Keresés

Részletes keresés

kendu Creative Commons License 2011.03.11 0 0 51833

Urak! Megéri villanyról áttérni gázra a HMV előállítás szempontjából?

Jelenleg kb15ezret fizetünk villanyt és vezérelt bojlerrel állítjuk elő a melegvizet. Szerény számításaim szerint egy indirekt tároló és a hozzá tartozó alkatrészek megközelíthetik a 100 ezret és még azt be is kell szerelni. Ebben az esetben a villanyszámlánk kb megfeleződne, viszont a gázszámlánk nőne és nyáron a jelenlegi max 8-10 köbméter a többszörösére ugrana, tehát valószínüleg a haszon havi szinten nem érné el az 5000 forintot. Így az indirekt tároló több év alatt hozná vissza az árát, de ez is csak abban az esetben valósúlna meg, ha a gáz mindíg kisebb mértékben drágulna, mint a villany. Ez nem valószínű, mert szerintem a nem megújuló energia a jövőben elég nagy mértékben fog drágulni, lesznek itt még furcsa dolgok. Ezért komolyan elgondolkodtam azon, hogy megéri-e úgy fejleszteni, hogy a gázt állítsuk a középpontba...?

Nem lenne-e értelmesebb inkább hagyni a villanyt és esetleg a későbbiekben egy napkollektorral bővíteni a rendszert, így gyakorlatilag nyáron ingyen lenne hmv?

Van egyáltalán olyan villanybojler amire napkollektort lehet kötni, ezáltal mindkét energiaforrás melegíthetné ugyanazt a tartály vizet?

A mai sima villanybojlerek nem korszerűbbek, mint egy 10-15 éves Hajdu bojler, ezáltal nem csökkenthető ennek a cseréjével a villanyszámla?

Előzmény: SolnesMM (51832)
SolnesMM Creative Commons License 2011.03.11 0 0 51832

 Helló !

 Ez ugyan nem gázszerelői probléma , de talán valaki ők közül ismeri. Egy égő kontsrukciós kérdés.

 Közel állsz a megoldáshoz. Még az injektor hatást kéne elérned.

 

Egy egyszerű trükk.

 Később megírom !!

Előzmény: laci19791202 (51831)
laci19791202 Creative Commons License 2011.03.11 0 0 51831

Tiszteletem minden Viz-gáz szerelőnek.

Véleményt szeretnék kikérni egy szakitól,egy aprócska dologban kérném segitségeteket!

 

Van egy gázégőm (mint amivel a rézcsöveket forrasztjátok össze) és azt szeretném átalakitani olyanra hogy egy hosszabb sorba égjen.(kb 15cm)

 

Én arra gondoltam hogy egy fém vagy rézcső egyik oldalát lezárom,a másik oldalon pedig bevezetem a gázt a gázégőből majd ezt a csövet megfurkálom (kb 10 helyen fél mm -1mm es fúróval)

Legyenszives valaki irja meg,hogy ez igy kivitelezhető-e!

 

 

   Köszönöm a válaszokat és tanácsokat!

                                   Laci.

morgen66 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51830

Kondenzációs kazánról egy kis írás.

http://www.ezermester.hu/articles/article.php?getarticle=2446

M63FUN Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51829

illetve az jutott eszembe hogy egy régi házban sztem nincs nekik megszámolva hogy a folyosón hány parapett kivezetés van. nem tudom érdemes lenne esetleg erre rájátszani. (persze nekem mint kibicnek ugye..........)

Előzmény: M63FUN (51828)
M63FUN Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51828

nem akarlak elkeseríteni de koepgepkft-vel ellenben (persze mint mondottam kéményadószedő mondotta 2 különböző kerületben) állítom hogy ha a lakás felett lakószint van akkor bukó a parapet (cirkó is parapetnek számít) nem engedik meg. (én megpróbálnék esetleg érdeklődni a tetű kéményseprőknél hogy mennyire meggyőző feléjük egy deákigazolvány (esetleg 2-3) mert ez az egész baromság csak pénzlehúzás, semmi köze ahhoz hogy mi biztonságos meg kik halnak meg......

Előzmény: Dunit (51799)
morgen66 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51827

Csak azért kérdem hogy érdemes-e hőcserélősre, nyitott rendszerre átalakítani a kályharészt?????

 

Ha jól működik szerintem nem.

Előzmény: csigaszeg (51826)
csigaszeg Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51826

Szia!!

 

Jelenleg csőtermosztát vezérli a rendszert,(a kályha részt)Nyáron nincs gond mert van egy 24 vákumcsöves vizmelegítő ami faszán műkszik, ha kifogy akkor nyomja a cirkó a melegvizet.A motoros szelep föladatát kiválóan megoldja 2 db golyóscsap, nem derogál átváltani.Csak azért kérdem hogy érdemes-e hőcserélősre, nyitott rendszerre átalakítani a kályharészt?????

Előzmény: morgen66 (51805)
Dunit Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51825

 Pl. használtat !

 Egyébként a Szatmárinál 68 eft a fég 850 -es a parapettel együtt - legyen 70.

 És az un. falifűtők lényegesen ólcsóbbak. 3 kW -os teljesítménnyel olyan 40 -45 lm -re ajánlják a fűtési térfogatot.

 Ime egy hirdetés :

 

  

Szerelési csomag tartalma

    - Régi készülék leszerelése 
    - Régi parapet kibontása (szükség esetén )
    - Új parapet befalazása
    - Új konvektor házhozszállítása felszerelése 
    - Konvektor garanciális beüzemelése
    - Konvektor bekötése gázhálózatba (hajlékony flexi csővel )

 

 De a lényeget megmondtad, mehet a konvektor  !!
 De alényeget megmondtad _ mehet a konvektor és ahol    

Előzmény: Törölt nick (51814)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51824

Van több terület, amivel kapcsolatban a jelenlegihez hasonlóan több scenario él a fejemben, és nem nagyon tudok dönteni :-).

Előzmény: papesz28 (51774)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51823

Hát, nem nagyon hiszem, hogy egy termosztát bekötés miatt, bárki is szerelőt hívna :)

Amúgy jobb szeretem az e-mailt, átláthatóbb, nem kell keresgélni, stb. stb. meg végiggörgetni 68hsz-t hogy lássam hogy egyáltalán mi a kérdés, vagy a reagálás....

Előzmény: joevagyok68 (51822)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51822

No nem a "profit" miatt , csak úgy önzetlenségbül......:-))

Előzmény: kendu (51820)
kendu Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51821

Mégvalami, lehet, hogy amikor beszerelték a régit akkor a szerelőnek volt ocsóé sima hosszabbítókábele és azért van neked ott három szál. Ne tévesszen meg, az oda fölösleges, csak nem két eres kábelt, hanem három erest használtak. Ennyi.

Előzmény: motorolaj (51815)
kendu Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51820

Igen, ez nekem is tetszik. Néhány napja divat lett, hogy ment az ímél...

Előzmény: joevagyok68 (51817)
kendu Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51819

Nos, akkor én elmondom, mivel kb 1 hónapja szereltem be az enyémet.

Először is, nem tudom, hogy a jelenlegi termosztátod hol van, de azt a kábelt felejtsd el, fölösleges. Ha RF termosztátot vettél akkor pont az a lényege, hogy nem kell kábel. Amire szükség lesz:

-konektor a kazánnál

-egy dugvillával ellátott kábel (nekem egy 50 centis régi hajszárító kábel tetszett meg a gyári dugvillával.)

-egy másik egyszerű két eres kábel amivel összekötöd a termosztátot a kazánnal. (Erre egy másik használaton kívüli konyhai eszköz kábele volt a jó).

 

Szóval előveszed a használati utasítást és megnézed, hogy mi a lábak kiosztása. 

-N és L a közvetlen áramellátás. Ide kötöd a dugvillával ellátott kábeldarabot, de MÉG NEM DUGOD BE A KONNEKTORBA!!! Igaz, hogy a rajzon úgy szerepel, hogy az L a fázis, de mivel váltóáram teljesen mindegy. Főleg, hogy én nem is tettem külön biztosítékot neki.

-fogod a másik kábel darabot és bekötöd a kazánba a jelenlegi termosztát kábelének a helyére, valamint a vevőegység 1 és 2 pontjára.

Az összerakás után elvégzed a beállításokat a kézikönyv alapján ha szükséges, majd örülsz!

 

Egyébként a használati utasításban minden le van írva érthetően. Ne sajnáld rá az időt, hogy először elolvasd.

Előzmény: motorolaj (51815)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51818

Lehetne, de fél óra mire itt betölti az oldalt, meg egy csomószor 6X kell megnyitnom a válaszol gombot, mert nem tudok írni a szövegmezőbe :(

Előzmény: joevagyok68 (51817)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51817

Miért nem itt ?

Itt nem lehet ?  

Előzmény: Törölt nick (51816)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51816

Ment az itteni e-mailre válasz!

Előzmény: motorolaj (51815)
motorolaj Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51815

Sziasztok!

 

Úgy látom van némi fogalma egyeseknek a fűtésekről.

Na nekem nem túl sok (csak józan paraszt ész). Egy kérdéssel fordulnék hozzátok, kérlek segítsetek:

Vettünk egy házikót, ahol a kombikazán ELEKTROLUX GCB-350.

Érdekesen kezdődik,ugye?

Egy egyszerű Honeywell termosztáttal van szerelve, ezt szeretném lecserélni egy Computherm Q3 RF-re. Lekaptam a régit a falról és  3 vezeték van mögötte, abból 2 van bekötve a termosztátba, nulla és fázis helyére (kék és fekete), egy sárga-zöld csak lóg, de hogy a kazán melyik pontjáról erednek, addig még nem jutottam.

A rádiós szerelésije pedig azt írja, rá kell kötni (230v-ot )nullát, fázist, és a kazán két vezérlőszálját (ezt zárja- nyitja). Kicsit nem kevés a meglévő 3 vezeték?

Mondjuk meg sem néztem, hogy mik vannak a már meglévő kanócokba, meg honnan jön, de ez már számilag is kevésnek tűnik.

Az előfordulhat, hogy nem is jó, nem lehet bekötni ehhez a kazánhoz ezt a rádiós termosztátot?

Vagy csak hívnom kéne egy villanyászt :-)? Az egyszerű, úgy nem szeretem!

Bocsi a kifejezésekert, nem vágom túlzásba a villyanyt sem!

 

Köszi előre is!

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51814

Nem tudtam, hogy te ennyiért tudsz konvektort szerezni....

 

"na  ja,  a melegvíz : élő,  vezérelt áram egy eccerű bojlert táplál, azt a szép  ?  /már akinek/ fürdőszobát szétverni  ??"

 

Ezt nem egészen értem :S miért kéne szétverni a fürdőt? :O

Előzmény: Dunit (51801)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51813

Ez igazából fogyasztóvédelmi kérdés, max. annyit tudok írni, hogy én mit tennék...

 

Én vagy a forgalmazóval vagy a gyártóval/szervízzel venném fel ismételten a kapcsolatot, hogy ez már a 2. készülék, amit felraktak és még mindig ugyanaz a hiba, ellenben a másik két konvektorodnál ez a jelenség nem tapasztalható ( gondolom oda is ugyanaz a gáz megy :)

 

Amennyiben nem akarnak cserélni, vagy pénzt visszaadni én a fogyasztóvédelemhez fordulnék....

Előzmény: jó hír (51802)
papesz28 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51812

Igazából ezek szépen , jó sok hangzatos névvel ellátott rendszerek, agyon bonyolitva, hogy az ügyfél hasra essen , hogy hú, ezek mennyire ott vannak, ezzel szemben a saját rendszereink kevesebb tartalommal, kevésbé komplikáltan, olcsóbban összeállított rendszerek, amik ráadásul nyugodtan nagyképűség nélkül állíthatom jobban is működnek

 

nem kell két tartály, nem kell zárt rendszer fatüzeléshez, hozzáteszem nem is lehet MO.-n

nem kell ennyi ide-oda szabályozás, stb...

részleteket meg nem szivesen tennék közre , mivel rettentő sok munkaóránk benne van , hogy ilyen rendszereink legyenek, és vannak olyan infok amiket nem adok ki

 

most lehet megkövezni, oltogatni,de nekem elég bizonyíték, hogy nem egy ilyen rendszert szedtünk szét, és alakítottunk át a miénkre, amivel mai napig meg vannak elégedve:))))

( telefonszámmal címmel is alátudom támasztani)

Előzmény: joevagyok68 (51811)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51811

"mert ennek a felét kiszórnám,"

kiváncsivá tettél...:-)

pontosan miket is "szórnál ki" ?

Előzmény: papesz28 (51804)
papesz28 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51810

Megkaptam, és megy ma a válasz:)

Előzmény: Broome (51809)
Broome Creative Commons License 2011.03.09 0 0 51809

Köszi, mail ment.

Előzmény: papesz28 (51804)
pajaci Creative Commons License 2011.03.09 0 0 51808

Én is úgy hallottam, hogy amerikai, de semmi érdemleges infót nem találok róla.

Annak idején (4. éve) 120ezerért vettem akcióban.

Remélem bírja még egy darabig.

Előzmény: morgen66 (51807)
morgen66 Creative Commons License 2011.03.09 0 0 51807

Ha jól tudom amerikai gyártmány.

De most nem tudom ki gyártja,lehet hogy Eu-ban valahol.

Nem egy elterjedt tipus,és úgy hallottam elég drága a szervizelése.

Előzmény: pajaci (51798)
morgen66 Creative Commons License 2011.03.09 0 0 51806

Ha osztó van minek présidom?

Én szelepes osztó gyüjtőt raknék a beszabályzás miatt.

Ha valami probléma adódik akkor csak azt a kört kell kizárni ami hibás.

Hmv fűtés csonkja 3/4"vagy 1" 25-ös vagy 32-es.

Gyenge áramú vezeték de tipust nem tudok.

Előzmény: Agur (51796)
morgen66 Creative Commons License 2011.03.09 0 0 51805

Hát nem semmi a rendszered.

Én a helyedben megnyugtatnám az asszonyt,a biztonsági szelepek megoldják a problémát ha lesz.

A boilert szerintem a Berettára kösd,gondolom nyáron nem akarsz fűteni a kályhával.

Most mi vezérli a rendszert?

Szobatermosztát, motoros szelep,érzékelő ezeket még beépítheted.

Persze ez csak az én véleményem.

Előzmény: csigaszeg (51795)
papesz28 Creative Commons License 2011.03.09 0 0 51804

sztem vegyük fel a kapcsolatot , mert ennek a felét kiszórnám, felesleges ennyi mindent belerakni, és valószínűleg látatlanban is olcsóbban ki lehet hozni , mint az itt felsoroltakkal:)))))

 

Előzmény: Broome (51803)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!