Keresés

Részletes keresés

Gróf Úr Creative Commons License 2001.06.22 0 0 142
Megnéztem szétkapva, az elvét értem és működik is...szerintem :-) Sőt, összerakásnál még maradt is egy alkatrészem! :-D De már viszket az ujjam, hogy ellőjek két-három tár riogatót meg megnézzek némi gázt :-) Az utóbbit már csak azért is, mert nem árt tudnom, mire számíthatok, ha minden kötél szakad...
Előzmény: Trebitsch (141)
Trebitsch Creative Commons License 2001.06.22 0 0 141
Állandóan elfelejtek mindent, hogy a fene.
Szal a kalapács-tesztnél gondolj arra is, hogy ha nem működik a biztosítás, akkor bizony elsül, és szépen hátra fog vágódni a szán. Meglöki lyól a kalapácsot, és ha teodatartod az orrodat vagy neaggyisten a szemedet, akkor a hátracsapódó kalapács érdekes élményt fog okozni...
Szóval: minden felelősséget lyóelőre elhárítok, csak akkor tesztelj, ha átgondoltad, mit is csinálsz, és mi várható ebben meg abban az esetben!

Egyébként ha leveszed a szánt, és nézegeted egy picit alulnézetből, irtó hamar rájössz, hogy hogyan is müxik ez az ütőszegbiztosítás-dolog. Hadd ne írjam le, hosszú... :)

Előzmény: Gróf Úr (138)
Gróf Úr Creative Commons License 2001.06.22 0 0 140
Köszönet, írtam :-)
Előzmény: Trebitsch (139)
Trebitsch Creative Commons License 2001.06.22 0 0 139
Lőtér, ahol nem bánják, ha durrogtacc? Hát a XI-ben nem tudok, csak a Kerepesi úton.
Mail, please.
Előzmény: Gróf Úr (136)
Gróf Úr Creative Commons License 2001.06.22 0 0 138
Üdv,

köszi, kipróbálom :-) A biztosítással kapcsolatban meggyőztetek, azért előbb egy kalapács-teszt :-)

Előzmény: gvass1 (137)
gvass1 Creative Commons License 2001.06.22 0 0 137
hi,
a loterek listaja a www.hunshooting.hu alatt talalhato.
Amugy imho azert a 9 mm PAK egyaltalan nem olyan hangos, hogy magadra zart szobaban durrogtatva atjojjenek a szomszedok (persze nem mind az 50-et kell kikuldeni egyszerre:-)), ha meg atjonnek, akkor annyit mondasz, hogy: akciofilmet nezek, kicsit hangosan.

A biztositva hordas tenyleg butasag a GRP-9-nel, aminek az az egyik elonye, hogy van passziv utoszegbiztositasa

Előzmény: Gróf Úr (136)
Gróf Úr Creative Commons License 2001.06.22 0 0 136
Kedves (Igazi) Trebitsch!

Köszi a tanácsokat! Megmondom őszintén, azért vettem 50 riasztópatront, hogy kicsit szokjam a hangját, meg gyakoroljam a szituációs használatot. De hol tudnám ezt megtenni? A szomszédok hamar rendőrt hívnak, ha lövések szűrődnek ki tőlem :-), az erdőben vadorzónak néznek... Van olyan lőtér, amelyiken meg lehet tenni beiratkozás nélkül? Esetleg tudtok jó lőteret a XI. kerületben?

Előre is köszi: LC

Trebitsch Creative Commons License 2001.06.22 0 0 135
Bocsi, ez lemaradt: miért hordod biztosítva? Tök fölösleges, csőretöltve-fesztelenítve-kibiztosítva abszolút biztonságosan hordható.
Persze csak azután, hogy ellenőrizted az ütőszegbiztosítás normális működését. Ellenőrzés: csőretöltesz egy riasztót, fesztelenítesz, és biztonságos irányba tartva stb. ráütsz egyet érzéssel a kakasra egy kisebbfajta kalapáccsal. Nem szabad, hogy elsüljön. Persze tényleg érzéssel, nehogy eltörd vagy ilyesmi!!! Egy normál, viszonylag gyengéd ütésre elsül, ha _rosszul_ müxik az ütőszegbiztosító. Ha jó, akkor meg előbb törik el a kakas... De akkorát nem illik ütni, előbb is rájössz, hogy müxik a dolog.
Én 2 éve így hordom (csőretöltve-fesztelenítve-kibiztosítva), és gond egy szál se. Viszont megspóroltam egy olyan mozdulatot, ami stresszhelyzetben vagy eszembe jut, vagy nem.
Előzmény: Gróf Úr (132)
Trebitsch Creative Commons License 2001.06.22 0 0 134
Egyetértek. A gázpisztollyal nincs értelme riogatni: kettőt-hármat bele a pofájába minél közelebbről, aztán áldás békesség. Maradandó károsodást nem okozol vele, a rendőrt meg nem kell megvárni.
Ezen kívül ha nekedmegy egy pittbull, az nem fog riadozni egy riasztótölténytől. (Illetve vagy fog vagy nem, de próbálja ki a radai, hogy az a példány épp milyen. :)
A riasztópatronok viszont kiválóan alkalmasak a stukker működőképességének tesztelésére; valamint szilveszterkor.
Előzmény: Gróf Úr (132)
gvass1 Creative Commons License 2001.06.21 0 0 133
hi,
maximalisan egyetertek veled. Mert gazpatronnal lehet riasztolovest leadni, riasztoval viszont nem lehet gaz loni.
Es lehet, hogy nem lesz idod raduplazni peldaul a radugro koborkutyara...
Előzmény: Gróf Úr (132)
Gróf Úr Creative Commons License 2001.06.21 0 0 132
Üdv!

Gyakorlottaktól kérnék tanácsot: FEG GRP-9 -est hordok 7+1 felállásban, biztosítva. Minden töltény gáz. Többen tanácsolták, hogy a csőben riasztó legyen, mert "hátha elég az" meg "akkor élesnek nézik, ha a levegőbe lősz". Én ezzel nem értek egyet, a fegyvert nem riogatásra meg "elsőbbségadási viták" ultima ratiojaként hordom, hanem önvédelemre, vagyis úgy gondolom, fontos szempont, hogy azonnal megállító hatású legyen (már amennyire lehet), ha használni kell. Mi a Ti véleményetek?

Köszi: LC

Y3K Creative Commons License 2001.06.19 0 0 131
Ja, altalaban ejszakankent mi otthon vagyunk...

Nappal ures a haz. Ha betorni akarnak akkor inkabb akkor probalkozzanak.... :)

Előzmény: Herold (130)
Herold Creative Commons License 2001.06.18 0 0 130
Nem rossz a terv, de miből gondolod, hogy a betörő megvárja, míg mindenki hazaér?
Előzmény: Y3K (126)
Gróf Úr Creative Commons License 2001.06.18 0 0 129
Helló! :-)

hogy sikerult ennyire gyorsan (ertsd: 3 honapon belul) mexerezned az engedelyt?

honnan van Neked éles önvédelmi fegyvered? ;-DDD

Es hogyan muzsikal a kicsike?

Sajnos még nem volt módom kipróbálni :-(((( Szerinted lőtéren elviselnek vele? Már ha a gázlöketre is kíváncsi vagyok... Vagy erdő?

Üdv: LC

Előzmény: gvass1 (128)
gvass1 Creative Commons License 2001.06.18 0 0 128
hi,
gratula,
hogy sikerult ennyire gyorsan (ertsd: 3 honapon belul) mexerezned az engedelyt?
Nem Budapesten lakol talan?

Es hogyan muzsikal a kicsike?

Előzmény: Gróf Úr (127)
Gróf Úr Creative Commons License 2001.06.18 0 0 127
Még egyszer köszönöm mindenkinek a szíves segítséget, a kicsike itt pihen az oldalamon :-)))

Tájékoztatásul az árak HUFban:

FÉG GRP-9 (hosszú és rövid): 39.000
Sima bal markolathéj: 300
+1 tár: 2.000
10 db 9 mm PAK 80g CS Gázskuló: 1.000
25 db 9 mm PAK riasztóskuló: 1.500
"gyorstok": 1.800

Üdv: LC

Y3K Creative Commons License 2001.06.10 0 0 126
"enszerintem igenis van ertelme a lakasvedelmi fegyvernek"

Maximalisan egyetertek. De a fegyver maga nem eleg. Akarmilyen hulyen is hangzik kell egy "csata terv" is.

En egy pumpas soretes puskat (Wilson Combat -Remington 12 gage ) valasztottam lakasvedelemre,pisztoly helyet. Felesegem 165 centi,55 kilo es biztonsagosan kezeli. A .38 Spec S&W-t is elbirja, csak azzal kene celozni is ... :)

A scenario:

1. Betoro alarm megszolal.

2. Kez a fegyverszef zarjaba, szef nyit shotgun kezbe.

3. Csalad a furdoszobaba. (Haloszobabol nyilik csak egy bejarat.)

4. Amig a feleseg a 911-et hivja mobilrol a betoro felszolitasa hogy jobb ha tavozik. Nyomatek kedveert csore tolteni..... (Jo nagyot szol :))))

Remelhetoleg tavozik.... Ha nem, csak addig kell kibirni mig a rendorok oda nem ernek.
(10-15 perc max.)

Egy SWAT csoport ellen szart se er, de egy "mezei"
betoronek nem sok eselye lesz.

Előzmény: gvass1 (73)
Gróf Úr Creative Commons License 2001.06.05 0 0 125
Köszi az infót :-)
Előzmény: gvass1 (124)
gvass1 Creative Commons License 2001.06.05 0 0 124
hi,
en az 1 darabot az rminius HW88 SA-ra ertettem.

A GRP az nagyon sok helyen van. Pocakosnak ovon kivuli, erosebb oldali (csipo) ovtokot ajanlok.

Előzmény: Gróf Úr (123)
Gróf Úr Creative Commons License 2001.06.04 0 0 123
Üdv Néked!

Köszi, ha meglesz a megszerzésim, akkor a FÉG Army mintaboltjába megyek, ott muszáj lennie :-)

Pocakosnak mit ajánlasz?

Előzmény: gvass1 (122)
gvass1 Creative Commons License 2001.06.01 0 0 122
hi,
allitolag a Kettner pesti boltjaban van 1 db meg, nezd meg ott.

GRP-bol a rovidebb jobban rejtheto, a nagyobb elrettentobb.

Tok: en a jenki Sidekick ovon beluli tokot preferalom, ez csak akkor jo, ha nem vagy pocakos.

Előzmény: Gróf Úr (121)
Gróf Úr Creative Commons License 2001.06.01 0 0 121
Uraim,

hálásan köszönöm az itt kapott biztatásokat és hasznos felvilágosításokat! Azóta sikeresen levizsgáztam, várom a megszerzésit. Ehhez kapcsolódóan:

- Armenius: utópia, még katalógusból SEM hajlandó megrendelni SENKI
- FEG GRP-9: hosszú vagy rövid? Mindegy?
- Tok: FEG GRP-9 -hez ki milyet ajánl? Napi hordáshoz lenne ;-)

További segítségetekben bízva maradtam tisztelettel: LC

Gróf Úr Creative Commons License 2001.05.19 0 0 120
Köszi a segítséget! Oda se megyek többet! :-)
gvass1 Creative Commons License 2001.05.19 0 0 119
hi,
olyan Walther (sot, egyaltalan UMAREX gazpisztoly), amelyik nem spiater, hanem acel, NEM LETEZIK. Aki ezt allitja, az at akar verni.

Sot. Ontoltobol praktikusan az oroszokon es a elnygeleken kivul csak a GRP letezik, mint acelfegyver. Mivel itthon csak azt lehet kapni, igy minden mas ontolto spiater. PONT.

Előzmény: Gróf Úr (117)
harm2 Creative Commons License 2001.05.19 0 0 118

"Láttam egy vidám és aranyos Walthert 28k -ért, állítólag acéltokos."

1: Nem GRP volt véletlenül?

2: Feltétlenül legyen nálad egy állítólag mágnesnek látszó tárgy! :-)

Üdv, Harm

Gróf Úr Creative Commons License 2001.05.19 0 0 117
Üdv!

Segítsetek, kérlek! Láttam egy vidám és aranyos Walthert 28k -ért, állítólag acéltokos. Létezik, hogy nem UMAREX gyártmány?

General Robert Lee Creative Commons License 2001.05.16 0 0 116
gvass1!

Köszi, ezek szerint egy ideig nem lesz új gázpisztolyom. Végül is mindegy, 4,5 évig megvan az engedélyem, aztán addigra csak EU tagok leszünk, ott pedig már nem kell engedély, beszerezhetek magamnak valami jó kis forgótárast.

Előzmény: gvass1 (115)
gvass1 Creative Commons License 2001.05.16 0 0 115
hi,
gyakorlatilag barmilyen rendszeru gazstukkernel kikerulhetetlen, hogy minimalis mennyiseg a usernek is jusson.
Forgonal a csofar-dob hezag a kritikus (van ahol 1,2 mm es van ahol 0,2...nem mindegy).

Ontoltonel az sem mindegy, hogy merre van a huvelykiveto nyilas, pl a Reck Miami 92-nel ugye nyitott a szan, jon egyenest vissza. Egy GRP-nel meg legfeljebb oldalra.

A fegyvercsere igen maceras, legalabb 70-90 napig nem adjak meg az ujra az engedelyt, tehat addig onvedelmi cucc nelkul maradsz. Legalabbis most pesten igy megy.

Előzmény: General Robert Lee (114)
General Robert Lee Creative Commons License 2001.05.15 0 0 114
Szvsz is csak forgótáras gázpisztolyt érdemes venni. Nekem egy öntöltő 9mm-es Reck-em van, és ha lövök vele, egy kis mennyiségű gáz hátrafelé is kijön, így elég kellemetlen lőni vele. (nem mintha ezzel durrogtatnék álladóan, de azért szar belegondolni, hogy 3-4 lövés után én is mehetnék a szemészetre.)

Tényleg nem tudja valaki, hogy egy érvényes engedéllyel mekkora macera egy fegyvercsere?

gvass1 Creative Commons License 2001.05.15 0 0 113
hi,
az RG69 elsutoszerkezete, dobja mind full acel. Ez pedig gaz-riaszto kategoriaban tobb, mint elegseges.

A tokja alapvetoen sokat kibir, meg nem hallottam olyanrol, aki eltorte volna. Letezik uyganilyen spiater tokkal eles .38-asban es .22 Magnumban is. Azt is birja.
Forgonal a legkritikusabb az elsutoszerkezet, ha az van spiaterbol, akkor nagyon hamar elmulhat.

Előzmény: Gróf Úr (112)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!