Keresés

Részletes keresés

Magnat Creative Commons License 2003.01.09 0 0 192
Köszi! Annak mi a hatóanyaga? milyen gyártmány?
Előzmény: petike23 (191)
petike23 Creative Commons License 2003.01.09 0 0 191
Az OC tartalmu a legjobb.

->Gunbox.

Udv Petike23

Magnat Creative Commons License 2003.01.09 0 0 190
Még egy kérdés: legális gázpatronoból van valami mérgesített változat? Ha igen, milyen és hol kapható?
Előzmény: gvass1 (188)
Magnat Creative Commons License 2003.01.09 0 0 189
Látom, válaszok tekintetében is mindig tűzkész vagy :-)
Thanx!
Előzmény: gvass1 (188)
gvass1 Creative Commons License 2003.01.09 0 0 188
hi,
Kaliber 2003. Evkonyvben van bent a tesztje.

Ahhoz kepest, hogy olcso, olasz es spiater, egyaltalan nem is olyan rossz. A tesztjeim soran a vizsgalt peldany kifogastalanul mukodott.

Előzmény: Magnat (187)
Magnat Creative Commons License 2003.01.09 0 0 187
Hali

Valtro mod 85 Combat modellt nem ismered véletlen? Kíváncsi lennék valami tesztre, de nem találok ...

Előzmény: gvass1 (186)
gvass1 Creative Commons License 2003.01.06 0 0 186
hi,
oromteli, ha kivetelkent egy-egy peldany megis megbizhato (egy ideig?). De mint emlitettem, az adott tipust en meg nem teszteltem, csak hivatkoztam Visier magazin atfogo tesztjere.

"figyu lehet hogy en tök hülye vagyok, de ezt rendesen vonza a mágnes, nem csak a csőnél hanem mindenhol..."

Jo, akkor nezd meg a satorvasat. Azt garantaltan nem fogja vonzani a magnes, tehat a tok ugye full spiater. A szan detto az lesz, ilyen stuki volt mar a kezemben (ha nem is lottem vele), es bizton allithatom, hogy a csobetettol (akasztoktol), utoszegtol, rugoktol, tengelyektol eltekintve cinkontveny az egesz. (Az elsutobill. pedig muanyag, ha jol emlexem)

Előzmény: jurko_e12 (185)
jurko_e12 Creative Commons License 2003.01.04 0 0 185
hi all!

koszonom sz ingokat a kis RECK-ről.

egyekent en teszteltem tegnap a pisztolyt:

kilőttem vele 3 db gazpatront
20db risztó patront
10db rakera(jelzőfény)(itt ertelemszerüen +10riasztó is elment)

egyszer sem volt vele gond sem a sutessel sem a kivetessel sem a jelzőfény indításával szóval semmivel, ok az tenyleg hatrany szerintem is hogy nem lehet csőre húzva hordani de ezt az ember bizonyos esetekbem meg talan az előnyére is fordíthatja: asszem emlitett valaki valahol valami statisztikát (sajna nem emlekszem szamokra) hogy igen nagy száralékban a tábadő már attól meghártál,megied , elfut stb...hogy az ember ar orra előtt huzza csőre a fegyvert...bar ez csak statisztika, teny hogy jobb a tuzrekezseg..

gvass:

figyu lehet hogy en tök hülye vagyok, de ezt rendesen vonza a mágnes, nem csak a csőnél hanem mindenhol...lehet hogy ennyi acélbetét lenne benne?? akkor megsem olyan rossz nem?
megmondom oszinten miert teccik:

1. nagyon kicsi , es nagyon jol rejthető
2. a kis meret es suly miatt nem teher hordani..
3. szrintem nem rossz a formája sem...bar nem a kulső számit
4. nagyon olcsó,

de ha tudtok ajánlani hasonló 9mm-es kicsi es ennel jobb gazpisztolyt (az ar is számit nekem sajna...) akor szivesen atpartolnék ahhoz...de en nem tudok ilyet, bar nem is vagyok tapasztalt ezen a téren...az említett Arminius HW88 Super Airweight szerintem is nagyon tuti kis kütyü, csak jót hallottam róla de ezzel 2 gond van:
1.: nem lehet kapni...(baromi ritka ha van akkor is elkapkodjak)

2.: drága (nekem)
3.: forgó (es itt nem a forgó mivolta a gond mert en is jobban szeretem a forgót mint az ontoltot, de a dobból adódóan nehezebben rejthető, mint egy ontolto, mivel vastagabb...)

udv

en

Z.O.L.E.E. Creative Commons License 2003.01.03 0 0 184
Én két ok miatt választottam ezt a "fegyvert" (eszközt?)
Egyrészt (ez a legfontosabb) teljesen acél, így rendeltetésszerűen használva szinte elpusztíthatatlan, de mindenesetre sokáig kiszolgál.

A másik, hogy a nagyméretű forgót nagyon nehéz volt nyáron rejtve hurcolászni, ez meg kicsi és lapos, így nem okoz gondot egy póló alatt sem.

Bár övön belüli tokot az istennek nem tudok szerezni, kapni sehol nem lehet, a Bagaria Holsters (remélem jól írtam) pedig valami horribilis összegért vállalná jövő karácsonyi határidővel (kis túlzás). :-((

Z.

gvass1 Creative Commons License 2003.01.03 0 0 183
hi,
igen, jol tudod tulkeppen.
Bar az eles RK59-ben van passziv utoszegbizti.
A GRE belseje engem a .22 LR RL61-ere emlekeztet leginkabb.
Z.O.L.E.E. Creative Commons License 2003.01.03 0 0 182
Akkor ezek szerint mégis az én szerencsém, nem valami javuló minőség eredménye... :-((
Hát, majd megpróbálom nem dobálni a gépet. :-))

Köszi az infót egyébként, ezt nem tudtam.
Abban igazam van, hogy az RK-59 gáz-riasztó változata?

Z.

Előzmény: gvass1 (181)
gvass1 Creative Commons License 2003.01.03 0 0 181
hi,
szerencses ember vagy, ha mukodik a GRE-d. A tipus hatranya a GRP-vel szemben, hogy nincs passziv utoszegbiztositasa.
Előzmény: Z.O.L.E.E. (180)
Z.O.L.E.E. Creative Commons License 2003.01.03 0 0 180
Sziasztok,

nekem egy Mauser Magnum .45-ös gáz-riasztóm van, illetve egy GRE-9-es (FÉG, a GRP kistestvére, azt hiszem az éles megfelelője talán az RK-59).

Én nem tapasztaltam problémát a GRE-vel (néhány hónapja vettem), nemrég több tárat (ha jól emléxem 3at) lőttem ki egyhuzamban probléma nélkül, és előtte-utána sem produkált még soha elakadást. A felületkezelés valóban nem a legjobb, a vakrozsda itt-ott már felütötte fejét, pedig nem régi darab.
Nem tudom, hogy csak nekem van szerencsém az enyémmel, vagy azért ki lehet fogni néha jó darabokat, de hála istennek nekem még nem okozott meglepetést... Csak ennyi.

Sziasztok:

Zolee

gvass1 Creative Commons License 2003.01.03 0 0 179
Sogoreknal?
Azert erre meg itthon is lehet enegdelyt kapni...
Ha nem is egyszeru es olcso.

Amugy az RG59 a maga csekely araert (cca. 70 euro) egy egeszen bubajos kis 9 mm Knall revolver.
Mas kerdes, hogy ez is spiater telejsen, de ez egy forgonal kisebb baj.

Az en abszolut ajanlatom mondjuk az Arminius HW88 Super Airweight, ami full aluminium, acel elsutoszerkezettel, semmi spiater.

Igaz, ez huzosabb, olyan 150 euro koruli az ara.

Előzmény: don_kihote (178)
don_kihote Creative Commons License 2003.01.03 0 0 178
Kedves Jurko_e12!
Gyorsan el kell felejteni:Sógoroknál, Shopping City Süd, Kettner eladótól én is kérdeztem ezt a típust. Igy csinált: BRRRRRRR...! Ajánlata Röhm
RG 59. Ha már gázpisztolyt akarsz. Hali!
Előzmény: jurko_e12 (176)
gvass1 Creative Commons License 2003.01.03 0 0 177
hi,
de bizony spiater az es ez hullabiztos. Csak eppen velhetoen olyan helyre dugtad a magnest, ahol acelbetet van pl. a csoben akaszto.

A modell tulkeppen egy 8 mm-es gazpisztoly atalakitasa a nagyobb 9 mm PAK patronra. Emiatt aztan nem eppen megbizhatokent ismert - lasd a Visier magazin Freie Waffen kulonszamanak vonatkozo tesztjet (interneten is fent van valahol).

A belso utoszeges, kakasnelkuli szerkezet miatt nem eppen celszeru csoretoltve, tuzkeszen hordani, mert leejteskor elsulhet.

Elonye viszont, hogy igencsak olcso, es kicsi.

Előzmény: jurko_e12 (176)
jurko_e12 Creative Commons License 2003.01.03 0 0 176
Hi All!

nagyon teccik a topic meg minden, ugyhogy ugy gondoltam hozzaszolok (ill, hozzakerdezek...)

az erdekelne hogy kinek mi a velemenye vagy ismeri e vagy hasznalta e a kovetkező gázpityut:

RECK Mod. Goliath 9 mm

az egy egesz kis pisztoly 4+1-es ontolto...es acél nem spiater (magnesteszt)

elvileg ez is umarex, de ugy tudtam hogy az umarexnek nincs acel gazpityuja...ezt megis vonza a manes...

udv

en

gvass1 Creative Commons License 2002.07.16 0 0 175
hi,
az utobbi egy evben egyetlen olyannal nem talalkoztam, ami egy tarat akadaly nelkul ki tudott volna loni.

Az osszerakas/feluletkezeles minosege is latvanyosan rosszabb.

Ha ram hallgatsz, nem veszel GRP-9-et.
Raadasul mivel felszamoljak eppen a FEG-et, alkatresz/javitas sem lesz.

Előzmény: szumli (174)
szumli Creative Commons License 2002.07.16 0 0 174
Fiuk

Tervezem egy GRP 9-es vásárlását,ha valaki tud valamit az esetleges minőségromlásról kérem írja meg tapasztalatát.Előre is köszi.

Előzmény: gvass1 (168)
gvass1 Creative Commons License 2002.06.04 0 0 173
hi,
a megbizhatosagi elteres es a karbantartasigeny mellett sokkal fontosabb, hogy kezelni egyszerubb a forgot (nem tudod eles helyzetben veletlenul bebiztositva hagyni, elfelejteni csoretolteni) stb. Stresszhelyzetben pedig felejtsd el a finom motorikus reflexeket.

A biztonsag sem elhanyagolhato szempont, a forgot nem tudod veletlenul csoretoltve hagyni, nem szerelheted rosszul ossze tisztitas utan es igy tovabb.

Előzmény: rabbbit (171)
Gróf Úr Creative Commons License 2002.06.04 0 0 172
Szia rabbit!

Szerintem azért nem ajánlott kezdőknek, mert akadás, működési hiba esetén gyakorlat kell a javításhoz, újra üzembe állításhoz (adott esetben erre mondjuk 1 másodperced van (rádupláznál, de kivetési hiba jött közbe etc.)) Azért ne aggódj, én is kezdőként vettem öntöltőt és nem jött közbe semmi hiba, de a kockázata megvolt...

Előzmény: rabbbit (171)
rabbbit Creative Commons License 2002.06.04 0 0 171
gvass1,

Te is irtad es mar tobb helyen olvastam hogy ontoltod nem ajanlanak kezdoknek, el tudnad mondani hogy pontosan miert ? mi a hatranya ?
1. rossz loszerre erzekeny (ez gondolom nem fugg a hasznalotol)
2. figyelmesebben karban kell tartani (80as IQ felett talan meg ezt is meg lehet oldani)
3. egyeb ?

csak mert pl engem, mint technikai bizbaszok irant erdeklodo embert sokkal inkabb vonz egy ontolto. de nyilvan ha van valami _valos_ indok amiert pl nekem mind kezdonek nem ajanlott, akkor az mar mas helyzet.
(bar mint tudjuk az emberek 90%a tobbmillios autot is a formaja,szine alapjan valaszt :-)

Előzmény: gvass1 (111)
condriXM Creative Commons License 2002.06.01 0 0 170
Koszi gvass!
Kozben Prof megICQzta.
Előzmény: gvass1 (169)
gvass1 Creative Commons License 2002.05.30 0 0 169
hi,
ja igen: a FEG szervize meg soha nem javitott meg egyetlen rossz GRP-t sem.

Condrix: maganban megy.

Előzmény: cXM (167)
gvass1 Creative Commons License 2002.05.30 0 0 168
hi,
a GRP-vel az a helyzet, hogy valoban nagyon fasza, csak eppen az utobbi egy evben keptelenek megbizhatoan mukodo peldanyokat, es nem selejtet csinalni.

Legujabban mar olyan peldannyal is talalkoztam, amibol egyszeruen hianyzott a passziv utoszegbiztositas.

Szoval mar senkinek nem merem ajanlani az ujonnan gyatott peldanyokat, mert mind megbizhatatlan. Maradni kell a forgonal, ha megbizhatot akarunk venni.

Buszkek lehetunk ra, hogy a FEG az egyetlen vilagszinvonalu termeket is sikeresen elbaszta.:-((

Előzmény: belic (165)
cXM Creative Commons License 2002.05.29 0 0 167
Udv mindenkinek!
gvass, el tudnad kuldeni azt az ftp cimet, ahol a rendes eves talirol kepek talalhatok? Prof megirta, de elkevertem, no meg a login/pw is kell, gondolom.

condrix mester a homokbol

zambre Creative Commons License 2002.05.29 0 0 166
És ha mégis gondod van vele, korrekt a szervíz!
Előzmény: belic (165)
belic Creative Commons License 2002.05.28 0 0 165
Sziasztok!

Nekem a FEG gazpisztoly nagyon tetszik. Mivel lehet fesztelenitve, kibiztositva tartani, ezert semmivel sem bonyolultabb a hasznalata, mint egy revolvernek, es _acel_-bol keszul, nem spiaterbol, igy szerintem az osszesitett megbizhatosaga is van olyan jo, mint a gazrevolvereknek (vagyis figyelembe veve, hogy a fegyver sokkal tartosabb, de a rossz loszerre sokkal erzekenyebb).

Valaki (pl. Gvass :-)) nem tudja veletlenul, hogy a Kaliber kulonszamban miert nem irtak rola egy picit tobbet? Szerintem buszkenek kellene lennunk ra, mas fegyvernek latszo targyra nem nagyon lehetunk azok (esetleg a Gepard kivetelevel).

Bel

Előzmény: zambre (164)
zambre Creative Commons License 2002.05.28 0 0 164
Rabbbit kolléga!
Ha mégis kűzdenél, mert nem akarsz várni:
ha érzel magadban annyit, a felkészítő tanfolyamot elhagyhatod. Jobb fegyverboltokban egy-két ezer forintért megveheted a szükséges jegyzetet, abból fölkészülhetsz az elméleti vizsgára, megspórolva legalább egy tízest. Én is ezt tettem. Ha megkapod a megszerzésit, legyél nagyon körültekintő a vásárlásnál! Sajnos a gáz-riasztók esetében általában nem vehetjük meg azt amelyik tetszik, hanem azt kell megvenni, amelyik tényleg használható. Vedd figyelembe gvass1 korábbi tanácsait (és ismertetőit a www.fegyver.org oldalon), mert gáz-riasztót eladni/elcserélni nagyon nehéz ügy ma Magyarországon.
Előzmény: rabbbit (162)
Gróf Úr Creative Commons License 2002.05.28 0 0 163
Szia!

Jelenleg nem él a törvény és eléggé megbukott ahhoz, hogy egy darabig még ne kerüljön elő (hál' Istennek és nem a g/r rész miatt - ugyanakkor az EU-belépés előtt VALAMI változás lesz jogharmonizáció címén). Amúgy nem egy nehéz dolog megszerezni a hivatalos engedélyt, inkább csak macera: orvosi alkalmassági, vizsga, kérelem, vásárlási, bejegyzés. Bővebben itt.

Üdv: LC

Előzmény: rabbbit (162)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!