Vagy jó lesz az ajtót kitámasztani vele, vagy lesz mivel játszania a gyereknek.

(Persze kicsit másképp áll a dolog...
Mondjuk, ha nem tartanám be az ide vonatkozó törvényeket , az egy dolog hogy jól kicseszhetek saját magammal, de ha jól végiggondoljuk, a jelenlegi hivatalos fegyverellenes hisztéria közepette még (ugyan áttételesen is) a többi amatőr, szabadidős lövészettel foglalkozók hobbiját is veszélyeztethetem)

Előzmény: Gróf Úr (93)
Gróf Úr Creative Commons License 2001.05.11 0 0 93
...otthon meg be van támasztva a sarokba, hiszen bármikor kedved szottyanhat elindulni a korongok ellen ;-) Világos :-)))
Előzmény: Mijafranc (92)
Mijafranc Creative Commons License 2001.05.11 0 0 92
Remény mindig van.

Ha "gonosz" repülő korongokat lövöldöz vele az ember, akkor nem.

Előzmény: Gróf Úr (91)
Gróf Úr Creative Commons License 2001.05.11 0 0 91
Terveim szerint jöv? hónapban adom be a kérelmem sörétes "romboló osztályra"

...és van remény? A sörétes nem csak vadászfegyver lehet?

Előzmény: Mijafranc (90)
Mijafranc Creative Commons License 2001.05.11 0 0 90
minek minősül a gázpisztoly használata?
Hát lőfegyver használatnak nem.
"Normál" esetben az illető taknya-nyála egybefüggő felületet alkot az arcával (bocs).
Félóra múlva nincs semmi baja.Tehát nincs sérülés sem 8 napon belül ill. túl gyógyuló tünet.Ennyi.
(Szvsz elméletileg gond csak akkor lehet, ha netán túl közelről kapja cuccot és mondjuk, 8 napon túl gyógyulót szed össze és így feljelent.Ilyenkor talán elképzelhető, hogy valami arányosságot vizsgálnak)

Neked mid van?
Érdekes módon gázra nem adtam be.
Viszont nagyon "gyúrok" több kategóriában is :-))
Terveim szerint jövő hónapban adom be a kérelmem sörétes "romboló osztályra".

Gróf Úr Creative Commons License 2001.05.11 0 0 89
:-))))

Neked mid van? Ha nem indiszkréció...

Előzmény: Mijafranc (88)
Mijafranc Creative Commons License 2001.05.11 0 0 88
Háát én a helyében Arminius HW88-at választanék.

(Ááá nem én beszéltem rá, meg nem is tetszik :-)))

Szóval mindenképpen valami forgótárast választunk, az egyszerűbb kezelhetőség miatt.

Előzmény: Gróf Úr (86)
Gróf Úr Creative Commons License 2001.05.11 0 0 87
Még egy kérdés a hozzáértőkhöz: minek minősül a gázpisztoly használata? Milyen mértékű támadást lehet vele elhárítani a jogos önvédelem keretein belül? Nyilván alulról korlátos a dolog, mert élet ellenit vagy súlyos testi sértést igen, de alkalmazható-e pofon helyett?
Gróf Úr Creative Commons License 2001.05.11 0 0 86
Az lenne a kívánatos jogi állapot...

Ámen... De ez Magyarország, ahol a bűnözőnek (lassan?) több joga van, mint az áldozatnak. Ő szegény és/vagy hátrányos helyzetű és/vagy kisebbségi és/vagy megtévesztett (ja, nem tudta, hogy lőfegyver várja, ha pisztolyt húz) és/vagy ....... míg mi vagyunk a rohadékok, akik azt a kevés nálunk lévő készpénzt, karórát, bankkártyát, nyakláncot mifenét is sajnáljuk tőle... Na, nem dühítem magam, nem vagyok igazságosztó alkat, csak szeretem biztonságban tudni szeretteimet és magamat is, ha lehet.

Mit kap az Asszonyka? :-)

Előzmény: Mijafranc (84)
Mijafranc Creative Commons License 2001.05.11 0 0 85
Ja, akkor elmondom a témában a mai zárópoént.

Jövő héten megyünk gázpityut vásárolni az asszonynak.Szinte hajszálra hatvan napra jött meg a megszerzési.

Mijafranc Creative Commons License 2001.05.11 0 0 84
Egyetértek, csak ezzel meg úgy vagyok, hogy inkább megrohadok a sitten azzal a jó érzéssel, hogy meg tudtam védeni a családomat

Az lenne a kívánatos jogi állapot, hogy egy ilyen eset után (ami reméljük egyikőnkel sem fog előfordulni)
ne kelljen a sitten tölteni egy órát sem...

Előzmény: Gróf Úr (83)
Gróf Úr Creative Commons License 2001.05.11 0 0 83
A kiskapukra visszatérve, a magyar jogalkalmazás néha elég furcsa példákkal tud előállni.
Szvsz nagyon óvatosan kell bánni az ilyen kapukkal.

Egyetértek, csak ezzel meg úgy vagyok, hogy inkább megrohadok a sitten azzal a jó érzéssel, hogy meg tudtam védeni a családomat, mint gurulok tolószékben Halottak Napján a Kerepesibe könnyezni... Elnézést a naturalista leírásért. Alapvetően pacifista vagyok, de ha a szeretteimet veszélyeztetik akkor nem ismerek tréfát vagy törvényt. Ez van.

Előzmény: Mijafranc (81)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!