Keresés

Részletes keresés

fifty561 Creative Commons License 2011.03.07 0 0 51738

A szivattyú tetején ilyen felirat van: BP 757 és tipusa: HZ 772 R7e2

majd megnézem, hogy forog-e még, ha forog akkor gondolom szimering, ha nem is forog akkor tekercselés

 

a leeresztés, légtelenítés után simán fel kell kapnia? - vagy van egy függőleges kiállás csappal lezárva a bejövő vízcsövön, fater azt mondta, abba töltsek vizet mikor indírtom, aztán zárjam is el, mert úgy nagyobb lesz a vákum, mint csak levegővel

 

 

Előzmény: trakisbandi (51695)
morgen66 Creative Commons License 2011.03.07 0 0 51737

Szia!

 

Valaki már írta a fokozat szabályzós szivattyú hiányát.

De lehet a strangelzáró szelep hibája is,ha még régiek nem tudják követni a nyomáskülönbséget.

Felújításnál ezeket a szelepeket elfelejtik kicserélni,költségtakarékosságra hivatkozva.

Próbáld meg megtudni hogy a höközpontban milyen szivattyú van.

Előzmény: nemnyaralo (51709)
papesz28 Creative Commons License 2011.03.07 0 0 51736

nekem ebben a vitában, csak egy van amit sajnos rossznak említenék, a henco idomokat, műanyag és pikk-pakk törik, főleg a falikorong ami kínos:)))))a többit nem szeretném minősiteni,mert mindegyikben van rossz is jó is, ki mire használja, ez is szempont:))))

 

bocs hogy beleugat, csak bőviteni akartam a kört

 

jah és kimaradt a valsir 5rtg-je:))),mi azt használjuk:))))

Előzmény: babarucu (51735)
babarucu Creative Commons License 2011.03.07 0 0 51735

Még annyi, ha a dég szar! akkor a hewing, henco+=comap és a rendszerhez tartozó comap idom szar?

részemről meddő semmi ez a csata belinkelni netezgetni mindenki tud

Előzmény: Törölt nick (51733)
babarucu Creative Commons License 2011.03.07 0 0 51734

Elég nagy a szórás amit írtál, amibe rengeteg gagyi cső van, a rehau és henco kivételével.Úgyhogy ne papolj gagyiról. Elég elképzelhetetlen egy szerelőnél, hogy minden rendszerhez megvannak a megfelelő présszerszámok, és vagy egy két rendszerhez pofák.

szval elkezdhetnék a neten nézegetni milyen csövek vannak még a hewinget kihagytad, a henco az má comap,

ha elcsodálkozol 15-20eFT-os kötésenkénti árakon, akkor nem tom miből veszed meg a gépeket és pofákat, ha boltból kölcsönzöd elég hihetetlen abba a boltba csak te jársz..bla bla bla

a gyagyi jelző használata az általad belinkelt csőtömegek szórása után nevetséges

 

Előzmény: Törölt nick (51733)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.07 0 0 51733

Ötrétegű:

 

Turatec Multi

Alpex Duo

Barbi

Henco

Rautitan

 

Ezeket használom, természetesen megrendelői igény és pénztárca függvényében.

 

Padlófűtés:

 

Barbi

Turatec Multi

Alpex Duo

Rautherm

Fränkische ff-therm multi PE-Xa

 

Osztók:

 

Rehau

Luxor

Giacomini

 

Kizárólag prés idomokat használok és abból is csakis sárgarezet. Ennek gyártója más és más, attól függően, hogy mikor mi van a boltban, de az olaszokat kerülöm, illetve, ha megoldható, akkor a betonban való idomozást is, lásd nem alkalmazom a dég féle ún. "radiátor bekötő csomagot" sem....

 

A Szatmárit egyszer hoztam fel egy Westen cirkó esetében, füstgáz elvezetés miatt, és akkor is csak azért a Szatmárit, mert ott lehet hozzá kapni....

 

"Ja tényleg nem osztod az észt csak minden harmadik oktató hsz a tied, ami nem lenne gond, de amiről nem tudsz, "hallottam" arról ne írj véleményt."<<< olyanról írok véleményt, amiről van tapasztalatom (lásd DÉG), de az én negatív tapasztalataim nem zárják ki a te pozitív tapasztalataidat! ! !

 

"Más csövekről se írtak, ítál itt kivéve rézcső." <<<Milyen más csövekre gondolsz?

Előzmény: babarucu (51732)
babarucu Creative Commons License 2011.03.07 0 0 51732

Nem írok már régóta de azért néha olvasok itt, a szatmáit és cuccait nem most írtad igaz.

Nem vagyok dég mester, de erre az okoskodásra reagálni kellett.Állandóan írkáljátok az 5 rétegű csöveket de nem ismeritek soha senki nem írta melyik cső a jó cső, melyik idom a jó idom, nem fogok most csőről meg idomikról írogatni tök felesleges itt javarészt készülékszerelők vannak ezt már leszűrtem rég.

Más csövekről se írtak, ítál itt kivéve rézcső.

Ja tényleg nem osztod az észt csak minden harmadik oktató hsz a tied, ami nem lenne gond, de amiről nem tudsz, "hallottam" arról ne írj véleményt.

Előzmény: Törölt nick (51731)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.07 0 0 51731

Várom a cső és cső közti, idom és idom közti különbségek kifejtését DÉG mester :D

Mellesleg én a Szatmáriról egy szót nem szóltam, minek után SOHA nem vásárolok ott barátom, de teljesen mindegy, amúgy nem csak a szatmárinál lehet Voogelt kapni ;)

 

Amúgy nem osztom az észt papa, csak az én személyes véleményemet írtam le, amire te itt elég fellengzős módon reagálsz... Direkt kihangsúlyoztam, hogy SZEMÉLYES TAPASZTALAT, tudod az mit jelent?

 

Visszatérve az Aristonodra! AZ is csak személyes tapasztalat, illetve az itt fórumozók között is van jópár, akinek Ariston gondjai vannak....

 

De mint már írtam, hogy sokszor van Beretta gond is, de pl. ismerősöm kéményes Berettájának semmi baja.

 

Úgyhogy inkább örülj neki, hogy a Te Aristonod jó és hibátlanul működik :) Bár ugye, mindenki a saját cuccával elfogult XD

 

És mint az előbbiekben leírtam teljesen pénztárca függő a dolog, hogy kinek mit szerelsz be, ajánlhatsz te akármilyen cirkót ha nincs rá lóvé.

 

Mellékesben a fórum talán arról szól, hogy mindenki leírja a személyes tapasztalatait, nem?

 

Nekem ez a tapasztalatom a Déges "hiper" cucokkal. Ennyi. Természetesen Neked lehet más tapasztalatod is, vagy lehet, hogy a környéketeken nincs más, nagyobb gépész kereskedő, vagy mit tudom én.

 

Nem nekem rontani kéne, hanem kultúrált, civilizált, ember módjára leírni az ellenvetésed, tapasztalatod, esetleg érvek alátámasztásával is.

 

És mint írtam ki mire esküszik....

Előzmény: babarucu (51728)
journalist Creative Commons License 2011.03.07 0 0 51730

Köszi!

 

Értem én, hogy csak ötven ezer, de olyat szeretnénk, ami hosszútávon is megfelel az igényeinknek.

 

Kendu:

 

Köszi a tippet, egyelőre ez az egyik esélyes verzió. De komolyan foglalkoztat a pellet kazán is, mert komfortos, és kb ugyanannyiba jön ki fajlagosan mint a fa. Tapasztalat esetleg?

 

Most egyébként úgy áll a dolog, hogy egy energetikai mérnök felméri a házat, hol szivárog ki a sok hő :-) Ő is tesz majd javaslatot, hogy milyen fűtést érdemes beépíteni.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: SolnesMM (51729)
SolnesMM Creative Commons License 2011.03.07 0 0 51729

  

"Ugyanakkor az olajradiátor jó ötlet, bár abszolút nem tudom hogyan és mennyiből működik."

 

 Semmi különös nincs benne, mint általában az elektromos fűtőtestekben.

 

 Ez annyiban különbözik a hősugárzóktól, hogy az olaj töltés miatt nem annyira tűzveszélyes.

 Tehát sugárzót  csak a falra szabad tenni, mivel a padlón lévő álló készülékek tűzveszélyesek (bugyi szárítás ).

 Ha valaki mégis  a padozaton lévőt akar arra a legjobb az olaj radiátor. Mint írtam nem (annyira tűzveszélyes ) és mobil- odatesszük ahová akarjuk. Tavasszal elrakjuk, összel elővesszük.

 Ezek általában  2 W -ig vannak .

  Mennyiből _ hát amennyi elektromos energiaát megy rajta, annyit ad le annyi forintért amennyiért az áramot adják. De a 70 ezer készülék is csak annyit - csodák nincsenek.

 Ja 500 ezred van ? Hát az én javaslazom kijönne max 50 -ből.

 500 rugónál válaszd az utánam javasolt megoldásokat  !!

 

Persze mint mondtam elektromosan fűteni egy egész házat  - őrültség !!

Előzmény: journalist (51707)
babarucu Creative Commons License 2011.03.07 0 0 51728

Nem tudom mire osztod itt az észt, szinte csak dég cuccokkal dolgozom, a kazánom mint írtam párszor ariston semmi gondom vele, voóóógel az asztán egy jó radiátor, sajna nekem ezek vannak, igaz 10 éve felénk ez volt a boltosoknak jobb feltételekkel.

Kb egy évesen elkeztdett levállni a festék alatta látszik a fém,rozsdás már az összes alja, és ha annyira agyonsztárolod, akkor jó ha megnézed a konvektorlemezeit ami nem ér össze.

anno ígértem egy fényképet, ami meg is van, csak közbe megdöglött a telóm kanóca a bluetoothtot meg nem találom, szval ki van hagyva a vogel radiátorból pár m2 fűtőfelület + légáramlássi kehe.

Lökitek a jobbnál jobb okosságokat de lefogadom azt se tudod mi cső és cső, idom és idom között a különbség.

Én még nem buktam be déges cuccal, 

a szatmári szarait stárolni elég merész dolog

Előzmény: Törölt nick (51725)
trakisbandi Creative Commons License 2011.03.07 0 0 51727

"Vajon miért sípol, amikor épp kezdene zárni?"

 

Minden radiátoron termofej van ?

Mert mikor elkezdenek lezárni akkor a szivattyú nem tudja hova elpasszolni a vizet, elkezdi átpréselni a szelepen.

De a GRUNDFOS ALPHA2 leírásában "Minimális zaj a szelepektől" lehet ,hogy erről beszél ?

Előzmény: nemnyaralo (51709)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.03.07 0 0 51726

  

"Te tudod, DE szar ügy lemondani a garanciáról és ha valami gikszer van, akkor a TE szerelőid szépen letagadják, sőt, soha nem is láttak Téged/ nem is ismernek :)"

 

 Ok. ok.

  Számlát én se kérek mindig , de nyugtát igen !!

Előzmény: Törölt nick (51712)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.07 0 0 51725

AMúgy ez is olyan, hogy ki mire esküszik.... Én Vogel Noot párti maradok akármi legyen.

Cirkók tekintetében pedig azt vallom, hogy egy Vaillantnál vagy Junkersnél "gagyibbat" nem szabad venni. Aristonokra, Berettákra rendszeresen van panasz, lásd itt a fórumon is.

 

Mondjuk a legolcsóbb megoldás, nem biztos, hogy hosszútávon is a legolcsóbb (szervíz igény, alkatrész fellelhetőség, alkatrész ár, stb.), még ha a radiátor és csőátmérő választást megtartjuk, akkor is azt mondom, hogy a cirkón nem szabad spórolni.

 

Lehet hiper-szuper rendszereket ajánlani, de ha a tulajnak nincs pénze... :S

 

Sokszor nekem is az a bajom, hogy a megrendelő kérdi, hogy mit ajánlok. Ajánlhatok neki Viessmann fali fűtőt is, ha nincs rá keret.... :S

 

Déges cuccokkal kapcsolatban fenntartásaim vannak, mivel 1X-2X már buktam be a cuccaikkal, illetve sok negatív tapasztalatot olvastam / hallottam... Mindezek mellett tegyük hozzá, hogy nem tartozik az olcsóbb kereskedők közé, sőt... Az áraihoz képest elég silány minőségeket árul (bár, ez csak személyes vélemény/tapasztalat) ( nem az általuk is forgalmazott Honeywellre gondolok, bár nem értem, hogy az pl mitől Dég termék, de mindegy ). Ezen problémákról amúgy a d-eg honlapján is olvashattok hozzászólás formájában, bár számomra az is érdekes, hogy a problémákkal küszködő megrendelőkkel nem hajlandóak felvenni a kapcsolatot és megoldást adni, esetleg termék csere lehetőséget felajánlani. ( mondjuk egy tégla falba építhető wc esetében a csere lehetőség nem biztos, hogy a legjobb megoldás :)

Előzmény: kendu (51724)
kendu Creative Commons License 2011.03.07 0 0 51724

Értem én, hogy gagyi (olvastam!: egyszerű) de valahol meg kell húzni a határt, mindíg van jobb, okosabb drágább rendszer. Neki fél millája van rá, abból meg kijön és meg is van oldva a hőntartási gondja. Itt ez a lényeg. És lássuk be, ez a legolcsóbb neki a jelenlegi helyzetben.

 

D-ÉG radiátor játék? Nagyon sok helyen az az Isten! Mondjuk én pont az Eirfel mellett vagyok, azt vettem. De biztos vagyok benne, hogy van jobb ezeknél. Mindíg van jobb.

Egyébként ha a teljesítményt nézzük a táblázatok szerint az azonos teljesítményű radiátorok a két gyártónál hasonló árban vannak. Csak ezen adatok szerint más méretben adják le az azonos teljesítményt. Mondjuk én meg ebben nem nagyon hiszek.

 

Ariston kazán játék? Há csak nem! Mondjuk én ebben is valószínűleg másképp döntök, de a családban senkinek nincs vele gondja. Nálunk a Baxi olcsóbb mint az Ariston, tehát gondolom akkor ugyanannyi pénzért jobbat kapok, ha Baxi-t veszek. De majd meglátjuk. Igazság szerint ez még odébb van.

 

Hivatalos dolgok? Rizikózok. Muszály. Nincs 70 rugóm papírokra. A felújítás is kényszer miatt lesz, öreg a rendszer és egyre szarabb. A garanciát megdumáljuk, ha nem megy, akkor nem lesz kazáncsere. Ennyi.

Előzmény: Törölt nick (51712)
halaloszto Creative Commons License 2011.03.07 0 0 51723

ja ertem, tudod hogy dunaferr, csak sportbol kotekedsz mert raersz. ok.

 

vajk

Előzmény: Törölt nick (51721)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.03.07 0 0 51722

Értem én hogy gőzgép, de állítás nélkül nem működik? :-) Az állításos dologra én is rájöttem. Egyébként valahol azt olvastam, hogy nyárra érdemes 5-ösre állítani a termofejeket, vagy akár le is venni, hogy ne dolgozzon szerencsétlen fej fölöslegesen.

Előzmény: joevagyok68 (51711)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.07 0 0 51721

jah, sasoltam. És? Mi köze a kizárólagos forgalmazásnak a gyártáshoz? EZ nem vmi jó érv.

 

Amúgy más infókból tudom, hogy a Dég az Dunaferr, bár DÉG radiátort láttam már kilyukadni Dunaferrt még nem :D

Előzmény: halaloszto (51720)
halaloszto Creative Commons License 2011.03.07 0 0 51720
Előzmény: Törölt nick (51719)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.07 0 0 51719

Ahha, értem.

 

És ez szerinted mitől Dunaferr? Mert úgy néz ki? Illetve ugyanazokat a neveket adták neki? ( LuxUni, stb.)

Előzmény: halaloszto (51718)
halaloszto Creative Commons License 2011.03.07 0 0 51718

nem olvastam, hanem pl vettem is.

 

http://portal.d-eg.hu/content/view/26/41/

 

vajk

Előzmény: Törölt nick (51717)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.07 0 0 51717

Ezt kitől hallottad vagy hol olvastad?

Előzmény: halaloszto (51716)
halaloszto Creative Commons License 2011.03.07 0 0 51716

a deg radiator az dunaferr. nem nagyon hallani rola rosszat...

 

vajk

Előzmény: Törölt nick (51712)
Lasermouse Creative Commons License 2011.03.07 0 0 51715

Bypass.

 

Nincs jól beállítva (vagy nincs).

 

Beállítani és kész.

Előzmény: nemnyaralo (51709)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.07 0 0 51714

51712hsz-ban a gagyi szót értsd egyszerű...

 

Amúgy nem tudom hány éves az Ariston?

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.07 0 0 51713

Gond? Semmi azon kívül, hogy amire elvileg használod arra nem jó :)

 

Volt cégemnél mindenhova olyat raktunk, csak a garancia miatt, de tapasztalatok szerint nem sok vizet zavar....

Előzmény: nemnyaralo (51708)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.07 0 0 51712

Igen, egy ilyen gagyi rendszer kijöhet ennyiből is.. DÉG raidátor? pfff.... játék... Ariston cirkó? játék....

Csövezés? Vékony csövek? Kinek mi a vékony? Mekkora rendszeren? Mekkora radiátorokkal? stb.stb.

 

Eléggé relatív dolgokat írtál... A Dég cucokkat meg nem igen ajánlanám senkinek....

 

A másik, hogy nem az állambácsi a lényeg, hanem h gázterv, gáz meo, kéményseprő...

 

Te tudod, DE szar ügy lemondani a garanciáról és ha valami gikszer van, akkor a TE szerelőid szépen letagadják, sőt, soha nem is láttak Téged/ nem is ismernek :)

 

És ha bármi (gyártás közbeni) egyedi hiba vagy széria hiba lép fel, akkor buktad az akár 130.000.-es Aristonodat is :S

 

 

Előzmény: kendu (51710)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.03.07 0 0 51711

csak a jel dég rajta, a fej maga herz gyártmány

nekünk van herz és dég is , szinte ua mind2

szerintem.

nekünk is csinálja. Ha olyankor állítasz egy picit rajta és vissza akkor elhallgat....

Úgy emlékszem már -itt is - többen is említették, hogy ezek ilyenek..

megint csak szerintem

 

Előzmény: nemnyaralo (51709)
kendu Creative Commons License 2011.03.07 0 0 51710

Szia!

Bocs, hogy belepofázok, de szerintem mégiscsak a gáz központi lenne neked a jó választás. Én az Édesanyám lakásából indulok ki, ahol zéró fűtésbél indúltunk ki, tehát egy rohadt csavar nem volt meg, abszolút a semmiből építettük ki. Egy Ariston kombi turbó gázkazán és 6 db D-ÉG radiátor (persze különböző méretekben), végíg vékony réz csövekkel, pont fél millába került neki. Ebben minden benne van, még a termosztát is, minden.

Szerény számításaim szerint egy ilyen "egyszerű" rendszer neked is jó volna, akár csak hőntartásra is. Én úgy látom, hogy a központi fűtésbe nagyon bele lehet bonyolódni és nem hiszem, hogy minden esetben megtérül a komplikáltabb rendszer.

A kazanwebaruhaz.hu oldalon egy hasonló kazán olyan 120 és 150 között már van. Az én lakásomba most vettem egy jó nagy radiátort 30 rugóért. Ha csak ilyen nagy (180x60cm) radiátorokkal számolunk akkor is a 6 db amire szükséged van kijön 180-ból. Eddíg a kazánnal együtt dúrván 300 körül járunk. Szerintem a szerelés és a szerelvények, csövek kijönnek a maradék 200-ból...!

Persze az engedélyeztetés az már más tészta. Ja meg a tervezés...

Ebből a szempontból viszont nagy szopást élhetsz át. Ha okosba csinálod, akkor meg abból nagy cumi is lehet, ha rájönnek. 

Mondjuk magam ellen beszélek, mert én a kazáncserémet biztos, hogy nem hivatalosan fogom csinálni. Szerencsére ahol mindent veszek azok is szerelik majd fel és már volt ilyesmiről szó. Abban maradtunk, hogy állambácsi ebből kimarad...

De előrebocsájtom: Senki ne kövesse a példámat! Nem vállalok senkiért és semmiért felelősséget, mindenkinek a maga ügye...!

 

A villanyt nem ajánlom én sem. Nagyjából a múltkor kiszámoltuk egy villanyszerelővel, hogy nálam egy kb 20nm-es szoba egy havi fűtése 50 rugó alatt nem jönne ki. Az azért sok. Pedig paneleket már kapsz 50 ezer alatt is.

Előzmény: journalist (51707)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.03.07 0 0 51709

D-ÉG DK radiátorok D-ÉG termofejjel vannak ellátva. Vajon miért sípol, amikor épp kezdene zárni? Szülőknél panelben (igaz, tégla, de panel jellegű) Heimeier fejeket raktak fel amikor megszórták a radiátorokat hőmennyiségmérőkkel. Ezek kattanak egyet amikor zárnak, tehát mintha "digitális" vezérlésűek lennének. A D-ÉG fej meg mintha "analóg" lenne, tehát szép lassan egyre jobban zárna, ahogy melegszik. D-ÉG szaküzletben az volt a tipp, hogy fordítva van bekötve a radiátor - én csináltam, nincs fordítva bekötve...

 

5let?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!